We wtorek sesja

We wtorek 31 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się XXVIII sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której radni podejmą uchwały m.in. w sprawie przystąpienia opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów “Aleksandria Pierwsza-Tereny Przemysłowe III” oraz “Korzonek-Droga”. Oprócz tego radni określą wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Konopiska.

porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
 2. Przyjęcie protokołu z XXVII sesji Rady Gminy.
 3. Ustalenie porządku obrad.
 4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
 5. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
 6. Interpelacje radnych.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia aktualizacji „Strategii Rozwoju Gminy Konopiska na lata 2016-2020”.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Aleksandria Pierwsza-Tereny Przemysłowe III”.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Korzonek-Droga”.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Konopiska.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji ze środków budżetu gminy na prowadzenie niepublicznych przedszkoli i innych niepublicznych form wychowania przedszkolnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania  i wykorzystywania.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie projektu uchwały dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego i granic obwodów publicznych szkół.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2017 rok.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2017-2024.
 16. Odpowiedzi na interpelacje.
 17. Sprawy różne i zapytania.
 18. Zakończenie obrad.

                                                                       Przewodniczący Rady Gminy Konopiska

/-/  Edward BałdygaKategorie:

50 odpowiedzi na “We wtorek sesja”

 1. Paweł Nowak pisze:

  radny na zdjęciu wygląda jak bardzo uczciwa osoba. Czy ktoś go zna i czy tak jest w rzeczywistości?

  0
  0
 2. pokemon pisze:

  Paweł – życzę udanej prowokacji . A tak nawiasem co to za człowiek ?

  0
  0
 3. Bas pisze:

  Ten typ swoim zachowaniem niszczy samorząd ! Najlepiej mu wychodzą imprezki . Razem z wojtem tworza najsłabsze ogniwo samorządowe w gminie. Panaceum jest miodula zażywana w ogrodach zimowych u grubego zbynia, która wyzwala moc negatywnej energii. Na to ich tylko stac !

  0
  0
  • neron pisze:

   Oczekujac na prowokacje ze strony sekty oderwanych od koryta, nalezy zapoznac sie z historia z nieodleglych czasow spozywania miodow pitnych a nie preferowac trunki dla “klasy robotniczej”. Jestescie sprzedajne bydlaki zarazone wirusem homosovietikuzmem.

   0
   0
  • neron pisze:

   Oczekujac na prowokacje ze strony sekty oderwanych od koryta, nalezy zapoznac sie z historia z nieodleglych czasow spozywania miodow pitnych a nie preferowac trunki dla “klasy robotniczej”. Jestescie sprzedajne bydlaki zarazone wirusem homosovietikuzmu

   0
   0
 4. Brygida pisze:

  neron, nie udawaj że nie jesteś z hutek! nawet jakby artykuł był o gwiazdozbiorach Vega algo o istotach pozaziemskich ty zawsze o tym samym
  Mnie tam najbardziej interesuje punkt 13. Ktoś coś?
  A, i Ala słusznie zauważyła dlaczego spotkania komisji rewizyjnej są zawsze tuż, ryż przed sesją? Żeby Pan Radny Górniak miał mniej czasu na zadawanie niewygodnych dla reszty pytań? Ala, masz rację, śmierdzi manipulacją

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Brygida, czy też Paulina czy inny nick z 50. Ja mam jeden i wystarczy żeby działać na nerwy wam i zakompleksionemu komuchowi :)

   0
   0
  • Jasnowidz pisze:

   Ty z hutek biegnij zaraz do wójta po kasę za pokazywanie prawdziwej twarzy jaka ma gminną władza! Za twoją głupota poznaliśmy co jest najważniejsze dla wójta i Prezia, za wszelką cenę chca zniszczyć tych co oceniają ich głupie rzady!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Hehe…zniszczyć? Kogo? SBeka? On sam się niszczy! Pytanie po raz kolejny- kto płaci Panu Gasiorskiemu za prowadzenie strony? Może redaktor w końcu odpowie?

   0
   0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  No i wyszło szydło z worka w jakim celu tu jesteś. Z tobą nie podejmę dyskusji bo nie ma o czym. Pani Brygido mnie interesują głównie punkty od 13 – 15. Ale wszystkie są ważne a na ile to będę wiedział jak dostanę projekty uchwał, bo na razie nie wiem o co w nich chodzi. Jutro udaję się do urzędu po materiały, to coś bliżej napiszę.

  0
  0
 6. Brygida pisze:

  Panie Radny, to było oczywiste. Z tym psim pomiotem nie warto podejmować dyskusji. on ma monotemat, zboczony i zaślepiony nienawiścią, nieracjonalny, chory. Dlatego trzeba go po prostu olewać. Chociaż żal człowieka.

  0
  0
 7. Izolbu pisze:

  on taki uczciwy hehehe

  0
  0
 8. Rys pisze:

  Oto prawdziwa twarz wójta i mamalygi pokazana przez tego zhutek! Tacy Iudzie z zwichrowanym myśleniem ,mający tylko jeden cel obrażać , oskarżać, używać języka chamstwa, niszczyć wszelkimi sposobami ludzi , którzy pokazują prawdę i idiotyzm tych panów w sprawowaniu wladzy ktorzy mają na celu sięgać takich prostackich metod! Ale cóż się dziwić Miecio pomógł im osadzić się w wygodnych fotelach , płatnych 200 tys złotych i nic nie robieniu! Teraz od nich otrzymał premie – rozbudowa szkoły w Aleksandrii będzie ale nie w tym dwudziestoleciu! Takich ludzi wybraliście! Tragedia !

  0
  0
 9. Jan pisze:

  Cóż to tak popuchniety jest mamalyga! Osmiorniczki tak tuczą po imprezach gminnych ?

  0
  0
 10. Górniak Stanisław pisze:

  Byłem dzisiaj po materiały na sesję tuż przed godz 15 i w pakiecie dokumentów brak projektu uchwały dotyczącej punktu 13. Znów nie został dotrzymany termin udostępnienia radnym do odbioru projektów uchwał 7 dni przed sesją. A jest to jedna z ważniejszych uchwał.

  0
  0
  • Turb pisze:

   Panie Górniak niech się Pan nie dziwi , jak ci dwaj cwaniaczki od obrażania ludzi jak przejęli stery rządu w gminie to stało się standartem władzy i stosowania prawa obowiązującego w samorządach!

   0
   0
  • Kamil pisze:

   czyli komisje będą obradować nad czym? to jedna z ważniejszych uchwał i wymaga zastanowienia i przedyskutowania! Jak ma się do tego rada ustosunkować jak usłyszy to pewnie dopiero na sesji?! granda!

   0
   0
 11. Ciekawy pisze:

  Ciekawe co kryje się pod poz.13 porządku obrad?

  0
  0
 12. Chochoł pisze:

  Posługując się cytat.z Wesela Wyspiańskiego: miałeś chamie złoty róg ostał ci się tylko sznur i adresujac to do Prezia, którego wyraz twarzy mówi cała prawde!
  Teraz prezio to już za późno wchodzić w skórę anioła! Czy warto było być takim skurwiolem dla ludzi z gminy! Dobro a w tym wypadku , zło wraca z powrotem dla dawcy! To co zniszczyłes jest nie do naprawienia !

  0
  0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  Uchwałę o dostosowaniu sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego i granic obwodów muszę przedyskutować z tymi których to dotyczy, dlatego tak ważny jest termin, dostarczenia projektu uchwały.Reprezentuję mieszkańców Rększowic i ich zdanie jest bardzo ważne.

  0
  0
 14. pokemon pisze:

  I co ? Sesja sie odbyła ? I jakie wnioski ?
  Moje take, zę RADA GMINY to grupa ludzi która nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu jednostką samorządową ! Grupa laików i dyletantów ( no moze z jednym lub dwoma wyjątkami ) . Ludzie ! RADNI ! Zrozumcie ,że to Wy jesteście decydentami , to was wybrali wyborcy abyście ich godnie reprezentowali ! Wójt jest tylko od tego aby wykonywać WASZE ROZKAZY ! Rado Gminy – OGARNIJ SIĘ – bycie radnym to nie tylko 6 stówek diety , to również odrobina samodzielnego myślenia !

  0
  0
  • Stańczyk pisze:

   Mamy bardzo słabego wójta! Przypadek tylko sprawił , że taki został wójtem tej gminy! Im wcześniej podziekujemy temu panu tym lepiej dla gminy ! RADNI PRZEBUDZCIE SIE! CZAS DZIAŁAĆ !!!!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ooo jest Stańczyk czyli kolejne wcielenie radnego Górniaka?! Tak na szefa Pan pisze? Jaki wójt tacy radni. Wciąga Pan 600 zł i zadowolony, gwiazda internetu:) przypadek to sprawił że ludzie się nie zorientowali jakim człowiekiem był jego poprzednik! Jedyny słuszny wójt to kandydat z Leśników, którego lud niestety odrzucił. Panie Jacku jestem z Panem!

   0
   0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  Nie przypisuj mi wpisów których nie pisałem, a gwoli ścisłości to moja dieta =550zł. I Jacek jest z Rększowic. Uzupełnij swoje wiadomości, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

  0
  0
 16. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni mieszkańcy Rększowic pragnę podzielić się dobrą wiadomością. Otóż zaniepokoiły mnie ciągle powtarzane informacje o budowie dwóch chodników w przy przebudowie drogi DW908 w Rększowicach, wiedząc że jest zakaz jazdy rowerem po chodniku, na sesji 20.12.2016 r złożyłem zapytanie w ramach interpelacji o treści>Górniak- W związku z przebudową drogi DW908 Tarn Góry- Wygoda jest przewidziana budowa dwóch chodników w Rększowicach, zapytał czy któryś z nich będzie spełniał funkcję ścieżki rowerowej, poprosił o odpowiedź na piśmie.< W dniu 19.01.2017 otrzymałem odpowiedź że zaprojektowane chodniki w Rększowicach będą miały szerokość 2,5m. Zgodnie z obowiązującymi przepisami
  prawa na dzień 12.01.2017r. na chodnikach o minimalnej szerokości 2,5m dopuszczony jest ruch rowerowy w jednym kierunku.

  0
  0
 17. Zadowolony z Rekszowic pisze:

  Brawo Panie Radny Górniak! I teraz widać ,że opłacało się walczyć o tę drogę DW 908 w poprzedniej kadencji ! Dziękujemy Panu za super wykonaną pracę na rzecz Rekszowic! Pan wójt niech się od pana uczy bycia skutecznym samorzadowcem!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Brawo dla wójta Zurka, to tylko i wyłącznie jego zasługa. Radny Górniak kiedyś tu napisał że on jako radny nie rządzi tylko głosuje a rządzi wójt. Więc wniosek jeden, palcem nie ruszył to i zasług sobie przypisać nie może. brawo wójt.

   0
   0
 18. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek gdybyś czytał uważnie wpisy na tym blogu oraz ustawę o sam. gminnym (konkretnie art 18 dot. właściwości rady i art. 30-33 dotyczące właściwości wójta, to nie pisał byś takich herezji. Przypomnę że jeszcze raz że rada to organ stanowiący i kontrolujący wójta. A więc w ramach swoich uprawnień, piszę interpelacje, interweniuję, zadaję pytania, i głosuję. I jeszcze raz Ci napiszę co pisałem 5 maja 2016r że w poprzedniej kadencji udało mi się dzięki zabiegom i pomocy poprzedniego Wójta oraz posła M. Balta i radnego Sejmiku Woj. p. St. Dzwonnika, przeforsować umieszczenie przebudowy drogi DW 908 w zadaniach kluczowych Mandatu Negocjacyjnego Woj. Śl. na co mam pisma potwierdzające Członka Zarządu Woj. Śl. pana Arkadiusza Chęcińskiego, oraz Zastępcy Dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Marszałkowskiego p. Ewy Muchy. w/w pism z przyczyn technicznych nie mogę zamieścić. Ponadto muszę Cię zmartwić, bo przedwczesne są brawa dla wójta Żurka gdyż pisma są z miesiąca lutego i czerwca 2014r, wtedy żurek nie był wójtem. Gdyby nie nasza interwencja w tym czasie nie było by
  zapowiedzianej przebudowy drogi 908 Tarn. Góry Wygoda.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ma Pan na.to dowody czy tylko przechwalki bez pokrycia? Waszym wpisom i artykułom na tym marnym blogu nie ufam. Tyle rzeczy z poprzednim wojtem mieliście zrobić i na słowach się kończyło. Wszystko w planach tylko nie zrobil z planów nic bo kasy nie.mial, tak była gmina zadluzona.

   0
   0
  • Alina pisze:

   Panie Radny nie zwracaj Pan uwagi na tego z hutek a właściwie Jaceka. Gościowi coś się stało , bo cały czas chciałby zaistnieć w gminnej polityce, zachowując się jak wsciekly pies łapiąc za nogawke kto tylko się pojawi na horyzoncie. Nie myślałem, że ten człek ma tak rozwaloną wyobraźnię i szuka aby tylko komuś dowalic ! Już w poprzedniej kadencji zaprezentował swój poziom intelektualny i dał ciała na całego – ani nie ugrał wójta ani radnego!!!!!

   0
   0
  • Kamil pisze:

   No i widzisz Pan,że ten matoł i tak “wy,kręci kota ogonem”?on nie ma żadnych argumentów, dla niego nie ma żadnej PRAWDY poza jego własną. To psychiczny co wymaga leczenia.aż żal dzieci że mają za ojca takiego przygłupa. Cóż, życie bywa okrutne. Już tu pisano że chory człek.JEGO JEST PRAWDA!

   0
   0
 19. Górniak Stanisław pisze:

  Jak już pisałem mam pisma których ze względów technicznych nie mogę tu wkleić ale jeśli Cię to usatysfakcjonuje podaję
  SYgnatury w/w pism:
  KT RD.8010.4.2013. KOM KS-OR.0003.00011.2014
  KT_RD.KW-01453/14 RR-RPIR.KW-22/14

  0
  0
 20. Górniak Stanisław pisze:

  Powinno być
  KT RD.8010.4.2013.KOM
  KT-RD.KW-01453/14
  KS-OR.0003.00011.2014
  RR-RPIR.KW-22/14

  0
  0
 21. Kamil pisze:

  Czegoś nie rozumiem…w dniu dzisiejszym zwołano sesję rady na godzinę 12.00.na stronie urzędu ukazało się zawiadomienie,że PO OTWARCIU czyli po godzinie 12.00 będzie ogłoszona przerwa do godziny 14.00. Czyli ok.godz.12.30 radni wyjadą do Olszyny na pogrzeb gdzoe dotrą ok.13.00. A pogrzeb odbywa się o godzinie 11.00!!!! To co? Dotrą na sam koniec ceremonii? Ktoś wie jak to się ma odbyć? A komisja rewizyjna będzie? Dziwna organizacja?

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Kamil a skąd masz tak szczegółowe informacje? Były podane publicznie na stronie gminy czy może jesteś po prostu radnym?

   0
   0
 22. Kamil pisze:

  w przeciwieństwie do ciebie umiem czytać.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Musiałbys mi udowodnić, na słowo żadnemu z was nie uwierzę. Poza tym dobrze wiesz ze albo chodzisz na sesję albo ktoś ci zdaje sprawozdania. W końcu nie na darmo macie sztab. Obejrzyjcie dzisiaj wiadomości:) jest dużo o Bolku, temat wam bliski!:)

   0
   0
 23. Kamil pisze:

  durniu z hutek,informacja o sesji jest na stronie urzędu gminy,zawiadomienie o przerwie jest na stronie gminy podpisane przez mamałygę.termin pogrzebu jest/był na stronie gniny Herby. Czegoś jeszcze czubku nie kumasz czy nie umiesz czytać?

  0
  0
 24. Z sądu pisze:

  Ty z hutek chciałeś o sądzie to masz ? Wójt przegrywa znowu w sądzie. To twój kompan z PO , razem tworzycie elitę tej partii na Gminie. Widać jakie tuzy zasiadają w tej organizacji partyjnej! Ty z hutek tj. Jacku obserwuje twoje wywody i dziwię się ,że w tej partii mają do ciebie jeszcze zaufanie po takich wycieczkach jakie robiłeś będąc radnym powiatowym w ubiegłej kadencji! To już było i się nie wróci!! Wyborcy poznali się na tobie!

  0
  0
 25. Górniak Stanisław pisze:

  To które przegrał? Skoro tak tu grzmisz to napisz. Gdybyś wiedział to byłby na ten temat co drugi twój wpis. Ty jedynie podpuszczasz.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   To on jest chwalipieta niech się pochwali sprawa Osp Hutki. Taka afera i nic nie wyniknelo bo nie było przestępstwa. Pan też był taki nakręcony na to i co? Lipa misiaczku. To nie PRL. Za dużo przebywacie z waszym burmistrzem. Niech napisze jak tam jego sprawy z burmistrz Blachowni. Na sesji ludzie gadaliśmy, ale nie mnie o tym pisać. on się chwali

   0
   0
 26. jteresa pisze:

  WITAM.DAWNO NIE ODWIDZALAM TEJ STRONY ALE DZIS SOBIE POCZYTALAM .OJ DZIEJE SIE STEK OBRAZLIWYCH SLOW LUDZIE MIESZKACIE W JEDNEJ GMINIE A ZACHOWUJE3CIE SIE JAK NAJGORSI WROGOWIE JEDEN DRUGIEMU PRZYPINA LATKI A SAM NIC DOBREGO NIE ROBI.-PAN REDAKTOR UMIE WAS WSZYSTKICH NAKRECIC A WY SKACZECIE SOBIE DO GARDEL SZYKUJECIE SZNURY/WPIS CHOCHOLA/ A TACY WSZYSCY JESTESCIE INTELIGENTNI WIEM ZA CHWILE TU NA MNIE ZROBI SIE NAGONKA ALE TO TAK Z WAMI JEST

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Mnie nikt nie nakręca. Pytanie kto za to płaci redaktorowi? Czy pisze za darmo bo jest milionerem?

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).