We wtorek głosowanie w sprawie absolutorium dla Żurka

We wtorek 21 czerwca o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopiska odbędzie się sesja Rady Gminy Konopiska, podczas której radni od Jerzego Żurka będą głosować za absolutorium dla wójta gminy Konopiska za 2021 rok.

porządek obrad:
Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
Ustalenie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z XLIV i XLV sesji Rady Gminy Konopiska.
Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego SP ZOZ GOZ w Konopiskach za 2021 r.
Rozpatrzenie raportu o stanie Gminy Konopiska za rok 2021, debata.
Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Konopiska wotum zaufania.
Rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu za 2021 rok wraz ze sprawozdaniem finansowym.
Odczytanie opinii RIO o przedłożonym przez Wójta Gminy Konopiska sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2021 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego.
Odczytanie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Konopiska za 2021 rok wraz z opinią Komisji Rewizyjnej o wykonaniu budżetu gminy Konopiska za 2021 rok.
Odczytanie opinii RIO o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Konopiska.
Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Konopiska za 2021 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Konopiska za 2021 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2022-2032.
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2022 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie pomocy finansowej dla Gminy Koniecpol.
Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym umowy dzierżawy nieruchomości stanowiącej własność Gminy Konopiska.
Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Aleksandria na lata 2022-2030.
Sprawy różne i zapytania.
Zakończenie obrad.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

6 odpowiedzi na “We wtorek głosowanie w sprawie absolutorium dla Żurka”

 1. olek pisze:

  A dlaczego Nasza Orkiestra, nie gra na Dniach Konopisk?

  4
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Wójtowi Orkiestra jest nie potrzebna. Przez tyle lat Orkiestra uświetniała wszystkie uroczystości i godnie reprezentowała Gminę ale Żurek to zniszczył. Orkiestra grała i grać będzie ale nie dla Żurka.

   6
   0
 2. Obywatel K pisze:

  Żurek zniszczył gminę a nie tylko orkiestrę. Przez te 8 lat zmarniało wszystko zrobione do jego czasów a sam niczego nie zrobił dobrego dla gminy! Umie dbać tylko o własną ….kieszeń.

  8
  0
 3. Smutny pisze:

  Kiedyś gmina Konopiska była brana za wzór gospodarności i szybkiego rozwoju.A dzisiaaj to tragedia. Jak wjeżdzało się do Konopisk to wzdłuż chodnika rosły piękne róże a teraz witają gości chwasty i badyle. W gminie panuje tylko smród. Wójt na najbliszej sesji podaje pod głosowanie radnym uchwałę o następnym smierdziuchu to jest utylizacja odpadów zielonych. Już dosyć było smrodu przy rekultywacji wysypiska gdzie zwożono odpady z całej Polski. Mieszkancy Dzbowa nie mogli z tym smrodem wytrzymac. A teraz na nowo z tą firmą próbuje smrodzic przy utylizacji odpadów zielonych. RADNI obudzcie się!!!!!!!
  Za te dziwne interesy wójta Wy też możecie otrzymać podziekowanie. Wójt nie jest dla ludzi tylko przeciw. Wybudował budynek dla ludzi starszych do którego nikt nie chce sie przenośić.Ludziom zrobił na złość aby mieli daleko do kościoła , sklepu, apteki , lekarza. Jest to człowiek który ma więcej mściwości niż ludzkiej solidarności i szacunku dla drugiej osoby. Radni jutro będziecie głosować na sesji za absolutorium – zastanówcie się.

  10
  1
 4. Konopczanin pisze:

  A posiadówka po sesji to byłą i ile kosztowałą, bo kolumna aut w jednym kierunku przez Konopiska przejechała???:-)

  8
  1
  • Obywatel pisze:

   W jednym kierunku na Pająk siedziba GCKiR cichutko dalej od centrum nad wodą warunki jak na wczasach. Że Radni na to pozwalają czy tu ktoś reprezentuje mieszkańców Gminy czy patrzy tylko na swój portfel to jest nie nie do pomyślenia.

   6
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).