Wasze najciekawsze komentarze odnośnie transportu publicznego

Od kilku dni na terenie całej gminy funkcjonuje transport publiczny. Poza pracownikami prawdopodobnie tej firmy i adresami IP z opolskiego, ciężko znaleźć pozytywne komentarze na temat tego transportu. Kilkoro z Was pisało już o spóźnieniach do szkół czy pracy, był też przypadek awarii jednego z busów. Mnie martwi to, że gmina płaci za usługę a firma raz na trasy daje raz kilkuosobowy bus, raz nieduży autobus.

Dla właściciela tej firmy z pewnością to ogromna oszczędność na paliwie, jak nie musi puszczać autobusów, dla was udręka, bo musicie męczyć się w ciasnych busach. Od kogo to zależy? Dlaczego nie mogą wszędzie jeździć autobusy, skoro gmina płaci?

Wracając do komunikacji, postanowiłem zebrać wasze najciekawsze komentarze dotyczące funkcjonowania prywatnego przewoźnika w gminie Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKI

“O godz 6.15 autobus z Aleksandrii nie odjechał do Częstochowy z powodu Awarii…. dobre rozpoczęcie….

i takich awarii będzie znacznie więcej bo to normalne a kierowców nima

Naprawdę jest czego to co sie odwalilo rano to byl tylko wierzcholek gory lodowej

Te busy są małe ciasne
Nie to co autobus czy pociong jak to możliwe że kiedyś ludzie mieli i autobusy i pociongi w dubidzach do Częstochowy jechał po południu pociong można było skoczyć i szypko coś załatwić i wrzucić do domu lub wieczorem było super a teraz niby wszystko jest a brakuje by autobusy były pociongi masakra

Lepsze to niz nic…

No to co ludzie rewolucja ?? I obalamy „wójta” ze stołka ??

Debilizm. teraz zeby dostac sie do miasta z 3 dzieci bede przechadzac sie z autobusu na autobus. utrudnienia przepiekne. gratuluje temp…….. wójtowi pewnie na sam koniec kadencji trzeba sie oblowic w jakas k…… Juz nie mowie o kosztach dojazdu i wygodzie.

Tylko narzekać potraficie…pks źle gtv źle… Zaraz znajdzie się jakiś mieszkaniec co otworzy firmę krzak naobiecuje wam hoho i tyle go będzie. Jak tacy mądrzy jesteście to proszę w kraju dobrej zmiany spróbuj jeden z drugim załatwić zezwolenia na transport…. Siejecie głupoty,bo pks zostawił wszystkich i juz,a tu firma podjęła decyzję o lini, a według planu miało ruszyć wszystko później… więc o co wam chodzi…. Żałosne typy

Niestety ale kursy 23 nie sa zsynchronizowane przyjezdzasz 23 I okazuje sie ze GTVmasz za godzine albo pol ….

Kursy 23, 33, 38 nie są i nie będą zsynchronizoawane z GTV, odwrotnie tak. To GTV musi się dopasować do rozkładu MPK.

Wczoraj rano o 7 trochę było zamieszania na 8 do pracy się spóźniłam, więc myślę, że część młodzieży do szkoły również. Na przystanku w Dźbowie 23 stał bardzo długo, ponieważ tyle trwała sprzedaż biletów. No i ciasno było, dzisiaj już wszystko poszło szybciej a MPK podstawił większy autobus. Z powrotem jechałam wczoraj 16.55 przesiadaliśmy się z 23. Bus czekał na przystanku, pytaliśmy czy odjedzie punktualnie, kierowca powiedział, że jeszcze chwilę czekamy aż podjedzie 33 i rzeczywiście dopiero wtedy ruszył. Cała ta sytuacja z przesiadkami nie jest komfortowa ale to okres przejściowy. Dajmy się im wykazać. A czy ktoś z Państwa kto miał bilet miesięczny PKS na marzec starał się może o zwrot za część miesiąca, kiedy PKS przestał świadczyć usługi?

Wszystko było by ok gdyby przesiadek nie było i całego tego zamieszania by nie było. Jak narazie ten gtv bus średnio się sprawdza. Są opóźnienia i nie idzie dotrzeć na czas do pracy czy szkoły. To pierwsze dni działania gtv bus w gminie wiec dajmy szanse im i czekamy aby jak najszybciej mogli jeździć do centrum bo ta przesiadka to kompletna porażka i utrudnienie. Wiadomo coś może kiedy w końcu zaczną kursować do centrum czy nadal brak informacji i może być sytuacja nawet że to nigdy nie dojdzie do skutku??

Dziś, po całym dniu w szkole usiłowałam wrócić do domu (mieszkam w Kopalni, korzystam z linii 101). Rozpoczęłam w autobusie nr 23 z przystanku Korczaka, który przyjechał o godzinie 15. Na przystanku w Dźbowie był dokładnie o godzinie 15:22. Miałam nadzieję, że bus z godziny 15:17 poczeka te 5 min i będę mogła się przesiąść. Niestety, na przystanku było pusto. Około 25 osób, ktore wysiadły z MPK musiały czekac do godziny 16 na kolejny – 40 min w niskiej temperaturze przy opadach deszczu i całym dniu spędzonym w szkole i pracy to nic przyjemnego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie rozkład busów ulegnie zmianie…

Drodzy mieszkańcy od jutra na Dźbowie wstawię Wam dodatkowy koksownik byście mogli się ogrzać, czekając na Wasz następny autobus .Przypominamy o wiosennej promocji 1 zł od każdej osoby nie dłuższy niz 60 seksund stania przy koksowniku.Zapraszamy

Kierowca, który grzecznościowo poczeka jak MPK się spóźni, nie realizuje własnego/posiadanego zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym, w związku z czym naraża siebie i swojego pracodawcę na określone prawem sankcje – w szczególności karę określoną w załączniku nr 3, lp. 2.2.2. do http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20011251371/U/D20011371Lj.pdf

Sztuka polega na tym, by tak zorganizować przesiadki, aby nie pozostać na bakier z prawem.”Kategorie:

62 odpowiedzi na “Wasze najciekawsze komentarze odnośnie transportu publicznego”

 1. Wyborca pisze:

  na razie jest fuszerka

  0
  2
  • Mieszkanka pisze:

   Porażka z tym kierowcą lini101 specjalnie Tak jedzie żeby człowiek Tak biegną żeby się prze… na 23 porażka kierowcą się śmieje jak dojdzie do tragedii to się na robi niech o 2 minuty w wcześniej jedzie ktoś pijany rozkład ustalił

   2
   0
  • Konopiska pisze:

   No te kierowców 2 linii 101 w cale nie dostępni do ludzi 04.04 2018 dziś rano jechał wredny z drugim sam biegałem żeby się przesiać na 23 jak reszta ludzi rano

   2
   0
  • Wujekdobrarada pisze:

   A tak chwalili kierowców z GTV

   1
   0
 2. pks pisze:

  (nie piszę z Opolskiego). A słyszeliście że wczoraj w PKS było radio Jura? Bo pracownicy ich zawołali, są bez wypłat i się coraz więcej ludzi zwalnia….. ale Prezes nie chciał już z nimi rozmawiać. Jak będzie audycja dam linka. Pozdrawiam wszystkich piszących komentarze szczególnie z Opolskiego:-)

  2
  0
 3. Kostka pisze:

  Ta strona jest żenująca

  4
  0
 4. Paweł Nowak pisze:

  Prawda jest taka, że na razie ten transport to niewypał. Nie dość że mało miejsca to jeszcze to nie współgra z MPK. Panie wójcie zrób pan coś.

  0
  2
  • tiks24 pisze:

   5 dni jeżdżą…. PKS olał transport( ich propozycja to kpina) Już wymagasz efektów? Moje dzieci a jeździły codziennie od poniedziałku mówią – “teraz możemy dojechać z Dźbowa pod szkołę w Częstochowie, do Galerii, do Centrum, w Aleje” Wcześniej? – na zapyziały Dworzec PKS. GTV się dociera a będzie coraz lepiej. Przynajmniej nie jeżdżą puste przeloty PKS do południa albo wieczorem. To było chore! Mamy trudny początek sieci gminnej. Teraz będzie tylko lepiej. Chyba, że ludzie – mecenasi tego portalu dalej będą rzucać kłody nic samemu nie potrafiąc zrobić.

   1
   1
 5. Beczka pisze:

  No i najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to iż ten cały GTA bus poczeka na 33 i zbierze osoby lecz na 23 (i też odwrotnie) nie poczeka mimo iż przyjeżdza kilka minut po poprzednim troche śmiesze to jest bo na kolejny trzeba czekac kolejną godzine :D

  0
  0
 6. jajebie pisze:

  to lepiej jak jezdził wielki autobus i siedzialo w nim 5 osob …..

  0
  0
 7. jajebie pisze:

  nowy transport jest ok

  1
  0
  • pks pisze:

   IP masz z Opolskiego?:-)

   0
   1
  • Agat pisze:

   @jajebie Ten transport jest tak ok, że pewnego dnia dojdzie do tragedii na Dźbowie. Wysiadajac z GTV bądź MPK nawet nie patrzycie czy coś jedzie, tylko biegiem przez ulicę żeby zdarzyć na MPK czy GTV. Wczoraj przed 13 to ludzie z busa lecieli jak poje*ni bo 23 było 2 minuty przed czasem.

   1
   0
 8. Firewall pisze:

  Z tymi IP z Opolskiego to Gąsiorski chyba nie wiesz jak działa sieć. Jeśli nawet by ktoś z firmy GTV pisał korzystne komentarze to w swoim systemie nie jesteś w stanie sprawdzić czy to opolskie, śląskie czy Cisie. Na pewno ta firma jest za firewallem i masz wtedy adresy natowane. Dodatkowo Twoja strona jest hostowana na zewnętrznych serwerach zatem nie wierzę, abyś dostał dostęp na prawach admina lub roota. Możesz tylko działac na warstwie aplikacji. Zatem twoje “IP z opolskiego” miały tylko na celu sprawić aby ludzie, którzy czytają ten marny, nierzeczowy portal uwierzyli w te brednie. Poza tym dobrze, że ktoś załączył audio ze spotakania z PKS. Ludzie – mielibyście jeszcze gorzej gdyby umowa z PKS została podpisana. Może PKS stanie na nogi ale nie będzie to ani w tym roku i być może też nie w nastęnym.

  1
  1
  • wawa pisze:

   „Marny, nierzeczowy portal”…podaj w takim razie link do jakiegoś rzeczowego portalu o gminie Konopiska i … życzę więcej dystansu:)

   A co do umowy…
   „W zamyśle planowany transport gminny miał być uzupełnieniem siatki bezpośrednich połączeń realizowanych przez PKS Częstochowa” to fragment info ze strony gminy, ale czy ktoś na tym portalu to czytał, i jeszcze ze zrozumieniem?
   UZUPEŁNIENIEM !!!

   2
   1
 9. Mieszkanka Aleksandrii pisze:

  Przestańcie narzekać, nigdy się nikomu nie dogodzi. Jeszcze 3/4 tygodnie i będzie pezposredno do focha

  2
  1
 10. Mietek pisze:

  Obupulna zgoda…. Jak można z nim woogole robić interesy gość jest nie wiarygodny

  1
  0
 11. Jamki pisze:

  W niedzielę pod kościołem stał autobus GTV – przednia lewa opona nie miała powietrza. xD

  0
  0
  • GTV pisze:

   Taki maly sabotaz.Ktos chcial utrudnic nam zycie…przykre.

   0
   1
  • Tiks24 pisze:

   Do Gtv. Proszę wybaczyc w imieniu normalnych mieszkańców Gminy. Zawistni znajdą się wszedzie, na szczęście nie jest ich wielu. Powodzenia i szerokosci. Znam setki osob w Konopiskach i naprawdę wielu trzyma kciuki. Pozdrawiam

   2
   1
  • Toni pisze:

   @Tiks24 Ale nam nie pasuje wasze przesiadanie do MPK i marudzenie że znów się autobus spóźnił i nie zdarzycie na busa.

   1
   0
  • Tiks24 pisze:

   Do Toni. Zgoda?ale zycie w społeczeństwie jest sztuką kompromisu. Spoxnianie się wymaga “dotarcia “pomiedzy gtv a mzk. I tyle ?Rozumiem obawy ze ciasno że nie o czasie. To dopiero niecały tydzień.

   0
   1
  • Irek pisze:

   @Tiks24 tylko od dawien dawna Dźbów nie lubi się z “Apaczami

   1
   0
  • wawa pisze:

   Irek,tylko trzeba być z Konopisk by zajarzyć z tymi “apaczami” ?

   1
   0
  • Ticket pisze:

   Ludzie mogli by się też kultury nauczyć jak jadą naszymi autobusami :-) Pretensje bo dziecko siedzi, a on musi stać.

   0
   0
 12. Andrzej Szymanek pisze:

  Ja za pośrednictwem tego portalu też chciałbym wszystkim mieszkańcom złożyć życzenia z
  okazji Świąt Wielkanocnych: zdrowia,pogody ducha,życzliwości,wyrozumienia i wytrwałości.

  Panie redaktorze bardzo proszę o taką samą formę życzeń jak na stronie głównej

  Z poważaniem Andrzej Szymanek

  Z góry dziękuję za załatwienie mojej prośby.

  0
  0
  • Stop bezczelności pisze:

   Panie Andrzeju, brawo!! Obawiam sie jednak ze nie jest pan zleceniodawca wiec nie moze sie Pan tam pojawic.

   0
   0
 13. Obserwator pisze:

  A czy ten wasz Żurek to nie jest ten co sobie pstrykał fotki przy Mercedesie z MPK i obiecywał, że jak wygra to w gminie Konopiska będzie jeździć mpk?

  0
  0
 14. pks pisze:

  Taki tam post na FB Pani z Konopisk nie z Opola:-) w dodatku podpisany z imienia i nazwiska.

  “Marietta Modławska Osobiście jestem bardzo zadowolona z obsługi gdzie dzisiaj miałam przyjemność podróży z małym dzieckiem do miasta. Dzięki niskim samochodom mogłam bez problemu wsiąść i podróżować, kierowca oczywiście zaproponował pomoc przy wejściu. Gdyby dalej kursowal pks i srebrne busy nie miałabym takiej możliwości. Będzie super jak będę mogła bezpośrednio i w pełnym komforcie tak jak dzisiaj dojechac do miasta. Czy już wiadomo ile będzie kosztować jednorazowy bilet na trasę do Częstochowy?”

  0
  2
  • tiks24 pisze:

   Brawo!!! I tak możemy dojść powoli do Europy:) Niestety – osoby podnoszące głos że” potrzebuję kursu z Aleksandrii do Częstochowy o godz. 10.55 bo jadę wtedy do siostry na kawę” są pozbawione logiki i myślenia społecznego. Wielki autobus ma jechać z jedną osobą 40 km… coś tu jest nie halo:) Po to są busiki 9 osobowe żeby obsługiwać kursy o tych godzinach.

   0
   2
 15. .ujogrom pisze:

  Ja tam jestem zadowolony. Z Dźbowa na Rejtana bezpośrednio, bez je….nia się zpod dworca. Na przesiadkę mam 10 min, mogę kloca posadzić w knajpie

  1
  3
 16. Pasażer mpk pisze:

  Płaczecie że nasze mpk się spóźnia. Wsiadajac dzisiaj do 23 w Dźbowie autobus już złapał 5 minut opóźnienie bo kupujecie bilety. Nauczcie się że MPK to nie jest PKS i bilet możecie kupić wcześniej

  3
  1
 17. pik pisze:

  Dlaczego Pan Redaktor kasuje posty nieprzychylne?
  Czy tak postępuje obiektywny redaktor?

  0
  1
  • Stop bezczelności pisze:

   On jest najemnikiem. Mnie kilka dni blokowal abym nie pisal! CENZURA!!

   3
   1
 18. obywatel pisze:

  Uwaga mieszkańcy
  Od dnia jutrzejszego wszystkie nasze koksowniki będą uprzątnięte z powodu niskiej frekwencji.
  Za utrudnienia przepraszamy

  3
  4
 19. henry pisze:

  Niestety ale przewoźnik nie wziął pod uwagę, że kupowanie biletów zajmuje czas. Dzisiaj rano. autobus 101 spóźnił się około 10 minut i wszystkie mpk dawno odjechały. Kierowcy albo bardzo młodzi albo emeryci, tak więc pewnie zarobki też nie za wysokie. Nie wszyscy wydają bilety i pewnie kasa ląduje w ich kieszeni. Potem będzie płacz, że kursy nierentowne i trzeba powycinać. Ten transport z przesiadką to jakaś masakra. Mało kursów, brak synchronizacji z mpk, bieganina w Dźbowie między przystankami. Potraktowano ludzi gorzej niż bydło.

  6
  1
  • Stop bezczelności pisze:

   Przynajmniej sbecja nie jezdzi, oni wola PKS.

   1
   3
  • pks pisze:

   Na którym kursie nie wydali biletu?
   Ja w Pksie też nie daję:-)
   Bo dostaje 1.500 zł na rękę w ratach.

   0
   2
  • Orest pisze:

   Do Henry
   Już niedługo pojedziecie do Focha :-D
   Jak kierowca nie wydaje biletu to się upomnij! Bilet to Twoje ubezpieczenie w razie wypadku.
   Kilka razy widziałem jak bus dojezdza do ronda w Dźbowie a MPK odjezdza z przystanku :-D
   Już się ludzie skarżą na GTV za to gdzie się zatrzymują

   4
   0
 20. pik pisze:

  Jak by jeździli tylko młodzi to gówniarze…
  Jak by jeździli tylko starzy to dziady…
  Henry weź Ty sie klupnij w łeb.
  Też SB jesteś?

  4
  2
 21. Czlowiek pisze:

  Jesli pojdzie tak dalej to wyrzuca mnie z szkoly za spoznienia i godziny

  6
  1
  • Wujekdobrarada pisze:

   To jeździj wcześniej to się nie spóźnisz. A tak serio to płakaliście że MPK się spóźnia, a tu wasz busik tak samo. Od wtorku widzę jak bus dojeżdża do Dźbowa, a 23 odjeżdża.

   3
   0
  • Wujekdobrarada pisze:

   To trzeba wcześniej jeździć. I podziękować Wójtowi :-)

   4
   0
  • Wujekdobrarada pisze:

   Trzeba wcześniej jeździć :-)

   3
   2
 22. Wujekdobrarada pisze:

  Trzeba się liczyć z opóźnieniem

  2
  0
 23. pik pisze:

  https://katowice.tvp.pl/36641991/pks-czestochowa-ma-problemy

  To z dedykacją DLA KONESERÓW pks I pana rEDAKTORA

  4
  0
 24. Wujekdobrarada pisze:

  Zauważyłem że coś często nie zdarzają ludzie na 23 w Dźbowie

  4
  1
  • Stop bezczelności pisze:

   A co stoisz i napi…..lasz raporty dla radnych opozycyjnych, milosnikow PKSow?

   1
   3
  • Wujekdobrarada pisze:

   Do stop bezczelnosci
   Codziennie jeżdżę tamtędy do pracy :-)
   Komunikacją miejską MPK, nie muszę biegać z busika na MPK i odwrotnie :-)

   3
   1
 25. kuma pisze:

  Stop bezczelności ile płaci tobie wójt za to jego ośmieszanie . Ludzie nie są głupi i widzą jaki zgotował im beznadziejny transport, za który podatnicy muszą zapłacic 160 tys. zł za miesiąc. Tragedia!!! Jeszcze tylko do wyborów- Wytrzymamy!

  8
  0
 26. Pozdro pisze:

  W MPK sa zle zadysponowane autobusy. W godzinach szczytu wysylaja male 33 i 23 a 11 przegubowe z 5 osobami jezdzą puste…Rano nie mozemy sie pomiescic

  4
  1
  • Edek pisze:

   Do Pozdro
   MPK to co ma to puszcza. Nie spodziewali się że wasz wójt odwali taki wałek. A wy dalej nie nauczyliście się kupować wcześniej biletów tylko w autobusie.

   1
   1
 27. p pisze:

  czyli od poniedziałku jedziemy do Focha tak?

  0
  2
 28. p pisze:

  Zielone busy GTV w godzinach szczytu to słabiuteńki pomysł

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).