W ZSP w Kopalni zainstalują solary i fotowoltaikę

Opłacało się wpisać w 2014 roku do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego dwie inwestycje w gminie Konopiska. Dzięki zwiększonej puli środków na Efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, gmina Konopiska otrzymała łącznie 1 430 000 zł.

1 200 000 zł poszło na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Konopiskach (Szkoła Podstawowa wraz z salą gimnastyczną i łącznikiem). Teraz gmina otrzymała kolejnych 230 000 zł, tym razem na poprawę efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kopalni).

Należy podziękować Wójtowi Jerzemu Żurkowi, że nie wyrzucił tych projektów wpisanych przez poprzedniego Wójta – Jerzego Sochy z puli właśnie z Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Dzięki temu, by otrzymać te środki, wystarczyło złożyć poprawnie wniosek. Co zresztą gmina uczyniła.

Łącznie w tym naborze pieniądze otrzymało 21 projektów z Subregionu Północnego.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

5 odpowiedzi na “W ZSP w Kopalni zainstalują solary i fotowoltaikę”

 1. Górniak Stanisław pisze:

  Poprzednik potrafił zadbać o fundusze na przyszłość.

  8
  6
 2. Wyborca pisze:

  dobre i to bo żurek nie majak na tym robić propagandy

  4
  4
 3. Paweł Nowak pisze:

  trzeba się tym cieszyć skoro obecny nic nie zdziałał to jest coś po wcześniejszym

  6
  1
  • Milena pisze:

   “po wcześniejszym” (wójcie) zostało ponad 5 (pięć) milionów dwieście tysięcy ZWROTÓW z Unii! co znacznie zmniejszało kwoty kredytów zaciąganych na uzupełnienie. Ciekawe ile zwrotów zostawi ten wójt? poza długami do spłacania? a pani zastepca nie potrafiła zdobyć żadnych pieniędzy choć za to odpowiadała. Niech idą “w diabły: zanim całkiem zrujnują gminę.

   8
   3
 4. Wyborca pisze:

  A kto to będzie montował?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).