W Konopiskach przyjmują wnioski o dodatek węglowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach rozpoczął przyjmowanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3000 zł.

Dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe; kominek; koza; ogrzewacz powietrza; trzon kuchenny; piecokuchnia; kuchnia węglowa; piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi.

Z uwagi na liczne pytania w sprawie dodatku węglowego dla osób, które wcześniej kupiły węgiel ze sklepów Polskiej Grupy Górniczej lub Węglokoksu, zwróciłem się w tej sprawie do Ministerstwa Klimatu i Środowiska.  Wydział Komunikacji Medialnej Departamentu Edukacji i Komunikacji poinformował mnie, że osobom, które zakupiły węgiel wcześniej po “atrakcyjnej cenie”, również przysługuje dodatek węglowy.

Osoby zainteresowane ubieganiem się o dodatek węglowy zobowiązane są złożyć wniosek bezpośrednio w GOPS w Konopiskach lub poprzez ePUAP.

Wniosek można pobrać STĄD.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).