W Konopiskach łamana jest wolność słowa!

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP bacznie przyjrzy się łamaniu wolności słowa w Gminie Konopiska. Jak pewnie część z Was wie, bezradny Wójt Jerzy Żurek próbuje wszystkiego, by uciszyć niezależne media, by o nim nikt nic nie pisał. Z tego powodu, złożył w Sądzie Rejonowym w Częstochowie pozew przeciwko mnie dotyczący artykułu, w którym napisałem, że Wójt Jerzy Żurek promuje się w TVP3 Katowice za pieniądze Mieszkańców. Słowa z artykułu zostały potwierdzone poprzez umowę zawartą pomiędzy gminą a TVP oraz faktury wystawione przez TVP na rzecz Gminy Konopiska. Poza tym, każdy kto obejrzy program “Kroniki Jurajskie“, w którym Wójt promuje się za pieniądze z gminy może wyciągnąć podobne wnioski. Nie trzeba tutaj być ekspertem od mediów.

To nie przeszkadza Wójtowi w pozwaniu mnie za tę publikację.

Poniżej stanowisko CMWP SDP w tej sprawie. Stanowisko to zostało rozesłane do mediów ogólnopolskich, Sądu Rejonowego w Częstochowie i zapewne do Gminy Konopiska. Oryginał możecie zobaczyć na oficjalnej stronie CMWP – TUTAJ.

Pierwszy termin rozprawy już 22 listopada.

PAWEŁ GĄSIORSKI

stanowiskocmwpKategorie:

68 odpowiedzi na “W Konopiskach łamana jest wolność słowa!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Czyli Żurek uważa że w tych programach on się nie promował? Czy ten facet jest normalny? To była głównie promocja jego osoby i trochę gminy!

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   W cz.3 gdzie była prezentowana izba pamięci którą założyła i prowadzi pani Halina Kozakiewicz na stwierdzenie pani redaktor:
   że znajdujemy się w Konopiskach, wójt nie raczył sprostować że: znajdujemy się w Hutkach w gminie Konopiska. Ktoś kto o tym nie wie będzie szukał izby pamięci w Konopiskach. To ma być promocja? To jest wprowadzanie w błąd. Wstyd!!!!!!
   Szacunek i wielkie uznanie dla pani Kozakiewicz. To tacy ludzie jak Pani promują naszą Gminę. Dziękuję.

   1
   0
  • Gosia pisze:

   Przecież już wcześniej pisałam, że wszystko przypisze sobie.

   1
   0
 2. Leśna Jagoda pisze:

  Gdzie jest pieczątka ja się pytam?

  0
  1
 3. Leśna Jagoda pisze:

  Polski Komitet Naukowców i Fizyków zajmuje się poziomem merytorycznym artykułów publikowanych przez PGR. Liczne próby obciążeniowe oraz doświadczenia z użyciem tylko naturalnych olejków wykazały silne oderwanie od rzeczywistości oraz rosnący w sposób wykładniczy poziom frustracji.

  0
  0
 4. Jan Izydroczyk pisze:

  Kolejny raz wójt naraża się na pośmiewisko. Tym razem ze strony dziennikarzy. Chyba nie zdajecie sobie sprawy czym jest to centrum i jaki ma wpływ na działalność mediów w Polsce

  0
  0
 5. Zofia pisze:

  Wstyd Panie wojcie jak Panu nie żal gminnych pieniędzy niech Pan zmieni tego radę z innego województwa On lubi dużo zarabiać na naiwności

  0
  0
 6. Kacper pisze:

  Pnie wojcie niech Pan nie będzie śmieszny i przyjemnie słuszna krytykę

  0
  0
 7. Jan pisze:

  Widzę że tradycje Szczecin wójt przejmuje z sąsiedniej gminy pozwy po wiki promocje nierobstwo i wyprowadzanie gminnych pieniędzy Oj Panie Żurek niech Pan pamięta że jest Pan wójtem

  0
  0
 8. Gosia pisze:

  tu przynajmniej pod pismem jest czytelne imię i nazwisko osoby, która udzielała odpowiedzi w imieniu SDP, czego brak na pismach z urzędu gminy Konopiska.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Taaa…pismo bez pieczatki, odrecznego podpisu, pelna profeska. Moge Ci takie napisac na kompie i wyslac. Nie kompromitujcie sie. Nadal nie wyczytaliscie co to elektroniczny podpis? Pan radny juz wygooglowal bo nie pisze.

   0
   0
 9. Vncent pisze:

  Wstydem to był wyrok sądu w Gliwicach w sprawie duńskiego podróżnika. A późniejsze tłumaczenia zasługują na miano Maliny roku.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   To byla darmowa promocja gminy.oni tutaj lubia to stwierdzenie. Wstyd pozostal do dzis, ale niektorzy sie tego nie wstydza!

   0
   0
 10. Kamil pisze:

  Walka z opozycją nie polega na zamykaniu ludziom ust. “z hutek” nudny z tym jesteś. Wszyscy wiemy komu i o co chodzi i czyimi rękami to rozgrywa. Zmień płytę.

  0
  0
  • Kartezjusz pisze:

   no właśnie. “psy szczekają, a karawana idzie dalej”. Wszyscy tu piszą, ludziska szepczą po kątach, że mamy wójta nieudacznika, który dba tylko o swój interes, zatrudnia takich samych nieudaczników, gmina cofa się w rozwoju, dobrą opinię już straciła, a ty “z hutek” wciąż o tym samym. nawet gdyby to była prawda to ludzie woleli dobrego, zaangażowanego gospodarze niż lenia, który dba tylko o swój PR. Nic nie pomoże pisanie takich przestarzałych argumentów jakie wciąż wyciągasz z szafy. Ludzie mają oczy i uszy i mają swój rozum. Widzą co zrobili poprzednicy a co udają że robią teraz.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Dokladnie. Zmiencie plyte Wy. Chcecie poprzez forum, na ktorym autor nie pisze o gminie tylko snuje przemyslenia o wojcie wrocic do wladzy. Polecam mieszkancom taki sam blog o Blachowni i Pankach. Tam tez jest tylko krytyka wladzy w kazdym artykule, nawet takim o “dupie marynie”

   0
   0
  • Cichy pisze:

   Już tylko 756 dni tragicznych pozostało w dziejach Konopisk i powiemy arriwederci (dowidzenia) wójcie! Więcej takiego nie chcemy!!!!!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Tak Cichy, a pozniej gwiazda gliwickich parkietow obudzi sie z reka w nocniku:)

   0
   0
  • Jarek pisze:

   Tak z hutek i nie potrzeba prokuratury o której ciągle marzysz ,tsunami z takimi jak ty zrobi porządek i zamiecie śmiecia!

   0
   0
 11. Jodła pisze:

  Piszta piszta to widać komu zależy na wladzy i pieniądzach a ja i tak nie będę głosować na WIELKIEGO BRATA.Wszyscy jesteście jednakowi.

  0
  0
 12. Izolbu pisze:

  slynny wojt hehe

  0
  0
 13. Vncent pisze:

  Stoję sobie na cmentarzu a tu idzie duński podróżnik z braterskimi genami. Kłania się i wita, przechodzi obok w ściska rękę stojących obok. Gdy odchodzi daje się słyszeć zapytanie – czy odniesie? Czy chodziło o znicze?

  0
  0
  • Mieecio pisze:

   oo!!teraz będziesz pisał jako Vincent? witamy!witamy!

   0
   0
  • Anzelm pisze:

   Tak właśnie ma być, głowa do góry , psy ujadaly i ujadac będą ! Możecie go opluwać , żal wam że ma u ludzi nie u psów wielki szacun za to co zrobił dla gminy. Psy wyciągają sprawy sprzed potopu! Wszyscy z was kundle się śmieją!!!!!!!

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   Kolejny kulturalny wpis wielbicieli ukladu. Ktos ma inne zdanie to pies- brawo, pokazujesz kim jestes. To jest choroba odstawienna chyba- tzw tesknota za korytem. Ludzie nie sa glupi i wiedza ze ten microblog ma wyniesc do wladzy Waszego wielkorzadce. Brak Wam nawet odwagi aby o tym napisac!

   0
   0
  • Olo pisze:

   Szczekaj, szczekaj dalej z żalu może łzy oczyszcza Ci widok jaki jesteś beznadziejny na tym blogu!

   0
   0
  • Kasjusz pisze:

   Hahaha… Splywaja po mnie jak po kaczce Wasze hejty. Teraz czas na relaks. Czytelnicy widza jaki macie poziom i do czego dazycie. Pogadaj zz kims spoza waszego kregu a dowiesz sie co mysla o Was zwykli mieszkancy!

   0
   0
 14. sprzedawczyni pisze:

  I na odwrót, opuść na chwilę swoje grono klakierów a dowiesz się jeszcze więcej.będzie zdziwko.

  0
  0
  • Kasjusz pisze:

   Moja Pani, ja jade rano do pracy, wracam po czasami 10 godzinach do dzieci i nie spotykam sie ze zwolennikami jednej czy drugiej opcji. (Czasami widze kogos w sklepie). Nie czytam wyborczej, nie czytam w sieci bo mierzi mnie jak ktos jest nieobiektywny i manipuluje. Dla mnie nastepnym wojtem moze zostac nawet obzezana malpa. Wk…rwia mnie jednak nieprzecietnie jak ktos prowadzi bloga w jednym celu, a grupka ludzi ktorym teskno do wladzy kryje sie za nickami i prowadzi propagande.. Mam czas to pisze, a wy ze zyjecie tylko w swiecie dwoch opcji: 1. Fani dunskiego krola, 2. Wojt i jego smerfy, nie potraficie wyciagnac glowy z dupy i zobaczyc, ze sa ludzie ktorych wku….wia polityka i maja czas zeby sobie poodpisywac na wasze herezje. Obudzcie sie!!!!!!

   0
   0
 15. sprzedawczyni pisze:

  Jak cię w..wia polityka to dlaczego tu ciągle jesteś. te herezje ludzie czytają i chwalą jak napisałeś duńskiego króla, za osiągnięcia a ty masz uczulenie na jego osobę. lepiej wynieś się z tego forum bo to uczulenie może pozostać i tego leczyć się nie da.

  0
  0
  • Kasjusz pisze:

   Prosze, prosze, artykul o lamaniu wolnosci slowa a zwolenniczka autora lamie moja wolnosc slowa kazac sie wyniesc z forum. Czyli wszystko co piszecie nadaje sie pod papier toaletowy bo was wolnosc slowa mierzi. Ja nie mam uczulenia. Ja nie wychwalam obecnego wojta. Pisze tylko w odpowiedzi na te herezje ktore wypisujecie pod kazdym tekstem. Jak ktos jest uczciwy i nie podoba mu sie wladza, chce byc wojtem to niech wprost sie tu ujawni a nie kryje za waszymi plecami i autorem. Nie pograzajcie sie dalej i lepiej nie ciagnijcie tej dyskusji.

   0
   0
  • Vncent pisze:

   Oni wójtem nie będą bo to typ ludzi działających z ukrycia. Do tego trzeba mieć j.. a tutaj raczej tchurzofretki lub leszcze piszą.

   0
   0
 16. Vncent pisze:

  Wolności słowa nikt nigdzie nie zabrania. Skoro można pluć na obecnego to dlaczego nie nasrać na poprzedniego. Cały ten WS i spółka to wystarczy poczytać wiadomości z powiatu. Tam sobie PGR nie poskacze jak w ping ponga. W Pankach miało być jak w Blachowni czy Konopisk ach tylko Judasz niedopisał.

  0
  0
 17. Niewiadow pisze:

  Ludzie się budzą i swoje zdanie maja. Jedna stronę medalu pokazywać nie wystarczy.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   o! Niewiadow wrócił ! (brakło konceptu na nowy nick?) Chętnie pokazywalibyśmy “drugą stronę medalu” tylko nie bardzo jest co?
   Pisz proszę ileż to inwestycji wykonał! pisz ile środków z zewnątrz pozyskał dla gminy, ilu przemysłowców ściągnął jak obiecywał, ile miejsc pracy utworzył, itd.
   Zdaje się że choć ten pan jest/był z PO to w Konopiskach też zrobił “dojną zmianę”. Doi ludzi na pensyjkę dla siebie i nagrody za obijanie się po urzędzie.
   Dobrze tu ktoś napisał dla nierobów. Nie napracują się ci pracownicy przy takim gospodarzu, oj n ie.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Zarabia tyle ile poprzedni zatem nie wiem co ci dupsko spina. I tutaj wychodzi twoja głupota. Porównujesz z czasami kiedy dostawał każdy na wszystko. Radom na lotnisko którego nie potrzebuje. Gdynia na to samo mimo że w Gdańsku też jest. Obecnie Warszawa wydała tylko 20% na zaplanowane inwestycje na 2016. Ty wiesz co się dzieje dookoła czy tylko palec w nosie moczysz?

   0
   0
  • Zorientowana pisze:

   Niedorajda może się tylko tak tłumaczyć z swojego nierobstwa, a chęci do zarabiania kroci.

   0
   0
 18. Racjonalista pisze:

  Niestety to prawda bo przyznawanie środków spadło jak nigdy. Teraz kto nie z PiS to nie ma co liczyć na pozytywne rozpatrzenie.

  0
  0
 19. Obcy pisze:

  Co to za geniusz z tego Wójta. Czytam i oczy otwieram że zdziwienia , że takich ludzi jeszcze wybiera się na włodarza gminy. Z przeczytanych wieści szybko można zorientować się , że macie wójta do kitu! Nie dość że nic konkretnego nie zrobił, to co miesiąc kasuje niesamowita kasę. Jak podają 200 tys. baksow, za taką pracę to jest ograbianie mieszkańców Konopisk. Zatrudnienie emeryta policji na stanowisku rzecznika prasowego w przypadku ,kiedy cały czas wójt mówi o braku kasy to szczyt ignoranctwa! Teraz nie dziwi mnie fakt ,że o Konopiskach w wymiarze polityki rozwoju nic nie słychać. Nawet nie potrafił wójt najprostszego wniosku dot. strategii gminy pozytywnie napisać i otrzymać z województwa kasę jak sąsiednie gminy! Katastrofa to co wyczynia Wasz wójt!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Musze z cala stanowczoscia przyznac, ze dunski dynamit jest mocno ograniczony taktycznie i nie tylko. Hehehe. Wymysliliscie sobie ze napiszecie jako ktos obcy, spoza gminy, a wklejacie wlasne szablony wypowiedzi ktorymi operujecie od kilku miesiecy. Nawet srednio inteligentny szympans bedzie wiedzial ze to podpucha i kolejny wpis tw trolla:) kupcie lepiej u Toudiego w kiosku gazety i poszerzcie horyzonty.

   0
   0
  • Luzak pisze:

   Ciężko przychodziTobie z hutek pogodzić się z rzeczywistością i opisanymi faktami dotyczącymi obecnego wojta. Nic madrzejszego nie jesteś w stanie napisać, prawdopodobnie są to skutki uboczne poprzez notoryczne zażywanie kropli z procentami ! I dlatego piszesz masło maślane, do tego nie potrzeba myślenia, co jest Twoim problemem!!!U im

   0
   0
 20. z hutek pisze:

  Wiem co pisze. Przynajmniej po tym samym nickiem. Wy macie pewnie po kilkanascie. Na Bialorusi tez tak tworzona jest propaganda:)

  0
  0
  • Alicja pisze:

   Wcześniej prokuratura, sąd teraz Białoruś, coś wydaje mi się, że u Ciebie
   pod deklem nieodwracalne zmiany zachodzą. Spożywane krople z procentami niekorzystnie pokazują Twoja osobowość!

   0
   0
 21. Górniak Stanisław pisze:

  Vncent , napisał:Stoję sobie na cmentarzu a tu idzie duński podróżnik z braterskimi genami. Kłania się i wita, przechodzi obok w ściska rękę stojących obok. Gdy odchodzi daje się słyszeć zapytanie – czy odniesie? Czy chodziło o znicze?
  Przynajmniej widać że facet z kulturą, której tobie i wielu innym brakuje. Ale jesteś nie kumaty, chciałeś zaszkodzić a tu nie wyszło. Nie masz już o czym pisać, to zajmujesz się plotkami, jak zatwardziała plotkara.

  0
  0
  • Z hutek pisze:

   Żal dupę ściska,że ludzie się z poprzednim wójtem miło witają?że rozmawiają? Wy tu nie macie przeciwko niemu żadnych rozsądnych argumentów a jedynie ten,że oświadczył nieprawdę. Nie wiem jak było.Sąd tak orzekł. Jakie dzisiaj są sądy wszyscy wiemy. Ludzie doceniają to co zrobił dla gminy,dla ludzi!

   0
   0
 22. z hutek pisze:

  Kilka slow prawdy o uczciwosci w prowadzeniu forum i wolnosci slowa wg Pana Gasiorskiego. Radny Gorniak w artykule o “Pajaczku” napisal z nicku polonista. Coz, jaknwidac pisze z kilku nickow. Autor jednak postanowil zamienic nick na Stanislaw Gorniak. Taka oto wolnosc slowa- cenzura w czystej postaci!

  0
  0
 23. lisica pisze:

  Ty już nie wiesz co piszesz, czepiasz się jak rzep byle się zaczepić. Wyjaśniłem dlaczego tak się stało, bezpośrednio pod wpisem. A ty dalej mielesz, nie ważne że nie na temat, czyżby skrzywienie psychiczne?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   z hutek, no zobacz jaki ten Górniak niepoważny znów pisze z innego nicka, zgłoś do prokuratora.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Panie Gorniak ile Pan ma nickow? To jest skandal! Pisze Pan z kilku nickow a szczyci sie Pan, ze pisze pod swoim imieniem i nazwiskiem! Jaka ma Pan wiarygodnosc teraz? Co tu sie wyprawia?

   0
   0
 24. Górniak Stanisław pisze:

  Czy pisząc pod swoim nazwiskiem, kiedykolwiek napisałem nieprawdę? Jak czepiasz się bzdur to sobie zażartowałem.
  A wiarygodność jaką miałem taką mam, co ma do wiarygodności napisanie komentarza pod innym nickiem. Który i tak bezpośrednio pod nim sprostowałem. Powielasz ten temat byle gdzie, spiesz się bo jeszcze kilkanaście stron masz do zaliczenia.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Nie kompromituj sie bardziej. Z nicku lisica pisal Pan juz np po artykulem o sprawie osp hutki w prokuraturze. Bardzo zartowny Pan jest, ale to nie temat na zarty. Podpisal sie Pan nickiem polonista i tak powinno zostac. Redaktor to zmienil ukradkiem i robi w ten sposob czytelnikow w trabe. To ile Pan ma jeszcze nickow? Pan nie pisal nieprawdy, ale pisal z kilku nickow szczycac sie ze jako jedyny podaje nazwisko. Wstyd!!!!!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Tak sobie czytajac nawet widze ze Pan nie zauwazyl ze napisal Pan wiadomosc z nicku lisica:) hehehe . jaja na resorach.

   0
   0
 25. Górniak Stanisław pisze:

  Bk.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   No tak… Nie ma co komentowac bo fakty mowia za siebie. Radny Gorniak pisze jeszcze z nicku lisica!

   0
   0
  • lisica pisze:

   O, wypraszam sobie! Lisica to ja i żaden Górniak Stanisław się pode mnie nie podszywał. Ty z hutek już sam sie pogubiłeś.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Nie kompromitujcie sie juz bardziej lisica! 1. Tekst wyraznie nawiazuje do artykulu o pajaczku gdzie radny gorniak pisal z nicku polonista, 2. Pisal mezczyzna, 3. Radny sie przyznal i nie zaprzeczal. Troche honoru i szacunku dla inteligencji czytelnikow. Zalosni jestescie.

   0
   0
  • Adam pisze:

   Ten zhutek to prawdziwy pies policyjny, których w gminie nadto za duzo. Gdzie się ruszysz to niebieski!

   0
   0
 26. Górniak Stanisław pisze:

  I jeszcze z kilkuset innych o których nie wiesz.

  0
  0
 27. Górniak Stanisław pisze:

  Szukaj z hutek, szukaj, szukaj!!!!!!

  0
  0
 28. Rewident pisze:

  Ty z hutek przyczepiles się jak rzep do psiego ogona ! Opowiadasz bzdety , bez żadnych faktów.Typowe wodolejstwo ! Wiemy kto to taki pusty jest, ośmieszasz siebie i największego olewacza , nieroba!

  0
  0
 29. Młodocian pisze:

  I co z tego. ale sensacja, godna niebieskiego

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).