W Konopiskach będzie druga tura!

Przez ostatnie cztery dni przeprowadziliśmy sondaż wyborczy na Wójta Gminy Konopiska. Do wyboru było sześcioro kandydatów, na których oddaliście łącznie 490 unikalnych głosów. Gdyby wybory odbyły się w tym tygodniu, mielibyśmy drugą turę. W pierwszej wygrałby Jerzy Socha, zdobywając 41,49 proc. wszystkich głosów. Na drugim miejscu z miejscem w drugiej turze uplasował się obecny Wójt – Jerzy Żurek z 15.15 proc. poparciem.

Tuż za jego plecami dwoje kandydatów, którzy nie są bez szans na udział w drugiej turze. To Ewa Książek (13,99 proc. poparcia) i Robert Wielgosz (12,12 proc. poparcia).

Na piątym miejscu znalazł się Daniel Ligęska (9,32 proc. poparcia) z PSL, a na ostatniej pozycji bez szans w wyborach Dorota Skoczylas (7,93 proc. poparcia).

Sondaż pokazał dwie ważne rzeczy. W Konopiskach na pewno będzie druga tura wyborów (już 4 listopada), a przeciw obecnemu Wójtowi jest aż 85 procent wyborców. To oznacza, że w najbliższych wyborach w Konopiskach nastąpi zmiana władzy.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).