W Konopiskach będzie druga tura wyborów

Wąsosz, Rększowice i Hutki – co łączy te miejscowości? To Jerzy Żurek. Żurek zdecydowanie wygrał wybory w pierwszej turze właśnie w tych miejscowościach. Sromotnie przegrał za to w Aleksandrii, Konopiskach i Kopalni. Gdyby nie rozbite głosy opozycji, mogłoby to zakończyć się w pierwszej turze. Dzięki rozbitym głosom, Żurek wygrał pierwszą turę z 2299 głosami. W drugiej turze o fotel Wójta zmierzy się z Jerzym Sochą, który miał bardzo słaby wynik w Wąsoszu, Rększowicach i Hutkach, ale za to niezły w Aleksandrii, Kopiskach i Kopalni. Socha zdobył łącznie 1653 głosy.

Na trzecim miejscu uplasowała się Dorota Skoczylas – 535 głosów. Dalej Ewa Książek – 283 głosy, Robert Wielgosz – 173 głosy i Daniel Ligęska – 163 głosy.

Do rady gminy weszli: ŚWITEK Anna Małgorzata, POLESZCZUK Marcin, WOJCIECHOWSKI Piotr Andrzej, BAŁDYGA Edward Michał, BENESZ Janusz Józef, SZCZERBAK Piotr Andrzej, CICHOŃ Michał Rafał, JABŁOŃSKA Barbara Maria, KOŁODZIEJCZYK Robert Piotr, PARANDYK Marek Jerzy, KSIĄŻEK Karolina Barbara, CHMIELEWSKA Agnieszka Elżbieta, MAJDZIK Jadwiga Kazimiera, JAROSZ Andrzej Sylwester, JANIK Andrzej Tomasz.

Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

53 odpowiedzi na “W Konopiskach będzie druga tura wyborów”

 1. Jedyny pisze:

  Kolejne mydlenie oczu przez Gąsiorskiego. Wąsosz, Rększowice i Hutki to razem może z 400 – 500 głsów a w pierwszej turze Żurek uzyskał prawie 2400 głosów. Zatem Aleksandria, Konopiska i Kopalnia również poparły obecnego wójta. Oczywiście sprawa jest jeszcze otwarta i przez następne dwa tydonie dużo się jeszcze może wydarzyć.

  43
  36
 2. Kamil pisze:

  Dokładnie Panie redaktorze, gdyby nie rozbite głosy wygrały obecny Wójt już w pierwszej turze.

  48
  41
 3. Delka pisze:

  Serioo? Po całej tej akcji z gtv bus i przesiadkami w Dzbowie ktos dalej na niego głosuje? Zurek pokazal tylko jak bardzo nas nie szanuje, troche smutne te wyniki. :c

  44
  47
  • Jedyny pisze:

   Gdyby Cię nie szanował to zostawiłby Cię na pastwę PKS – gdybyś do pracy przez wrzesień, październik i listopad 2017 nie dojechał to wtedy byś papę darł, że ma cię wójt w d… to nie planuje nic w zamian. A teraz przynajmniej dojedziesz czasem dłużej, czasem krócej ale jesteś – ile ci kursów wypadło od 2017? Remont na Jackowiźnie się skończył zatem autobusy nie stoję i nie czekają na zmianę świateł.
   Z drugiej strony możesz jeździć swoim autem lub z buta – twój wybór. Ja jeźdzę GTV bo nie ma na chwilę obecną innej alternatywy. Pogadaj z kimśm, gdzie jeszcze PKS jest – dalej mają problemy mimo, że kursów już do Konopisk, Starczy i Blachowni nie muszą robić. Gadanie głupiego, że PKS rzuci autobusy tam, gdzie już nie jeździ – tylko, że PKS nie za ani autobusów, ani kierowców, ani nawet kasy.

   26
   12
  • M pisze:

   Tak sobie myślę, że nie którzy u nas w gminie są jak kibice piłki nożnej. Zawsze wiedzą jak zagrać lepiej, co było przyczyną porażki i jak naprawić błedy. Zawsze, pod warunkiem, że siedzą na kanapie przed TV. Jakby ich postawić na boisku to czapa na całego…. Delka, wyjdziesz na murawę ?

   20
   19
  • Lilak pisze:

   Jejku panie “jedyny”
   Jest Pan jedyny w swoim rodzaju ?? już nie dziwię się, że Pan Żurek wygrywa ??
   Niech mu Pan jeszcze podziękuje, że do osiedlowego sklepu pieczywo dowożą.. ?
   No albo, że dzień wstaje i zapada noc ????

   12
   18
  • Racjonalista pisze:

   Lilak wnioskuję że ci już dawno stara nie dała

   8
   5
  • Lilak pisze:

   Do “racjonalista”
   Jesteś fajny ? może ty byś mi dał???

   2
   3
 4. echaladaj pisze:

  Drużyna Sochy rozbita w pył. Szkoda bo było tam kilka osób, które mogłyby wnieść nową jakość do pracy samorządu jednak Lider zamiast lokomotywą okazał się być obciążeniem dla całej listy.

  36
  30
  • Dzialki pisze:

   Druzyna Jerzego Sochy to co kolejne wybory słabsi kandydaci. Ilu wprowadzil do Rady Gminy w tych wyborach- słownie 2mandaty. Taki Mieczyslaw ma 4 radnych!,Zurek 4!,Szczerbak2!,Psl,Sld
   i Benesz po 1.

   17
   5
  • echaladaj pisze:

   do Dzialki : Masz rację Wójt bez zaplecza politycznego w Radzie będzie głównie “urzedniczył” i brał pensję . A Mieczysław będzie sterował z tylnego fotela. Chyba, że to jest ten plan.

   11
   6
 5. Parafianin pisze:

  I cały misterny plan w …

  22
  6
 6. Robert pisze:

  Soche aby znów wpędził gmine w długi

  32
  23
 7. Lilak pisze:

  I znowu bezradni radni…. Te same nazwiska…. Ta sama niemoc!!!
  A była szansa cokolwiek zmienić….

  22
  11
  • Oni pisze:

   Piszecie tak cały czas te same nazwiska ci sami ludzie no ale ktoś ich musiał wybrać sami się nie wybrali

   9
   0
 8. A miało być tak pieknie pisze:

  Chcąc coś zmienić,trzeba było zmienić wójta.ale ludzie najwyraziej zmiany nie potrzebiwali.ciekawe kiedy ludzie się obudzą i dadzą szansę nowemu wojtowi a wtedy i radni będą mogli się lepiej wykazywać bo ani przy jednym Panu ani drugim nic dobrego nas nie spotka.poki co wybór jest między zaciaganiem kredytów bez umiaru i rosnącymi długami a staniem w miejscu nie robiąc nic mówiąc że się nie da….a była szansa coś zmienić !

  21
  12
  • Lilak pisze:

   Cóż się dziwić…. Skoro ludzie nie myślą w tej gminie!!! Nigdy nic się tutaj nie zmieni….
   Natomiast… Tym razem już uważnie przyjrzymy się pracy radnych (dla mnie jednak bezradnych), decyzjom urzędników i pracy Pana wójta…

   18
   13
  • Taki pan pisze:

   Radny radny radny !!!!a gdzie do diabła są sołtysi i rady sołeckie ??przecież oni nic nie robią tylko tyle ze są …powinni się wspierać i współpracować …a co radny sam zdziała .. nic !!!ale radny zawsze winny????

   15
   5
 9. Nieznany pisze:

  Młodych wpuścić a nie ciagle to samo!!

  23
  4
  • Cezar pisze:

   Owszem,puścić młodych ale do szkoły i nauki życiowej aby nabierali doświadczenia u boku starszych.Kiedy nabiorą wiedzy,doświadczenia i mądrości będą już starsi i wtedy mogą być”wpuszczani”do rządzenia!

   12
   3
 10. echaladaj pisze:

  Dawniej o piłce nożnej krążyła taka zagadka – Co to jest , dwudziestu facetów w krótkich gaciach gania po boisku i zawsze wygrywają Niemcy ? Teraz o wybory w gminie Konopiska można zapytać – Co to jest Żurek bije się z Sochą a wygrywa … Mietek Chudzik ? :))

  22
  1
 11. Abc pisze:

  Jedyny widać że jesteś jednym z złodziej prosto od Zurka i mieszkasz gdzieś w obrębie Rekszowic Hutek lub Wąsosz bo tam wszyscy ludzie mieszkający śpią z Zurkirm w domu tym złodziejem co dba tylko o swoje tereny tamte nic więcej.

  14
  28
 12. Z Hutek pisze:

  Chciałbym przeprosić w imieniu wszystkich mieszkańców wsi Hutki , że wygrał u nas Żurek.

  41
  27
  • nie z Hutek pisze:

   pewnie dzięki strażakom!

   10
   8
  • Obserwator pisze:

   zastanawiające jest w ogóle dlaczego Żurek zdobył tyle głosów!? za nieudolność w zarządzaniu gminą? za brak inwestycji? za brak pozyskania środków innych niż podatki? za wielkie zadłużenie gminy bez zapewnienia zwrotu jakichkolwiek pieniędzy? za oczernianie konkurenta i brudną kampanię wyborczą?za to że jest złym gospodarzem? Jego kontrkandydat, wieloletni wójt, był dobrym gospodarzem gminy, inwestował za pieniądze z unii, brał kredyty tylko na wkład własny, ale zapewnił zwroty z rozliczanych projektów, zaproponował swoje doświadczenie i młodą drużynę, którą promował. Walczył uczciwie nie bluzgając w szmatławcach na kontrkandydatów.
   A ludzie wybierają cwaniaka i lenia. Niepojęte.

   20
   15
  • Cezar pisze:

   Też żałuję.Mieszkaniec Aleksandrii

   15
   9
 13. Hela pisze:

  Co zrobić żeby zostać radnym?Zrób festyn,postaw za darmoche kiełbache,coś do picia I wygrasz na bank!A układaj się z odpowiednimi wichrzycielami wiejskimi itd.Autorytet do pozazdroszczenia!!!!!!!!!Ktoś tu też miał interes?Przecież to obca pszczoła w ulu?A jednak!?Komuno wróciłaś!!!!!!Zobaczymy co Pan zdziała ?

  16
  2
  • Hilda pisze:

   To się nazywa mieć klasę I ambitny nie plan a raczej biznes plan?!Cytuję”Byłem doradcą wielu wójtów,,Co to miało znaczyć?????Dał radę,pokonał tylu radnych?!Aktor jednego filmu I artysta kiepskiego kabaretu!!!A co teraz?Zastałem wioche murowaną.a zostawie słomianą hi hi hi

   10
   2
 14. Lilak pisze:

  Do “racjonalista”
  Jesteś fajny ? może ty byś mi dał???

  0
  6
 15. Cezar pisze:

  W jednej z ulotek wyborczych obecnego wójta,czy też w lokalnej gazetce wyczytałem”dalej nie ulegam wpływom”/a w każdym razie coś o podobnym znaczeniu/,w związku z czym zapytam wójta jak powyższe stwierdzenie ma się do “przybrania”sobie zastępczyni?Przecież mieszkańcy naszej gminy to nie same barany…!

  18
  2
 16. Wyborca pisze:

  Biały dom się wali a wlodarz gminy piękne rynny im montuję i drogie z czego z naszych podatków,w środku się zawaliło o co niezagraza bezpieczeństwa??? Biały dom powinnien być zburzony a ludzie przesiedleni oczywiście Ci co płacą bo jak się patrzy w piękną niedzielę jak siedzą i piją wina a człowiek z dziećmi idzie na spacer to aż się nóż w kieszeni otwiera.Ludzie opamiętajcie się zróbmy coś dla tej gminy bo naokoło nas się śmieją z nas

  14
  4
  • Obserwator pisze:

   Jakiego sobie wybraliście gospodarza takiego macie i ….może mieć będziecie. A dobrego gospodarza wycinacie dla…kolesiostwa? prywaty? Skompromitowany w Techmecie, skompromitowany jako zastępca wójta, przez trzy lata kadencji wójta nic nie robił, “obudził” się w roku wyborczym! nie pozyskał niemal żadnych środków dla gminy,a nazaciągał kredytów! a wy i tak na niego głosujeta?! No to macie czegośta chcieli na następne pięć lat!

   10
   9
 17. Cezar pisze:

  W ramach “procesu wyborczego”Żurek pozwał Sochę za “przewiny”innych.Kuriozum na skalę światową!Wójt ośmiesza się ale też daje wyborcom jasny sygnał,że “gryzie rękę,która go karmiła”,był bowiem przed laty beneficjentem zwycięstwa wyborczego Sochy,który powołał go na swojego zastępcę!Nie rozumie,że lepiej siedzieć cicho i nie pokazywać tak jawnie swego drugiego oblicza/Doktor Jekyll i pan Hyde/?

  20
  10
  • Juliusz pisze:

   po prostu fałszywy człowiek! ale Hutki i Rększowice go wybrali, bo “swój”. Leń, nieudacznik, cwaniaczek, ale swój.
   Ot ciemnota ludzi nie zna granic!
   Macie jeszcze drugą szansę wybrać gospodarza dzięki któremu i ta wasza remiza i szkoła zaczęły jakoś wyglądać. Socha wam chyba i auto strażackie kupił? A wy co? sprzedawczyki! Wstyd! Ciemnogród.

   19
   12
  • Ptyś pisze:

   Cezar masz rację!to jest kuriozum! Gazeta napisała artykuł.podobno nieprawdziwy. Ale wg tego śmiesznego sądu winien jest czytelnik tej gazety,!!!! Winien, bo czytał?
   Ani tu prawa ani sprawiedliwości. Sąd się ośmieszył.
   A swoją drogą nawet jeśli wójt Socha pozyskał mniej, to pozyskał!! A Żurek? Ile?!
   No? Wyborcy przydupasy Żurkowi, ile wasz idol pozyskał? Ile zrobił?

   11
   5
  • Kamil pisze:

   Juliusz jeśli czegoś nie wiesz to nie przypisuj zasług innym. Zarówno wójt Socha jak i wójt Żurek mają duży wkład w rozwój Rększowic. Ale to za kadencji wójta Żurka nasza OSP otrzymała fabrycznie nowy samochód, który służy całej gminie a nie tylko Rększowicom. Nasze garaże przeszły w ubiegłym roku remont kapitalny… ale skąd ty możesz to wiedzieć. Na tej stronie były prowadzone “sondaże” które pokazywały że obecny Wójt otrzyma 15% a otrzymał ponad 40% więc nie sądzę że głosowali na niego tylko mieszkańcy Hutek i Rększowic. Każdy ma prawo do własnego głosu, ale trzeba mieć klasę i nie komentować, że osoba która głosuje na innego kandydata to sprzedawczyk. Widać tego też jeszcze się nie nauczyłeś.

   16
   7
  • Juliusz pisze:

   Kamil, to ty nie pisz głupot, albo nie powtarzaj propagandy Żurka! Samochód dla OSP Hutki kupił w 2003 roku wójt Socha! Wyremontował remizę w Hutkach i inne też , wójt Socha. Żurek nie miał czasu zajmować się czymkolwiek, jeździł tylko za swoimi sprawami, a to że przypisuje sobie zasługi…no cóz, taki to człowiek. Ale ludzie łatwo zapominają, bo teraz jest teraz i Żurek obiecuje. Kobietom w Roku Kobiet też obiecywał! a dostały g…o! A na dożynki 70 złotych!
   Od początku wietrzył tylko spiski i trupy w szafach, nic mu się nie potwierdziło, niewiele zdziałał to jedzie wciąż na opluwaniu Sochy!.

   10
   5
 18. Wyborca pisze:

  Potem będzie płacz i lament ,bo to ,bo tamto ,bo Żurek taki albo siaki ,albo nie zrobił tego czy tamtego ,trzy razy się zastanówcie za czym go wybierzecie żeby potem nie było zgrzytania zębów w nocy .

  26
  10
 19. julianka pisze:

  juliusz ciemnota jak perz trudna do wyplenienia tymbardziej jak się ukorzeni.

  11
  2
 20. Juliusz pisze:

  a i jeszcze jedzie na zadłużeniu gminy niby przez Pana Sochę! Jakoś żadne instytucje i kontrole nie wykazywały jakiegoś nadmiernego, czy niedozwolonego zadłużenia? A na dodatek jak nie umie sie liczyć albo NIE CHCE! raczej widzieć to się klepie plotki rozpuszczane przez Żurkowych.
  Pisali tu że było kredytów na 17 milionów ale 5 i coś tam dostali już za Żurka zwrotów z rozliczonych środków z Unii. To zostało 10!!! A z rozliczeń mogło być więcej, bo to urywają zawsze. A co zostawi po sobie Żurek? TYLKO KREDYTY! Nie umiał napisać żadnego wniosku nigdzie żeby pozyskać pieniądze tylko z podatków i za kredyt całość!!!
  Tego nie widzisz? ?

  0
  0
 21. Obserwator pisze:

  do Tymona, no nie wiem, może po prostu widzi który jest dobrym gospodarzem a który tylko “mocny w gębie”? a i to nie za bardzo, bo zanim co wystęka to można usnąc. Poza tym artykuł o radnym z Wąsosza to się akurat nie przysłużył dla Pana Sochy. Wąsosz murem stanął za Żurkiem bo pewnie stanął za radnym choć trochę racji redaktor miał. W myśl zasady “naszego biją” trza murem! No i zagłosowali za obibokiem i cwaniakiem.

  13
  7
  • Tymon pisze:

   To lepiej za współpracownikiem SB tak

   8
   17
  • A Adik pisze:

   Ja tego nie rozumiem gościu kapowal na ludzi pewnie oni dostawali pała A teraz go na wojta. A kiedy przeprosi za.swoje kłamstwa w kampanii, ale.o co ja pytam człowiek bez klasy nie umie takich rzeczy… pozdrawiam

   13
   11
 22. Szymon pisze:

  Panie Żurek, czy to jest prawda , że pana kandydaci na radnych z komitetu wyborczego wyborców Nasza Mała Ojczyzna w Kopalnii i Aleksandrii dopisali w Aleksandrii 21 osób, a w Kopalni 18 osob na listach do głosowania pod tymi samymi adresami zamieszkania? Jeżeli to jest prawda to ja już dzisiaj Panu dziękuję! Nigdy więcej takiego wójta!

  23
  4
 23. Cezar pisze:

  Obaj kandydaci/startujący w 2 turze wyborów 2018/mieli swoje szanse,które dali im wyborcy.Wystarczy teraz porównać jak zmieniła się gmina/ale cała a nie tylko pojedyncza miejscowość/ za rządów Sochy i jak za rządów Żurka.Każdy zdroworozsądkowy odpowiedź zna i będzie wiedział jak zagłosować.Wszelkie inne kwestie poza gminnymi,”gospodarskimi”są bez znaczenia w odniesieniu do korzyści jakie ludzie dostali w efekcie właściwego zarządzania gminą!Do oceny kandydatów można się również podeprzeć opiniami innych,którzy wybierali Wójta Konopisk Wójtem Roku.Niektórzy pamiętają a inni niech pogmerają w necie i sprawdzą wyniki tego ogólnopolskiego plebiscytu w 2008r.Dla leniwych podam,że to Jerzy ale nie z końca alfabetu!

  21
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).