W gminie Konopiska będzie druga tura wyborów na wójta – przewidywania wyborcze

W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać nowego burmistrza, radnych miejskich, radnych powiatowych oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W ocenie redakcji w gminie Konopiska dojdzie do drugiej tury wyborów na wójta. Spośród wszystkich kandydatów, w drugiej turze powinniśmy zobaczyć urzędującego wójta Jerzego Żurka oraz zwycięzcę pierwszej tury, Roberta Kołodziejczyka. Pozostali kandydaci uzyskają zbyt małą liczbę głosów, by myśleć o stanowisku wójta.

W wyborach do Rady Powiatu Częstochowskiego mandaty powinni wziąć następujący kandydaci: Daniel Hadrian (Prawo i Sprawiedliwość), Jerzy Socha (Trzecia Droga), Anetta Ujma (Koalicja Obywatelska) i Mieczysław Chudzik (Porozumienie dla powiatu częstochowskiego). A w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego mandaty “powędrują” do: Mariusza Trepki (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisława Gmitruka (Trzecia Droga), Eweliny Balt (Lewica) i Bartłomieja Sabata (Koalicja Obywatelska).

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7:00 – 21:00.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

15 odpowiedzi na “W gminie Konopiska będzie druga tura wyborów na wójta – przewidywania wyborcze”

 1. Kobieta 30 pisze:

  a skąd to takie jasnowidztwo? sądzę że redaktor powinien grać w “lotka”

  31
  0
 2. mieszkanka pisze:

  Bardzo niestosowne sugerowanie mieszkańcom informacji dotyczących wyborów. Strona wydaje się być niezależna, a jednak wpis mówi zupełnie coś innego. Jeśli wymienieni państwo mają zostać wybrani na wójta gminy to chyba w tym momencie dociera do nas, ze to jest jedno wielkie oszustwo! Bardzo niefajnie. Każdy powinien mieć wybór, nie sugerujmy się żadnymi wpisami bo to jedna wielka głupota!

  38
  0
  • XyZ pisze:

   Przecież od dawna wiadomo, że ta strona nie jest niezależna.

   30
   2
  • mieszkanka pisze:

   Cytat skopiowany z dołu strony jednak potwierdza „niezależność serwisu”, przykre!

   {Serwis internetowy GminaKonopiska.pl stawia sobie za cel rzetelne informowanie o życiu gminy Konopiska. Niniejszy serwis jest całkowicie niezależny i nie jest w żaden sposób związany z Urzędem Gminy Konopiska.}

   18
   5
 3. Ninfoman pisze:

  jeżeli wygra któryś z tych dwóch to trzeba się przeprowadzać

  33
  1
  • Meg pisze:

   jestem tego samego zdania trzeba będzie spadać, ale myślę że jednak ludzie nie pójdą w to

   19
   1
  • Swój pisze:

   Panie redaktorze ale Bałdygowa to chyba w Hutkach przejdzie ma w programie ścieżkę rowerowa do Rekszowic ta której Edek jej mąż nie załatwił przez 9 lat będąc radnym ha ha jaja

   12
   0
 4. Xyz pisze:

  To coś już jest ustalone z góry?

  26
  1
 5. antek pisze:

  Z tym Żurkiem w drugiej turze to redaktorek przesadził.
  Wiadomo ,że Robert opłaca takie tępe propagity, ale żeby Żurka dopychać do 2 tury to się nie spodziewałem

  24
  2
 6. Mieszkaniec pisze:

  przecież widać że ten serwis nie jest bezstronny, wystarczy spojrzeć czyj baner wyborczy jest na górze strony. a Żurka redaktor wskazuje dlatego że jest najsłabszy i napewno przegra ale żeby w głowach wyborców utrwaliło się że na tego pana nie można głosować więc na kolodziejczyka skoro oni sa najmocniejsi. mam nadzieję że mieszkańcy jednak nie zagłosują na żadnego z nich.

  20
  1
 7. Mieszkaniec pisze:

  Uważam , że na stronie urzędu gminy :www.konopiska.pl powinna być zakładka wybory. I tam powinny być zamieszczane informacje o wszystkich kandydatach na wójta i do rady. A tak mamy tylko jednostronne informacje o bardzo intensywnej pracy obecnego wójta przed wyborami. Np .po dziewięciu latach urzędowania będzie projekt na budowę ścieżek rowerowych w gminie. Trochę długo to zajęło…

  14
  0
 8. Obserwator pisze:

  Chudziak?! Znowu?? I Aneta ( nie zapomnieć że przez dwa “t”!!!)??? To chyba z Blachowni?już tyle lat biedulka się wpycha i jakoś jej nie idzie…widocznie … bardzo ją lubią… A ten co zagłosuje na żurka po tylu latach jego obijania się, wystawi świadectwo sam sobie

  18
  1
 9. Obywatel pisze:

  Panie Redaktorze Pawle Gąsiorski, w imieniu wielu wyborców, dziękuję Panu za tak wspaniałą antyreklamę Pana Kołodziejczyka, zrobił Pan świetną robotę, najpierw zestawiając Go z kucharzem Brędzlem, a teraz z dziadkiem Jurkiem.
  Nie wiem czym On Panu podpadł (za mało kasy dał ?), że dzięki tej nachalnej propagandzie jaką Pan prowadził od kilku tygodni, wielu wyborców odda głos na kogo innego i bardzo dobrze !!!
  Jeszcze żeby radnych wybrano innych niż ci którzy byli do tej pory.
  A w Hutkach dziękujemy już państwu Bałdygom, pa, pa, do Zduńskiej Woli, albo w góry, bo stołków GS-owych nie dadzą Edziowi utrzymać i tych innych też.

  13
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).