V Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej w Konopiskach

Na Stadionie Lekkoatletycznym w Konopiskach odbył się Piąty Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej. Organizatorem zawodów była Gmina Konopiska wspólnie z Regionalną Radą Olimpijską w Częstochowie.

W imprezie uczestniczyło rekordowe 470 dzieci z 24 klubów sportowych województwa śląskiego oraz z Małopolski i reprezentacji szkół gminy Konopiska. Ponadto w zawodach uczestniczyli sportowcy niepełnosprawni z klubu LKS GOL-START Częstochowa. Na stadionie im. Ireny Szewińskiej rozegrano konkurencje biegowe: 60 m, 100 m, 300 m, 600 m, rzutowe: pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal w kategoriach wiekowych U12 i U14. Rywalizację zakończyły biegi sztafetowe 4×100 m drużyn mieszanych. Zawody poprzedził ceremoniał olimpijski: defilada sportowców, sędziów, trenerów oraz zaproszonych gości, wprowadzenie i podniesienie na maszt flagi olimpijskiej, odczytanie apelu olimpijskiego, zapalenie znicza podczas odgrywania hymnu olimpijskiego. /UG/

Ewa Lasoń / UG

Ewa Lasoń / UG

Ewa Lasoń / UG

Ewa Lasoń / UG

Ewa Lasoń / UG

Ewa Lasoń / UGKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).