Uważaj na to, co wysyłasz do radnego!

Okazuje się, że pracownicy Urzędu Gminy Konopiska bez większych przeszkód mogą czytać wszystkie listy, które przychodzą do Urzędu Gminy Konopiska. Nie ma znaczenia czy list ten jest adresowany imiennie, czy ogólnie na dany wydział. Nie istnieją żadne przeciwwskazania ku temu, by otwierać cudzą korespondencję. W takiej sytuacji znalazł się radny Stanisław Górniak, który “zastał” otwarty list kierowany do niego przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Katowicach. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a konkretniej z § 6 ust. 4 pkt 1 rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z 22 grudnia 1999 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów gmin i związków międzygminnych (DzU z 1999 r. nr 112, poz. 1319).

Mimo iż kodeks cywilny, kodeks karny i konstytucja RP mówią co innego, to odnoszą się do osoby prywatnej, a nie radnego.

W Urzędzie Gminy Konopiska wszystko jest jawne. Dlatego też kancelaria otwiera przesyłki adresowane do wszystkich radnych. I jest to zgodne z prawem. Dlatego drogi Mieszkańcu, uważaj co wysyłasz do swojego radnego. I tak to może trafić do Wójta.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

64 odpowiedzi na “Uważaj na to, co wysyłasz do radnego!”

 1. Jacek Wygwirzek pisze:

  Dobrze by było, żeby radni podali swoje e-maile. Wtedy wszystko będzie można do nich wysyłać na pocztę, bo w urzędzie wójt będzie o wszystkim wiedział. Panie Górniak co pan na to?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   W BIP-ie na oficjalnej stronie w zakładce >Kontakt z radnymi < są podane adresy e-mail i telefony.

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Dziekuje pieknie. Napisze maila do gminy aby byly one rowniez na glownej stronie. Mysle ze tam zwyklemu mieszkancowi bedzie prosciej znalezc niz w BIP.

   0
   0
 2. Paulina Skowińska pisze:

  To za Sochy wydano to rozporządzenie a Górniak był wtedy radnym i otwierano korespondencję.Tyle wpsów przeciwko Zurkowi i o kant rozbic wasze wpisy nie maja nic wspólnego z rzeczywistoscia

  0
  0
 3. Stefan pisze:

  Kolejny artykul ktory potwierdza to co pisalem. Bicie piany, a decyzja zostala podjeta za poprzedniej wladzy. Popieram fakt pisania maili. Jest XXI wiek i to powinno byc glowne zrodlo kontaktu z radnymi. Panie Gorniak czy Pan moze pomoc we wprowadzeniu tego udogodnienia?

  0
  0
 4. Izolbu pisze:

  To tylko potwierdza zamiary żurka…

  0
  0
 5. Waga pisze:

  Za Zurka prawo nagina się jak pasuje. Jeśli coś przeszkadza to wina poprzedniej władzy. Koń by się z tego uśmiał!!!! Tak ponoć działają niedorzecznicy powołani przez władze!!! Tylko kopać i lud to ma kupić !!! Niedoczekanie wasze i tak dni wasze są policzone!!

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Kon sie smieje bo fakty i daty w pismie mowia wszystko. Mydlenie oczu tutaj nie pomoze, ludzie sobie wszystko wydedukuja.

   0
   0
 6. Stefa pisze:

  Już niedługo i skończy się golenie baranka !!! Mieszkańcy powinni wyciągnąć właściwe wnioski!! Nigdy więcej nieudaczników i ich pomazancow!!!

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Od samego gadania nic sie nie zmieni, a wy tylko piszecie zamiast zebrac podpisy i zrobic referendum. No coz, jak nie ma podstaw to bije sie piane!

   0
   0
  • Stefa pisze:

   Stefan co nagle to po diable! Wiemy co robić , za podpowiedź dzięki ale nie skorzystamy. Sami mamy lepsze plany.

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Wasz plan to prmanentna krytyka wszystkiego. To ludzie widza i zapamietaja. Powiem tak, niektorzy ludzie ( nie Ty Stefa, Ty tylko sovie piszesz) , naprawde nisko upadli, bardzo nisko. No coz, brak wladzy boli!

   0
   0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni mieszkańcy,Z odpowiedzi wynika że wszystko było zgodne z prawem. Kontrowersję budzi jednak fakt zmiany Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 1999r w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów gmin. a nie został zmieniony art. 23 Kodeksu Cywilnego który brzmi..>Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach<. Rozwiązania Kodeksu cywilnego
  przesądzają o całym generalnym modelu polskiego prawa cywilnego. Nowa wersja Rozporządzenia w sprawie instrukcji kancelaryjnej jest tak skonstruowana aby przeciętny obywatel nic nie zrozumiał. Mamy również zagwarantowaną art49 Konstytucji ochronę tajemnicy komunikowania się. Ale moim zdaniem jest to namiastka, gdyż jest tam zapis, iż ograniczenie może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony. A więc wszelkie prawa zapisane w Konstytucji mogą być wypaczone lub zlikwidowane ustawami, które będą korzystne dla rządzących.
  W kadencji 2010-2014 nie pamiętam aby była skarga na otwarcie przesyłki imiennej, nie było również możliwości upublicznienia, ponadto Instrukcja Kancelaryjna została zmieniona zarządzeniem Wójta,dlatego nie było dyskusji na ten temat, jak jest to w przypadku uchwał. Mogę się nie zgadzać z podjętą decyzją o otwarciu przesyłki, ale szanując prawo muszę się zgodzić z treścią odpowiedzi.
  Uwaga; Są to moje spostrzeżenia w stosunku do tego tematu.

  0
  0
  • Jacek Wygwirzek pisze:

   Ma pan całkowitą rację. tak trzymać!

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Tutaj zgadzam sie z Panem Gorniakiem. Widac kiedy zostalo wydane rozporzadzenie, ale to byla korespondencja kierowana do Pana i takie pisma nie powinny byc przeswietlane. Dziekuje za rzetelne i merytoryczne wyjasnienie sprawy i Pana stanowisko. Tak powinnismy dyskutowac, a nie w kolko pisac jedno i to samo. Brawo!

   0
   0
 8. Kartezjusz pisze:

  Dobrze ci Mieecio napisał krzykaczu! My nie tacy głupi jak wy sobie z nieudacznikiem wyobrażacie, Już tu ktoś wam napisał że go wybrali bo nie było kogo.

  0
  0
 9. Stefa pisze:

  Stefan zobacz jak Twój pryncypal jest cienki merytorycznie, nawet nie potrafił Tobie wyjaśnić meritum problemu! Jeden jedyny Pan Górniak rozjaśnia Wam wagę problemu i gdzie szukać rozwiązania! I co byś nie napisał ,to My mamy racje,a wójt niech zrobi ten gest i z honorem odejdzie. Wójt musi odejść!!!!!!!!

  0
  0
 10. Stefan pisze:

  Musicie miec naprawde ciezkie zycie. Nie mam pryncypala, ale jak ktos jest nakryty kapeluszem to ciezko to zrozumiec:) nawet ze zrozumieniem nikt nie przeczytal. Jak ja jestem krzykaczem to Wy tez;)

  0
  0
  • Stefa pisze:

   Stefan! Ciężko Ci pogodzić się z prawdą! ,, Kto doły kopie sam w nie wpada,,

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Wy nie potraficie docenic nic z czym sie nie zgadzacie. To sie nazywa fanatyzm. Ja potrafie spojrzec na wszystko obiektywnie bo nie jestem od nikogo zalezny.

   0
   0
 11. Stefa pisze:

  Przekaż tą mądrość swojemu mocodawcy!

  0
  0
 12. Kartezjusz pisze:

  Stefan,a cóż niby mamy docenić?
  Fuszerki przy realizacji jednej z niewielu inwestycji? rozrzutność wójta? hulanki dla swoich?odwołanie ubiegłorocznych dożynek? otwieranie cudzej korespondencji?krzywą wiatę? chamskie odzywki? przywłaszczanie sobie cudzych osiągnięć?lekceważenie mieszkańców?no co mamy tak doceniać u tego nieudacznika?
  A referendum możesz sam zorganizować. Tylko że to kosztuje!

  0
  0
  • Stefan pisze:

   No tak. Wojt jest winny nawet temu ze deszcz nie pada. Wam nie jest szkoda kasy. Mysleliscie ze Wasza kandydatka w cuglach wygra druga ture, a tu psikus. Ludzie juz mieli dosc poprzedniej wladzy i powiedzieli stop! Musicie z tym zyc. Prymitywna propaganda tego nie znienicie. Autor po moim wpisie zaczal zamieszczac nawet niezwiazane z wojtem materialy. Smieszne:) To ja mam podpowiadac Wam co robic zeby ladnie wygladala strona??

   0
   0
 13. Stefa pisze:

  Stefan wijesz sie jak Piskorz ratując tylek swojemu pupilowi! Jemu nawet święcona woda nie pomoże! Gościu naobiecywał gruszki na wierzbie i to wszystko idzie w niwecz. Jednym słowem populista. Z Pająka miało być Las Vegas , cuda na kiju.Tak to mamy najdrożej oplacanego wójta w kraju ! Takie jaja zdarzają się tylko u cieniarzy. Ten slabeusz niech nie zaśmieca gminy,opowiadajac głupoty!

  0
  0
 14. Stefan pisze:

  Nom. Na pajaku jakas wladza zbudowala za miliony wybieg dla psow. Miala byc muszla koncertowa, basen a jest nieuzywany od poczatku stadion na ktorym organizuje sie wystawy psow. Takie nam tam zrobili Las Vegas. Tak z ciekawosci. Ty zostales wytypowany przez Brata do odpowiadania? Hmm.. Slabo Ci idzie. Czas na zmiane.

  0
  0
 15. brat pisze:

  Panie GÓRNIAK ALE WTOPA Z TA INTERPELACJA NALEZY SPRAWDZAC CO PRTNCYPAL WYDAŁ ZA ZARZADZENIA BRAT PATRZY I SIE DRNERWUJE WSTYD STANCZYKI I INNI TEMU PODOBNI

  0
  0
 16. Stefan pisze:

  Stefa, ogladasz mecz czy masz placone do 21? Moze czekasz na instrukcje co odpisac? Napisz najlepiej do nos:)

  0
  0
 17. Mieecio pisze:

  dyżurny szczekacz wójtowy widać siedzi przy kompie i co wpis kogokolwiek pod jakimkolwiek tematem natychmiast szczeka za wójtem. Ile ci płaci kundelku?

  0
  0
 18. Górniak Stanisław pisze:

  Stefan,> Na pajaku jakas wladza zbudowala < o ile sobie przypominam to w skład tej władzy wchodził obecny wójt. Do odpowiadania mnie nikt nie musi typować, bo informowanie mieszkańców to jedna z ról radnego. O zmianie zadecydują wyborcy. Natomiast jaką ty rolę tu pełnisz? Trola, jak cię tu już określono.

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Przypomne Panu jeszcze raz ze jestem mieszkancem i Pan zostal przez mieszkancow wybrany, a nie kolegow z ekipy na forum, ktorzy robia kampanie wyborcza. Stefa wprost to napisal, nie referendum bo cel macie inny. Ma Pan odp na pismo. Idzie Pan do prokuratury czy nabil pan piany i wystarczy- tetaz kolejny watek!?

   0
   0
 19. pien pisze:

  P Górniak nie ładnie a p.Socha to co pił kawę i wszystko zlecał zastępcy a poza tym nie ładnie kogos nazywac Trolem a gdzie miłosc blizniego nauka koscioła się kłania

  0
  0
 20. Kamil pisze:

  teraz Stefan będzie się nazywał pien? Może i słusznie, głupi jak pień. Tyle,że znów jakby obok tematu i nie o tym o czym Pan Górniak pisał. Ech, masz gostek kłopoty albo ze zrozumieniem albo z wypowiadaniem się. Albo i z jednym i drugim. Nie wszyscy mają w rodzinie księdza

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Kamil, to ze wy piszecie pod kilkoma nickami to Wasz problem. Pien to nie ja, ale moze obrazasz wlasnie proboszcza:)

   0
   0
 21. Stefan pisze:

  Tak na marginesie, Stefa juz nie odpisze. Teraz jest zmasowany atak aby rozmyc to o czym napisalem. No coz, taka Wasza taktyka, ale ja mam to w …:)

  0
  0
  • Niewiadow pisze:

   Bardzo dobrze ze dużo wpisów jest zatem to szybko nie zniknie w archiwum. Im wieksze zroznicowanie tym bardziej ci dla których to forum zostało stworzone są zdenerwowanie. Agresja i wyzwiska to przejaw słabości.

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Bawi mnie ten cyrk. A najbardziej mnie bawi, ze oni mnie biora za jakiegos ziomka na zlecenie i wrzucaja jakies swoje dziwne docinki. Ja wojta widzialem 2 razy w zyciu i mam z nim tyle wspolnego co z murzynskimi raperami:)

   0
   0
 22. Stefa pisze:

  Stefan ,Ty już bladzisz w obłokach. To już nic i nikt nie uratuje Twojego nieudacznika! O nas bądź spokojny!

  0
  0
 23. Rak pisze:

  Stefan,trzymaj formę obyś pamietal wieczór po zebraniu!

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Ja nie chadzam na zebrania. Moze wy macie wyborcze spotkania. Jesli tak daj znac, zajrze.

   0
   0
 24. Górniak Stanisław pisze:

  Stefan, tak się uaktywniłeś, że nie sposób zdążyć z odpowiedzią, Vice Versa dotyczy wypomnianej mi nauki kościoła. Chciałem ci przypomnieć 8 przykazanie z którym jesteś na bakier.

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Dobrze ze Pan je wspomnial. Prosze to odniesc do autora i osob oderwanych od wladzy prowadzacych tutaj kampanie:)

   0
   0
 25. Górniak Stanisław pisze:

  Znawco nauk kościoła, autorem był ponoć Pan Bóg. Skończ pleść te banialuki, idź się wyspać.

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Prosze czytac ze zrozumieniem. Ja znam i przestrzegam. Wyborcza ekipa tutaj jednak ma pewne problemy z interpretacja;)

   0
   0
 26. Klara pisze:

  Jak się po zebraniu procentów nalyka,to mamy efekt tego. Ciągle na ssaniu! Dobry przykład, kto do koryta się pcha!

  0
  0
 27. Romek pisze:

  Wójt na zebraniu znów coś pod nosem marudził ,pewnie chciał aby czasami go za obietnice nie ciagali . Cienki Bolek !

  0
  0
 28. Zosia pisze:

  Wykształcili go w służbie mundurowej,a teraz chce ocalić tego,ktory paru prostych zdań nie potrafi sklecić!

  0
  0
 29. brat pisze:

  Radny Dyner powiedział ze wójt Socha miał na modernizacje remizy w Konopiskach około 700 ooo tys zł te słowa padły na zebraniu wiejskim dziś brak reakcji radnego Kołodziejczyka który się wstrzymał przy głosowaniu aby przekazac pienadze na obecne roboty za które Zurek dostał podziękowania.

  0
  0
 30. Radny pisze:

  Wójt Socha miał rację ,rezygnując z tej kasy ,gdzie trzeba bylo ponad 350 tys. spłacić z kwoty 700 tys.zl. Przed zakończeniem swojej kadencji zabezpieczył środki na remont OSP Konopiska w kwocie ponad 2 mln złotych w ramach środków unijnych przekazanych bez konkursu do zadań w powiecie częstochowskim.Gmina miala wydać tylko 15% tj. 300tys.zl. Remiza w Konopiskach dostała by na gruntowny remont okolo 2 mln złotych, uzyskując super nowoczesne wyposażenie przy tej samej kwocie z budżetu gminy wydatkowanej tj. 300tys. zl.Obecny wójt wycofał ten wniosek z zadań unijnych i robi to co widać ! Strażacy w Konopiskach stracili możliwość otrzymania dużego dofinansowania. Sami wyciągnięcie z tego wnioski!!!

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Radny a jak to mozna sprawdzic? Sa na to jakies pisma czy mamy uwierzyc na slowo? W budzecie to bylo na rok 2015? Watpie zeby ktos zrezygnowal z 2 mln zl ktore mial juz w kieszeni, tak po prostu. Pisac mozna wiele, ale takie tezy musza miec podparcie w faktach.

   0
   0
 31. Radny pisze:

  Materiały dot. finansowania wnioskow unijnych( dla OSP Konopiska) złożone przez poprzednią władzę można znaleźć w biurze subregionu północnego w Częstochowie,

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).