Uwaga na zgnilec amerykański pszczół na terenie gminy Konopiska

Urząd Gminy Konopiska poinformował, że zgodnie z Rozporządzeniem Nr 1/2022 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Częstochowie z dnia 23 sierpnia 2022r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu Częstochowskiego ( Dz. Urz. Woj. Śl. Z 2022r. poz. 5274) za obszar zapowietrzony uznaje się teren miejscowości: Wygoda, Wąsosz, Walaszczyki, Łaziec, obszar miejscowości Konopiska ograniczony w następujący sposób: od skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Przejazdową wzdłuż ul. Przejazdowej do skrzyżowania ul. Kwiatowej z ul. Klonową a następnie wzdłuż ul. Opolskiej do skrzyżowania ul. Przejazdowej z ul. Leśną skąd do posesji nr 24 na ul. Śląskiej a następnie wzdłuż ul. Sportowej do skrzyżowania z ul. Jowisza aż do ul. Jarzębinowej na północ od miejscowości Rększowice.

Na terenie wyznaczonego obszaru zapowietrzonego zostały wprowadzone zakazy mające na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się tej groźnej dla pszczół choroby:
– zakazuje się przemieszczania rodzin pszczelich, matek pszczelich, czerwia, pszczół, pni pszczelich, produktów pszczelich oraz sprzętu i narzędzi używanych do pracy w pasiece – bez zgody Powiatowego Lekarza Weterynarii w Częstochowie,
– zakazuje się organizowania wystaw i targów z udziałem pszczół.

Obowiązki i ograniczenia określone w rozporządzeniu obowiązują wszystkich posiadaczy pszczół z obszaru zapowietrzonego do czasu uchylenia rozporządzenia.Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).