Urzędnicy przeprowadzili aż 14. kontroli palenisk…

Pracownicy Urzędu Gminy Konopiska w 2021 roku przeprowadzili 14. kontroli obejmujących przestrzeganie zakazu spalania odpadów. Nie było żadnych mandatów. W jaki sposób Wójt Gminy Konopiska przygotował się na przestrzeganie uchwały antysmogowej Województwa Śląskiego?

Szczegóły znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Pytania do wójta:

1. Jakie czynności zostały podjęte celem wykonania obowiązku z art. 379 ustawy Prawo o ochronie środowiska w zakresie sprawowania kontroli nad wykonaniem uchwały antysmogowej Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 roku (https://powietrze.slaskie.pl/content/uchwala-sejmiku-nr-v3612017) przez mieszkańców na terenie Gminy, począwszy od dnia 01.01.2021 roku?
2. Czy wyznaczono osoby z ramienia Gminy odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli realizacji obowiązku wymiany pieców zgodnie z uchwałą antysmogową na terenie Gminy, począwszy od dnia 01.01.2022 roku?
3. Czy zostały wyznaczone osoby umocowane do sporządzania i kierowania wniosków o ukaranie do sądu karnego w przypadku stwierdzenia naruszeń uchwały antysmogowej przez mieszkańców?
4. Czy ustalono harmonogram kontroli w zakresie z pkt 2, na 2022 roku?
5. Jakiej treści harmonogram kontroli przyjęto na 2022 r.? Kiedy dojdzie do kontroli na terenie Konopisk, a kiedy w poszczególnych sołectwach?
6. Czy organ zapoznał się z dokumentem “Rekomendacje – analiza uwarunkowań dotyczących obowiązków jst związanych z wdrażaniem tzw. uchwały antysmogowej” z 20.08.2021 r. opracowanego przez Śląski Związek Gmin i Powiatów?

Odpowiedź poniżej.Kategorie:

2 odpowiedzi na “Urzędnicy przeprowadzili aż 14. kontroli palenisk…”

  1. Obywatel pisze:

    Bezczelność tych urzędasów jest porażająca, niektórzy pewnie nazwali by to chamstwem, czy mieli by rację ?

    17
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).