Urząd sporo przepłacił za nową elewację budynku Gimnazjum!

Kilkanaście dni temu pisałem o nowej elewacji budynku Gimnazjum w Konopiskach, za którą gmina zapłaciła 85 912,98 zł (blisko 164 zł za 1m2). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że usługi, o których pisał Urząd Gminy Konopiska, powinny zmieścić się w kwocie 61,50 zł za 1m2, co przy tym metrażu dałoby 32 226 zł.

Przynajmniej tyle biorą firmy budowlane z Aleksandrii i Blachowni (wystarczy popytać). A co było w ramach tych usług? Uzupełnienie tynków zewnętrznych, oczyszczenie mechaniczne nawierzchni i malowanie elewacji 524m2.

Nieźle przyrobili – tak o tej inwestycji powiedział jeden z przedsiębiorców z waszej gminy. A inwestycję wykonał lokalny potentat – F.U.H. Dziedzicki Marcin Dziedzicki.

Pozostawię to bez komentarza.

Poniżej znajdziecie fakturę oraz umowę z Dziedzickim.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

60 odpowiedzi na “Urząd sporo przepłacił za nową elewację budynku Gimnazjum!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  szwindel ewidentny! u nas jest jakiś układ z Dziedzickimi?

  0
  0
 2. TWAgent pisze:

  Mam nadzieje ze za ten artykul pan dziedzicki wytoczy Panu proces. Jakis przedsiebiorca z gminy powiedzial- jaki i dlaczego nie wystawil oferty w cenie 32000 skoro mogl to zrobic tak tanio. Po drugie skoro ma pan firmy ktore wystawily panu szczegolowa wycene na ta kwote, to czemu pan tego nie opublikuje. Napisac ze ktos cos mowil jest latwo. Ja wam np pisze ze kilku przedsiebiorcow stwierdzilo ze taka cena elewacji to promocja, wczoraj rozmawialem. I co? Kto sie mija z prawda?
  Pan jest dziennikarzem i pisze artykul gdzie wszystko mozna znalezc czy prowadzi pan portal typu znajdz sam w google informacje? Panie Gasiorski niech pan napisze.ludziom czy ten portal prowadzi Pan za darmo, czy jest Pan przez kogos wynagradzany za prowadzenie? Jesli tak to czy stawka jest tajemnica?

  0
  0
  • Kopamnia pisze:

   Ty to idiotą jesteś! Idź i popytaj się obojętnie kogo ile to powinno kosztować. Później wypowiedz się na tym forum

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Jak ktos pisze artykul niech poda fakty. Ja pytalem przedsiebiorcow i cena jest promocyjna. I co? Redaktor w zaden sposob nie podal jakie sa ceny na rynku, nie podal przykladow wycen.

   0
   0
  • dziki pisze:

   agencie od wójta, kto i z jakich pieniędzy płaci za tego brukowca, wychwalającego broszke i nieudacznika. wielki przekręt!!!!!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   O to samo pytam pana Gasiorskiego i nie chce wyjawic tajemnicy poliszynela. No coz, ludzie wiedza co tu sie dzieje.

   0
   0
  • dziki pisze:

   Na intrenecie piszesz o wszystkim i o niczym , aby tylko gwiazda nieudacznika nie przygasła. ile masz od nieudacznika ?
   w gazecie roznoszonej do każdej skrzynki piszą o nieudaczniku jak o wielkim wodzu, a to tylko cwaniak chcący wykończyć naszą gminę i finanse. ile musi isc kasy aby wydac 3000 gazetek , zapłacic osobom do roznoszenia i na koncu sprzedac kłamstwa wylane na papier , ogłupić mieszkanców i skasować za nic 200 tys. złotych. tak oto nieudacznik dorwał się do koryta i chce się nachapac.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Napisz mi imie i.nazwisko nieudacznika to ci napisze.

   0
   0
 3. ANNA pisze:

  Nie znam się na cenach ale jedno wiem ze jak się wie o przestępstwie to należy zgłosić do prokuratury p.Gasiorski i czemu ci inni nie zgłosili się ze swoja oferta tak można każdego skrzywdzić i oskarzyc

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Oni juz na Hutkach maarzyli o przestepstwie, pan Gasiorski chyba zlozyl zawiadomienie i co ??? Nic nie slychac o tym, bo przestepstwa nie bylo ale redaktor nie raczy nas o tym poinformowac. Jakby cos bylo nie tak od razu by trabil na tym czyms tutaj!:)

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   tutaj jest jawna niegospodarność ale pewnie przepisy nie zostały złamane. Poszły zapytania do trzech różnych firm i Dziedzicki był najtańszy

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Czlowieku zdecyduj sie!! Napisales cytuje “szwindel ewidentny” to jest jednoznaczne i mieszkancy to przeczytali i co sobie maja myslec? Ehhh… sami sie gubicie!!!

   0
   0
  • budowlaniec pisze:

   Wykonawca zachował się jak normalny , przyzwoity przedsiębiorca, jeśli inwestor( nieudacznik) pozwala na takie marnotrawstwo publicznych pieniedzy, to ładuje ile się da wydoic gminę. 160 zł/m kwadratowy malowania fasady , to ceny z kosmosu!!!! Ale nieudacznik w osobie agenta przekonuje nas , że wszystko w porządku. Tylko dlaczego grosz publiczny jest tak wydawany. Wg mnie nieudacznik powinien za to beknąć!!!!!

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   szwindel dotyczy kwoty za którą to wykonano, a zapytania można wysłać do znajomych firm a nie do tych rzeczywiście cenowo normalnych

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Po raz kolejny rzucasz oskarzenia bez dowodow. Wiesz do jakich firm wyslano zapytania? NIE!! Wasz redaktor nawet tego nie sprawdzil. Moze ma za male fundusze operacyjne i nie weszlo to w zakres obowiazkow? Twoj pierwszy wpis jest jednoznaczny, nie ma.co interpretowac i tlumaczyc. Cena moze byc za wysoka, ale nie byc szwindlem- drugie zdanie o tym ktow wykonuje inwestycje potwierdza intencje. Watpie aby powazny czlowiek ktory o cos takiego zostal posadzony odpuscil Ci ten temat. Posuneliscie sie o krok za daleko. To juz nie moja sprawa ale ciekawy jestem jak to sie skonczy, bo watpie ze to przejdzie bez.echa.

   0
   0
 4. Trener pisze:

  Był przetarg i jeśli ktoś mógł to za pół ceny zrobić to dlaczego nie wystartował? Tym bardziej że cena była najważniejszym kryterium. Według mnie próbuje się sensacje z normalnego tematu zrobić. Górniak, Socha i reszta spółki myślała że na tym temacie wypłynie jako porządni obywatele. Jak im temat hali na Aleksandrii nie wyszedł to będą dalej truć. Mit 200 tys umarł to szuka się sensacji.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Ciekawe jak jeden z tych Panow spojrzy w oczy Panu Dziedzickiemu z ktorym wspolpracowal wczesniej i go zna, a jak chce byc wojtem pewnie nie raz to bedzie robil jesli nie daj Boze gmine spotka taka krzywda.

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   bo to są zapytania ofertowe skierowane do wybranych firm a nie przetarg!

   0
   0
  • wykonawca pisze:

   Panie Nowak , niudacznik zebrał parę ofert od firm zaprzyjaznionych i wygrał ten a nie inny. Zgadzam się z Panem.

   0
   0
  • Góniak Sanisław pisze:

   Trener vel TW Agent Nie przypisuj mi czegoś czego nie pisałem. Jeśli chodzi o cenę, nie wiem czy jest za wysoka. Nie weryfikowałem kosztorysu. Bo na tą cenę ma wpływ w głównej mierze rusztowanie, Montaż demontaż i praca rusztowania. Budowlańcy wiedzą o czym piszę.
   Gdyby to było malowanie budynku parterowego do wysokości 4m to przypuszczam że była by to za wysoka cena.
   Ps. – Nie mam potrzeby wypływania, nie skakałem do wody!!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Panie Stanislawie. Pan pisze z kilku nickow. Ja mam jeden, kiedys mialem z hutek ale zmienilem i grzecznie was poinformowalem. Chcesz zebym ten tez zmienil? Napisz a tak sie stanie.

   0
   0
 5. TWAgent pisze:

  Dodatkowo montaz obrobek blacharskich zgodnie z umowa &1,pkt 2a. Celowo Pan tego nie napisal w artykule piszac swoje wynużenia i wspominajac tylko o uzupelnieniu tynkow, czyszczeniu i malowaniu elewacji, czy Pan nie zauwazyl i teraz grzecznie sprostuje, przeprosi i dopisze. To jak bylo?

  0
  0
 6. ANNA pisze:

  Swoja droga to pięknie ta szkoła wygląda co by tu pisali jakby nie było zrobionego całego budynku każdy widzi ze dobra robota brawo Zurek i wykonawca p.Dziedzicki .Wiecej takich inwestycji morze jeszcze urząd gminy i ośrodek zdrowia to Konopiska będą piękniejsze

  0
  0
  • malarz pisze:

   Anno załatw dla mnie taki kontrakt w gminie. Taką kasę nigdzie jeszcze nie zarobiłem.

   0
   0
 7. Trener pisze:

  Ja codziennie przez Konopiska przejeżdżam i elewacja była już zmęczona czasem i brudna. Jak miało być powierzchownie to lepiej było się za to nie brać a tak będzie spokój na kilkanaście lat. Sam uważam że kupując tanio, kupujesz dwa razy.

  0
  0
  • malarz pisze:

   Trenerze daj mi taką fuchę a odpalę ci połowę! Takie ceny nie spotyka się na rynku zamówień!

   0
   0
  • Trener pisze:

   Widać ze bez kasy fiskalnej i faktury nie możesz wystawić. Nie gadaj głupot ze to cena z kosmosu. Budynek nie jest niski i nie jest małych gabarytów.

   0
   0
 8. ala pisze:

  gasior to zaden redaktor to zwykly maciciel i nie tytlujcie go tak swoja droga czy nikt temu czlowiekowi nie utrze nosa chodzi i szuka jak tu kogos obrazic a wiadomo kto mu w tym pomaga Panie Zurek rozejrzyj sie dookola bo masz jakis trutni w gminie i donosza czychaja tylko na Pana stolek ale to marzenie scietej glowy jak PO jest pograzona tak i Pana poprzednicy zycze wytrwalosci i nastepnej kadencji

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   następnej kadencji na pewno nie będzie

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Ja bede wojtem. Tu sie z Toba zgodze. Panie Pawle pampers juz pelny? Pozwolilem sobie wyslac @ ze screenem Pana wpisu. Ciekawe jak slowo szwindel zinterpretuje szanujacy sie przedsiebiorca.

   0
   0
  • Mariola pisze:

   taaa…wójt też od samego początku wszędzie węszył spiski i trupy w szafie!zlecał jakieś ekstra kontrole, wszystkich podejrzewał o wszystko! Tak i jego nadworny kundelek wszędzie widzi spisek! Agent opamiętaj się i nie popadaj w paranoję węsząc wszędzie wokół spiski. Zobacz jak wójt na tym wyszedł…

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Jak narazie widze ze obsesje ma wasz Pan, wszedzzie widzi swiat na opak. Przekazcie mu zeby przestal podpijac, szczegolnie w towarzystwie oswojonych gęsi, albo przynajmniej niech sobie fotek nie.da strzelac bo wszystko sie wyda:) No no no …. coraz ciekawiej.

   0
   0
 9. radna pisze:

  Cięzko patrzeć, ale myślę ze ta nasza gmina to mocno idzie w długi. Wójt chwali się ze mamy wysokie dochody własne, wypracowane z podatków mieszkanców, a tu takie kwiatki. o tym dyskutujemy w rodzinach i stwierdzamy , niegospodarnosc wójta. Wydaje pieniądze bardzo duże za roboty proste- malowanie tynku w paru miejscach. mam watpliwosci czy to jest az 520 metrów pomalowane. Od strony osiedla między oknami widać ciemne zacieki. Sciana od ulicy sportowej po malowani wychodzą plamy , jakby nierówno oszczędnie pomalowano. koniec konców hyba cos tam nie jest tak, ktoś za to powiniwen odpowiadac. Nie wiem co robi wójt.

  0
  0
  • rozsadny pisze:

   Nieudacznik liczy centy i co by tu jeszcze zrobic aby dobrze sypało.

   0
   0
  • Przewodnik pisze:

   Radna ma rację. Na niektórych miejscach widać jakby zacieki czy plamy. To co? zbyt oszczędnie malowali?za takie pieniądze? Czy jak zwykle fuszerka w wykonaniu wójta jak w przypadku krzywej wiaty czy pozostawionych pniaków w rowach? Był tam jakiś inspektor nadzoru?

   0
   0
 10. hej pisze:

  kto to jest ten nieudacznik i broszka moze napiszcie konkretnie nie tylko jakies ksywy chcialbym wiedziec a swoja droga jako mieszkaniec chce wiedziec jak wygladaly rozliczenia za remonty szkol bo nie zaprzeczycie ze za tamtej wladzy wszystkie szkoly byly malowane i remontowane i gdzie byl kupowany material pierwszy czy drugi gatunek skoro teraz wymagaja remontu

  0
  0
 11. Rodzic pisze:

  Wylewamy żale na te sytuacje opisana w artykule. Ale to ma swój skutek od odsunięcia Pana Michalczyka od dyrektorowania! To był dyrektor , który dużo robił na rzecz szkoły, integrował się z mieszkańcami! Obecna dyrekcja traktuje to stanowisko jako typowe konsumstwo! Przyjechać na parę godzin i do domu poza gminę! Nic więcej , zero inicjatywy na rzecz środowiska szkoły! Podobnie stało się z Panią Dyrektor Sporek z Przedszkola w Konopiskach! Osoba wielce zaangażowana w życie miejscowej społeczności, życzliwa , pełna nowych inicjatyw a do tego skromna i bardzo lubiana przez dzieci i ich rodziców! Wybrano z poza gminy , też przyjedzie na parę godzin i do domu! Zero poświęcenia czasu na rzecz miejscowego środowiska ! Takich ludzi zafundował nam wójt Żurek! Michalczyk i Sporek pracowali z wójtem Socha i trzeba było ich odsunąć od dyrektorowania! Duza zasługę w tym ma v-ce wójt Karina Podła!!!!!!
  Wójt niszczy lokalne inicjatywy i zmusza ludzi do odchodzenia z pracy!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Ku….r…a wzruszylem sie. Heheheh… historia jak z klanu. Pokazuje tylko kolko wzajemnej adoracji poprzedniej wladzy. Dorzuc do tego jeszcze ich przyjaciela zwanego przez was niedorzecznikiem, Pana gniazdko i masz komplet. Stop sieci w gminie. Ja bede wojtem i zlikwiduje wszystko co zle.

   0
   0
  • Ruda pisze:

   Rodzic święta racja, wykończył najlepszych dyrektorów.

   0
   0
  • Ruda pisze:

   TWagent skąd ta pewność że będzie Pan wójtem? To ludzi głosują. Trochę pokory życzę

   0
   0
 12. Kopamnia pisze:

  Towarzystwo od Żurka bardzo się oburzyło i bardzo dobrze!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Towarzyszy to ma czarny Pan:)

   0
   0
  • alex pisze:

   Nieudacznika przydupasy chcą zakryc i zakrzyczeć afere z remontem szkoły w konopiskach.
   Dobrze ,ze jest Gasiorski i wytyka im prawde. Nieudacznik czyści kasę jak rolnik na przednówku spichlerz!
   Takiego speca od czyszczenia kasy w tej gminie jeszcze nie bylo.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Gasiorski nie podal zadnych faktow. Rozmawial z JAKIMS przedsiebiorca, moze z papiezem Franciszkiem, i sprawdzil ile biora JAKIES firmy, moze te robiace elewacje na domkach dla lalek? Zero faktow, mnostwo bzdur. Lud tego nie kupi, wiec czarny Pan musi sie mocno zastanowic czy to ma sens.

   0
   0
 13. Góniak Sanisław pisze:

  TW Agent tworzysz jakieś insynuacje, że piszę z kilku nicków. Zdarzyło mi się raz pisząc z innego urządzenia, co wyjaśniłem. A ty wciąż mi przypisujesz nie moje wypowiedzi. Czy jest tam moje nazwisko i imię? Więc się odczep ode mnie, bo są o tylko Twoje przypuszczenia. A panu Dziedzickiemu nie będę się wstydził spojrzeć w oczy. Co do zarzutów tu wysuwanych między innymi przez “radną” to sprawa inspektora nadzoru i koś z pracowników Urzędu powinien to sprawdzić.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Pomylil sie pan kilka razy i to nie przypuszczenia bo widzialem. Pan tez non stop mi cos przypisuje, nie.majac nawet dowodu.

   0
   0
 14. Wozny pisze:

  Nieudacznik gledził na otwarciu roku szkolnego w Konopiskach, że nikt poza nim nie wiedział o co mu chodzi! Pewnie pochylał na imprezie sportowców, bo nie ma żadnego zdjęcia. Dama krzyzowkowa nie była gorsza!

  0
  0
  • Kopamnia pisze:

   O co mu chodziło? Gadał i tłumaczył się i chyba tylko on wiedział o co chodziło

   0
   0
 15. jan pisze:

  inni zrozumieli tyko wy nie tak jak pisaliscie ze na Aleksandri gada bzdury a ludzie go poparli odnosnie budowy sali

  0
  0
  • darek pisze:

   Ludzie tylko czekają , kiedy opuści urząd. mają go dosyć w Aleksandrii. Sala gimnastyczna nie podoba się Aleksandrii. istna obora, nic ciekawego, popis minimalizmu .

   0
   0
 16. Promyczek pisze:

  Na spotkaniu z pierwszoklasistami opowiadał (chyba) o styropianach i elewacji szkoły! Akurat dzieciaki to interesowało! A rodzice i tak z tego bełkotu nic nie zrozumieli. Ten człowiek nie potrafi się zachowac?

  0
  0
 17. dodo pisze:

  pamietam jak byly wojt wyrzucil do kosza projekt hali wart milion siedemset zlptych tego nie pamietacie czy nie wiedzieliscie o tym i byla cisza a tu takie wrzaski badzcie obiektyeni pamiec ludzka jest niezawodna

  0
  0
 18. Pik pisze:

  A co ty dodo w śmietniku mieszasz?

  0
  0
 19. Ada pisze:

  Nieudacznik okrada nas wszystkich, takie pieniądze dać za malowanie !
  U mnie robili ocieplenie domu o 2 kondygnacjach , było rusztowanie, nowe parapety i policzyli niecałe 100 zł/ .Dać 164 zł to wielki przekręt nieudacznika! Nie wiem dlaczego taki nierób i kombinator zarabia ,200 tys zł! Gdzie są radni, komisja rewizyjna! Czy wy chcecie być dalej radnymi- bezradnymi? Nowe wybory musza was zweryfikować!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Kilku tych radnych jest z komitetu wyborczego Jerzego Sochy, wiec slabo to swiadczy o szefie komitetu ze jego radni sa tacy slabi.

   0
   0
  • Tlen pisze:

   Agent, ludzie od Sochy nie mają się czego wstydzić! Natomiast tacy doopowlazy jak rudzielec i jemu podobni muszą się gleboko zastanowic

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   A glosuja za tym co zurek podsuwa. Hmmm… dziwne

   0
   0
 20. Leo pisze:

  Najgorszy to jest ten truteń od pszczół zwany nieudacznikiem! Podobnie jak w ulu tylko konsumuje to , co inni zrobią, sam będąc wielkim leniem, tylko myśli jak by tu coś przytulić !!!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).