Uczniowie z ZSP w Kopalni na trzecim miejscu w Polsce!

Wspaniały sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kopalni. Wymyślone przez nich rozwiązanie „Ćwicz i twórz energię”, czyli pozyskiwanie energii z ćwiczeń fizycznych do ładowania telefonów oraz aplikacja odnotowującą osiągnięcia i ich wpływ na planetę, zajęło trzecie miejsce w Polsce w programie Solve for Tomorrow, w ramach którego młodzi ludzie mierzą się z wyzwaniami XXI wieku, równolegle rozwijając kompetencje przyszłości, takie jak: kreatywność, krytyczne myślenie, współpraca, komunikacja czy empatia.

W II edycji programu wzięli udział uczniowie z klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Ich zadaniem było zaproponowanie rozwiązania, a następnie przygotowania prototypu do jednego z czterech wyzwań współczesności, którymi są: zdrowie, klimat, bezpieczeństwo i integracja. W finale II edycji programu Solve for Tomorrow znalazło się 10 zespołów z całej Polski, które na ostatnim etapie przygotowywały się do publicznej prezentacji swoich osiągnięć oraz udoskonalały pomysły pod okiem wolontariuszy, czyli ekspertów z firmy Samsung R&D.

Zwieńczeniem programu były dwudniowe warsztaty przygotowujące do sesji Demo Day i gali finałowej. Pierwszy dzień warsztatów skupiał się na budowaniu ścieżki kariery zawodowej z ekspertami People Team w Samsung. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak napisać dobre CV, jak wygląda proces rekrutacji, ale też ścieżka kariery młodych talentów w firmie Samsung oraz na czym polega sztuka autoprezentacji.

Drugiego dnia finaliści wzięli udział w zajęciach w Samsung Mobile B2B Innovation Center. Spotkali się z mentorami z Samsung R&D, którzy poprowadzili warsztaty technologiczno-biznesowe. Pracownicy Samsung opowiedzieli uczestnikom o rozwiązaniach, nad którymi pracują na co dzień – z obszaru Mobile B2B, Bixby czy Internetu Rzeczy. W tym czasie finaliści mieli także szansę zaprezentować swoje pomysły w mniejszych grupach.

Uczniowie z Koplani w nagrodę otrzymali 10 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

3 odpowiedzi na “Uczniowie z ZSP w Kopalni na trzecim miejscu w Polsce!”

 1. ANNA pisze:

  Gratulacje dla chłopaków, należało im się .Włożyli w ten projekt wiele pracy i wysiłku.
  Trzeba ich podziwiać za upór w dążeniu do celu. Jeszcze raz gratuluję i życzę następnych sukcesów ,
  w szkole i oczywiście życiu prywatnym.

  9
  0
 2. Ja pisze:

  Super chłopaki. Rodzice dumni. Gratulacje

  7
  0
 3. Marek pisze:

  Może teraz, choć trochę oleum do głowy wpadnie co poniektórym w gminie, że nawet z tych małych szkół mamy wybitnie zdolne dzieci i trzeba je wspierać…

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).