Za dwa tygodnie wystartuje nowy przewoźnik w Konopiskach

Już za dwa tygodnie w gminie Konopiska wystartuje nowy przewoźnik, który według zapewnień Wójta Jerzego Żurka, będzie kursował praktycznie non-stop i z punktualnością niczym ze szwajcarskich zegarków. Nowym przewoźnikiem będzie firma GTV BUS. Miesięczny koszt nowej komunikacji w Konopiskach wyniesie 200 000 zł + VAT.

Firma GTV BUS wystąpiła już o stosowane zezwolenia. Według informacji z ostatniej sesji, po Konopiskach mają jeździć cztery autobusy, zabierając ludzi z przystanków z i do Częstochowy. Ustalone zostały już ceny biletów za kursy nowego przewoźnika. Bilety miesięczne będą w cenie 120 zł i 150 zł, natomiast bilety normalne w cenie 3 zł w ramach gminy Konopiska i 4,50 zł poza gminę.

Nowa komunikacja ruszy od 1 marca. Ale na dziś, na teraz, nikt nic nie wie. Nie wiemy, co z biletami miesięcznymi, jakimi trasami będzie jeździć GTV BUS, w jakich godzinach będą jeździć busy. Na razie firma GTV BUS szuka kierowców. Według informacji z wczoraj, zainteresowanie jest bardzo mizerne. Oby do 1 marca firma ta była gotowa na wystartowanie w Konopiskach, tym bardziej, że podobno umowa już została podpisana.

1 marca sporo połączeń utnie PKS Częstochowa, który zapowiedział już to kilkanaście dni temu. Z ponad 100. kursów obecnie, PKS zamierza zostawić ich zaledwie kilkanaście – tych najbardziej opłacalnych.

Oby zgodnie z zapowiedziami Wójta Jerzego Żurka, wszystko udało się na tip top.

Trzymam kciuki i gorąco kibicuje temu pomysłowi.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

24 odpowiedzi na “Za dwa tygodnie wystartuje nowy przewoźnik w Konopiskach”

 1. Paweł Nowak pisze:

  pomysł fajny tylko jak to mają obrobić cztery autobusy? 246 tysięcy miesięcznie stać nas na to?

  0
  1
 2. Żartowniś pisze:

  Nadworny komentator Paweł Nowak pierwszy komentuje
  Chłopie brać się do roboty nic tylko przy komputerze siedzisz
  Jesteś uzależniony jak większość społeczeństwa ?
  Znajdź sobie inną formę rozrywki
  Można jechać na lodowisko , pograć w szachy
  Mamy tyle możliwości
  Życzę Tobie więcej pozytywnej energii

  0
  0
 3. Górniak Stanisław pisze:

  Jeśli zostanie dotrzymana oferta przez GTV BUS to będzie super. Oby nic nie przeszkodziło.

  0
  0
  • Alek pisze:

   Chyba kpisz, 150 zł jak płaciliśmy 70, oni nawet tyłu kierowców nie mają a żądaja 2x więcej

   0
   0
 4. Ziomek pisze:

  Nie rozumiem jak można podpisać z kimś umowę jak dana firma nie ma kierowców i nie będzie ich miała bo oferują takie warunki pracy ze ręce opadają na 1/2 etatu a zarobki lepiej o nich nie mówić…… Żenada jednym słowem…

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   To już nie moje zmartwienie. Dla mnie ważne jest aby mieszkańcy mieli czym dojechać do pracy, szkoły itp. A od podpisywania umów i ich egzekwowania jest Wójt.

   0
   0
  • Marcin pisze:

   Co ty gadasz w Polce ludzie będą robić byle za jedzenie…

   0
   0
  • Marek pisze:

   jakie pół etatu , cały etat i 15 zł na rekę i NIE MA PRZYJĘĆ
   a co pks daje lepiej 9,80 brutto ,czyli ile zostaje na ręke i jeszcze zeby ta wypłata była , ale NIMA
   Najłatwiej krytykować . Poczekamy zobaczymy co bedzie. a ciekawe jak prezes PKS też brednie daje ze firma GTV chce wynająć od nich te lumpy co się psują i ze mają u nich naprawiać autobusy , sami widzimy jak wygladają autobusy w PKS , nie dojedzie , miał jechać ,ale się popsuł

   0
   0
 5. paweł pisze:

  Przecież ta sama firma , ma obsługiwać gminę Blachownia, to jak to jest w końcu

  0
  0
 6. Julka pisze:

  Zastanawiają mnie tylko wysokie ceny biletów miesięcznych 120 zł w porównaniu z 70 (PKS) to bardzo wysoka cena

  0
  0
 7. Profesor pisze:

  No właśnie, czy nas na to stać? ćwierć miliona miesiąc w miesiąc?! a tu wójt zaplanował cięcie wydatków bieżących co rok o dwa miliony!~Jedno przeczy drugiemu… niestety nasuwa się już tu przytaczane przysłowie: “po nas to choćby potop”….

  0
  0
 8. kasia pisze:

  Blachownia zrezygnowała z GTV BUS i podpisala umowę z PKS! Zyczę Żurkowi powodzenia w realizacji umowy z ww. przewoźnikiem, który nawet nie ma kierowców na obsługę komunikacji w Konopiskach! 240 tys. zł/ miesiąc a 2880000 zł/ rok tyle gmina musi wydać na transport wymyslony przez Żurka. Idea transportu ciekawa ale wg. mnie nie przemyślana pod względem finansowym, no chyba że idzie na zagładę finasową gminy!!!! W budżecie gminy na transport publiczny zabezpieczono na cały rok 900 tys. zł. Transport z GTV BUS ma ruszyć od 1 marca a mamy juz połowe lutego i nie ma ŻADNEJ info o kursach, ilości autobusów i miejsc przystankowych! POZAZDROSCIĆ ŻURKOWI super przygotowanej logistyki transportu publicznego !!!! TAKIEGO MAMY WÓJTA ! BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 9. Znajomość pisze:

  Kasia te same głupoty piszesz na wszystkich gminnych portalach
  Co ty prezes PKS jesteś

  0
  0
 10. pasażer pisze:

  Za taka kwotę jaka wyda gmina na transport nie lepiej dogadać sie z MPK Częstochowa. Wójt Żurek wkrótce przekona się co dobrego zrobił.

  0
  0
 11. mieszkanka pisze:

  Świetny pomysł z tym nowym przewoźnikiem. Mam dwoje dzieci które dojeżdżają do Częstochowy i ze 140 zł miesięcznie będzie 240 zł . Ale jaki komfort nowy przewoźnik, ręce opadają.

  0
  0
  • Realista pisze:

   Trzeba od wójta domagać się dopłat dla młodzieży szkolnej! On zarabia 200 tys. zł to mu ta cena pasuje! Nie tylko gminę chce zarżnąć finansowo ale i mieszkańców! Ciekawe jaki w tym interes wybierając takiego drogiego przewoźnika?

   0
   0
 12. Inka pisze:

  Faktycznie makabryczne posunięcie w PKS bilet ulgowy 74 zł a teraz 120 to wygórowane trochę przewoźnik za drogi trochę jak ktoś ma 3 dojezdzajacych dzieci to 360 zł miesięcznie na bilety!

  0
  0
 13. Hutki pisze:

  Za tydzień koniec miesiaca. Kiedy pojawi się informacja dotyczaca rozkładów jazdy, przystanków, biletów? To chyba ostatnia chwila. Masakra jak gmina dba o transport

  0
  0
 14. Ziomek pisze:

  W marcu PKS będzie jeździł jak do tej pory, a GTV nie będzie narazie jeździł i tyle temacie

  0
  0
 15. Wioleta pisze:

  Ups nie ruszyl

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).