Trwa remont dróg wojewódzkich

Wójt Jerzy Żurek zaczyna przypisywać sobie zasługi innych. Na ostatniej sesji z jego wypowiedzi wywnioskowałem, że to dzięki niemu jest przeprowadzany remont nakładki asfaltowej na ulicy Opolskiej. Co ciekawe, wspomniał o tym na sesji, a trzy dni później Urząd Gminy Konopiska poinformował, że to Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach w ramach bieżącego utrzymania dróg wykonuje remont dróg wojewódzkich DW904 i DW907.

Remontem są objęte ulice Opolska i Częstochowska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sportową do cmentarza. W ramach prac remontowych zostaną zmodernizowane studzienki na ulicy Opolskiej. Droga na odcinku ok. 2,3 km zostania sfrezowana i nałożona nowa nawierzchnia.

Poniżej wypowiedź Wójta w tej sprawie.


PAWEŁ GĄSIORSKI

opolska3 opolska4 opolska opolska2Kategorie:

19 odpowiedzi na “Trwa remont dróg wojewódzkich”

 1. wybr pisze:

  kolejne klamstwa wojta, co on ma do drog wojewodzkich? moze jeszcze dzieki niemu autostrade buduja?

  0
  0
 2. Dawidosu pisze:

  Cały wójt. Nic nie robi i przypisuje sobie zasługi zarządu dróg hehe

  0
  0
 3. Konopiszczanin pisze:

  Dawidosu przyznaję Ci rację. Jeśli chodzi o wójta,to tylko potrafi się chwalić osiągnięciami ale cudzymi, które przywłaszcza sobie. Ten remont drogi wojewódzkiej w centrum Konopisk to istny kabaret w wykonaniu Wójta Żurka.Dobry asfalt wyfrezowac, położyć nowa warstwę, a problem odwodnienia i zalewania centrum Konopisk przez wodę deszczową zostawić nie rozwiązany. Najlepiej problem z wodą ” zamieść pod dywan” oto caly wójt Żurek i ogłosić sukces !!!! Należało przyłożyć się do rozmów z Zarządem dróg wojewódzkich i dążyć do kompleksowego rozwiązania podtapiania centrum Konopisk przez wody z opadów atmosferycznych. I znowu wyszło, że mamy wójta nieudacznika. Za co się nie weźmie to spiepszy. Pomóżmy mu aby jak najszybciej opuścił te gminę, póki mamy jeszcze co ratować.

  0
  0
  • Zal pisze:

   Poprzedni wojt mial tyle lat, remonty drogi wojewodzkiej, chodniki w ccentrum i tez tego nie zrobil? No niemozliwe. Ciesz sie ze masz jedne z lepszych drog w powiecie, inni nie maja. Jedz sobie do miasta przez liszke i stradom. Dodatkowo myslisz ze zarzad drog tak dobroczynnie rozdaje? Mysli tak o naszej gminie? Trzeba troche lobbingu i staran zeby wyrwac co sie da z wojewodztwa!

   0
   0
 4. Janusz pisze:

  Panie wojcie gdzie Pan zainwestował nasze pieniądze pochodzące z rozliczeń projektów unijnych w kwocie około 5 milionów złotych? Spłaca Pan zadłużenie Gminy kwotą 7 zlotych 15 groszy. Czy uważa pan nas mieszkańców za skończonych durniow ? Takiemu wojtowi my już dzisiaj mówimy dosyć i dowidzenia panu!!!

  0
  0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Jeśli problem odwodnienia nie zostanie rozwiązany teraz, to taki stan zostanie na co najmniej 10 lat , bo ZDW Katowice
  drugi raz do tego samego zadania nie przystąpią w najbliższym czasie. Tym bardziej że, o pieniądze będzie coraz trudniej.

  0
  0
  • Myśliciel pisze:

   No właśnie. Panie Radny, nie ma Pan możliwości jakichś rozmów z Zarządcą dróg? może da się jeszcze coś z tym odwodnieniem zrobić?! To przypomina stare wyśmiewane czasy komuny gdzie podobno najpierw położyli asfalt a potem go pruli bo kładli rury! zdaje się że i u nas tak będzie. Przecież od lat wiedzą że centrum Konopisk jest zalewane. Pan komendant OSP Konopiska i teraz rzecznik wójta też to wie, bo jednostka OSP ciągle tam rozkłada worki i wypompowuje wodę!
   I co? znów bylejakość, byle można się chwalić że zrobiłem. A że spieprzy..m jak tamte pnie w rowach [pozostawione i zły projekt, to nic!to się zagada radnych i oczerni Pana Górniaka a ludzi na tej stronie oleje.

   0
   0
  • Zal pisze:

   Pan radny Gorniak wiedzial o inwestycji nie od dzis. Pytanie do Pana Gorniaka. Czy na etapie zapoznania sie z tym projektem skladal pan jakies wnioski na sesji albo bezposrednio do wojta? Moze lepiej pisac na forum i nic w tym kierunku pan nie zrobil?

   0
   0
 6. Edek pisze:

  Potwierdza się tylko ,że wójt to cieniarz, kto mu dał 200 tys. złotych ! Za co!
  Tak kiepskiego gospodarza gmina Konopiska ma pierwszy raz oby ostatni.

  0
  0
 7. Ja - nikt pisze:

  Jeszcze nie skończył a już spiepszy ł. Tyle milionów poszło na nieprzemyślane roboty drogowe. Tak wyglądają rządy ludzi, którzy nigdy nie powinni decydować o losach podwładnych! Skonczmy ten teatrzyk jednego miernego aktora.

  0
  0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  Zal czy Ty jesteś rzeczywiście takim miernotą lub tylko udajesz? Poczytaj kiedy ukazała się informacja o przebudowie drogi
  Dw 908, i po jej ukazaniu napisałem interpelację, gdyż jest to czas w którym dokonuje się uzgodnień. Do realizacji uzgodnień są władze gminy. Jak możesz pisać że nic nie zrobiłem? Jako jedyny upomniałem się o bezpieczeństwo mieszkańców, a wójt zamiast podjąć temat i zadbać o to aby uwzględniono w projekcie urządzenia odprowadzające nadmiar wód z ulewnych deszczów, oskarżył mnie o wprowadzanie w błąd mieszkańców oraz podburzanie. Nie będę tu już powtarzał aktów prawnych gwarantujących bezpieczeństwo mieszkańcom. Co z tego że prawo gwarantuje ochronę, jeśli ludzie mający działać w interesie mieszkańców nie przestrzegają tego prawa. Ciekaw jestem gdyby Ciebie dotyczyła sprawa podtapiania podczas ulewnych deszczów czy też narzekał byś na kogoś co wstawia się w twojej sprawie. Na tym forum piszę, bo innego nie ma a piszę dlatego że jest wiele nieprawidłowości a na sesji przewodniczący nie pozwala na dyskusję (rozwiązywanie problemów).
  Więc wypływają sprawy na szersze forum a i mieszkańcy co nieco się dowiedzą bo z protokołu z sesji to niemożliwe gdyż nie wszystko jest w protokole. Nawet interpelacji brak, nie wspomnę o odpowiedziach.

  0
  0
  • Zal pisze:

   Widze Panie Gorniak ze nerwy puszczaja, ale musi Pan wiedziec ze ja sie obrazac nie dam. Nie napisalem ze nic Pan nie zrobil, ale ze pisze Pan tulko ze cos zrobil ale bez dowodow! Prosze zachowac poziom dyskusji. Widze ze merytoryczne wpisy Pana bola. Lepiej bic piane i atakowac. A co kadencji poprzedniego wojta Pan w tym kierunku zrobil? Zadbali Panowie o podtapianych mieszkancow? Bylo tego kilka lat a w tym czasie kladziono tam chodniki i jezdnie! Czy caly czas pisze Pan o tych kwitach- dolaczam link? Nie komentuje ale zostawie mieszkancom pod rozwage: http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/Droga-Wojewodzka-nr-908-czy-chcemy-miec-chodniki-i-ciagi-rowerowe/idn:1053 .

   0
   0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Zal przeczytaj swoje ostatnie zdanie z godz 13,03. A w ogóle jakich jeszcze chcesz dowodów, w 4 numerze pasm jest opisane, czy znów mam powtarzać o interpelacji w Sejmie za pośrednictwem posła M. Balta oraz odpowiedzi Ministerstwa, niech pan sprawdzi datę . Jeszcze jedno czy radny ma wyręczać władzę wykonawczą? I zaręczam że merytoryczne wpisy na pewno mnie nie bolą i chętnie odpisuję.

  0
  0
  • Zal pisze:

   Panie Gorniak. Czytalem Pana interpelacje przez posla Balta ale Pan chyba nie czytal odpowiedzi. Czytalem na stroni gminy odpowiedz z urzedu marszalkowskiego. Sadzi Pan ze Zurek sfalszowal? Co jeszcze powinien wojt zrobic? Moze zrezygnowac z tych inwestycji. Dodatkowo to w centrum Konopisk rowow nie ma od momentu jak Pan Wojt Socha robiac inwestycje ( chodniki, drogi) je zlikwidowal. Za te inwestycje Panu wojtowi jako mieszkaniec jestem wdzieczny, ale czytam wpis Pana Gorniaka i widze, ze Pan Socha jednak nie pomyslal i polikwidowal rowy! Teraz jest kladziona nakladka, chodnik jest od tamtych czasow. Panie Gorniak! To za czyjej kadencji zniknely rowy na Czestochowskiej??? Niech Pan odpowie rzetelnie!

   0
   0
 10. Górniak Stanisław pisze:

  Chłopie przeczytaj jakiej drogi dotyczyła interpelacja złożona do wójta Żurka. Ty nawet nie myślisz co piszesz, albo jesteś tak leniwy że nie chce ci się sprawdzić albo ciągle myślisz że ja chcę dowalić wójtowi. Jeśli wójt Socha zlikwidował rowy to miej pretensje do Niego albo radnych z Konopisk z tego okresu. A ode mnie się odwal. KPW.

  0
  0
  • Zal pisze:

   Pelna kultura w Pana wykonaniu. Madrzy sie Pan w kazdym temacie, rowniez centrum Konopisk to pytam. Skoro teraz mnie Pan odsyla teraz to po co sie wypowiada w temacie konopisk w kwestiach biezacych?

   0
   0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Jest ustawa o dostępie do informacji publicznej, więc możesz zadać to pytanie w gminie. Ja nie pamiętam by za mojej kadencji coś było robione w tym temacie. A nie będę udzielał odpowiedzi której nie jestem pewien. W gminie są od tego pracownicy.

  0
  0
 12. Katarzyna Zajac pisze:

  Zastanawiam się, jak możemy teraz znaleźć lojalne firmy, które naprawdę pracują, aby pomóc tym, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Na naszej wystawie jest wielu niewłaściwych ludzi. Najsmutniejsze jest to, że po skorzystaniu z ich usług rozumiesz, że już jesteś w niepowołanych rękach. W tej sytuacji podjąłem słuszną decyzję i nie żałowałem współpracy z Mariusz Jankowski. Nie zawiedli mnie i jestem zadowolony ze świadczonych usług. Każdy powinien skontaktować się z Mariusz Jankowski za pośrednictwem poczty elektronicznej (jankowskimariusz999@gmail.com) w sprawie pożyczek

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).