Trwa budowa najdroższego chodnika w powiecie!

Tuż po wyborach rozpoczęła się budowa jednego z najdroższych chodników w powiecie częstochowskim o takim metrażu. Chodnik przy ulicy Sportowej w Konopiskach, na długości 277 metrów i szerokości 2-2,5 m od skrzyżowania do szkoły będzie kosztować łącznie 1 227 843 zł.

Brawo dla włodarza.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

27 odpowiedzi na “Trwa budowa najdroższego chodnika w powiecie!”

 1. Krzsztof pisze:

  W końcu dzieci będą bespiecznie uczęszczał do szkoły BRAWO !!! Panie Wójcie Żurek.

  21
  12
  • Somsiad pisze:

   Bo po drugiej stronie wcale nie ma chodnika. Jest to marnowanie kasy i tyle. A i pisze się bezpieczniej.

   24
   11
  • Antoni pisze:

   Jest, tylko spróbuj przejść na niego z ulicy Śląskiej. Szczególnie w godzinach gdzie jest dużo samochodów. Powodzenia.

   27
   9
 2. Wyborca pisze:

  W dupach im się poprzewracało

  20
  5
 3. Mieszkanka1 pisze:

  Tacy wszyscy mądrzy, to puście swoje dzieci z ulicy Śląskiej do szkoły pieszo.
  Ten chodnik powinien być już dawno temu, ale najważniejsze że będzie.

  20
  8
 4. Tony pisze:

  Nie ma chodnika to źle. Jak robią to też źle. Bardzo dobrze że dzieci ze śląskiej będą mogły normalnie przejść przez drogę. Bezpieczenstwo kosztuje. A Pan “redaktor” i tak cokolwiek by się nie działo w gminie napisze że źle. Niedługo będzie że w Konopiskach pada deszcz bo Pan Żurek źle rządzi gminą. Nie jestem za żadną opcją polityczną dla jasności.

  24
  11
 5. Michal pisze:

  W koncu upragniony chodnik dla dzieci i zeby w godzinach szczytu bezpiecznie wracac do domu. To sie liczy a nie gadanie pseudo pajaca

  20
  15
 6. wawa pisze:

  Przejścia dla pieszych na ul. Śląskiej nie ma w projekcie, czyli nie będzie!!!

  8
  0
 7. Anna pisze:

  A może przyjedziecie zobaczyć jak dzieci z korzonka i leśniaków bezpiecznie chodzą i jeżdżą do szkoły ???tak bardzo ruchliwa droga a chodnika jak nie było tak nie ma i nikogo nic nie obchodzi bezpieczeństwo tych dzieci i dorosłych mieszkańców???

  21
  0
 8. Tiks24 pisze:

  Napisz redaktorze- ile naprawdę zapłaci Gmina czyli my. I nie siej populizmu i demagogii….

  11
  9
 9. 11785544 pisze:

  ~2000zł za m2 chodnika? Przecież to skrajnie niekorzystne rozporządzanie mieniem.

  12
  3
 10. Patryk pisze:

  jak ja chodziłem do szkoły to na całej Śląskiej nie było chodnika i jakoś się dało dotrzeć do szkoły, a teraz o taki odcinek jest burza, na Korzonku i Leśniakach w ogóle nie ma chodnika i tam w pierwszej kolejności powinien zostać położony bo tam jest na prawdę nie bezpiecznie

  20
  2
 11. Wąsowiak pisze:

  Skończcie pisać już te bzdury. Wasz kandydat poniósł klęskę wyborcza. Nic mu nie pomogło, a na pewno nie to co tu wypisuje ie. Już wam minęła gorycz porażki? A nie mówiłem? Tylko Stanisława żal, ale mówiłem mu odpuść bo zostaniesz z niczym ale nie słuchał.

  10
  14
 12. z Rększowic pisze:

  Nie przejmuj się Stanisławem, ma teraz spokojne nerwy, może go ktoś zastąpi w co wątpię. Nie ma takich odważnych i dociekliwych, nie wachał się wytykać błędów i pomyłek, jego wypowiedzi tutaj były zawsze poparte faktami.

  17
  6
 13. Ty pisze:

  Syf , kiła i mogiła zadomowiła się w gminie gdzie aferzysta i oszust!!!

  12
  3
 14. Anioł pisze:

  Niech teraz ten czarny zaprosi na podziekowanie aferzyscie oszustowi, zomowcowi , TW Bernardowi i temu co ustawa zabrała ubecką emeryture!

  12
  4
  • Z konopisk pisze:

   Wstyd i hanba aby tacy ludzie decydowali o naszym losie. Zomowiec, który w czasie stanu wojennego pewnie pałował ludzi a teraz bedzie w powiecie.

   15
   0
  • Mieszkancy pisze:

   Jak ten zomowiec może składać przysięgę. Kpina z demokracji!

   14
   0
 15. drogowiec pisze:

  Panie wójcie , na jaką kwote był zrobiony kosztorys inwestorski? Jeżeli na tą kwote ( 1200000) to powinien byc pan na taczce juz dzisiaj wywieziony.

  10
  3
  • z Laźca pisze:

   Darek Wy…ci pewnie z jego zjeb….m mózgiem to będzie przez telefon rozprowadzał.

   7
   1
 16. Latawiec pisze:

  Bez żartów. Rzucanie tutaj tesktami o ulicy śląskiej wydaje mi się kompletnie nietrafionym argumentem, całe życie mieszkałam na śląskiej i pomijając fakt, że absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że nie da się tam przejść na drugą stronę skrzyżowania, bo przecież samochody tam jeżdżą jak szalone, to jeśli już chcecie patrzeć pod tym kątem to kochanie rozwiązań o wiele tańszych i bardziej sensownych jest wiele, począwszy od przejścia dla pieszych a na światłach kończąc. I nie trzeba wydawać pieniążków na kolejny chodnik, który powinien znaleźć się gdzieś indziej. Czy ta inwestycja jest droga – nie wiem, nie znam się, na mój chłopski rozum wydaje się, że bardzo, ale przede wszystkim jest chyba bezsensowna i nie rozwiązuje żadnych problemów. Po Leśniakach i Korzonku za bardzo nie chodzę, ale jeśli tych chodników rzeczywiście tam nie ma, to dlaczego nie położyć ich właśnie tam? Bo dalej? Bo to nie w „centrum”? ? Ach ta nasza ulica Sportowa, są bajeranckie lampy, będą dwa chodniki – taka cholernie reprezentacyjna.

  12
  1
 17. Obserwator pisze:

  Latawiec ma rację, ale… jak zawsze jest ale. Wójt Socha chciał tam świateł, ale policja uznała, że nie. To nie zawsze jest w decyzji wójta. Chodnik? dobrze, niech będzie! Niech będą wszędzie! tylko dlaczego takim kosztem…. No i to chyba jest droga wojewódzka?

  10
  2
 18. Artur pisze:

  jest to droga wojewódzka którą zarządza zarząd dróg wojewódzkich w Katowicach i to nie żadna policja czy inne instytucje tylko i wyłącznie przepisy nie pozwalają na tym skrzyżowaniu zrobienia przejścia, były prowadzone rozmowy z zarządem dróg i jedynym rozwiązaniem był chodnik ,i uważam że życie i zdrowie ludzkie jest bez cenne, a celem wykonania tego chodnika jest bezpieczeństwo dzieci które powinny bezpiecznie dotrzeć do szkoły i ile budowa tego chodnika by nie kosztowała powinna być wykonana, tym bardziej że zostało to dofinansowane

  5
  5
 19. Pieszy pisze:

  czy do wójta, czy z wójta kieszeni?

  7
  1
 20. Marek pisze:

  Redaktor piszę bez sensu nie napisał co obejmuje koszt tych prac pewnie sam by tanej nic nie zrobił tylko szuka sensacji

  2
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).