Tomasz Marczak z Aleksandrii został wicemistrzem świata w Nordic Walking!

Tomasz Marczak z gminy Konopiska (Aleksandria I) został wicemistrzem świata w Nordic Walking na dystansie 10 kilometrów! Finał rywalizacji odbył się 19 czerwca i wzięło w nim udział 60 najlepszych mężczyzn w kwalifikacjach z poprzedniego dnia.

Zawody rozgrywane były w gminie Choczewo w województwie pomorskim, wzięło w nich udział prawie 1000 osób z wielu państw świata (m.in. Polski, Francji, Ukrainy, Maroko i Stanów Zjednoczonych). Uczestnicy mieli do wyboru dystanse 5, 10 i 21 kilometrów.

W sobotnich eliminacjach Marczak uplasował się na 30 miejscu z czasem 1:10:08. Ze względu na kolejność startów w finale (od najszybszego do najwolniejszego w kwalifikacjach), musiał sukcesywnie doganiać i wyprzedzać zawodników, aby poprawić swoją pozycję. Po pierwszej pięciokilometrowej pętli prowadził w rywalizacji z czasem 28:39 (okazał się on lepszy od wyniku mistrza świata na 5 kilometrów! Jacek Witucki zwyciężył z wynikiem 28:40). Niestety Tomaszowi nie udało się utrzymać tempa na drugim okrążeniu i musiał nieznacznie ustąpić pierwszej pozycji na rzecz Andrzeja Dziediewicza. Jest to jednak wciąż największy dotychczasowy sukces zawodnika, który z pewnością ma jeszcze wiele udanych startów przed sobą.

Wyniki mistrzostw świata na dystansie 10 kilometrów:
1. Andrzej Dziediewicz POL 58:22 (pierwsze okrążenie 28:44)
2. Tomasz Marczak POL 58:36 (28:39)
3. Artur Wołoszka POL 58:50 (29:06)
4. Adam Kuźmicz POL 59:58 (29:20)
5. Jean-Luc Heckmann FRA 1:01:20 (30:15)

Wyniki mistrzostw świata na dystansie 10 kilometrów w kategorii do 39 lat:
1. Tomasz Marczak POL 58:36 (28:39)
2. Artur Wołoszka POL 58:50 (29:06)
3. Maciej Kłos POL 1:01:41 (30:26)Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).