Termomodernizacja OSP Konopiska za 137 tys. zł

F.U.H. Dziedzicki wykonuje termomodernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach. Prace potrwają do końca października i będą kosztować gminę 137 793,42 zł.

Poniżej przedstawiam umowę z firmą Dziedzicki, jaką otrzymałem z gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

osp-konopiska12 osp-konopiska13 termoospkon termoospkon1 termoospkon2 termoospkon3 termoospkon4 termoospkon5Kategorie:

38 odpowiedzi na “Termomodernizacja OSP Konopiska za 137 tys. zł”

 1. Jacek Wygwirzek pisze:

  Czyli wychodzi na to, że nie będą tam już organizowane imprezy przez Pokusę?

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   Jeżeli to inwestycji ze środków unijnych, to OSP nie będzie mogło wykorzystywać tego budynku od 5 do 7 lat.

   0
   0
 2. Górniak Stanisław pisze:

  Zarobkowo.

  0
  0
 3. Izolbu pisze:

  pewnie i tak znajda sposob

  0
  0
 4. Rudy pisze:

  Ależ, Stefciu! OSP Konopiska zwłaszcza, mogą zarabiać. Tylko dlaczego wyciągają rękę po te 137 tys. z naszych podatków?

  0
  0
  • Stefan pisze:

   rudy, kazdy ma takie prawo bo z naszych podatkow jest realizowanych wiele inwestycji. Decyduje wojt: poprzedni, ten i nastepny. Na co Ty konkretnie napisz przeznaczylbys pieniadze jakbys mogl?

   0
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Rudy, nie wyciągałaby ręki po twoje piniondze gdyby nie TW Brat aka. duński podróżnik, gdy palił mu się grunt pod nogami, nie zrezygnował z dotacji na 800 TYŚ !!!! zł na termomodernizacje. Więc pretensje jeśli masz to do pana byłęgo wójta Jerzego S.chy:):)

   0
   0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Były złożone propozycje Gminy Konopiska do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
  3 projekty podstawowe

  – Konopiska oświetlenie uliczne

  – Konopiska Termomodernizacja

  – Konopiska transport

  były już zgłoszone do realizacji w grudniu 2013 r z dofinansowaniem 85%.
  na pewno dużo mniej niż prawie140tys z naszych podatków.
  Co się z tym stało, pytanie do obecnego wójta.
  Stefan, gmina ma obowiązek finansowania OSP tylko w zakresie zapewnienia gotowości bojowej.
  Termomodernizacja całego budynku to na pewno nie jest zapewnienie gotowości bojowej.

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Byly zlozone, ale jakos nie ma kasy na te projekty. Od grudnia 2013 do wyborow minal prawie rok wiec pytanie co sie stalo raczej do poprzedniej wladzy, bo chyba w tym czasie to juz powinnismy rozpoczynac inwestycje! Ja nie mowie ze gmina musiala, ale zrobila. Pan tez zaluje tych pieniedzy? Ma Pan jakis pomysl na projekt, bo nie napisal Pan czytelnikom ile ich zaproponowal w tej kadencji? Niech mnie Pan do BiP tez nie odsyla. Pan jest radnym niech sie Pan pochwali osiagnieciami.

   0
   0
  • Euro pisze:

   Panie Stefanie , niech Pan wskaże jakieś zadanie w gminach, które było już wykonywane w 2014 roku z kasy unijnej 2014-2020! Według zasłyszanej wiedzy, to środki finansowe są dopiero realizowane obecnie! Wciska pan ludziom nieprawdę, piszac głupoty i pewnie myśli pan, że ludzie dają się złapać na te manipulacje przekazu informacji . Czytając Pana wypowiedzi śmiem twierdzić , że niezlą gratyfikację Pan kasuje od swojego szefa!

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Ja jestem mieszkancem i nic nie twierdze a pytam, na dodatek radnego ktory powinien wiedziec co sie stalo z ta skoro pisze o wnioskach a caly czas nieprzerwanie jest radnym. Dodatkowo chyba wie jakie projekty chcial realizowac. Dobry radny powinien sie pochwalic.Nie ja zaczalem o tym pisac wiec Panie radny jak Pan zaczal to Pan wyborcom wyjasni. Wasza taktyka dopisywania zeby Pan radny nie odpisywal jest naprawde slaba.

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Stefan, nie jesteś z Rększowic, bo inaczej wiedział byś o moich inicjatywach. I nie mąć więcej, bo tobie akurat tłumaczył się nie będę. Piszesz byle se popisać.

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Pan nie mnie ma sie tlumaczyc. Niech Pan napisze mieszkancom. Poza tym pisze Pan o projekcie z 2013. Caly czas jest Pan radnym. Niech Pan nas uswiadomi jak bylo? Ja nie chadzam do gminy. Pan napisze konkrety a nie zajmuje sie plakatami i lodkami.

   0
   0
 6. Strazak pisze:

  Stefan, gdybyś chciał to byś mógł, ale ani jednego i drugiego nie chcesz ,to nie masz wyjścia i piszesz banialuki , co niczego się nie trzymają. Jakie to szczęście ,że takim ludziom nie dane być nigdy wójtem tej gminy! Ludzie, szczególnie my poznalismy co w trawie piszczy! A temu z rysienki zależy tylko aby obrót był i ciacho schodzilo na imprezach. A kundelek niech szczęka!!!!!!!!

  0
  0
  • Stefan pisze:

   Zadalem 2 pytania, 0 odpowiedzi. Ty teraz bedziesz wyl do ksiezyca zeby czasem Pan radny nie musial odpisac. poczekam na odpowiedz i zobaczymy.

   0
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Że co? Co autor ma na mysli bo tu nie ma jasnowidzów nikt w myślach nie czyta ;)

   0
   0
  • Gienia pisze:

   Idź do wróżki, to otrzymasz odpowiedź ? Kto to jest Stefan i co ma obiecane w przyszłości Gminnej!

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Stefan bedzie leczyl bol dupy wszystkim ktorzy uczestnicza w zbiorkach na Kopalni:)

   0
   0
 7. Jacek Wygwirzek pisze:

  Znowu widzę rzecznika Jońce, który broni swojego pracodawcę…

  0
  0
  • Jacek Wygwirzek pisze:

   miałem na myśli Jończyka

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Hehehe…wspolczuje ci jak ty widzisz starych dziadkow. Jak wy ladnie rozmywacie dyskusje, aby pan gorniak czasem nie odpowiedzial. Ja poczekam i zobacze co napisze.Skoro Ty mi przyprawiasz nie moja Twarz to moze ja tez sprobuje Jerzy, Robercie, Stanislawie? Ustalcie na zbiorce kto jest kim:)

   0
   0
  • Adrian pisze:

   Stefan ,sam już jesteś dziadkiem i masz szefa super dziadka!

   0
   0
 8. Tobi pisze:

  Zajmujecie się jakimś malostkiem broniacym nieudacznika! Ich czas się kończy. Gość bez wizji rozwoju gminy, lepiej aby się nie kontaktował z mediami . Co weźmie to spiepszy, przykładów co nie miara! Ten szczekacz ma za zadanie odsunąć główny problem na bok , a jest nim niemoc wójta. ZERO pozyskanej kasy unijnej, ślizga się na pozyskanej kasie przez poprzednika. Zal d… sciska, bo nie mogą nic godnego zrobić dla gminy. Chwali się psami jakby to było super osiągnięcie mieszkańców gminy. Chłop powinien krowy doic i paść kozy a nie zajmować się polityką!

  0
  0
 9. Mieszkaniec pisze:

  Wójt Żurek zrezygnował z wniosków złożonych przez poprzednią ekipę i co dalej? W działaniu transport publiczny Konopiska miały złożony wniosek – wójt zrezygnował z niego , a miasto Częstochowa pozyskalo 30 mln złotych ! Wojt Żurek – ZERO . To się nazywa dobry gospodarz!!!!! Im dalej tym gorzej w tej gminie , wydają kasę tylko na uczty i pseudo promocje wójta…

  0
  0
 10. Z Hutek pisze:

  Dobrze,ze poprzednik zadbał o rozwój gminy, wyniósł Konopiska na wyżyny gmin w Polsce! Obecny ślizga się po osiągnięciach byłego wójta, nie mając żadnej sensownej koncepcji dalszego rozwoju gminy. Coś chce zrobić jak często mawia, bez składu i ładu dramatycznego oraz logicznego, jedynie szukajac super sensacji -,, trupów w szafie,,. W prezencie po poprzedniku z rozliczeń zadań unijnych na początek kadencji otrzymał ponad 5 milionów zlotych. Jest za co sute biesiady robić i bić pianę z sukcesów nie swoich ! Takich slabeuszy ta gmina nie potrzebuje!

  0
  0
 11. beret pisze:

  a dyżurna szczekaczka wciąż pyta Pana Górniaka. A zapytaj pozostałych 14 radnych!. Może pokażą ci środkowy palec, bo z pewnością nie odpowiedzą.

  0
  0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Dalej korzysta z działalności poprzedników. Chwali się budową kanalizacji i oczyszczalni ścieków w ramach ZIT korzystając z uzgodnionych i złożonych przez poprzedników listy rezerwowej co zamieszczam poniżej. Listę podstawową zaprzepaścił, gdzie wnioskowano o32,980mln zł.

  Szczegółowy opis projektu ZIT
  Nr fiszki ……….. (Numer fiszki w nazwie pliku oraz w fiszce wpisuje Lider – zgodnie z ostateczną, uporządkowaną listą/listami projektów do ZIT)
  PROJEKT Z LISTY PODSTAWOWEJ REZERWOWEJ [właściwe należy podkreślić]
  I. Tytuł projektu:

  II. Beneficjent:

  III. Priorytet Inwestycyjny/Obszar:
  Priorytet Inwestycyjny – 6.2. Zaspokojenie znaczących potrzeb w zakresie inwestycji w sektorze wodnym w celu spełnienia wymogów dorobku prawnego dotyczącego środowiska.
  Obszar 5.1. – Gospodarka wodno-ściekowa
  IV. Opis projektu – informacje o projekcie wynikające z przyjętych kryteriów oceny (zgodnie z propozycją IZ):

  A. Charakterystyka projektu

  Celem ogólnym przedsięwzięcia jest kompleksowe uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie gminy Konopiska i dostosowanie jej do wymogów prawa polskiego i unijnego. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego w tym czystości wód i gleby oraz wyeliminowania często nieszczelnych zbiorników na nieczystości ciekłe.
  Celami społeczno-gospodarczymi przedsięwzięcia są poprawa jakości życia mieszkańców poprzez zwiększenie dostępności kanalizacji sanitarnej, poprawa niezawodności odbioru oraz utylizacji nieczystości, poprawa jakości i stanu sanitarnego wód w regionie, wzrost poziomu skanalizowania obszaru, stworzenie warunków rozwoju dla przedsiębiorczości i tym samym przyczynienie się do ograniczenia bezrobocia, zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej gminy, wzrost wartości nieruchomości z uwagi na ich uzbrojenie w sieć kanalizacyjną.
  Przedsięwzięcie obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, tłocznej wraz z przepompowniami ścieków w miejscowości Aleksandria I i Aleksandria II. Przy realizacji inwestycji sieciowych uwzględniono również odtworzenie dróg i chodników do stanu poprzedniej użyteczności. Oprócz budowy kanalizacji sanitarnej planowana jest budowa oczyszczalni ścieków do obsługi powyższego obszaru. Obecnie w gminie Konopiska (powierzchnia 78,11 km 2 liczba mieszkańców na 31.12.2012 r. 10 634 osób) realizowany jest projekt „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Konopiska” w ramach POIŚ. Po jego zakończeniu 76,1 % gminy będzie skanalizowana. Realizacja projektu zapewni 5150 nowym osobom możliwość korzystania z sieci kanalizacyjnej (ok. 1000 nowych „przykanalików”). Do pełnego skanalizowania całej gminy brakuje wykonania kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Aleksandria I i Aleksandria II.
  Obie miejscowości zajmują obszar 3 042,62 ha i zamieszkuje je 2 176 mieszkańców.
  Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do zwiększenia poziomu skanalizowania zarówno ww. miejscowości jak i samej gminy.

  B. Zasięg projektu
  Projekt realizowany będzie na terenie gminy Konopiska (woj. śląskie).

  C. Dokument strategiczny/programowy uzasadniający/ realizację projektu

  1. Tytuł dokumentu: Program Ochrony Środowiska dla Województwa Śląskiego do roku 2013 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2018.
  Projekt pt. „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Aleksandrii, gmina Konopiska” bezpośrednio przyczynia się do osiągnięcia celów Programu Ochrony Środowiska Województwa Śląskiego w zakresie:
  – przywrócenie wysokiej jakości wód powierzchniowych oraz ochrona jakości wód podziemnych i racjonalizacja ich wykorzystania.
  – przywrócenia czystości gleb w rejonie realizacji, poprzez wyeliminowanie często nieszczelnych zbiorników na nieczystości ciekłe.
  2. Tytuł dokumentu: Strategia Rozwoju Kraju 2020
  Projekt pt. „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Aleksandrii, gmina Konopiska” bezpośrednio przyczynia się do osiągnięci Celów Strategii Rozwoju Kraju poprzez podejmowanie działań zmierzających do osiągnięcia bezpieczeństwa energetycznego i środowiska (obszar strategiczny II. Konkurencyjna gospodarka).
  3. Tytuł dokumentu: Strategia Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2020+”
  Projekt pt. „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w Aleksandrii, gmina Konopiska” bezpośrednio przyczynia się do osiągnięci Celów Strategii Województwa Śląskiego poprzez realizację celu strategicznego: Wysoka jakość środowiska naturalnego poprzez utworzenie systemu kształtowania i wykorzystania zasobów wodnych.

  D. Komplementarność z innymi projektami (spoza wiązki ZIT) wraz ze wskazaniem projektów (w tym projektów komplementarnych do ZIT, planowanych do wsparcia z PO krajowych/RPO WSL 2014-2020)
  Tytuł projektu komplementarnego i beneficjent
  Przedmiot projektu komplementarnego
  Szacowana wartość/Wartość całkowita projektu [PLN] oraz źródło finansowania projektu [nazwa PO/RPO]
  Opis komplementarności projektów
  „ Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Konopiska” 
  Beneficjent: Gmina Konopiska
  Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Konopiska w m. Wąsosz, Łaziec, Rększowice, Kolonia Hutki, Hutki, Korzonek, Leśniaki, Jamki, Kopalnia, Aleksandria Pierwsza częściowo w ulicach Wrzosowej, Górnej, Kwiatowej, Brzozowej o łącznej długości 56,47 km.
  Całkowita wartość projektu 43,85 mln zł. sfinansowana z budżetu gminy Konopiska oraz POIŚ

  Projekty wynikają z podejmowanych w gminie działań ochrony środowiska naturalnego i 100% skanalizowania gminy.
  „Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Sadowej z przesyłem ścieków do ul. Spółdzielczej w gminie Konopiskach”
  Beneficjent: Gmina Konopiska
  Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Konopiska w m. Konopiska i Kopalnia.
  Całkowita wartość projektu 1,550 mln zł. sfinansowana z budżetu gminy Konopiska oraz PROW

  Projekty wynikają z podejmowanych w gminie działań ochrony środowiska naturalnego i 100% skanalizowania gminy.

  E. Opis uwzględnienia zasady partnerstwa i zaangażowania podmiotów lokalnych w projekcie

  Projekt realizowany będzie przez gminę Konopiska (nie planuje się przekazania zadań innym podmiotom). Realizacja projektu stanowi inicjatywę oddolną, gdyż niejednokrotnie temat związany z kontynuacją budowy kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków był poruszany przez lokalną społeczność np. w trakcie zebrań wiejskich. Mieszkańcy gminy od wielu lat systematycznie opowiadają za realizacją ww. inwestycji. Ponadto 100% skanalizowanie gminy stanowi priorytetowy cel włodarzy gminy.

  F. Opis wkładu w realizację wskaźników produktu i rezultatu
  Wskaźnik liczba dodatkowych osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków w priorytecie 6.2. zaspokojenie znaczących potrzeb w zakresie inwestycji w sektorze wodnym w celu spełnienia wymogów dorobku prawnego dotyczącego środowiska zostanie osiągnięty w 100% przez wybudowanie kanału sanitarnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i oczyszczalnią ścieków.

  G. Gotowość beneficjenta do realizacji projektu (opis stanu przygotowań projektu do realizacji, wskazanie posiadanych dokumentów projektowych, sposób finansowania wkładu własnego)
  Projekt w fazie koncepcji. Wkład własny zostanie pokryty z budżetu gminy Konopiska lub pożyczki WFOŚiGW.

  H. Okres realizacji rzeczowej
  II kw. 2015 – IV kw.2018

  I. Wartość projektu [PLN]

  Kwota całkowita brutto realizacji projektu [PLN]
  Wnioskowana kwota dofinansowania [PLN]
  11 800 000
  10 030 000

  J. Planowane efekty [produkty i rezultaty]

  Nazwa wskaźnika produktu/ rezultatu zgodnie z RPO WSL
  Szacowana wartość wskaźnika
  Jednostka miary wskaźnika
  Liczba dodatkowych osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków
  850 RLM

  K. Planowany termin złożenia projektu do Instytucji Zarządzającej/ Wdrażającej RPO WSL [kw.rrrr]
  I kw.2015 r.
  L. Krótka charakterystyka projektu

  W ramach projektu powstanie:
  1. Kanał sanitarny wzdłuż istniejących dróg wraz z przepompowniami ścieków.
  2. Oczyszczalnia ścieków.

  0
  0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  Aby finansowanie termomodernizacji całego budynku miało cechy legalności zawarto umowę użyczenia budynku Gminie.
  Wg. mojej wiedzy umowa ta powinna trwać do czasu rozliczenia amortyzacji termomodernizacji gdyż nie jest to budynek gminy. Czyli strażacy powinni oddać klucze od budynku z wyjątkiem cz. bojowej wójtowi. Jeśli się mylę to może ktoś kompetentny to wyjaśni, może rzecznik, czymś musi zarobić na kasę którą otrzymuje, bo wywiadów nie udziela, gminy nie promuje. Jeszcze raz zapytam co robił baner reklamowy dotyczący sali przyjęć okolicznościowych >Pokusa< z telefonem do firmy prywatnej pani (nazwisko pominę) skoro gmina nie zawierała umowy na dzierżawę sali. Jakoś dziwnym trafem jak to się ukazało na tym portalu, baner zniknął.

  0
  0
 14. Górniak Stanisław pisze:

  Baner widoczny pod art.:Gmina finansuje prywatny budynek kwotą 1,1 mln zł!

  0
  0
 15. Stefan pisze:

  I o czym swiadczy wklejony przez Pana projekt? Oznaczony jako w fazie koncepcji- nie wynika z tego nic. Jest jakis projekt, ale UE nie potwierdzila ze jest na to kasa. Znow zero konkretnych odp i ponowny atak na strazakow. Szkoda gadki z Panem. Poinformowac mieszkancow ile projektow Pan zlozyl tez jest problem policzyc.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   w tamtym czasie można było tylko wnioskować. Więc poprzednicy złożyli wnioski na grube miliony. Nowa władza mogła to pociągnąć dalej dla dobra ludzi. Ale posłuchała głupich doradców i zrezygnowała. No to macie to coście chcieli.

   0
   0
 16. Górniak Stanisław pisze:

  Bk.

  0
  0
 17. Stańczyk pisze:

  Stefan ,wam tzn.wojtowi i jego przybocznym giermkom nawet woda święcona nie pomoże, co ma utonąć to utonie! Głupimi wpisami tylko się osmieszsz, podobnie jak Twój pryncypal przed kamerą w studio telewizyjnym. Takich doczekalismy się czasów!!!!!!

  0
  0
 18. gospodyni pisze:

  Jakiś tępy typ z tego Stefana.

  0
  0
  • beret pisze:

   tępy typ? też. choć jemu się wydaje że robi dobrą robotę przekręcając wszystkie fakty i wypowiedzi. Wydaje mu się też, że tą drogą zapewni sobie popularność. Miernota. Pieniacz. szkoda na niego słów. Siedzi toto przed komputerem i na wszystko natychmiast odpisuje. A że odpisuje głupio? cóż, widać na tyle go stać. Dyżurna szczekaczka.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).