Tak się niszczy historię Konopisk…

W piątek, na polecenie Wójta Gminy Konopiska, zaczęło się wyburzanie “Białego Domku”. “Biały Domek” to jeden z obiektów budowlanych, który pozostał po Wojciechu Korwinie Szymanowskim, zarządcy majątku Konopiska.

W budynku tym mieszkali m.in. pracownicy Kopalnictwa Rud B. Hantke. Konopiska tracą na zawsze budynek będący świadectwem dobrego okresu rozwoju tej miejscowości.

Tak Jerzy Żurek szanuje historię gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

23 odpowiedzi na “Tak się niszczy historię Konopisk…”

 1. edek pisze:

  A co będzie na tym miejscu? Biedronka?

  7
  2
 2. Zkonopisk pisze:

  Wieka szkoda tego budynku , ktory obronil się przrez prawie 200 lat od zniszczenia a teraz typowy wandalizm w wykonaniu wójta pozbawil nas obiektu, ktory po renowacji mogl sluzyc nastepne lecia mieszkancom gminy.

  18
  11
  • Obywatel pisze:

   Mógłby, choćby dom dziennego pobytu seniorów, tylko co obecnemu wójtowi po remontowanym budynku, nie wiele wyciśnie, a przy nowej inwestycji ile możliwości się otwiera, kto da więcej ???

   16
   4
 3. Obywatel pisze:

  Zobaczymy to “rondo” Żurkowe jak świnia niebo po uboju, bo technicznie to jest niewykonalne, po prostu, będzie nowa działka budowlana do sprzedania, w dobrym punkcie.
  Nowe lody do ukręcenia, póki jeszcze się jest na stołku gminnym, jak myślicie, kto przygarnie po cichu kasę ???
  Obstawiam ze ten kto zawsze dyryguje i łączy “byznesy”, władców gminy z kombinatorami.
  Może nowa tablica upamiętniająca zostanie ufundowana ku pamięci Wojciecha Korwina Szymanowskiego, coś podobnego do tej w Hutkach, obśmianej przez tych którzy znają prawdę, ale zdjęcia były, propaganda też.

  16
  2
 4. N pisze:

  Jaki pałac został wyburzony.
  Jak do wszystkich obiektów byśmy tak podchodzili to Polska byłaby drewniana nie murowana.
  Więcej by kosztowała renowacja takiego budynku niż postawienie nowego.

  14
  9
  • Gość pisze:

   Radek masz rację to jest samowola,a mieszkańców ma się w dupie.Po co w radzie jest tyłu radnych.Wystarczy Wójt i Przewodniczący i mamy Eldorado.

   13
   0
  • mieszkaniec pisze:

   Do ,,N”
   Nie takie ruiny odbudowuje się. ,,Biały Dom” był budynkiem zamieszkałym, bardzo dobrze usytuowanym i mógł spełniać rolę obiektu ogólnoużytkowego.Do pełni szczęścia brakowało wymienić dach i stropy. Gdyby usunięto tynk zewnętrzny , to budynek swoją elewacją przypominałby budynek naszej parafii i pięknie komponowałby z budynkiem parafii. A tak to mamy nic i tylko wójt wie ile na tym zarobi firma robiąca rozbiórkę i no i oczywiście wójt. Gmina jak zwykle w powiedzeniu wójta nie ma pieniędzy. Dla nas jest to czyszczenie majątku gminy i dorabianie się na nim. Katastrofa i żenada.

   17
   1
  • Józef pisze:

   Grabia na koniec chore, stare, zmęczone ale jeszcze mało wstyd wstyd wstyd!

   7
   1
  • Olek pisze:

   ludzie co wy za bzdury gadacie budynek ten to nie był jakiś zabytek straszył wręcz jak byśmy tak na to potrzli to w Polsce nic by się nie zrobiło bo do wszelkiego jakiś sentymęt drogę zwirawa wybudowa ten a oni niszczą leją autostradę co za wadale zresztą polska to nie kraj na który stać na remonty tych zabytków kto to utrzyma wyremontuje za jakie pieniądze

   8
   10
  • Gość pisze:

   Tylko piszemy i piszemy a to tak nic nie da. Wójt i tak tego nie czyta albo czyta i się śmieja.Za miesiąc dwa ucichnie w w komentarzach.A w centrum zostanie pustka.

   11
   0
 5. Janusz pisze:

  Zburzyć, zniszczyć każdy głupiec potrafi, ale ze starego zrobić cos wspaniałego to już nie dla niego.

  11
  0
 6. mieszkaniec pisze:

  Mamy centrum , gdzie wójt chciałby wszystko wyburzyć. Pierwsze co powinno być wyburzone to budynek gs -u , który najbardziej szpeci i do niczego nie pasuje. A tu odwrotnie co ma jakąś wartośc to do zniszczenia. Jak nie miał pomysłu co w nim zrobić to powinien zostawić do następcy. Ale jeszcze jak się da to kasę trzeba przytulic. Czy Konopisk nie stać na młodego energicznego wójta. Trzymamy emeryta co na siłę robi tylko interesy pod siebie.

  15
  0
 7. Ewa pisze:

  Na terenie gminy znajdują się prywatne zbiory rzeczy, narzędzi które używali nasi przodkowie. Aż prosiło się aby stworzyć pod patronatem wójta izbę pamięci z tymi eksponatami. Na to miejsce najlepiej wpisywał się budynek , który decyzją wójta jest rozbierany. No ale cóż jak mamy takiego nieudacznika wójta co myśli tylko co by tu jeszcze zrobić na złość mieszkańcom. Mamy dosyć tego wójta.

  10
  1
 8. Mirek pisze:

  Niech tylko wytną te piękne stare drzewa za “białym domem” , to “trzymejta mnie bo nie wytrzymam”!… Już przy wejściu do ośrodka zdrowia wycieli piękne, stare drzewo , bo im ptaki srały na granit:-(

  6
  0
 9. Rodzic pisze:

  Wójcie wygoniłeś nasze dzieci grające w orkiestrze. Mogłeś zastanowić się i pomyśleć że w takim budynku mogła być orkiestra dęta a nie poniewierać się po prywatnych pawilonach handlowych. Tego ci nie wybaczymy. Wynoś się z tej gminy, dla takich jak ty nie ma tu miejsca!

  15
  2
  • Obywatel pisze:

   Niech zabierze ze sobą Edka i paru innych, “zasłużonych” dla gminy, a najbardziej dla swoich kieszeni, strażaków.

   7
   0
 10. Człowiek z Konopisk pisze:

  sam się nie wybrał na wójta. Macie za swoje, może następnym razem się zastanowicie zanim oddacie głos na kogokolwiek…ten człowiek totalnie nie ogarnia… żal patrzeć co wyprawia. Ja się tylko zastanawiam w czyjej kieszeni on siedzi.. od dłuższego czasu widać, że to co wyprawia działa na niekorzyść mieszkańców.. historia z budynkiem przejdzie do historii Konopisk.. pięknie zapisał się na kartkach historii… ciekawe czy jest z siebie dumny…..

  15
  0
 11. obywatel pisze:

  Wójcie zniszczyłeś dom o pieknej histori. Gdzie wywożona jest cegła z rozbiórki która ma wartosc. Cegła taka jest poszukiwana przez ludzi. Czy wszystko chcesz sprzedac . Ile kosztuje ta rozbiurka domu?

  8
  0
 12. Olo pisze:

  Popytajcie jak Żurek rozwijał Techmet którego był pracownikiem. Jak firma skończyła wszyscy wiedzą. Są w gminie osoby którym wice wójt Żurek składał propozycje nie do odrzucenia. Szkoda, że dyktafony nie były powszechne jak teraz.

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).