Tak ma wyglądać nowe przedszkole w Konopiskach. Na razie są plany…

Urząd Gminy Konopiska przedstawił projekt wyglądu nowego przedszkola w Konopiskach, którego budowa ma ruszyć w 2023 roku. Na razie nie ma żadnego postępowania w tej sprawie.

Nowy budynek ma zostać przeznaczony na 150 dzieci. Budynek będzie posiadał wyodrębniony oddział na żłobek.

Obiekt ma być klimatyzowany.

W projekt koncepcyjny wchodzi również budowa zespołu żywieniowego (w części parterowej obiektu). Kuchnia przygotowywać będzie kompletne posiłki dla dzieci przedszkolnych oraz dzieci w grupie żłobkowej.

W budynku przewidziane są również:
– pomieszczenie do zajęć sensorycznych,
– pomieszczenie do zajęć indywidualnych lub w małych grupach (gabinet logopedy),
– zespół pomieszczeń administracji przedszkola i żłobka (dyrektor placówki, sekretariat/księgowość, archiwum),
– pokój nauczycielski z zapleczem socjalno-sanitarnym dla personelu dydaktycznego i administracyjnego placówki,
– pomieszczenie techniczne (mieszczące węzeł cieplny zapewniający C.O. i C.W.U. dla budynku).

Podstawowe parametry projektowanego budynku:
– powierzchnia zabudowy 1160,50m²
– powierzchni użytkowa ogółem 1585,85m² (w tym parter 883,83m², piętro 702,02m²)
– kubatura budynku 7950,43 m³
– maksymalna wysokość budynku ok. 8,5m

Zagospodarowanie terenu wokół budynku nowego przedszkola obejmuje m.in:
– drogi dojazdowe (pełniące jednocześnie kryteria dróg pożarowych),
– miejsca postojowe dla personelu placówki przedszkola i żłobka oraz dla rodziców,
– instalację kanalizacji deszczowej,
– instalację elektryczną (oświetlenie terenu przedszkola, budynku od zewnątrz, instalacja fotowoltaiczna).

Całość organizacji zespołu przedszkolno-żłobkowego jest zaplanowana tak, aby nie tworzyła barier architektonicznych oraz wykluczenia. Z tego względu przewiduje się spięcie poziomów nie tylko schodami, ale również windą, która będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. /UG/Kategorie:

11 odpowiedzi na “Tak ma wyglądać nowe przedszkole w Konopiskach. Na razie są plany…”

 1. Fred+Flinston pisze:

  Jak zwykle przetarg na budowę wygra znana firma z Konopisk😂

  16
  0
 2. On pisze:

  No i bardzo dobrze

  0
  15
 3. Inka pisze:

  Nie ma to jak jeszcze wybudować nowe przedszkole,a w szkołach łączyć lekcje i szukać oszczędności kosztem dzieci.

  20
  2
 4. Mieszkaniec pisze:

  Nie takie projekty szły do kosza. Nawet jak byście wierzę z kości słoniowej postawili w Konopiskach to i tak was nie wybiorą na następną kadencję.

  16
  0
 5. Ziomek pisze:

  Wygląda mi na muzeum , a nie na przedzszkole. Byle zaraz na te Wasze inwestycje wszystkie opłaty w gminie nie poszły w górę!

  10
  3
 6. z gminy pisze:

  W tej gminie a właściwie w urzędzie postradali smak tworzenia nowych budowli, w niczym nie przypominającym charakter zabudowy centrum Konopisk. To miejsce ma swoją historię, aż prosi się aby budynek przedszkola zamieszczony w/w artykule i jego architektura była powiązana z istniejącą zabudową. Przedstawiona propozycja nawiązuje do budownictwa miejskiego. Lokalizacja również nieszczęśliwa, wszystko zbite w jednym miejscu, bez parkingu, drogi dojazdowej. Obiekt przedszkola wkleja się w istniejące miejsce pamięci poległych mieszkańców. Takiego bałaganu architektonicznego w wydaniu wójta nie spodziewałem się. Chyba że się mylę i wójtowi zależy tylko aby coś zrobić i gminę zostawić z długami. Mam nadzieję , że radni gminy a szczególnie Konopisk zainteresują się tą fatalną propozycją złożoną przez wójta.

  9
  1
 7. mieszkaniec pisze:

  Wie ktoś co ustalono na spotkaniu radnych z wójtem i projektantem?

  3
  0
  • Andrzej Szymanek pisze:

   Nic.

   2
   0
  • Klaudia Korzonek-Kowalska pisze:

   Kim jest projektant/architekt odpowiedzialny za projekt przedszkola ? Na planach udostępnionych w przedszkolu nie zauważyłam nigdzie podpisu.
   I czy był konkurs na projekt przedszkola? Śledząc stronę Gminy Konopiska nie zauważyłam takiej informacji. W dzisiejszych czasach przy takiej inwestycji jak budowa przedszkola konkurs jest naturalnym etapem inwestycji. Wtedy nie byłoby problemu jaki dzisiaj mamy. Mielibyśmy do wyboru kilka projektów, które pozwoliłyby mieszkańcom na wybór najlepszej opcji.

   5
   0
 8. z centrum pisze:

  Nasza rada gminy to zlepek ludzi którzy w większości zasiadają w niej dla kasy i swoich interesów. To co powie im wójt i przewodniczący uważają że nic lepszego sami nie wymyślą. Błazenada, że to wszystko dzieje się za nasze pieniądze. Obecna rada to najgorsza w historii Konopisk. Powinno się podziękować tym radnym .

  8
  1
 9. Mieszkanka pisze:

  Czy ktoś wie ile będzie miejsc w żłobku? Taki duży obiekt to chyba żłobek będzie jak trzeba

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).