Szykuje się odstrzał dzików w gminie Konopiska

Wojewoda Śląski wydał zezwolenie na sanitarny odstrzał dzików na terenie województwa śląskiego. Wśród kół łowieckich, które otrzymały zgodę na odstrzał dzików, są koła działające na terenie gminy Konopiska.

Na terenie obwodu, w którym znajduje się gmina Konopiska, koła łowieckie Lis z Herb, Ryś z Częstochowy i Cietrzew z Konopisk otrzymały zgodę na odstrzał łącznie pięciu dzików.

Pozyskane w ramach odstrzału sanitarnego tusze dzików powinny zostać przeznaczone do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego bądź przekazane do utylizacji albo wprowadzone do obrotu przez zarządców lub dzierżawców obwodów łowieckich na warunkach określonych w przepisach prawa powszechnie obowiązującego.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Jedna odpowiedź do “Szykuje się odstrzał dzików w gminie Konopiska”

  1. Jola pisze:

    Aż pięć sztuk?

    8
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).