Szykuje się nowa umowa na transport publiczny. Czy GTV BUS “zniknie” z gminy Konopiska?

Gmina Konopiska poinformowała o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Nowa umowa ma obowiązywać od października 2022 roku i ma być ważna przez pięć lat.

Dotychczas transport w gminie zapewnia firma GTV BUS.

Poniżej informacja w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

9 odpowiedzi na “Szykuje się nowa umowa na transport publiczny. Czy GTV BUS “zniknie” z gminy Konopiska?”

 1. Obywatel pisze:

  Przygotówka pod wybory, łapać wyborców na bajer o MPK w gminie, ha, ha, ha.

  7
  25
 2. RR pisze:

  Oby. Nikt nie będzie po nich płakać.

  42
  2
 3. mieszkaniec pisze:

  Transport publiczny w wykonaniu GTV bus to porażka. Wójt i przewodniczący już tyle złego zrobili dla mieszkańców że powinni już usiąść na czterech literach i pozostawić rozwiązanie tego problemu nowej władzy po wyborach. A tak za karę na 5 lat chce wójt ustawić GTV i dalej mieszkańców dobijać. Inne gminy wspólnie ze Starostwem utworzyły super transport i pasażerowie są zadowoleni. Nowe autobusy , wspólne finansowanie , przejrzystośc działania. Nie wożą powietrza jak u nas na wielu trasach busy jadą puste . Dla wójta i przewodniczącego liczą się kilometry i gmina za to płaci. Takiego bajzlu chyba nie ma w żadnej gminie. Na mętnej wodzie pewnie komuś zależy.
  Wójcie i przewodniczący zniszczyliście tą gminę , pozwólcie aby nowa władza po wyborach nie musiała ciągnąc tego bagna.

  25
  0
  • Glonojad pisze:

   Nie marudź człowieku. GTV obsługuje transport od Tarnowskich Gór przez woźniki kalety aż po Panki truskawkowe lasy po Częstochowę. I nikt nie narzeka. A tylko w konopiskach biadolenie jak to źle i nie dobrze.

   1
   29
 4. ala pisze:

  Wójt Poczesnej pokazał że można unieważnić przetarg na transport publiczny gdzie najlepszą ofertę złożył gtv bus bo nie było dostatecznej konsultacji z mieszkańcami. Wójt liczy sie z opinią mieszkańców a u nas wójt Żurek nawet nie potrafił uczestniczyć w zebraniach sołeckich które odbywają się co roku. Jego nie interesuje głos mieszkańców, tylko ile zarobi a zarabia nie mało bo prawie 20 tys, złotych miesięcznie pochodzących z naszych podatków. Widać że sprawy mieszkańców mało a może w ogóle go nie interesują. Wielka szkoda że taka osoba decyduje o naszym losie.

  15
  0
 5. robokoops pisze:

  Dlaczego autobus 33 nie jeździ do Konopisk?!? Kilometry prawie te same, a nie wozi powietrze po Wąsoszu

  5
  0
  • RR pisze:

   Linię 33 przedłużyć do Aleksandrii(zamiast 101)- skorzystają na tym Wygoda, Konopiska, Kopalnia, Aleksandria. Linia 33 w obecnej relacji jest bez sensu, jej potencjał niewykorzystany. I tak do Częstochowy może jeździć MPK linia 33( Dworzec PKP- Aleksandria), a po gminie inny przewoźnik.

   16
   0
 6. INSPEKTOR pisze:

  GTV z kapitałem zakładowym 5 000 zł, , przecież tak chwaliliście tą firmę, dużo połączeń nowoczesny tabor itp…. i co czas pokazał, ano stare ciasne graty poruszające się po gminie żeby nabijać kilometry , gdzie zazwyczaj powietrze wożą, chcecie mieć komunikację to zróbcie zeby MPK dojeżdżało do Konopisk,a potem odwózka po mniejszych miejscowościach.Tylko ze mpk chce jeszcze raz tyle co obecny przewoźnik jeździ. MPK jest bardzo drogie, ale z całego tego burdelu co dzieje się po gminach najlepiej było by żeby PKS jeździł za rozsądną stawkę -wtedy było by na nowe autobusy, i dobre wynagrodzenie dla kierowców

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).