Szkody łowieckie na terenie gminy

W związku z nowelizacją ustawy prawo łowieckie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1295 z późn. zm.) wnioski dotyczące szacowania szkód wyrządzonych w uprawach i płodach rolnych należy składać w Urzędzie Gminy Konopiska, ul. Lipowa 5, 42-274 Konopiska (kancelaria, parter).

Wniosek zawiera:
– imię i nazwisko albo nazwę, adres miejsca zamieszkania albo adres i siedzibę oraz numer telefonu właściciela albo posiadacza gruntów rolnych,
– wskazanie miejsca wystąpienia szkody,
– wskazanie rodzaju uszkodzonej uprawy lub płodu rolnego.

Szacowania szkód dokonywać będzie zespół złożony z sołtysa, dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego oraz poszkodowanego właściciela lub posiadacza gruntów rolnych.

Odszkodowania będą wypłacane prze Koła Łowieckie w terminie 30 dni od daty otrzymania protokołu z szacowania ostatecznego. /UG Konopiska/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).