Szczepienie w praktyce. Kolejki, brak kontaktu, nikt nie odbiera telefonu, nikt nic nie wie

Jak wygląda szczepienie w praktyce? Opiszę tutaj sytuację mieszkanki gminy. 67-letnia kobieta trzy tygodnie wcześniej otrzymała informację, że ma termin szczepień szczepionką Pfizer na dziś na godz. 10:40 w Miejskim Szpitalu Zespolony przy ulicy Królowej Bony 1/3 w Częstochowie. Na miejsce przyjechała o godz. 10:30, żeby się nie spóźnić. Przed nią ponad 20 osób, nikt nad tym nie panuje, nie są udzielane żadne informacje.

Mieszkanka próbowała wejść do punktu szczepień, ale od razu została „zwyzywana”, że jest kolejka. Do punktu szczepień nie można się dodzwonić, do koordynatora tego szpitala ds. szczepień również. Na infolinii powiedzieli jej, że ma czekać, bo szczepionka się zmarnuje.

Do momentu pisania tego artykułu (47 minut po terminie), weszło tylko sześć osób.

Kobieta ma 67 lat, stoi w kolejce, na dworze 5 stopni na plusie. Kto jej zapłaci za ewentualne leczenie?

Tak wygląda szczepienie w praktyce.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

2 odpowiedzi na “Szczepienie w praktyce. Kolejki, brak kontaktu, nikt nie odbiera telefonu, nikt nic nie wie”

 1. Buba pisze:

  Brak słów a co z osobami 70+kiedy to ta ich kolejka będzie jako pierwsze zapisane i nic mieszkańcy Gminy Konopiska bez szczepień tak dba się o seniorow

  9
  1
  • Bobibubabu pisze:

   Konopiska są pod tym wzgledem fenomenalne. Dziennie szczepią 6 osób. Nie potrafią powiedzieć który rocznik jest teraz szczepiony. Z tego co wiem osoby po 70 czekają na terminy kiedy osoby w wieku 50 lat po znajomości juz dawno sa zaszczepione. Nikt tego nie nadzoruje, kazdy robi co chce. W innej pobliskiej gminie po przedstawieniu argumentów terminy znalazły się nagle na nastepny dzień. W Konopiskach jednak szczyt wyrafinowania

   10
   1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).