Urząd Gminy Konopiska ogłosił regulamin dotyczący stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Konopiska.
O stypendium mogą starać się uczniowie, którzy w danym roku szkolnym:
1) zostali laureatami bądź finalistami konkursu bądź olimpiady na szczeblu co najmniej wojewódzkim lub w przypadku ucznia zdającego egzamin ósmoklasisty uzyskał 100% punktów do zdobycia z co najmniej jednego przedmiotu obowiązkowego,
oraz
2) uzyskali w klasyfikacji rocznej średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych co najmniej 5,5.
Konkurs oraz olimpiada, o których mowa organizowane są na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002 r. Nr 13, poz. 125 z późn. zm.).
Wnioski w tej sprawie należy złożyc do Urzędu Gminy Konopiska.
Z regulaminem można zapoznać się TUTAJ.
PAWEŁ GĄSIORSKI
Dodaj komentarz