Stanisław Sączek w Księdze Zasłużonych. Rondo w Rększowicach im. F. Musiela bez konsultacji z Mieszkańcami

Wczoraj w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Konopiska. Sesja ta była o tyle wyjątkowa, że do podjęcia były niezwykłe uchwały. Pierwsza w sprawie wpisania do Księgi Zasłużonych dla Gminy Konopiska Pana Stanisława Sączka, druga zaś w sprawie nadania nazwy rondu w Rększowicach imienia biskupa Franciszka Musiela.

W sesji uczestniczyli m.in. nowo wybrany starosta częstochowski – Krzysztof Smela, proboszczowie z gminnych parafii i przedstawiciele LOT-u Konopiska.

Wczoraj Stanisław Sączek – wybitna postać światka sportowego został wpisany do Księgi Zasłużonych dla Gminy Konopiska. Radni byli jednogłośni. Niezupełnie jednogłośni byli w sprawie nadania imienia Franciszka Musiela rondu w Rększowicach. Radny Stanisław Górniak zapytał Wójta Jerzego Żurka, dlaczego nie zrobił w tej sprawie konsultacji społecznych z Mieszkańcami Rększowic. Ten odparł, że konsultował sprawę z parafią i osobiście podjął taką decyzję. To skutkowało, że nie wszyscy radni podnieśli rękę do góry. Większość była za i rondo w Rększowicach będzie imienia biskupa Franciszka Musiela.

Poniżej kilka zdjęć z wczorajszej sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

     Kategorie:

57 odpowiedzi na “Stanisław Sączek w Księdze Zasłużonych. Rondo w Rększowicach im. F. Musiela bez konsultacji z Mieszkańcami”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Pytanie nasuwa się samo, czemu nie było konsultacji z mieszkańcami w sprawie tej nazwy? Czego bał się Żurek?

  0
  0
 2. z hutek pisze:

  Czemu poprzednia władza też nie konsultowala tego typu rzeczy? Czemu gimnazjum w Konopiskach, skwer w Konopiskach nazwali bez konsultacji? Radny Górniak teraz chce konsultacji ale jak popierał poprzedni obóz rządzący to mu konsultacje nie były potrzebne! A redaktor widzę tańczy jak mu zagrają!? Kto Panu płaci za pisanie glupot? Piszę Pan za darmo takie gniota?

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   czemu Wałęsa niszczył teczki? Czemu zabili Bin ladena? z hutek co nas obchodzi, co się działo X lat temu? Skoro nikt nie pyta mieszkańców a miesza w to kościół to jest coś nie tak. Mamy 2017 rok a nie 1995

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Pawel, ale to jest nie X lat temu tylko kilka. To forum to tylko i wyłącznie sztab wyborczy poprzedniej władzy. Artykuły to nagminna krytyka a nie dziennikarstwo. Kto mu płaci? Do tej pory nie wiemy. Sprawa jest jasna. Radny Górniak zapomniał już jak rządził i nie konsultowal takich rzeczy. Teraz mu pamięć wróciła!

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   .

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Ty ciągle patrzysz w przeszłość tylko po co? Jaki masz w tym interes? Co nas obchodzi co było kilka lat temu! Było i nie wróci, liczy się tu i teraz.

   0
   0
 3. Ziomal pisze:

  Nadal uważam że nie wystarczy jedynie konsultacja z Plebanii i decyzja wójta Co do drugiej sprawy człowiek w pełni zasłużył się dla Konopisk

  0
  0
  • z hutek pisze:

   A ja nadal uważam że nic się nie zmieniło. Ci którzy nie konsultowali jak rządzili teraz buzia na kłódkę. Panie Górniak Pan pierwszy do konsultacji teraz a wcześniej miał Pan to w nosie?

   0
   0
 4. Izolbu pisze:

  czarni decyduja o nazwach rond???

  0
  0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek ty zawsze jesteś i będziesz manipulantem i to ty piszesz gnioty. Przy nadawaniu nazwy dla skweru w Konopiskach nikt nie wnosił zastrzeżeń a było trzech radnych, w śród nich obecna Pani Wicewójt. A gimnazjum powstało w 2001r zaś Zespół Szkół w Konopiskach w którego skład weszło gimnazjum w 2005r. Więc odszczekaj to kłamco jeden to co namotałeś.
  Jak ci już napisałem szastasz oskarżeniami bez pokrycia. I nigdy nie miałem w nosie spraw mieszkańców, a twoje zdanie mam głęboko gdzieś.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ale nie chodzi o radnych tylko o konsultacje. Nikt sie nie konsultowal wtedy, nikt nie konsultuje teraz. Wtedy Pan nie wnosil sprzeciwow. Uważa Pan że słusznie poprzednik nie pytał ludzi, a ten musi. Pan na poprzednika złego słowa nie napisze bo przecież to Pana idol! To że radni nie wnosil zali to nie powód żeby nie pytać mieszkańców. Mierzy Pan nierówna miarą. Teraz jest Panu wygodnie pluc na wójta, a robić nie ma komu.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Zresztą Panie Górniak wszystkie decyzję Pan konsultuje z mieszkańcami? Coś mi się wydaje że nie! Ludzie wybierali większość rządzi i decyduje. Jak ja będę wojtem też będę decydował:) pozdrawiam burmistrza!:)

   0
   0
 6. Racjonalista pisze:

  Przez 10 lat poprzedni robił tak samo jak obecny teraz ale nic się wtedy nie działo. Już widzę te tłumy na spotkaniu w sprawie nadania nazwy rondu. Ludzie maja ważniejsze rzeczy panie Górniak ale pan zawsze znajdziesz powód do fermentu jak się dostało funkcje przewodniczącego Rady w poprzedniej kadencji. Czyj głos przeważy ze pozostał duński podróżnik?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   B.k.

   0
   0
  • Alicja pisze:

   Racjonalisto(Żurek) czepiasz się Pana Górniaka , dlaczego?
   Otóż Radny Górniak wie doskonale na czym polega sprawowanie mandatu powierzonego przez mieszkańców swojego okręgu wyborczego , dzięki wprowadzeniu JOW-ow. To on i Rada Sołecka są wyrazicielami interesów i potrzeb na forum Rady Gminy! Z pana racjonalisto jest tylko osobnik, który za wszelką cenę chce wyciągnąć jak największą kasę z gminy (0,5 miliona z kolesiami), nic nie robić , urządzać imprezki preziem. To pan tak szybko chciał wygonic wójta Soche z gminy i zostać komisarzem,zresztą o to miejsce stoczony został bój z drugim pomazancam z PO z Rekszowic. Radny Górniak to mąż opatrznosciowy, szkoda tylko że tak mało jest takich jak on w obecnej Radzie Gminy.

   0
   0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Skąd wiesz że nie konsultowano? Taka Twoja teza?

  0
  0
 8. chudy pisze:

  Panie Bałdyga skąd żeś pan wytrząsnął ten medalik, na odpuscie pan kupiles czy na targu w Nieradzie? Należało by mieć odrobinę szacunku i powagi do symboli władzy samorządowej, zawieszania na szyi takiego orderu , chyba zabrał pan wnukom z placu zabaw. Godło państwowe noszone przez przedstawicieli władzy mają całkiem inny wygląd, nadają powagę sprawowanego urzędu. A u Pana to wygląda jak wasze rządy razem z Zurkiem. Wstydu Waść oszczędź!!!

  0
  0
  • Felek J pisze:

   Fakt. Wygrzebali gdzieś odznakę (?) przewodniczącego ale na tym miernym spaśluchu wygląda obleśnie i niegodnie. Jak już nie wiedzą jak sobie dodać powagi i splendoru to sobie medale na szyi zawieszają. “Po czynach ich poznacie”!

   0
   0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Racjonalisto ,dziękuję że to mnie przypisujesz zaszczyt przechylenia wyniku głosowania za nie odwołaniem wójta Sochy. Moim zdaniem każdemu z radnych którzy głosowali przeciw odwołaniu należy się ten zaszczyt. Wójt Socha miał wizję rozwoju tej gminy, tj. transport publiczny, modernizacja oświetlenia ulicznego w całej gminie, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, kanalizacja. wszystko to zostało zaprzepaszczone, więcej takich okazji do pozyskania środków finansowych nie będzie. Wczoraj na uroczystej sesji rozmawiałem z Krzysztofem Smela nowym starostą częstochowskim o transporcie publicznym.Jest to bardzo trudny problem. Pan Starosta wyraził opinię że centra przesiadkowe w gminach to najtrafniejszy sposób rozwiązania transportu publicznego.Prędzej czy później gminy z tym problemem muszą się zmierzyć. Jako pierwsza w naszym powiecie podjęła ten problem gmina Rędziny. Moim zdaniem bez pozyskania pieniędzy z zewnątrz sami nie podołamy temu zadaniu.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   Ma Pan rację Panie Radny. I nie dość na tym! Pozyskalibyśmy jako gmina ogromne pieniądze tworząc zalążek komunikacji w gminie, dałoby to możliwość rozwoju tejże w przyszłości już znacznie mniejszymi nakładami. Zaprzepaścił to. Żurek obiecał za to “gruszki na wierzbie” czyli budowę hali w Aleksandrii i oczyszczalni ścieków, czego nie wybuduje, i kupił tym głosy naiwnych mieszkańców Aleksandrii.

   0
   0
 10. Tomek pisze:

  Insygnia władzy noszone przez przewodniczących rad miast gmin mają całkiem inny wygląd. Czyżby gmina za Zurka nawet nie miała kasy na porzadniejsze insygnia? Chyba że podobnie jak dla dzieci uprawiajacych sport nie ma kasy! Za to na wynagrodzenia Zurka i jego kumpli idzie 0,5 miliona złotych! Taką mamy władzę!!!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Takie im pensje zafundowała poprzednia rada gminy i wójt. Nic się w tym zakresie nie zmieniło.

   0
   0
 11. z hutek pisze:

  Panie Gąsiorski czy któs Panu płaci za prowadzenie tego bloga czy osoba niezwiązanya z gmina, odwołany sołtys Cisia, prowadzący jeszcze kilka takich blogów, które tylko krytykują urzędujace wladze robi to za darmo, takie hobby???? Odpowie Pan czy mam poprosić skarbówke i wszelkie dostępne urzędy o przeswietlenie Pana?

  0
  0
 12. Ania pisze:

  Panie Radny Górniak, nowo wybrany starosta Smela bardzo dobrze zna problematykę transportu publicznego ponieważ nadzorował pracę w starostwie będąc poprzednio członkiem Zarządu Powiatu. Nasz nieprzyjazny do mieszkańców wójt Żurek wycofał zlozone przez wójta Soche wszystkie projekty z RIT-ow, pozostawił tylko termomodernizację Szkoły w Konopiskach! Żurek popisał się niekompetencją i indolencją. On potrafi tylko 0,5 miliona przytulić dla siebie i swoich popleczników! Biedna ta nasza gmina pod takimi rządami ludzi niekompetencji !!!!!!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Poprzednik to snul plany bez pokrycia! Udowodnij że żurek cokolwiek wycofał. Nie znam człowieka który mógłby pozyskać dla gminy kasę za darmo, pokazać że robi coś i wydłużyć kadencję a specjalnie z tego rezygnuje! Bzdury piszecie! Poprzednikowi to zależało na wyborze jego kandydatki albo niedorzecznika. Ludzie wiedzą co to za układ i sitwa!

   0
   0
 13. Paulina Skowrońska pisze:

  proszę udowodnijcie, że “z hutek” nie jest idiotą!

  0
  0
  • Izolbu pisze:

   to debil

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Dla was mogę być, ale dość w gminie skostnialych układów. To nie jest wasza prywatna piaskownica. Ludzie mieli tego dość. Paulina idź do chudego po instrukcje co dalej pisać.

   0
   0
  • Basia pisze:

   Teraz jak pisze z hutek to mamy skostniały układ. Tylko im w głowie kasa i 0,5 miliona zgarniają dla siebie z kasy podatników, nie ma kasy na zakończenie strażnicy w Aleksandrii, nie ma kasy na zajęcia sportowe dla uzdolnionej młodzieży, nie ma kasy na rozbudowę szkoły w Aleksandrii!!!! Ten układ skostniały MUSI BYĆ ROZWALONY !!!!!

   0
   0
 14. Franek pisze:

  Ksiądz Franciszek Musiel uczył mnie religii, w salce katechetycznej przy kościele, nie w szkole!), potem był gdzieś proboszczem a potem biskupem. Niczym szczególnym się nie zasłużył, więc czemu rondo ma być jego imienia?!

  0
  0
 15. Paulina Skowińska pisze:

  Franek napisz jeszcze gdzie cie uczył nauki religi może w w latach czterdziestych ubiegłego wieku w Klimontowie lub w Kłobucku .W roku 1960 proboszcz w Częstochowie a w 1965 zostaje biskupem pomocniczym i nie prowadzi nauki religi jako biskup tak mi się wydaje .Rozumiem ze z racji wieku myla się fakty i nie osądzaj człowieka bo nie twoja rola a mieszkancy Rększowic i Hutek są mu wdzięczni za parafie oprócz p.GÓRNIAKA KTÓRY SIĘ WSTRZYMAŁ OD GŁOSU i jeszcze jednego radnego a pozostali głosowali za .Franek oczekuje odpowiedzi

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Nie manipuluj faktami, wstrzymując się od głosu wyraziłem swoje zdanie na temat braku konsultacji z Radą Sołecką i Panią Sołtys. O czym jak byk informuje czerwonymi literami P. Gąsiorski. I nie pisz manipulancie i KŁAMCO wierutny że ja nie jestem wdzięczny za Parafię w Rększowicach. Ja przy budowie Kościoła poświęciłem wiele pracy. Wielu tych którzy bardzo dużo wkładu włożyli w powstanie tej świątyni już nie żyje.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Przeszkadza to Panu że ktoś wybiera fakty i je interpretuje? Razem z redaktorem też wybieracie te fakty które są wam wygodne. Pisz do Gasiorskiego bo on pogrubia co mu wygodne, niech nie.manipuluje bo to Panu przeszkadza. Skoro nie głosował Pan przeciw a się wstrzymal tzn ze nie ma Pan zdania albo boi się Pan księdza! Skoro nie był Pan przeciw temat zamknięty, nie było sprzeciwu z Pana strony czyli ludzie nie protestują. Mnie tak pan napisał, że skoro nikt.nie był przeciw to w porzo.

   0
   0
 16. Paulina Skowińska pisze:

  TAK TO ZROZUMIAŁEM KTO SIĘ WSTRZYMUJE TO MU NIE PODOBA SIĘ PATRON A Z RADĄ NIE BYŁO OBOWIĄZKU KONSULTACJI BO WNOSKODAWCĄ BYŁA PARAFIA LUB RADA PARAFIALNA I WÓJT A PROPO KONSULTACJI POLECAM PRZYPOMNIEC JAKIE BYŁY NA TEMAT SKWERU W KONOPISKACH POZATYM BYŁO UZGODNIONE Z REJONEM DRÓG.A POZATYM CZERWONE PISANIE TEGO PANA MNIE NIE INTERESUJE O CZYM TA MOWA P.GÓRNIAK CO WÓJT NIE ZROBI TO JEST ZŁE POLECAM NAPISAC DO WOJEWODY JAK PAN TO ZROBIŁ WZGLĘDEM BAŁDYGI ZEBY GO OBWOŁAC Z PRZEWODNICZACEGO RADY TAK JAK ZROBIONO Z POLESZCZUKIEM A MOZE MARZY SIE POWTÓRNIE STANOWISKO PRZEWODNICZACEGO. ATYM CO POMAGALI BUDOWAC KOSCIÓL I ZMARLI NALEZY SIE MODLITWA I WSPOMNIENIE ZA ICH PRACE BO SIE JUZ NIE POCHWALA JAK NIEKTORZY.CZEKAM NA ODPOWIEDZ FRANKA ODNOSNIE NAUKI RELIGI

  0
  0
  • Anton pisze:

   Chcielibyście wy od Zurka być świeci od papieża ,ale to wam nie wychodzi! Jedynie to tylko obrażać , przekręcać fakty i dobrze być wynagradzani przez wójta! Sami sobie powoli szykuje się KONIEC! Takich szubrawcow mamy dosyć!

   0
   0
 17. stanisław pisze:

  Nikt tu nie obraza chyba ty malutki człowieku nazywając kogos szubrawcem Franek nie odpowiedział gdzie uczył się religi obraził sp,biskupa to są fakty .Radny Górniak pisał do wojewody na Bałdygę aby go odwołac ze stanowiska gdzie tu kłamstwo wczesniej tez nie było konsultacji i nikt się nie czepiał bo Górniak i pan pod psełdonimem Brat żądzili w gmine .Nazywacie tutaj przewodniczącego spaslakiem nech popatrzy jeden na drugiego i to nie obrazanie ze zabrał wnuką i to są metody tamtej władzy.A insygnia przewodniczacego są po panu RUDNIKU CO KIEDYS BYŁ PRZEWODNICZĄCYM wstyd za wasze wpisy jak ANTON bo jak ludzie to poczytają to zrozumią ile jest nienawisci w was i złosci pozdrawiam p.GÓRNIAKA A MOZE PISMO NA PANIĄ RADNĄ Z KOPALNI ZA WYKORZYSTANIE SALI BEDAC RADNĄ BO GDZIE P.STANDARTY JAK PISAC TO PISAC .

  0
  0
 18. jan pisze:

  Zgadzam się z poprzednim wpisem Ci odsunięci od władzy inie mogą sobie uzmysłowic ze przegrali i oczerniają jak mogą a czepiajc się wyglądu kogos to juz chwyt ponizej pasa podobno ludzie przy kosci są bardziej zyczliwi i weseli i tolerancyji.p Przewodniczący robic swoje tak jak pan robi pomagając niepełosprawnym w gminie dla nich nikt tyle nie zrobił co pan i p.Trószczynski razem tworzycie dobry duet powodzenia.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   z hutek, vel Paulina Skowińska,vel stanisław,Ty faktów nie interpretujesz Ty je przekłamujesz. Ja Ci napisałem że P. Gąsiorski podał informację o braku konsultacji o co zapytałem Wójta a to że Ty zawsze na opak rozumiesz wpisy to miej pretensje do siebie, bo wyraźnie napisałem jaki był powód wstrzymania się od głosu. I gdzie jest napisane że Wójt może konsultować z Parafią sprawy dotyczące Sołectwa. A tak dla formalności mnie nic nie polecaj bo z poleceń wyrosłem. I standardy nie standarty, to tak na marginesie.

   0
   0
 19. Wrazliwy pisze:

  Ten z broszka to kawał hamidla. Jemu tylko w głowie jak dobrac się do kasy, kacheringi dla swoich i imprezki za nasza krwawice! Po czynach ich poznajemy!

  0
  0
 20. Z solectwa pisze:

  Panie Górniak my dobrze znamy wójta i jego kombinacje, udawadnianie czegoś czego nie robi, pomija radę sołecka. Takich rządów mamy już dość! Kłamstwa , brak konkretów , robi tylko dobrą minę do glupiej gry! Tylko obiecanki i na tym konczy się jego praca!

  0
  0
 21. stanisław pisze:

  Jestescie daremni P Górniak co pan zrobił dla mieszkanców Rększowic ano nic p Kołodziejczyk podobnie chyba tylko spotkania na imprezach w domu sołeckim na KOPALNI NP DZIEN DZIADKA p.Szczepanska robi wspaniałe imprezy ispotkania dla pocieszenia strapionych towarzyszy .Ale obiektywnie to ich koło nie przypominam sobie aby miało jakąkolwiek inicjatywe na radzie gminy.

  0
  0
  • Ed pisze:

   Miernoty nami rządzą i mamy co mamy a więc bałagan i profanacje wszystkiego począwszy od kłamstw na skończywszy na zakrapianych imprezach! Widocznie jest bardzo źle , skoro szukają pomocy u innych! Wasze rządy kończą się nieubłaganie! Pozostanie Sodoma i Gomora!

   0
   0
 22. Górniak Stanisław pisze:

  stanisław vel z hutek Co Ty możesz wiedzieć, a nawet gdybyś wiedział to i tak przekłamiesz o Rększowice się nie martw a daremny to ty jesteś powtarzając w kółko te same teksty bez pokrycia. Dalej nie komentuję bo szkoda czasu na Ciebie i tak powiesz że nie prawda.

  0
  0
 23. stanisław pisze:

  P.Górniak o RĘKSZOWICE SIĘ NIE MARTWIE BO DAJĄ RADĘ BEZ TWOJEJ AKTYWNOSCI AKTYWNOSC PAN PRZEJAWIA NA FORUM I TO CAŁY DOROBEK OPRÓCZ PISANIA DO WOJEWODY NA PREZESA Z HUTEK CHYBA PAN NIE ZAPSZECZY

  0
  0
 24. Górniak Stanisław pisze:

  stanisław vel z hutek. Pisz dalej te swoje wypociny i powtarzaj jak jakieś zaklęcie, i ciesz się bo może się spełni. A ja dalej będę piętnował wszystko co jest na niekorzyść mieszkańców. Ty możesz się z tym zgadzać lub nie, Twoje zdanie mam gdzieś. Mnie ocenią wyborcy jeśli będę startował.

  0
  0
 25. Górniak Stanisław pisze:

  stanisław, wyłącz Caps Locka bo się ośmieszasz pisząc dużymi literami bo to oznacza krzyk wg. netykiety. A to znaczy że brak Ci argumentów do dyskusji więc używasz argumentu siły. To już jest bezradność.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   W mojej opinii Pan się ośmiesza pisząc tutaj z kilku nickow, prowadząc ze sobą dyskusje a tym samym udając inne osoby wprowadzając w błąd czytelników że to pisze inny mieszkaniec.

   0
   0
 26. Górniak Stanisław pisze:

  Nie zniżam się do Twojego poziomu.

  0
  0
 27. Górniak Stanisław pisze:

  To twoja teoria, jak wszystkie poprzednie nietrafiona i fałszywa.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Nietrafione i fałszywe teorie- to podsumowuje działania pomagierow agenta na tym forum i blogu. To Panie Gąsiorski kto finansuje bloga?

   0
   0
 28. Górniak Stanisław pisze:

  I znów to samo klepiesz, jak mantrę w myśl powiedzenia, kłamstwo powtarzane w nieskończoność stanie się prawdą.
  A ja zapytam kto Tobie płaci, bo niemożliwe by tak dać się zeszmacić za darmo.

  0
  0
 29. stanisław pisze:

  Czemu tak brzydko p,Górniak zeszmacił takie słowa a jak nazwac pana donos na Bałdyge do wojewody społeczna postawa Brawo tak trzymac były jeszcze inforacje moze pan nie pisał do skarbówki i prokuratury o takie cos nie posądzam……..a wydaje się ze przykład szedł z góry nie pada daleko jabłko od jabłoni allbo z kin przystajesz takim się stajesz a pomagierem agenta

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).