Stali na przystanku, a PKS nie przyjeżdżał!

Kolejny raz PKS Częstochowa zawiódł Mieszkańców gminy Konopiska, którzy poruszają się tego rodzaju transportem, by dojechać do pracy. Skonstatowali się dziś ze mną Mieszkańcy, którzy wczoraj stali ponad 3 godziny na przystanku w oczekiwaniu na wymarzony autobus. Stali i w końcu się doczekali. Ale niesmak pozostał. Podobnie było w piątek i w sobotę. Aby dostać się z Konopisk do Częstochowy, trzeba skorzystać z usług MPK i iść kilka kilometrów “z buta”, bo PKS nie przyjeżdżał.

Niestety, PKS nie przyjeżdża do dziś. Większość kursów jest w rozkładzie, a mimo to, autobusy nie podjeżdżają. Najdziwniejszy jest fakt, że Prezes PKS Częstochowa (od jakiegoś czasu powołany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości), to kolega z PiSu Wójta Jerzego Żurka. Mimo iż to dobrzy znajomi, ten nie potrafi wyegzekwować od niego przestrzegania warunków umowy. Nawet nie zagrozi mu jej zerwaniem!

Przypominam tylko, że to na barkach gminy spoczywa zapewnienie Mieszkańcom transportu zbiorowego. Na dziś, na teraz, nie wiadomo jak to będzie od nowego roku. Gmina nie prowadzi z nikim konkretnych rozmów. Czas ucieka, PKS-y nie przyjeżdżają, a Żurek jeździ po gminie swoim “autem terenowym” nie przejmując się losem innych.

Czy za czasów poprzedników Żurka były też tego rodzaju problemy?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

25 odpowiedzi na “Stali na przystanku, a PKS nie przyjeżdżał!”

 1. śmieszne pisze:

  Pan redaktor jest bardzo “pozytywnie” nastawiony do Pana J. Żurka.
  Nie chce się czytać już tych bezsensownych nagonek na wójta …. żałosne

  0
  1
 2. Mieszkaniec pisze:

  Tak to jest jak ktoś nie może sie wybić w świecie to zostaje beznadziejnym redaktorem. Pozdrawiam mieszkańców i życzę cierpliwości

  0
  0
 3. Żałosny redaktorzy a pisze:

  Redaktorek nie może przeżyć, że jest mniej zasłużony od Wójta :) ciągła nagonka tylko ośmiesza całe wydawnictwo… :)

  1
  0
 4. Heheszek pisze:

  Tak samo żałosny tekst jak te pseudo głosowania na najlepszego radnego – dziwnym trafem zawsze najlepszy jest ten sam, a najgorsi Ci, którzy nie pasują redakcji – spróbujcie oddać głos na kogoś zasłużonego, odrazu radny z szajki ma 10 głosów na siebie :D weź tu wygraj…

  0
  0
 5. Paweł Nowak pisze:

  widzę że zebrali się wszyscy sympatycy wójta, jest ich bardzo mało. Problem z PKS jest od dłuższego czasu i nie widać rozwiązania. Zdjęcia z prezesem nic nie dadzą, bo cierpią na tym zwykli mieszkańcy. Za poprzedników nie było takich problemów, chociaż był problem z MPK. Ale z PKS nigdy!

  0
  0
 6. Luki pisze:

  No i mamy co chcieliśmy ! Wybrany przez nas nieudacznik nic dobrego w tym temacie nie zrobił! Rozwala pieniądze na prawo i lewo , dziwne zleca roboty za astronomiczną kasę , np . Malowanie szkoły ponad 160 zł/ m 2, a ludzie nie mają czym dojechać do pracy, szkoły! Zapomniał kto go wybrał? Jeszcze może do końca kadencji nie doczekać! Okazał się nierobem i oszustem! Oszukał nas , co innego obiecywał a co innego robi!

  0
  0
 7. Obserwatorka pisze:

  Panu redaktorowi ani wladze konopisk ani blachowni nie pasuja, te same bzdury na okraglo zeby komus łatke przykleic. Wystarczy porownac oba portale na fb gminablachownia jak i gmina konopiska.

  0
  0
 8. Obserwator pisze:

  Nieudacznik cały czas robi rzeczy mające charakter daleki od normalności,np. Pniaki w rowie, chodnik, droga w Konopiskach bez odwodnienia itd., Które to kosztują podatników ogromne pieniądze, a nieudacznik udaje ,że to wszystko tak musi byc- a jest całkiem inaczej tzn. Bez pokrycia wydawane są środki publiczne. Zaprzepascił rozwiązanie problemu transportu ludzi do Częstochowy, z hala sportowa też nie wiadomo jak będzie. Obiecal oczyszczalnie ścieków i nic jakoś nie widać. Jedynie co mu wychodzi to chamstwo , msciwosc i oszustwo wyborców!

  0
  0
 9. Pawel pisze:

  Duże problemy z pksami zaczęły się równo rok temu. Ubyło kursów a pksy coraz częściej nie przyjeżdżały

  0
  0
  • Paradoks pisze:

   ale TWAgent pisał że poprzedni wójt już 12 lat temu powinien wywróżyć z fusów chyba że pksy nie będą jeździć i zacżąć załatwiać!bo to co agentowi pisali na ten temat to do buca nie dociera.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Buca to twoja stara widzi rano jak wstaje. Poprzednik wiedzial ze zle sie dzieje w Pks juz w ostatniej kadencji i lazil i gadal o centrum przesiadkowym. Tam zle bylo nie od.dzis. zapomnial jednak biedak cokolwiek zrobic w tym temacie, ale w zamian zadluzyl gmine na 16 baniek, a sam na konto pobieral 150 000. Teraz jedz zdaj mu raport co napisalem i niech ci powie co odpisac.

   0
   0
  • Kierowca pisze:

   Panie Agent nie zawracaj Wisły kijem i nie opowiadaj bajek , wszyscy wiemy że obecny włodarz nic nie zrobił dla poprawy komunikacji PKS! Wkrótce 3 lata mijają jak urzęduje, jedynie co słyszę to zarabia krocie, ponoć 200 tys. A nam nie potrafi nic załatwić ! PKsS przy małym wsparciu gminy miał szansę dalej wozić mieszkańców, ale jak wydaje się miliony na dziwne inwestycje to my najbiedniejsi mamy nic! Taki wójt o nas nie dba, za rok musimy wybrać takiego co będzie pamiętał o tych co do Częstochowy jadą autobusem!!! nie

   0
   0
  • Paradoks pisze:

   Agent!teraz to piszesz że w ostatniej kadencji?!a tak to wrzeszczałeś,że przez 12 lat poprzednik nic nie zrobił!ot, fałszywy chory z nienawiści do poprzednika osobnik! Jak tylko zaczęło być źle w pksie to jeździł i do zarządu dróg i do pksu, namawiał starostwo do przejęcia pksu przez ościenne gminy, dopłacał do mpk! Sekretarz z nim jeżdziła i radny Janik to powinni coś wiedzieć?ale nie napiszą bo teraz włażą w ….obecnemu wójtowi. A co miał zrobić poprzednik? Jak tylko pokazały się nowe pieniądze unii to złożył wniosek i zostawił do realizacji żurkowi a ten wyrzucił wniosek do kosza!!! To miej pretensje do Żurka jełopie!!
   Ja nie mam baby, przyślij mi swoją fotkę to będę oglądać buca!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Masz chlopa nie babe? Jestem tolerancyjny jakby co. Poprzednik nic nie zrobil. Wymyslil sobie wniosek, ale kasy na niego nie dostal, a 5 lat o tym gadal. Po drugie, transport na terenie gminy ok , a kto kur….wa tych ludzi dowiozlby do Konopisk? Pks, ktory nie jezdzi i w kolko to samo. Jakby redaktor byl rzetelny to by odnotowal.ze wojt wraz z dwoma innymi wojtami z gmin sasiednich spotkali sie z prezesem czy innym wodzem w pks, ale nie placa mu przeciez za kompletnosc artykulu.

   0
   0
 10. pol pisze:

  obserwator zal ci dupe sciska to wiadomo ale w twoj jezyk mowi sam za siebie i kto ty jestes tak chamskie i wolgarne wypowiedzi nie przystoja

  0
  0
 11. Ewa pisze:

  Jesteście tacy mądrzy bo nie staliscie na tym cholernym przystanku to raz wasze dziecko nie przyszło i nie powiedziało nie pojadę do szkoły bo autobus nie przyjechał brońcie dalej tego pseudo wójta. Nic nie robi kawkę pije kasę zbiera i jeździ po okolicy swoim nowym terenowym samochodem niech ma ale niech ruszy dupe i coś robi dla swojej gminy. JA napewno nie będę na niego głosować jego kadencja wkrótce się skończy a wątpię żeby drugi raz został wybrany bo ludzie mają dość już tego pseudo Wójta.

  0
  0
  • dojeżdzający pisze:

   Z dojazdami do Częstochowy jeszcze nigdy tak źle nie było. Widać, że wójt nie potrafi albo nie ma w tym zadnego interesu aby zabezpieczyć dojazd do miasta. przejazd do miasta dla niego i jego bliskich nie stanowi problemu. Wybrałem go na wójta , bo miało być lepiej. Teraz po paru latach stanowczo mówię – NIE, dosyć takich ludzi , którzy widzą tylko swoje korzyści. W nowej kadencji nie zagłosuję na tego kandydata i zacznę przekonywać swoje otoczenie, aby temu panu podziękowali, ZAWIÓDŁ WYBORCÓW !!!!!!!!!

   0
   0
 12. Liczydło pisze:

  Wójt Żurek zamiast dac dotacje na autobusy PKS, to wydaje setki tysięcy zł. na nowy projekt sali gimnastycznej w Aleksandrii. Nowy projekt bedzie podobny do starego, tylko mieszkańcy stracą kilkaset tysięcy złotych, po aby nazywało sie, żee to zurkowe. Paranoja. Tak trwoni sie naszą kasę z podatków, a to co powinno byc zabezpieczone ze strony gminy tj. autobusy, wg . wójta na to nie ma kasy.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Robi tak jak poprzednik, ktory nie.chcial dotowac 30stki. Caly wasosz i laziec musial dymac 3 km na nogach do czewy. Ale jak sie zarabia 150-000 i dupe wozi autem to co tam mieszkancy. Tak poprzedni wojt zalatwil sprawe transportu.

   0
   0
 13. ondraszek pisze:

  Jaką “umowę” ma gmina z PKS-em ? Chyba żadnej bo PKS działa komercyjnie bez żadnych dotacji z gmin. Poczesna , Olsztyn, Mstów zawarły umowę z MPK ale dokładają się do przewozów. Rędziny mają własny zakład.Chcecie dobrej komunikacji to dotujcie PKS albo wybierzcie sobie innego przewoźnika ale dopłaćcie do nierentownych kursów zamiast narzekać że nic nie jeździ.

  0
  0
  • Zofia pisze:

   Poprzednia pani skarbnik to miała takie trafione powiedzonko:”komuś trza zabrać” żeby do pksów dołożyć! Już tu różni pisali, czego Żurek zrezygnował z pieniędzy unijnych na własny nasz gminny transport?! O to go pytajcie, niechsię nam wytłumaczy.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Dziwne ze w poprzedniej kadencji nigdy nie zostalo zabrane wojtowi z pensji i dolozone np do MPK.

   0
   0
 14. mieszkaniec pisze:

  Agent alez to dobry pomysł , zabrac wójtowi zurkowi, bo nic w temacie nie zrobił i dołozyć do autobusów.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).