Sprawa sali OSP Hutki w Prokuraturze Okręgowej!

Kilka dni temu, w związku z brakiem reakcji włodarzy Gminy Konopiska oraz Rady Gminy Konopiska na nieprawidłowości związane z komercyjnym wynajmowaniem sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Hutkach, do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie doprowadzenia w latach 2013 – 2016 Wójta Gminy Konopiska Jerzego Sochę (lata 2013 – 2014) i Jerzego Żurka (2014 – 2016) do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Gminy Konopiska poprzez wprowadzenie ich w błąd co do sposobu i zakresu korzystania z budynku OSP Hutki, tj. przestępstwa z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 294 § 1 kk w zw. z art. 12 kk.

W sprawę zamieszany jest jeden z obecnych radnych gminy Konopiska. Śledztwo w zakresie całego postępowania będzie nadzorować Prokuratura Okręgowa w Częstochowie (jest już nadana sygnatura akt sprawy).

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

51 odpowiedzi na “Sprawa sali OSP Hutki w Prokuraturze Okręgowej!”

 1. jarek pisze:

  ciekawe jak sie z tego prezio wytlumaczy

  0
  0
 2. Jodła pisze:

  Super sala ale sracie sobie w wspólne gniazdo??

  0
  0
 3. miks pisze:

  Pan Gąsiorski Sra w Nasze Gniazdo a nie swoje ..

  0
  0
 4. Wiesniak z Konopisk pisze:

  bo lubi w kupie siedzieć chyba :-) ale widać ten typ tak ma :-/

  0
  0
 5. Ala pisze:

  Prezio zasłużył sobie ,aby go zamietli. Kawał cwaniaka i miał nadzieję ,że w gminie to wszystko można. Dosyć jego wybryków. Paszoł wont !!

  0
  0
 6. Racjonalista pisze:

  Redaktorek to pisze co mu podeślą. Nasrał to Górniak na głowę swojego idola z poprzedniej kadencji zgłaszając tą sprawę. Przecież to przyklepane na gębę za braterskich czasów było. Az dziw ze taka cisza w artykule.

  0
  0
  • obiektywna pisze:

   Racjonalista jesteś głupi czy nie kumaty, czy nie potrafisz czytać? kto się podpisał pod informacją o zgłoszeniu?

   0
   0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Ty zrób sobie dłuższą przerwę, bo nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Co do ciszy , Tyle już napisano , że chyba wystarczy.

  0
  0
 8. Ala pisze:

  Dobiorą się do Prezia. Myślał,ze wspólnie z wójtem będą zabawiać się pieniedzmi podatników ,fundujac ludowi imprezki , które miały podnieść poparcie Wojta i Prezia. Chamstwem chcieli zniszczyć wszystko to,co było związane z poprzednikami. Zwolnienia ,szukanie trupów w szafie, audyt finansowy mający pokazać niegospodarnośc poprzedników i to wszystko pokazało tylko msciwosc tych dwojga małych ludzi.W wydaje im się ,że lud głupi i wszystko kupi. Takich włodarzy gmina w całej historii istnienia jeszcze nie miała.

  0
  0
 9. KGW pisze:

  Preziowi majaczy się przed oczyma zawladniecie całej gminy ,wszystkich stowarzyszeń i gdzie tylko się da wsadzac swoich. Ostatnio wykopali z Przewodniczącej KGW w Hutkach
  Panią Zofię, dlugoletnia dzialaczke ,osobę zasłużoną,aby zrobic miejsce dla jakiejś żony Prezia. Ten gościu stracił zmysły ,myśląc ,że gmina to prywatny folwark. Z radnych tylko Pan Górniak widzi jak w tej gminie szasta się kasą gminną.

  0
  0
 10. Ona pisze:

  Teraz prezio wraz z nową żoną całkowicie zawładnął remiza w Hutkach, dotychczas będąca wlasnoscia strażaków i mieszkańców Hutek.Wydaje mu się ,że jak zawładnął Gs w Konopiskach,to czemu nie dorzucić do tego remizy w Hutkach.To jest barbarzyństwo w jaki sposób uprawia prywate Prezio wspólnie z żoną.Pokolenia strażaków i mieszkańców Hutek pracowali przy budowie i utrzymaniu remizy ,a teraz Prezio chciał uskuteczniac prywate ,wynajmując prywatnej firmie obiekt do organizacji imprez weselnych,komunijnych i innych.
  Takie działania powinny być zgłoszone do organów ścigania.

  0
  0
 11. Paulina Skowińska pisze:

  CO do prezia nazwanego przez jego wielbicieli ,to chyba bardzo dobry menadżer kiegy go wybierano na prezesa osp w Hutkach to nikt nie chciał bo był taki bałagan a remiza wyglądała strasznie obecnie gdy byłam na 90 leciu tej jednostki to wszyscy chwalili jego dokonania z p.Sochą i p. Górniakiem na czele współpraca widocznie była dobra nowy sztandar i wygląd jednostki wiem że to nie tylko jego zasługa ale pociągnął za sobą strażaków i panie z KGW którym bardzo pomógł zorganizować jubileusz i słyszałam sama jak p.Krzyżanowska się o nim dobrze wypwiadała .Jego zony nie znam inie obrazałabym kobiety bo to bardzo nie ładnie.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   znów fałszywiec!

   0
   0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   Pan Radny Górniak się zdenerwował. Nie warto Panie Radny. Pisze Pan PRAWDĘ. Po to Pana wybrali. I jako jedyny z tej rady ma Pan odwagę nie ukrywać tylko pisać i piętnować prywatę.
   Ten głupek (nie-)Racjonalista często tu bełkocze bez sensu. Ja go po prostu pomijam. Powodzenia.
   Prosze pracować tak dalej. Ludziska to widza i zapamiętają kto pilnuje ich spraw.

   0
   0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Pani Skowińska niech pani mi nie wkłada w usta słów których nie wypowiedziałem. A prawo należy przestrzegać, jakie by nie było. Co do remizy jest piękna, a jak pani przyznała to nie tylko jego zasługa, choć mam wątpliwości w Jego zasługi. Może je Pani wymieni. I nie wiem skąd ten nick tak bardzo podobny do innej pani Pauliny która zamieszcza fakty i wypowiada się merytorycznie w przeciwieństwie do Pani. Co do pomocy w organizacji jubileuszu należałoby zapytać panie z KGW, bo to był jubileusz OSP Hutki a nie KGW Hutki

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   “inna Paulina zamieszcza fakty ” to tak jakby napisać ze “jestem niezależnym radnym z Rekszowic”

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   A poza tym to kiedy spotkanie w Rększowicach bo jako radny powinien pan reprezentować interes i potrzeby mieszkańców? Byłeś Pan na Dniach Konopisk lub Sobótce? Nie widziałem. Bylem i wiem co ludzie mowia. Mam nadzieje ze będzie ich więcej w 2018.

   0
   0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  Chyba znów jesteś po spożyciu bo bredzisz od rzeczy. Dni Konopisk i Sobótka to są imprezy rozrywkowe, to jak dbam o interesy mieszkańców, Oni ocenią to sami a to co ty wiesz to mi wisi. To czy byłem na imprezach czy nie to wyłącznie moja sprawa, a tobie tłumaczył się nie będę i nie strasz,nie, strasz bo się ze…….sz.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Gdybyś był moim radnym to napisał bym ” nie straszę tylko się wstydze”. I nie odpisuj pan ze swoich innych kont bo gadasz ze sobą i sam sobie pochwały piszesz.

   0
   0
 14. Górniak Stanisław pisze:

  Już nie masz czego się czepiać to wymyślasz głupoty. Mnie pochwał nie trzeba, jestem na to za stary. Pokazuję tylko niedociągnięcia i nadużycia władzy. A radnym jestem całej gminy i wstydzę się za ciebie że tobie te sprawy które tu ujawniam pasują. Potrafisz tylko opluwać, nie znalazłem tu jeszcze twojego wpisu który by w merytoryczny sposób odnosił się do zamieszczonych faktów.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Poszukaj lub przeczytaj ze zrozumieniem. Zamieściłem wszystkie tabele ze Wspólnoty
   ale za talary to się powie ze kredka pisane.

   0
   0
 15. Kamil pisze:

  te, (nie-)Racjonalista, to Wspólnota zamieszczała jakieś tabele w sprawie świetlicy OSP w Hutkach i ciągnięciu zysków przez Prezia z majątku gminy?! gdzie? kiedy?
  ot, widzisz, taki twój RACJONALIZM….

  0
  0
 16. Racjonalista pisze:

  Blisko a jednak daleko. Uczę się od super radnego. Nie jestem jeszcze taki dobry ale juz potrafię odpowiedzieć jak złotousty “czytaj ze zrozumieniem” i “nie strasz bo się …sZ” oraz “jak ja byłem to bylo”.

  0
  0
 17. brat pisze:

  To Kamil jeżeli CIE p.Bałdyga poda o zniesławienie i załozy sprawę cywilną ze osągał zyski z remizy to zapewne masz będziesz miał kłopoty .

  0
  0
 18. Mix_style pisze:

  Haha

  0
  0
 19. Kamil pisze:

  A TY BRAT PRZECZYTAŁEŚ WOGÓLE TEN ARTYKUŁ? TO O CZYM ON NIBY JEST? I CO ZGŁOSILI DO PROKURATURY? póki co remiza w Hutkach jest własnością gminy.
  to i ty jak (nie-)racjonalista będziesz twierdził że my piszemy nieprawdę?
  łoj.

  0
  0
 20. Racjonalista pisze:

  TAK twierdzę i dobrze że temat się ciągnie to niech się przynajmniej poprzedni super włodar wypowie przed organami bo ma doświadczenie. Bo najłatwiej jak ten o siedmiu palcach pisać byle pisać.

  0
  0
 21. Dolce Gabbana Płaszcz Damski pisze:

  Chciałbym się sprzedać jak niektórzy ale wiszę tutaj już dwa lata. Czy zapłaciłem składkę do US?

  0
  0
 22. Michael Kors pisze:

  Ja też się nie rozliczyłem ale mix style to porządna firma.

  0
  0
 23. Talar pisze:

  No i dobiorą sie do dupy Prezesowi… w końcu

  0
  0
 24. brat pisze:

  PGórniak już złożył doniesienie do wojewody ze p.Bałdyga działa na majtku gminny i jest radnym .To podobnie jak p.Szczepanska jest radną i przewodniczącą KGW w Kopalni a robią imprezy dochodowe na majątku gminnym niech ten prawy radny Gorniak to zgłosi bo przecież to taka sama sprawa pozdrawiam p.Gorniak and Talar .

  0
  0
  • Kamil pisze:

   szczekasz racjonalista na Pana Górniaka jak nie obrażając bezmyślny kundel. Tobie się nawet nie chce sprawdzić tych głupot o których piszesz, i to bez sensu. Pan Radny sprawdza to o czym pisze. A ty tylko szczekasz.

   0
   0
  • Dolar pisze:

   Kamil ty tez z rodziny?

   0
   0
 25. lisica pisze:

  Racjonalista, jak nie masz o czym pisać to wypisujesz takie głupoty, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, byle zaznaczyć swoją obecność, żeby szef wiedział że działasz.

  0
  0
 26. Górniak Stanisław pisze:

  Jak przedszkolak, nie ubliżając przedszkolakom.

  0
  0
 27. brat pisze:

  panie GÓRNIAK CO Z RADNĄ P.SZCZEPANSKĄ CZY ZŁOZYŁ PAN JUZ DONIESIENIE DO WOJEWODY NA JEJ DZIAŁALNOSC.

  0
  0
 28. Górniak Stanisław pisze:

  W przeciwieństwie do ciebie potrafię rozróżnić co należy piętnować, a w twoje gierki nie dam się wciągnąć.

  0
  0
  • Użytkownik chodnika pisze:

   Dziękuję. Jest równo, a będzie jeszcze równiej dla pieszych i samochodów w kierunku na Hutki. Oszczędność na amorach do pierworodnego?

   0
   0
 29. brat pisze:

  Bo kolezanka to jej nie wolno na nią donosić a p.Szczepanska robi to samo na strażaków to można donosić a łamie prawo toPRAWEMU RADNEMU GÓRNIAKOWI TO NIE PRZESZKADZA I TO JEST CAŁA PRAWOSC TEGO RADNEGO JEST PAN NIEWIARYGODNY

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Chłopie weź to na trzeźwo to może uchwycisz różnicę. Chcesz mi coś na siłę wcisnąć, tak się nie da. Jeśli masz coś co cię gryzie to wyrzuć to z siebie, a nie będziesz mnie w to wciągał. Ja robię swoje, na co mam dowody. Co do wiarygodności, to twój osąd mam gdzieś.

   0
   0
 30. Leśna Jagoda pisze:

  Dajcie spokuj Górniakowi. Znam tego pana od trzech tygodni i tak porządnego człowieka w życiu nie spotkałam. On tyle robi. Światowe dni młodzieży, szczyt NATO, sklonowanie owieczki Dolly to zasługa radnego. I głosujcie na niego dalej bo JESZCZE dużo jest do zrobienia. Między innymi tunel Rększowice Hutki, port kosmiczny w Kopalni oraz wejście do Matrixa na Wygodzie.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Psia jego mać, to się gmina rozwinie, Bajkopisarko z lasu dodaj jeszcze, bo zapomniałaś, że zamierzam doprowadzić do tego że Konopiska będą miały dostęp do morza. Jak się prześpisz to jeszcze coś wymyślisz. Pozdrawiam brata i Racjonalistę którzy tu się klonują co wpis to pod innymi nickami, a mnie zarzuca że rozmawiam sam ze sobą. Przynajmniej podpisz się tchórzu swoim nazwiskiem.

   0
   0
  • tchórzu swoim nazwiskiem pisze:

   Według życzenia

   0
   0
 31. Kamil pisze:

  Panie Radny, olej Pan tego (niby tych) oszołoma. Toto nawet po polsku dobrze pisać nie potrafi. Byle pisać! Po prostu Pan to olej i rób dalej swoje, bo robisz dobrze, I ludzie potrafią to odróżnić. Szkoda jałowej dyskusji z takimi wpisami.

  0
  0
 32. brat pisze:

  Radny Górniak obudz się prawo jest łamane p.radna Szymanska działa na majątku gminnym i organizuje imprezy dochodowe w KGW w Kopalni powinna zrzec się mandatu .Jeżeli nie donos do wojewody na początek do komisji rewizyjnej,jak było z prezesem OSP Hutki Panie radny gdzie twoja prawość jeżeli tego nie zrobisz to cały twoja wiarygodność jest warta tyle co nic tym bardziej ze jesteś członkiem komisji rewizyjnej traktuj jednakowo wszystkich okaze się czy masz j…a

  0
  0
 33. Manuela pisze:

  Panie brat, w Konopiskach nie ma radnej Szymańskiej. Znowu piszesz bez sensu! w sprawie sali w OSP Hutki? Byle se popisać.

  0
  0
 34. Myśliciel pisze:

  co tam słychać “w sprawie”?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).