Spotkanie z Prezesem PKS ws. bezpośrednich kursów do Częstochowy!

W związku z ogromnym oburzeniem Mieszkańców, którzy od 26 marca stracą bezpośrednie połączenie komunikacyjne z Częstochową, radni Gminy Konopiska postanowili zorganizować spotkanie z Prezesem PKS – Arturem Piekaczem, w celu ratowania możliwości korzystania z tego przewoźnika na terenie gminy Konopiska.

Przypominam, iż po zerwaniu rozmów na linii gmina – PKS, PKS Częstochowa zdecydował zaprzestać wykonywania kursów przez gminę Konopiska od 1 kwietnia 2018 roku. Ma to związek z podpisaniem przez gminę niekorzystnej dla gminy umowy na transport publiczny z prywatnym przewoźnikiem.

Spotkanie ma na celu wyjaśnienie Mieszkańcom wszystkim wątpliwości wynikających z informacji jakie przekazuje Wójt Gminy Konopiska na temat PKS Częstochowa.

Spotkanie to odbędzie się w czwartek 15 marca o godz. 18:00 w budynku KGW w Kopalni.

W imieniu radnych Gminy Konopiska, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

122 odpowiedzi na “Spotkanie z Prezesem PKS ws. bezpośrednich kursów do Częstochowy!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Do tej pory miałem gdzieś tego rodzaju spotkania ale jutro będę!

  0
  0
 2. Nie dla PKSU pisze:

  PKS to złodzieje i oszuści. Boronów nie jechal 3 dzień z rzędu a oni mówią że mają problemy techniczne. Mają chyba problem z mózgiem i od pieniędzy im się w głowie poprzewracało. Wielkie NIE dla PKSU!!!!

  0
  0
  • Kulfon pisze:

   Brawo dla Pana wyżej dobrze mówi

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   Tu raczej chodzi o problemy finansowe czyli nierentowne kursy. Skoro im się nie opłaca to nie jeżdżą.

   0
   0
  • Pudel z ciasnej mordy pisze:

   Dobra odpowiedź – jeżdżą jak chcą częściej ich niema niż są
   Trasa Boronów Częstochowa praktycznie nie jeździły dobrze że mamy busy
   Chamstwo kierowców z PKS przekracza wszelkie normy

   0
   0
  • Konopiska ??? pisze:

   W tym Boronowie to malo kto jezdzi

   0
   0
  • Pasażer pisze:

   Mało kto jeździ bo są 2 kursy przez cały dzień. Poza tym leśniaki i korzonek to też część gminy konopiska i wszyscy powinni być traktowani równo. Chyba że ktoś myśli tylko o sobie i jest zwykłym chamem np. jak osoba wyżej.

   0
   0
 3. Konopiska pisze:

  Brawo w końcu jakas inicjatywa w sprawie tego cyrku. Oby tylko doszli do porozumienia. Pozdrawiam ;)

  0
  0
 4. uff pisze:

  Ufff….
  Wójt poszedł do głowy po rozsądek. Będzie GTV jeździło do Focha!!!!!
  Mam nadzieję że punktualnie!

  0
  0
 5. uff pisze:

  a PKS już chyba wygasił….
  Jestem za Czętostochową Focha, jak nie daja nam to tam do UM pojdziemy !

  0
  0
 6. Sara pisze:

  Wiec co z jutrzejszym spotkaniem???

  0
  0
 7. Sara pisze:

  Idzie ktos w ogole jutro czy odwolane?

  0
  0
  • Sara pisze:

   Bo żeby nie bylo tak ze to bait jakis z tym ze do focha,spotkanie z pks sie nie odbedzie a my zostaniemy przy przesiadkach gdzie to pisze??

   0
   0
 8. uff pisze:

  http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/Wazna-informacja-w-sprawie-komunikacji-na-terenie-Gminy-Konopiska/idn:2080

  przed chwilą zauważyłem, uffffff nareszcie szansa na coś normalnego. jak czewa nam nieda wjazdu to tam im pojedziemy wjazdem

  0
  0
 9. obserwator pisze:

  W dniu jutrzejszym zweryfikuję informację podaną przez uff Jestem bardzo ciekaw czy podana wiadomość znajdzie potwierdzenie w Urzędzie Gminy Konopiska

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Hehehe…chyba oficjalny komunikat jest ze strony gminy. Czytaj ze zrozumieniem.

   0
   0
 10. Paweł Nowak pisze:

  Zapytamy jutro prezesa pks co z pksami

  0
  0
 11. Cyc pisze:

  Będzie to co do tej pory. Jeśli nam przywrócą do innym będą musieli zabrać. Ja się tylko zastanawiam jak 103 do Boronowa będzie jechać skoro przez Konopiska do tej pory jechało – PKS nie będzie się na przystanach zatrzymywać?

  0
  0
 12. Komisarz pisze:

  Wybory zaczyna Socha z Chudzikiem
  PKS teraz zaczyna przebierać nogami wcześniej ludzi olewał

  0
  1
 13. janek pisze:

  Jacy radni to organizują p Gąsiorowski proszę podac nazwiska bo wydaje mi się ze to p.Kołodziejczyk p Górniak i p Szczepanska na dokładkę może być Socha jezeli się mylę proszę o sprostowanie. Gzie do tej pory był Pks którego kursy wypadały bardzo często i o czym Prezes chce mówić ze zlikwidował kursy do Konopisk pewno wina Żurka ze oni mają problem .Po co te zebranie proszę poczytac na stronie gminy ,Socha chciał zrobic zadymę jaki to Żurek niedobry i pokrzyczec na niego tak jak to zrobił Kołodziejczyk na sesji słoma z butów mu wyszła brak kultury pozdrawiam towarzystwo spiskowców.

  0
  0
  • zdenerwowany pisze:

   W PKSie kursy codziennie wypadają:
   poniedziałek, wt, śr – brak 5:55 linia 103
   wt, śr brak 101Aleksandria o 15:10
   wt brak 14:40 104 Hutki

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Janek nie ubliżaj ludziom którzy tu ujawniają błędy i nieprawidłowości władzy, bo wcale to nie należy do przyjemności. Dlaczego dopiero teraz wystąpiono o zgodę na zatrzymywanie się na przystankach w Częstochowie. Na co czekano na oklaski? Teraz się okazuje że jednak będzie można wjeżdżać do centrum Częstochowy, to po jakie licho Wójt na sesji okłamywał radnych że Prezydent Częstochowy nie pozwala na wjazd busów GTV do centrum. Janek to że pks ma problem. to wszyscy wiemy. ale powinieneś wiedzieć że jest to również problem Wójta, zgodnie z uosg. Dlaczego dopiero dzisiaj wystąpiono o stosowne zgody do MZDiT, uzasadniając jak w piśmie na str. oficjalnej gminy Wójt pisze, odpowiadając na petycje, wnioski i zapotrzebowanie transportowe mieszkańców uprzejmie informuję że…………
   Co wystraszył się że radni z Aleksandrii wraz z mieszkańcami złożyli protest, ja też zebrałem podpisy mieszkańców Rększowic pod petycją, może inni też. Po co spotkanie ano po to aby skonfrontować informacje Wójta z informacjami prezesa pks.

   0
   0
 14. Sucha buźka pisze:

  janek, jak już zmieniasz nicki jak rękawiczki to chociaż naucz się poprawnie pisać nazwisko właściciela tej strony i redaktora jednocześnie!!
  Ktoś tu pisze że GTV jednak ma jeżdzić do ul.Focha???? skąd taka informacja??? czyżby Żurek się wystraszył i zmusił GTV do zmiany?
  Jak tu już ktoś napisał nam wszystko jedno KTO będzie jeździł, byle nie do granic Częstochowy!!! z przesiadkami na odcinku 15 kilometrów!!
  Jutro jest SPOTKANIE wyjaśniające, zobaczymy co powie na temat” rozmów” Żurka z PKS-em i jak to wygląda.
  A jak chodzi Komisarzu o wybory, to nie sądzę by Socha kombinował cokolwiek z Chudzikiem, choć mają teraz akurat wspólny interes. Ten Judasz Chudzik udowodnił że nie jest nic wart i skoczy – lasy powinny se wreszcie dać z nim spokój. To mąciciel i judasz. Przed każdymi wyborami robi zamęt, potem szantażuje a mieszkańcy i tak mają z tego g…o!
  Za to on czuje się wielki i ważny!
  Ludzie, w Aleksandrii nie ma nikogo mądrego?! Są!!On nie jest z Aleksandrii

  0
  0
 15. Sara pisze:

  Idzie ktos jutro na to spotkanie czy odwolane? Niech ktos sie zadeklaruje bo nw czy zwalniac sie z uczelni

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Wg. Mojej wiedzy spotkanie jest aktualne.

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Spotkamy sie, aby firme ktora upada, nie ma kierowcow prosic by wozila nas do Czestochowy. Prosic o 3 kursy z ktorych 2 nie dojada. Kto ma tak ograniczony potencjal szukania rozwiazan ze wpadl na taki pomysl? Z Prezesem MPK? Tak, z nim powinnismy gadac. Aaaaa, zapomnialem, to z nim wojt Socha za czasow rzadow swych nie potrafil zalatwic 1 autobusu, majacego na terenie gminy 4 przystanki. A to przeciez byly wojt ma pewnie robic za gwiazde spotkania, prawda? :) nieprawdaz radni Gorniak i Kolodziejczyk?? I tu nasuwa sie pytanie komu sluza radni opozycji? Ludziom czy bylemu wojtowi? Odpowie kazdy sam!!

   0
   0
  • pracownik PKS pisze:

   PKS nie upada, obecny prezes wziął się do pracy i podejmuje w końcu trafione decyzje, ogranicza kursowanie (bo PKS wozi potwietrze na większości kursów), dzięki zaoszczędzonym kierowcom i autobusow w końcu zaczną jeździć tak jak trzeba. Rewolucja nastąpi w maju, kiedy już będzie rozkład odpowiednio zmodyfikowany.

   0
   0
  • pytający pisze:

   Jakie doświadczenie transportowe ma Pan Prezes PKSU – ostatnio pracował w szpitalu….
   Czy tam organizował transport?
   Konkret proszę jakie kierunkowo wyższe ma wykształcenie Pan Prezes PKS?

   0
   0
  • Eeee pisze:

   Serio? Wyznacznikiem znania tematu dla Ciebie jest wykształcenie? Błagam… często w liceum wiecej wiedza niż ludzie po studiach…

   0
   0
  • pytając pisze:

   Nie. Dla mnie może być nawet po podstawówce, ale musi się znać na transporcie. Więc jakie doświadczenie w transporcie miał wcześniej Pan prezes, w zarządzaniu i kierowaniu transportem?

   0
   0
 16. Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

  Pan radny Gorniak ma najlepsza wiedze bo jego Pan pociaga za sznurki:)

  0
  0
 17. Mieszkan pisze:

  Prosze mi udzielic odpowiedzi czy to spotkanie bedzie w sprawie ponownego nawiazania wspolpracy czy wykasnienia dlaczego do niej nie doszlo?

  0
  0
 18. janek pisze:

  Pragnę przypomniec ze były wójt SOCHA chciał wybudowac centrum przesiadkowe w KONOPISKACH kosztem części boiska LOTu a mieszkancy prawdopodobnie mieli dojezdzac rowerami pGórniak o tym projekcie słyszał i to mu nie przeszkadzało.PGórniak proszę napisac którzy radni to spotkanie organizują NIECH MAJĄ ODWAGĘ SIĘ POD TYM PODPISAC POZDRAWIAM RADNEGO KRUKA pozwoliłem sobie na taką prywatę.

  0
  0
  • Rekszowice pisze:

   Pan Górniak chciał centrum przesiadkowe prawdopodobnie się tu kiedyś na ten temat wypowiadał
   To teraz ma
   Razem z byłym wójtem
   Głośno o tym było

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Dokladnie, jest centrum ino ze lepsze bo z dzbowa jada 3 autobusy. Pan Gorniak chwalil wojta soche ze 12 lat planowal centrum przesiadkowe, a teraz ma i narzeka ze bezposrednio nie mozna jezdzic. To panie gorniak , wojt socha planowal robic przesiadki w pyrzowicach, na samolot?

   0
   0
 19. janek pisze:

  P Górniak nie ubliżam nikomu proszę za przeczyć ze Kołodziejczyk nie krzyczał na wójta Żurka i jak do niego się odnosił czy tak robi kulturalny człowiek .Socha nie potrafił załatwic MPK do Wąsosza a Żurek tak

  0
  0
 20. Podatnik pisze:

  Ja się zastanawiam po co to spotkanie – mieszkam w miejscowości przez którą jedzie 3-4 razy na dobę PKS. Od wrześnie praktycznie bo chwilę wypadały połączenia. I ja mam iść na spotkanie i prosić o te 4 połączenia na dobę? Przecież wiadomo, że PKS to jest już dno kompletne i choćby nie wiadomo co to bez kierowców, mechaników, paliwa oraz autobusów to nie dojedzie do mnie. Ja mam walczyć o te ochłapy z PKS?

  0
  0
  • Mieszkanka Konopisk pisze:

   Do Aleksandrii bylo duzooo kursow wiem bo caly czas jezdzilam Aleksandria

   0
   0
 21. Mieszkanka Konopisk pisze:

  Potrzebny autobus w Konopiskach do CZĘSTOCHOWY w okolicach godz 8.30 !!!!

  0
  0
 22. Brawo! pisze:

  Jamki też szału nie mają. Jakie kursy są? Przed 7, 8.15, 10.30, 12.27 – a potem? Istny meksyk. O powrotach nie wspomnę. Zawsze można było podjechać do Konopisk, ale ludzie, jak starsze osoby mają ten kawałek przebyć? Korzonek i Leśniaki mają jeszcze busiki – zresztą Konopiska też. Jamki i Aleksandria są zawsze na uboczu. Najbardziej rentowny kurs PKSu to była właśnie Aleksandria. Te 3km z Konopisk dało się na Jamki dostać, ale no bez przesady – miało być lepiej, a nie jeszcze gorzej. Może od razu dostańmy hulajnogi i niech wójt nam wmawia, że to dla zdrowia.

  0
  0
  • Jamki pisze:

   Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
   Z Jamek w dni robocze masz kursy:
   4:20 05:22 06:42 07:42 08:42 09:42 10:42 12:42 14:12 15:12 16:12 17:12 19:12 20:02 21:47
   Zanim puścisz hejta idź do szkoły:-)

   0
   0
  • Władek pisze:

   Krzykacze od Socha teraz próbują wypłynąć na temacie PKS. Dobrze ze PKS się wycofał bo i tak g… robił nawet jak mu gmina płaciła. Teraz przynajmniej droga otwarta dla GTV że pozwolenie szybciej dostanie,

   0
   0
  • Jamki pisze:

   BRAWO. Poleję Panu:-)

   0
   0
  • Eeee pisze:

   Prawda… od 20 lat PKS ma się za króla z wielmoznymi kierowcami…

   0
   0
 23. Jacek pisze:

  Jeśli GTV się stara o wjazd do Cz-wy to nie ma co nawet na PKS patrzeć. Niech się zwija. Poza tym komunikacja po gminie bezpłatna – nareszcie jakiś powiem świata.

  0
  0
 24. pytając pisze:

  Nie. Dla mnie może być nawet po podstawówce, ale musi się znać na transporcie. Więc jakie doświadczenie w transporcie miał wcześniej Pan prezes, w zarządzaniu i kierowaniu transportem?

  0
  0
 25. Blachownia pisze:

  PKS w przypływie rozpaczy zbiera w kasach podpisy żeby dalej do Blachowni jeździć.
  Że niby ludzie proszą żeby oni zbierali te podpisy. To jest komedia….
  Polecam lekturę komentarzy jak bardzo ich ludzie chcą w Blachowni….
  https://web.facebook.com/PKSCzestochowaSA/
  Tam nie ma Jacka, Jamek i innych pseudonimów tylko konkretnie podpisane osoby.
  Polecam lekturę jak ludzie opisują działalność przewoźnika pod nazwą PKS.

  0
  0
 26. Hahah pisze:

  Czytalalm ze maja byc przesiadki ludzi ze 103 i 104 do 101 w Konopiskach

  0
  0
 27. Jacek pisze:

  A czytałaś też że będzie po gminie za darmo? Czytałaś, ze do Cz-wy będzie taniej, czytałaś, że młodzież na 8.00 i 9.00 bezpośrednio dotrą do Cz-wy? Czytałaś że Kowale mają transport? Jeśli nie to doczytaj….:-) chyba tylko czytałaś co chciałaś, żeby do pieca dokładać. Mniej interesuje liczba kursów na 103 i 104 żeby nie było ich tak jak teraz 4-7 na dzień i bez sobót i niedziel. Jeśli będzie ich więcej co w tym widzisz złego?

  0
  0
 28. Jacek pisze:

  http://www.konopiska.pl/
  w tym artykule są ceny biletów.

  0
  0
  • Wygoda nie taka wygodna? pisze:

   Fajnie ze’6 zl drożej

   0
   0
  • Jacek pisze:

   Przecież masz tańsze lepsze MPK od skrzyżowania jak Ci drogo:-)
   A w drugą stronę w kierunku gminy nigdy nie jeździsz?

   0
   0
  • wawa pisze:

   Oczywiście, że ma tańszy, nie 141żl a 90, i obowiązujący na całą sieć miejską.

   0
   0
  • Wygoda nie taka wygodna? pisze:

   Jak to 90? Hahah to ma byc ta ,,ulga”?i nie jezdze w druga strone autobusem nie mam potrzeby

   0
   0
  • Wygoda nie taka wygodna? pisze:

   Pani Wawa przepraszam zle doczytalem zwracam honor ???

   0
   0
 29. Cyc pisze:

  Miałem przyjść na to spotkanie ale jak się dowiedziałem że to start kampani wyborczej Sochy to mnie cofnęło.

  0
  0
 30. Wierny pisze:

  Proszę o rzetelna informację ilu będzie na tym spotkaniu.

  0
  0
 31. Konopiska pisze:

  To gdzie Konopiska maja wsiadac na 8.00 do 101 czy 102?

  0
  0
 32. aleksandria pisze:

  To dziś będzie prezentacja kandydata na wójta? Kto nim ma być Pan Redaktor, Prezes, czy Pan Socha?

  0
  0
  • Antoś pisze:

   Start do wyborów 2018 prez Zurka to katastrofa co ten biedak wypowiadał w tvn ORION. Widać co robi z ludzmi, mysłi że tak jak z radnymi, będzie opowiadał bajki ,że tylko do Dźbowa mogą jeździć a jak ąleksandria i radni z opozycji postawili mu veto to stara się dalej opowiadac farmazony, zmyślone bajki!

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Moze poczytamy akta IPNu?

   0
   0
 33. Ciekawski pisze:

  Napisze ktos o czym byla mowa na spotkaniu??

  0
  0
 34. Pasażer pisze:

  o czym debatować, skoro już postanowione że będzie jeździć kto inny. pks miał swoją szansę i ją zmarnował co pokazał we wrześniu i w święta- ma gdzieś ludzi.

  0
  0
 35. Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

  Kampania wyborcza opozycji sie nie udala. Nie dziwie sie skoro zaprosili ziomka ktory doprowadzil do upadku PKSu

  0
  0
 36. Racjonalista pisze:

  Przyszedł ktoś w końcu. Cisza tutaj trochę.

  0
  0
 37. Pasazerka pisze:

  Wejdzie na strone Gmina Konopiska na fb jest relacja na zywo

  0
  0
 38. Pasazerka pisze:

  ❄Wejdzcie

  0
  0
 39. Racjonalista pisze:

  Naliczyłem 35 osób. Ale tłumy. Dla mnie Socha, Górniak i ten trzeci co mikrofon podawał prezesowi ponieśli porażkę. Z samego spotkania nie wynika że to wina Żurka lecz złej sytuacji ekonomicznej PKS. Brawo. Teraz przynajmniej wiadomo jak było a Socha niech szuka innych sensacji. Byłemu już dziękujemy.

  0
  0
 40. Ekonom pisze:

  Ciekawe ile teraz Gmina zaplaci za bezposrednie polaczenie Aleksandrii z Cz-wa? Bo chyba Hutki i Rekszowice dalej z przesiadka? A moze jutro znowu zmiana planow panie wojcie?

  0
  0
 41. waldek pisze:

  Zbyt dużo osób chce tutaj załatwić swoje interesy, dlatego nic z tego nie wynikło.
  Myślę że większość mieszkańców chciała by MPK i w tym kierunku należy iść. Może teraz spotkanie z prezesem MPK? Swoją drogą takie konsultacje społeczne powinny odbywać się przynajmniej pół roku temu, a nie teraz z nożem na gardle. Zamiast gospodarzy mamy samych karierowiczów.

  0
  0
  • Leszek pisze:

   Waldek co ty w mpk pracujesz ze za kazdym razem nam wciskasz ta propozycje??

   0
   0
 42. Górniak Stanisław pisze:

  Racjonalista gdzie widziałeś te 35 osób, przed drzwiami? Trzeba było być na spotkaniu to byś usłyszał
  co mieszkańcy myślą o Wójcie, a nie teraz w zaparte bronić Wójta kłamiąc. Zapytaj Pani Zastępcy Wójta. A może Jej nie widziałeś skoro naliczyłeś tylko 35 osób?

  0
  0
  • Mnbv pisze:

   Panie Górniak było może około 80osob. Z tego spotkania nie wynikło nic garstka ludzi to wasza wielka porażka. Nie dla PKSU!!!

   0
   0
  • aleksandria pisze:

   Zgadzam się pełny bełkot Pana Prezesa…..

   0
   0
  • Mała pisze:

   To ile osób podpisało petycje zaraz po zebraniu

   0
   0
 43. janek pisze:

  Socha i co ten prezes za brednie opowiadał szkoda czasu ludzi Żurek miał racje ze nie z kim rozmawiac rozkład jazdy na Cisie jawna kpina Socha, Kołodziejczyk Górniak Kruk wasze miejsce na Cisiu razem z e złem

  0
  0
 44. Sursum_Corda pisze:

  Szanowni mieszkańcy!
  Mija 4-letnia kadencja naszego gminnego samorządu. Jest to czas podsumowań i rozliczeń z obietnic wyborczych. Przeanalizujcie dokonania i wizję rozwoju Gminy Konopiska. Zastanówcie się czego w tej gminie brakuje, jaki powinien być dalszy kierunek jej rozwoju? Niewątpliwie wybory to czas zmiany, miejmy nadzieję, że zmiany na lepsze. Porównajcie przy tym ten ostatni czas do sąsiednich gmin wchodzących w skład powiatu częstochowskiego i wyciągnijcie wnioski na przyszłość. Czy wg. Was wójt Żurek osiągnął coś spektakularnego? Czy wprowadził innowacyjne rozwiązania? Pozyskał środki zewnętrzne w skali, która pchnęłaby nas na wyższy poziom rozwoju? Czy tylko utrzymał w działaniu dotychczasowe osiągnięcia swoich poprzedników (głównie wójta Sochy).
  Dlatego ja temu panu już na tym etapie mówię: dziękuję.
  PS. Niech każdy z Was tutaj piszących się zastanowi i sam to oceni.
  Sursum Corda

  0
  0
  • Mała pisze:

   Jurek to ty oj za wcześnie wystartowałeś ??

   0
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Teraz to trzeba wybrać młodą obrotną osobę. Emeryci niech biorą emerytury, mało im kasy za te wszystkie lata zabawy i niech przestaną mieszać. Wstyd. Wstyd. Wstyd.

   0
   0
 45. Leszek pisze:

  Pan z pks zrobil na mnie swietne wrazenie bArdzo mily i elokwentny. Szkoda ze wójt nie przyszedl. Pks tyle lat nas obsluguje jak nawet ludzie na spotkaniu mowili inne firmy jezdzace po gminie upadaly. TAK dla Pks

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Leszek, wczoraj na spotkaniu Prezes PKS oświadczył że przyczyną wypadania kursów jest obsługiwanie nierentownych kursów. PKS jest spółką prawa handlowego i aby mogła funkcjonować musi przynosić zysk. Dlatego zdecydował się na wycofanie kursów przynoszących straty, gdyż nawet dwa rentowne kursy na tej samej trasie nie zrekompensują tego jednego deficytowego.Gdyby Wójt poważnie podszedł do problemu, mógł wyjść z propozycją jaką wczoraj dałem Prezesowi : zapytałem czy podpisał by umowę z Gminą wstępnie na jeden miesiąc na wszystkie przewozy jakie Pan świadczył przed Wrześniem 2017r, włącznie z tymi nierentownymi za które zapłacili byśmy pełną rekompensatę jak za kurs rentowny, po to abyśmy mogli wspólnie zdecydować czy nam te kursy są potrzebne. Po rekonstrukcji rozkładów jazdy wtedy podpisać umowę handlową na świadczenie usług przewozowych na dłuższy termin, Jeśli się Pan zgadza to proszę o przedstawienie oferty do urzędu Gminy. Ale to tylko moja propozycja, wójt mógł wystąpić z własną zapewniającą porozumienie. Pan prezes wyliczył że jemu wystarczy niespełna 60 tys miesięcznie i jest w stanie zapewnić 74 kursy. Więc dziwię się gdzie Wójt zapodział gospodarskie podejście, skoro podpisał tak niedorzeczną umowę z GTV Bus z przesiadkami na kwotę 1.458 tys zł a PKS oferuje 74 kursy do centrum Częstochowy za ok.720tys zł bez przesiadek. Tak to jest jak
   się podchodzi do rozmów nie jak równy z równym tylko jak do pracowników czy radnych: siad,
   zadymiarz itp.

   0
   0
 46. MuMała pisze:

  Dziś rano 103 z korzonka o godzinie 6:46 też nie jechało i tak jest prawie dzien w dzień dobrze że mamy busa o 7:08
  I my mieszkańcy korzonka i jamek mamy chcieć PKS
  Mamy praktycznie na cały dzień 3 kursy PKS z tego jak 2 jadą na dzień to wszystko
  A prezes mówi że to przyczyny techniczne
  PKS nigdy więcej

  0
  0
 47. Górniak Stanisław pisze:

  Informuję że, wczoraj wraz z 74 podpisami mieszkańców Rększowic złożyłem w Urzędzie gminy poniższą petycję w sprawie transportu publicznego:

  Rększowice 13.03.2018r.

  Wójt Gminy Konopiska
  mgr inż. Jerzy Żurek

  Petycja

  My niżej poodpisani mieszkańcy Rększowic żądamy zapewnienia bezpośredniego transportu, bez przesiadek z Rększowic do centrum Częstochowy.
  Pomysł transportu z przesiadką jest rozwiązaniem na szkodę mieszkańców, wydłuża czas podróży. Jest to ogromne utrudnienie dla osób starszych i schorowanych, oraz matek z dziećmi. Szybki i bezpośredni dojazd zapewni nam punktualne przybycie do pracy i szkoły.
  Spóźnienia spowodowane wydłużonym czasem dojazdu, będą skutkowały przykrymi konsekwencjami dla pracowników i uczniów. Wizja transportu z przesiadką na odcinku 16 km
  jest nie tlko niedorzeczna ale i uwłaczająca godności mieszkańców.
  W załączeniu lista z podpisami.

  0
  0
 48. Zmęczony pisze:

  74 podpisy a ilu mieszkańców mieszka na Rekszowicach. Co ludzie z 20 domów tylko podpisali. Widać jak pragną niejeżdżacych autobusów.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Widocznie nigdy nie zbierałeś podpisów i z logicznym myśleniem masz kłopoty, bo nie w każdym domu jest trójka dorosłych i wszyscy obecni. Więc twoja jedna opinia mnie nie interesuje, w stosunku do tych 74. Ludzie tu mieszkają w Rększowicach a nie na Rększowicach. A w ogóle o co masz pretensję? Nie chcesz bezpośredniego transportu do Częstochowy to napisz. Bo nie rozumiem twojej postawy wobec tego problemu. Jeśli Ty nie chcesz jeździć autobusami to nie jeździj. nikt Cię nie zmusza. Dla informacji; Zebranie podpisów z całej miejscowości w jeden dzień przez jedną osobę to raczej niemożliwe.

   0
   0
 49. MuMała pisze:

  Panie Górniak to widocznie Kurs Boronów Częstochowa jest nie rentowny jeżeli praktycznie przez cały tydzień autobus nie jeździ bilety wykupione
  będzie jeździł PKS to my nie będziemy mieli kursów do miasta
  A jak z tym pomysłem centrum przesiadkowe za czasów Sochy tak pozytywnie się pan wtedy wypowiadał

  0
  0
 50. Zmęczony pisze:

  Panie Górniak w najbliższych wyborach wystartuje Pan z listy p.Książek czy byłego wójta ? Bo brak logiki w Pana działaniu! Gdzie ideały? Kompromitacja.
  Miałem Pana za ideowca walczącego dla mieszkańców a teraz…. Filmiki z Kopalni pokazały.
  Trzymanie dwóch sroka za ogon.
  Historia pamięta kogo wtedy powołali na przewodniczącego rady – podburzyć, przeciągnąć, wycisnąć, wyrzucić. Powtórka się szykuje…. I kto tu ma problemy z logicznym myśleniem – rzeczywistość.
  Jednak moja opinia zainteresowała Pana, w przeciwnym wypadku nie dostał bym odpowiedzi. Dziwi mnie że nie zrobił Pan takiego zebrania “w” Rększowicach, tylko kurendą się posiłkował, ale za to “w” Kopalni uczestniczył. I kto tam był? Dobrze że jest filmik – zobaczyć i policzyć można.
  Dalej w zakresie mojej logiki a może jej braku: “wczoraj złożyłem” czyli na fb pisze Pan 16.03 tzn. że złożył Pan petycję 15.03, petycja datowane jest na 13.03. Więc mamy 13,14 i 15 marca do momentu jej złożenia w urzędzie. Zatem 74 podpisy winny być zbierane przez 3 dni a nie “jeden” . Tak i gdzie tu logika i brak rozumowania….
  Tak przeprosiny przyjmuje, ale co z tym rozumowaniem….?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Napisałeś głupoty teraz rwij do szefa po kasę. To co ja robię to nie twoja sprawa, ja tylko spełniam obowiązki wobec mieszkańców. A przepraszać nie mam zamiaru, bo za co, To co napisałem podtrzymuję. Jesteś mącicielem , piszesz tylko po to aby umniejszyć działania i oczerniać innych. Na spotkaniu nie byłeś,dlaczego wytykasz innym że byli. jak cię ten temat nie interesuje to się odwal, bo w Gminie Konopiska transport publiczny to priorytet dla wielu mieszkańców. Tak się zagalopowałeś w pisanie bzdur, że zapomniałeś że są wokół Ciebie ludzie którym ten transport jest niezbędny, obrałeś kierunek na egoistę.

   0
   0
 51. Zmęczony pisze:

  Nie odpowiedział Pan na ważne pytanie! Książek czy były wójt? Jutro zaczepię ją pod kościołem ciekawe co mi powie?
  Ta to przynajmniej z podniesioną głową chodzi do kościoła i nie boi się patrzeć ludziom w oczy, nie to co donosiciele.
  Kto z kim przystaje taki się staje.
  W zakresie “umiejszania działań” nadal widzę brak logiki. Obecna władza podpisała umowę na transport, poprzedni wykonawca nie domaga a wręcz jest w stanie agonii. Szkoda to mi ludzi, którym się mąci w głowach – ale na czymś trzeba wypłynąć – podło na transport.
  Więcej współpracy z sąsiadem, działajcie razem dla mieszkańców.

  0
  0
 52. kumpel pisze:

  Zmęczony odpocznij, nikogo to nie interesuje.

  0
  0
  • Uczennica pisze:

   Po co wkleja pan tu link.? Kazdy ta informacje moze przeczytac na przystankach ale pan o tym nie wie bo przecież pan nie jezdzi komunikacja publiczna. Zasmiecacie tylko internet i robicie z tej strony cos do wyrazania swoich oderwanych od rzeczywistości pogladow. Bo przeciez kogo interesuje ze byc moze nie bede miala czym dojechac do szkoly ? Ze nie wiem gdzie sie przesiasc ani gdzie mam spod szkoly przystanek? Moze lepiej niech pan o tym informacje wklei .

   0
   0
 53. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowna uczennico, Ci którzy jak nazwałaś zaśmiecają internet piszą tylko po to aby zdyskredytować tych którzy są przeciwni organizacji transportu z przesiadkami. To są klakierzy obecnej władzy którzy wyrażają wielkie ochy i achy, ale gdyby w przyszłości kiedykolwiek musieli
  skorzystać z publicznej komunikacji będą narzekać nie pamiętając o obecnych wpisach. Proszę się nie poddawać i walczyć o swoje.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Gorniak nie pisz bredni. To ty od miesiecy piszesz tutaj o centrum przesiadkowym i o tym jakie to plany mial poprzedni wojt ,a teraz nagle centrum przesiadkowe to zly pomysl? Nagle musza byc bezpodsrednie polaczenia? Chcesz ludzi wpieprzyc w PKS ktory nie jezdzi?? Prezes pksu to czlowiek ktory przez cale spotkanie cisnal ciemnote!!! Nie ma kierowcow, nie ma kasy , a chce jezdzic ,chyba 3 kursy dziennie. Wstyd Gorniak!!

   0
   0
 54. Górniak Stanisław pisze:

  Jurek Moczygęba Sucha Morda, To ty komentujesz coś o czym nic nie wiesz. Tak, poprzedni wójt miał plany
  centrum przesiadkowego w Konopiskach wraz z całą infrastrukturą, za pieniądze unijne a nie za grubą kasę z naszych podatków. Za taką kasę mamy prawo żądać bezpośrednich połączeń z Częstochową w publicznej komunikacji.. Dla mnie i mieszkańców jest obojętne kto będzie woził do Częstochowy, GTV Bus czy PKS. A od tego aby wybrać właściwego przewoźnika, podpisać dobrą umowę i ją egzekwować, jest Wójt, On ma prawników i osoby kompetentne. Mnie nie jest wstyd a tobie powinno być, bo ciągle tu piszesz byle co nie znając zagadnienia, byle sobie popisać. Dla twojej informacji, plany byłego Wójta też przewidywały bezpośrednie połączenia do Częstochowy.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Gowno przewidywaly a nie bezposrednie polaczenie. Z Konopisk tak, ale z Lesniakow na pewno nie. Nie wazne z jakich pieniedzy bo poprzednik mial 12 lat i na ten cel nawet zlotowki nie pozyskal. Wazniejsze bylo to aaby je….c sobie pensje do 150 000. Jest pan obludnikiem i to przy tej sprawie wychodzi. Jak panu wygodnie tak pan zmienia zdanie. Co do GTV, jeszcze nie jezdzi a tobie juz zle. Trzeba bylo razem z radnym Kolodziejczykiem zaprosic prezesa firmy przez ktora ludzie zima zamarzali, a teraz nie dojezdzaja na czas do pracy bo pks non stop spozniony albo nie przyjezdza. Za darmo pan prezes przyjechal czy trzeba bylo zrobic zrzutke?

   0
   0
  • wawa pisze:

   P. Górniak ma rację, jeżeli przesiadki to powinno być centrum przesiadkowe, a nie bieganie od przystanku do przystanku. A co mamy w tej chwili?… propagandowe ulotki na przystankach. Gdzie jest to centrum przesiadkowe w Konopiskach!!!

   0
   0
 55. Zmęczony pisze:

  Panie Górniak dziś niedziela. Wyspowiadaj się. Nawet sklepy są pozamykane a ty ciągle o d….m….
  Pisać żeby pisać. Pamiętnik napisz.
  Na grilla z sąsiadem się umów i zacznij współpracę a nie po małej błądzić.

  0
  0
  • nie z tond pisze:

   Chłopecku co ci tako skaza na psychice łostawiyło. Biyli cie w doma cy co?

   0
   0
  • sąsiad pisze:

   on nawet nie potrafi ręki podac ma się za panisko. ale kasa z naszych podatków mu nie smierdzi i zarabia najwięcej z wójtów. Największy jego wysiłek to jak zarobic dla siebie, bo ludzi ma głeboko gdzies. pokazał przy autobusach do miasta na 13 km 2 X mamy sie przesiadać. dla takiego nie powinno sie zadnego kierowania dawać. do łopaty zasuwac.

   0
   0
 56. Strzelec pisze:

  i znowu ta Moczygęba wypisuje brednie i obraża Pana Górniaka. Co za buc jakiś? Znów wylewa nienawiść na poprzedniego wójta, a pisze bzdury! przez jakie 1w lat wójt Socha nie pozyskał środków durnoto? ponad STO CZTERY MILIONY to za mało?! To gnojku pozyskaj więcej! A że nie na transport? Bo nie było najpierw takiej potrzeby, a i Unia nie dawała na transport. Jak można było pozyskać na transport to jedyne co mógł zrobić na koniec kadencji to złożyć wniosek o te pieniądze. I ZŁOŻYŁ!!! Nic więcej zrobić nie mógł. Żurek przejął władzę i powinien to ciągnąć dalej. A ON ZREZYGNOWAŁ!!!!
  O tym głupku pisz, a nie przekręcaj wszystkich faktów, bo porzygać się można jak się czyta te twoje wypociny moczygęby, mordy czy innego ochlapusa. Bardzo trafne sobie te nicki wymyślasz!

  To Pan Radny miał zapraszać?! To jest obowiązek wójta!
  A ten tchórz uciekł na zwolnienie lekarskie! A vicewójt zrobiła z siebie pośmiewisko! Jedno warte drugiego!
  Nie dość, że to radni i poprzedni wójt zorganizowali spotkanie żeby ludzie mogli usłyszeć i zapytać, to jeszcze te wójty nieudaczniki nawet zachować się nie potrafią!

  0
  0
  • wawa pisze:

   10/10 za wpis… a dziwisz się?, już raz tu napisałem, powtórzę… na każdym forum pełno psychofago, fetyszystów, sado-maso i innych jednostek, i choć liczne w każdym społeczeństwie się trafiają.

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Sluchaj, jedz na Kopalnie i kleknij do miecza skoro taki milosnik jestes. Sprawa wyglada tak ze PKSem nawet swini na uboj bym nie zawiozl. Skompromitowali sie olewajac mieszkancow. Pan Kolodziejczyk Gorniak i Socha chca ludzi wozic dziurawym rozkladem, firmy ktora nie potrafi jednego dnia przejechac bez odwolanego kursu. Mam prawo miec swoja opinie odnosnie wladzy sprawowanej w gminie przez 12 lat rzadow Pana Wojta Sochy (w odroznieniu od Ciebie pisze o nim z szacunkiem). Uwazam ze w sprawie transportu nie zrobil nic, a potrzeba na mniejszych wsiach byla od zawsze. Wy jego zwolennicy wypominacie Zurkowi pensje, a wasz umilowany poprzednik byl tak pazerny ze on ja ustalil na poziomie 150 000. To sa fakty i moja opinia bo mam do niej prawo. Jak nie wiecie co odpisac niech wam wysle podpowiedz.

   1
   0
 57. Kaczor Donald pisze:

  To tylko jedna opinia jak mawiają w najlepszej rodzinie znajdzie się parszywa owca.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Heheheh… dokladnie. Na duza ilosc mieszkancow zawsze jakis SBek sie trafi. Co zrobic:)

   0
   0
  • Mieszkaniec z Rekszowic pisze:

   Na taką ilość mieszkańców zawsze znajdzie się tchórz nieudacznik i broszka!

   0
   0
 58. wawa pisze:

  Mam pytanie. Czy w poprzednich latach gmina Konopiska przeznaczała jakieś pieniądze na transport publiczny (nie interesuje mnie wykupywanie ulg), gdy teren ten obsługiwał PKS?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).