Spotkanie w oczyszczalni ścieków rybnych. Czy w Hutkach powstanie również spalarnia śmieci?

Wczoraj w Hutkach odbyło się spotkanie inwestora oczyszczalni ścieków rybnych z radnymi i “fachowcami” zaproszonymi m.in. przez przewodniczącego komitetu obrony oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach, Mieczysława Chudzika.

Podczas spotkania okazało się, że sonduje się możliwość wybudowania spalarni śmieci w Hutkach.

Poniżej przedstawiam stanowisko właściciela oczyszczalni ścieków rybnych, Sebastiana Hurasa oraz Joanny Tekieli, która uczestniczyła w tym spotkaniu.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

26 odpowiedzi na “Spotkanie w oczyszczalni ścieków rybnych. Czy w Hutkach powstanie również spalarnia śmieci?”

 1. Aka pisze:

  To ciekawe, prawnicy inwestora wypowiadają się do radnych n/t projektu uchwały ???
  To już jest farsa ! Na sali był Przewodniczący – bez reakcji.
  Dlaczego radnym nie przedstawia się stanu prawnego tej inwestycji ?? To samowola budowlana na dzień dzisiejszy. Nie da się zakłamać prawdy choć inwestor z grupa popleczników robi to właśnie .
  Czekamy na rozstrzygnięcia sądów – te będą ostateczne .

  39
  0
 2. Zbyszek pisze:

  Jeżeli wójt z przewodniczącym myślą ze uda im sie jeszcze jakikolwiek śmierdzący interes umieścić w Hutkach to sie grubo mylą. Chcą spalarnię to niech sobie zrobią na Pałyszu! Odczepcie sie od Hutek! W Hutkach nie postanie już żadna tego typu inwestycja! Raz udało się oszukać ludzi i wydać decyzje bez konsultacji społecznych! Nigdy wiecej !

  24
  0
  • Nikoś Dyzma pisze:

   Zbyszek, marzyciel z Ciebie, mów za siebie nie za innych. Kto się sprzeciwi? Macie szczęście że tym razem trafiły się Wam trzy odważne i bardzo roztropne Panie, które to ciągną.
   Jak długo jeszcze, na ile Im wystarczy sił i zdrowia? Jak widzę do pomocy i wsparcia chętnych brak. Gdzie ci mężczyźni wspaniali tacyyy, gdzie te chłopyyy?

   17
   0
 3. Zaproszony pisze:

  Dziwne to spotkanie radny powiatu przy stole prezydialnym siedzi z inwestorem , informuje że gmina jest za jest z inwestorem…Przewodniczący Rady i radni Gminy Konopiska siedzą grzecznie na krzeseleczkach dla tłumu. To teraz radny Chudzik reprezentuje gminę w sprawach oczyszczalni? Jakieś pełnomocnictwa? Ludzie to przecież jakieś jaja są……

  27
  0
 4. Mieszkaniec pisze:

  Taka gmina Wojt zaciąga pożyczki bez upoważnienia radnych,wydzierżawia tereny bez przetargów,na zewnątrz reprezentuje wójta radny powiatu Mietek i fajnie jest! A radni gminy Konopiska to w ogóle coś mogą? Chociażby myśleć samodzielnie? Żarty żartami ale tutaj łamane jest prawo.

  25
  0
 5. Wizytujacy pisze:

  “Fajna” ta gmina i jej radni…. Radny powiatowy wypowiada sie za włodarzy, prawniczka inwestora przedstawia nieprawdziwe informacje a radni nie negują tego a przecież z tego co wieść niesie to dostawali pisma w sprawie oczyszczalni od mieszkańców…., z wykazem decyzji, oparte na faktach, napisane przez rzetelnych prawników…. zresztą tymi samymi informacjami dysponują wójt i przewodniczący. Ciekawe to wszystko… czym zajmują sie radni? Czemu tak latwo przyjmują nieprawdziwe informacje za wiarygodne? Czemu nie próbują wyjaśnić dlaczego prawnicy inwestora i radny wprowadzają ich w błąd? Bo lepiej nie widzieć, nie wychylać się, nie mieć problemów? Bo ich to nie dotyczy? Bo nie koło ich domu wybudowali oczyszczalnię?
  No to moze spalarnia czy inne trafne przedsięwzięcie powstanie właśnie koło ich domów!

  23
  0
 6. Zbyszek pisze:

  Nikoś Dyzma, tak mamy szczęście ze mamy odważne dzielne mieszkanki! Sa NAJLEPSZE. Inni mogą nam pozazdrościć , ale wiedz że wspiera je wiele osób i jest nas bardzo duża grupa, która nie pozwoli na to aby niszczyć naszą miejscowość i nasze życie!!! Wójt może omamil ludzi orzy osyatnich wyborach, ibni po prostu go nie znali bo nie bawili aie w politykę. Ale to se juz nie wrati

  22
  1
 7. Gniewko pisze:

  Wójt i cała jego ekipa są g* warci. Ważne żeby im się kasa na koncie zgadzała. Tyle czasu pan Makrela gra im na nosie a oni dalej podchodzą merytorycznie do sprawy tak ważnej dla mieszkańców i nic im się nie udało zrobić. Grają razem w drużynie i tyle w temacie. Dobrze, że znalazła się zgrana drużyna przeciwna. A sprawę spalarni i innych śmierdzących inwestycji proponuje sobie spróbować u sołtysa z Aleksandrii załatwić zagorzałego obrońcy oczyszczalni. Pewnie ma jakąś działeczkę pod domem na taką super inwestycję.

  23
  0
  • Z Hutek pisze:

   Wielu przedsiębiorcom w Polsce wydaje się, że można budować wszystko wszędzie, bo przecież mamy wolność. I tylko zapominają, że wolność kończy się tam gdzie zaczyna się oddziaływanie na innych i na środowisko. Dlaczego moja wolność i moje dobro ma być mniej ważne niż jakiegoś przedsiębiorcy – choćby najbogatszego?

   24
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   No właśnie naszą wolność jest równie ważna prawo dla wszystkich jest jednakowe i my to prawo zamierzamy wywalczyć. Zabierać oczyszczalnie do Aleksandrii i tam się rządzić nie w Hutkach!

   24
   0
 8. Obywatel pisze:

  Pytania, wątpliwości :
  1. Jaki interes w tej Oczyszczalni Ścieków Przemysłowych ma Radny Chudzik ?
  2. Dlaczego tak się uaktywnił i powołała Ruch Obrony Oczyszczalni, jak się okazało fałszywie wpisując niektórych ?
  3. Jaki biznes w tej inwestycji mają różni “dziwni” przedsiębiorcy z okolic i ze Śląska ?
  4. Dlaczego wójt “zniknął” a Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi siedzi cichutko ?
  5. Kto za tym śmierdzącym interesem stoi ?
  6. Dlaczego niektóre osoby z Powiatu tak usilnie wspierają ten interes ?
  7. Dlaczego nie zajęły się tym biznesem odpowiednie służby, jak CBA. CBŚP, Prokuratura, Policja Skarbowa, czyżby ktoś zainteresowany naciskał, aby nie ujawniać osób za tym interesem stojących ?
  8. Dlaczego Inwestor jeżeli ma wszelkie pozwolenia tak boi się otworzyć tej Oczyszczalni Ścieków Przemysłowych, boi się mieszkańców Hutek, czy wie co za tym biznesem stoi i wie że jak uruchomi, a będąc cały czas pod “ostrzałem” to wszystko się wyda i pójdzie siedzieć ?
  9. Ludzie, wszystkie decyzje wydane z rażącym naruszeniem prawa zostały cofnięte przez Sądy, a Inwestor kłamiąc, dalej “pcha” na siłę ten interes, czyżby ktoś przystawił mu “brzytwę” do gardła ???
  10. Coraz bardziej nasuwa się jeden wniosek i pytanie, czy to nie jakaś mafia związana z odpadami, z trudno zbywalnymi ściekami w Europie, a Inwestor to “słup”, na którego firmie można taki milionowy biznes rozkręcać ???

  29
  0
  • Z Hutek pisze:

   No właśnie nic dodać nic ująć! Skoro inwestor ma wszystkie pozwolenia to co nie otwiera? Dziwne przeszło rok są unieważnione decyzje a ten teraz pokazy robi i co boi się mieszkańców ….ha,ha. Decyzje nie zostały unieważnione przez mieszkańców tylko przez Sądy przez to że były wydane z razacym naruszeniem prawa. Inwestor nasz biedny słup? Krążą plotki,że to inwestycja polityczna zielona. Służby chroniące obywateli już dawno powinny wkroczyć w końcu żyjemy w państwie prawa.

   19
   0
  • Z Rększowic pisze:

   Teksty inwestora obecnie jaki to on jest biedny, a jaki szlachetny. Ma zgody ale ze względu na protesty mieszkańców nie uruchamia….. to już nawet nie jest śmieszne a i marketingowo słabe. Wszyscy wiedzą że protesty trwają od momentu wjechania koparek na plac w listopadzie 2018. Więc skoro szlachetny Pan inwestor tak dba o mieszkańców tej wsi to dlaczego nie przerwał prac? Dlaczego wraz z dalszymi protestami i postępowaniami administracyjnymi przyśpieszał budowę? Przecież najwięcej zrobił juz po uzyskaniu decyzji z SKO o stwierdzeniu nieważności Wz. Dlaczego nie przerwał gdy wojewoda co prawda nie wstrzymał budowy w 2919r. ale poinformował w piśmie ze inwestor buduje na własne ryzyko. Wystarczy tylko obserwować stronę Nie dla oczyszczalni. Jako mieszkańca interesuje mnie co sie dzieje, zwlaszcza ze dochodzi do takich nadużyć. skoro ja, będąc tylko obserwatorem, wiem jak sytuacja wygląda bo mieszkańcy w przeciwieństwie do inwestora podpieraja sie prawdziwymi dowodami to o czym świadczy konsternacja radnych na spotkaniu w oczyszczalni? Wstyd, ze mamy takich radnych którzy wodzeni są za” nos” przez prawników inwestora, dają się oglupić, zmanipulować, byle tylko na stołkach sie utrzymać . żenada. Moze czas przejrzeć decyzje, zapoznać sie z wpisami mieszkańców Hutek a być marionetkami pociaganymi za sznurki. A nie… przecież to trzebaby byko trochę popracować, poczytać, zrozumieć a latwiej brać dietę i zagłosować jak każą

   22
   0
 9. śledź pisze:

  To jest chore, kiedy chciałem wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków to usłyszałem od urzędu , że nie można -bo plan miejscowy nie pozwala, ale ogromną oczyszczalnię przemysłową -“ekologiczną” chcą nam zalegalizować. Wont z Hutek! Kobitki trzymajcie się!!!

  22
  0
 10. Z Gminy pisze:

  Gdzie jest wójt znowu się schował do mysiej dziury Gmina w czarnej dupie inwestor w czarnej dupie a wójta nie ma

  11
  0
  • Edek pisze:

   Ze inwestor w czarnej dupie to akurat dobrze . Mogl budować u siebie w Rudniku. Po co układał sie z naszymi włodarzami poprzednimi i obecnymi.

   16
   1
 11. Leszcz pisze:

  Pani Asiu ,skończyć trzeba z biadoleniem i niemocą i zacząć działać do przeprowadzenia referendum póki nie jest jeszcze za późno. Macie wystarczającą ilość argumentów aby pomyślnie to przeprowadzić i skończyć z tą przekupną władzą. Do dzieła!
  Powodzenia!

  16
  1
 12. Leszcz pisze:

  Z Hutek , to dzięki między innymi Wam mamy takiego wójta. Wszyscy przekonaliśmy się jak rządzi gminą i popełniliśmy wielki błąd wybierając go . Poprzednie referendum nie doszło do skutku z uwagi na korona wirusa . Może teraz Wy weźmiecie ciężar przeprowadzenia referendum , my Wam w tym pomożemy i zdecydowanie zagłosujemy za odwołaniem.

  14
  1
  • Zbyszek pisze:

   Leszcz nie zapominaj ze poprzedni wójt ktory do tego doprowadził byl z Aleksandrii, obecnie spore grono cwaniaków z tejże miejscowosci wchodzi w układy z inwestorem ( przykład : spotkanie w oczyszczalni), są pewnie wśród nich tacy ktorzy chcieliby objąć stanowisko wojta. Jako mieszkańcy terenów gdzie bedzie oddziaływanie oczyszczalni jaką mamy pewność ze nowy wójt bedzie chronil mieszkańców Hutek i Rększowic przed tą śmierdzącą inwestycją, a nie jak obecni powie ze dla niego sie nie liczymy bo …. i stara spiewaka o odszkodowaniu dla inwestora, a wszyscy się domyslaja, ze chodzi o ich utracone wplywy. Komu można zaufać?

   16
   3
  • Obywatel pisze:

   Leszcz, jesteś kolejnym który obwinia Hutki za wybór wójta, tak jakby inne wsie głosowały na ??? no na kogo ?
   Można znaleźć w internecie wyniki wyborów i wtedy byłoby jasne, ale lepiej siebie wybielać i swoich ziomali, a winy szukać u innych, jakie to polskie.
   Pisząc “Wy weźcie teraz ten ciężar”, to znaczy że poprzedni trud referendum podjęliście Wy czyli kto, może mieszkańcy Aleksandrii ? Konopisk ?
   Macie już doświadczenie to podejmijcie ponownie ten ciężar, a my, mieszkańcy Hutek i innych zastraszonych wiosek, chętnie Was wspomożemy i też zagłosujemy za odwołaniem.
   A może tyś zwykły prowokator ?

   9
   0
 13. Leszcz pisze:

  Hutki, walczycie tylko o oczyszczalnię a może warto powalczyć o całą gminę i oczyścić ją z tej niekompetentnej władzy? Zaproponujcie kandydata na wójta który będzie dbał o wszystkich mieszkańców. Referendum czas rozpoczynać.

  12
  2
  • Obywatel pisze:

   Leszcz, Twój wpis wyraźnie wskazuje że albo jesteś prowokator albo niedoinformowany mieszkaniec gminy, który chciałby robić porządek czyimiś rękoma i na stołek wsadzić najchętniej swego, może na przykład tego biznesmena z Częstochowy ?
   Walka z oczyszczalnią to poniekąd walka z władzą gminy, czyli z wójtem i przewodniczącym, którzy tak usilnie chcą tę oczyszczalnię ścieków przemysłowych uruchomić, jakby co najmniej byli jej udziałowcami (a może są, może to kolejny biznes przewodniczącego, który wciągnął w tę grę wójta kto wie ?).
   O spalarni odpadów stałych z różnych oczyszczalni słyszałeś ? Wiesz jaką opinię miałaby gmina w powiecie, w województwie, w Polsce ?
   Konopiska byłyby znane już nie z tych słynnych garniturów i sukienek, tych ubrań ślubno – komunijno – pogrzebowych, tylko z miejsca gdzie syf spotyka się z pazernością niektórych, a nieudolność większości mieszkańców gminy w obronie swoich miejsc życia, byłaby godna miana, największych dupków świata.
   Pochwal się Leszcz, jak walczysz za gminę, co ?

   9
   0
 14. Obserwator pisze:

  rozpacz bierze jak się czyta niektóre wypowiedzi! Zbyszek wymyślił poprzedniego wójta z Aleksandrii (to właśnie Aleksandria i chudzik sprzedai poprzedniego wójta bo nie godził sieę na przekręty ), Leszcze pisze głupoty, itd. To że Żurek nic nie robi to norma! nigdy nic nie robił! że Edek przysiadł? też normalne!trzęsie portkami! Ale najbardziej zastanawia udział w tym wszystkimchudzika?! co ta …znowu miesza?! Wybudujcie mu spalarnię na Aleksandrii! A jak znam życie w najbliższych wyborach znów go wybierzecie do powiatu a jego klakierów Skoczylasów w gminie! I znów będzie mącił! On inaczej nie potrafi!

  10
  2
  • Edek pisze:

   Obserwator, poprzedni wojt sie nie godził na przekręty??? a kto wydał decyzje w sprawie oczyszczalni? Poprzedni wojt! Kto nie przeprowadził konsultacji społecznych, kto trzymal to w tajemnicy przed mieszkańcami , kto wydał decyzje środowiskową bez wnikliwej analizy? Socha. Takie są fakty. Żurek natomiast jest odpowiedzialny za to ze ta oczyszczalnia została wybudowana. I jeden i drugi są siebie warci. Co do osob ktore teraz nas sprzedają układając sie z wojtem, inwestorem i rym całym Ruchem to sa przede wszystkim ludzie z Akeksandrii. Co oni tam robią? Niech interesują sie swoim podwórkiem, od Hutek i Rększowic wara!

   14
   1
 15. Jozef pisze:

  Nie było na kogo zagłosować takie fakty! Aleksandria wpieprza się do spraw,które ich nie dotyczą Chudzik to nie powinien już teraz być wybrany wszyscy wiedzą że jest mściwy i tępy a jednak Aleksandria i okolice głosowały i jest jak jest Aleksandria niech się nie cieszy bo tam też szykuje się śmierdzący biznes

  17
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).