Spore zaskoczenie w wyborach na wójta. Będzie druga tura!

Wczoraj odbyły się wybory samorządowe, podczas których wybieraliśmy wójta, radnych miejskich, radnych powiatowych i radnych do sejmiku województwa śląskiego.

Do sporej niespodzianki doszło do pierwszej turze wyborów na wójta gminy Konopiska. Urzędujący wójt Jerzy Żurek nie wszedł do drugiej tury.

Pierwszą turę wygrał Artur Brędzel zdobywając 1702 głosy (36 proc). O stanowisko wójta powalczy on z Robertem Kołodziejczykiem, zdobywcą 1270 głosów (26,86 proc.). Trzeci był Żurek z poparciem 1006 głosów (21,28 proc.). Czwarta Joanna Tekiela 337 (7,13 proc.), dalej Ewa Książek 207 (4,38 proc.) i Piotr Szczerbak 206 (4,36 proc.).

Druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia.

Nowymi radnymi zostali:
Okręg nr 1 – Anna Świtek
Okręg nr 2 – Maja Sikora
Okręg nr 3 – Marcin Poleszczuk
Okręg nr 4 – Piotr Wojciechowski
Okręg nr 5 – Krzysztof Bączyński
Okręg nr 6 – Beata Glińska
Okręg nr 7 – Agnieszka Strużykowska
Okręg nr 8 – Beata Kromołowska-Żurek
Okręg nr 9 – Barbara Jabłońska
Okręg nr 10 – Przemysław Kowalski
Okręg nr 11 – Kamila Jagusiak
Okręg nr 12 – Karolina Książek
Okręg nr 13 – Agnieszka Chmielewska
Okręg nr 14 – Mateusz Haczyk
Okręg nr 15 – Andrzej Janik

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

57 odpowiedzi na “Spore zaskoczenie w wyborach na wójta. Będzie druga tura!”

 1. Adi pisze:

  Tak miało być, to żadne zaskoczenie!!!

  42
  4
  • Damian pisze:

   myślałem że pan Jerzy Żurek wygra w pierwszej turze

   6
   26
  • Halina pisze:

   Bredzel świeży i jego ludzie też,haha.Swieza Chmielewska, świeża Jabłońska, świeży Poleszczuk, świeży Janik, świeży Wojciechowski , świeża Świtek. Świezi jak suchary . A reszta to niemoty i jeden krzykacz z Rekszowic o inteligencji ameby .Myślicie, że jak Bredzel sprowadzi do Urzędu ludzi z Częstochowy to oni będą obsługiwać was na klecząco ….haha , naiwniaki. Głosujcie !

   13
   11
  • Zatroskany pisze:

   Adi dostaniesz swój nowy wóz z gnojem.

   2
   2
  • Adi pisze:

   Halina zero argumentów to trzeba ludzi obrażać.
   ciekawe co Ty w życiu osiągałas….

   10
   3
  • Ola pisze:

   Halina chyba jesteś jakaś niedowartościowana Hehe Ty już tam wiesz kto i co. Przecież to ludzie wybrali w końcu będą nowi a ten krzykacz jak go nazywasz zrobił więcej dla swojej wsi niż tamci starzy radni razem wzięci co widać po liczbie głosów.

   15
   4
  • Kasia pisze:

   Najlepsze imprezy z kawą i ciasteczkami są na kancelarii

   0
   0
 2. Mieszkaniec pisze:

  To nie jest zaskoczenie tylko pan redaktor zaklinał rzeczywistość.

  31
  1
  • mieszkanka pisze:

   Najwyższy czas żeby w naszej gminie zaszły zmiany, powodzenia Panie Arturze! W naszej gminie potrzeba świeżości i ludzi którzy wiedzą co robić.

   33
   10
  • P olak pisze:

   Gryzipór z bożej łaski do swych wróżb cuś liche fusy wybrał…

   2
   0
 3. Maja pisze:

  To że pan redaktor tak chciał i nie wyszło nie znaczy że dla reszty to zaskoczenie.

  39
  3
 4. Gość pisze:

  Żadne zaskoczenie! Brawo Artur i powodzenia.

  34
  10
  • Maria pisze:

   Oj będziecie płakać jak z Gminy zrobi prywatny folwark. Do tego znajomi spoza gminy opanują nasz teren. Gratulacje ale strach się bać…

   16
   36
 5. Gość pisze:

  Mnie dwie rzeczy zastanawiają. Po pierwsze. Kto jeszcze głosował na Pana Żurka? ponad 1000 głosów? A druga sprawa pani Jabłońska z Walaszczyk jako radna reprezentująca m.in ul. Częstochowską. Bardzo słabo to widzę. Jak obecnie wygląda Częstochowska np chodniki każdy widzi.

  30
  4
  • Monika pisze:

   jestem mieszkanka ulicy Częstochowskiej,też jestem zdziwiona kandydaturą tej pani !!!

   18
   1
  • Kruk Krzysztof pisze:

   Nie ma żadnego zaskoczenia Brawo Artur trzymam mocno kciuki.

   6
   7
  • M pisze:

   Walaszczyki należą do okręgu 9, więc nie ma tu nic dziwnego.

   1
   2
  • WERT pisze:

   Dzień dobry,
   Zgadzam się z przedmówcą. Gratuluję Pani J. wyboru na radną jednakże jaki związek z mieszkańcami tej części Konopiska maja Walaszczyki? Czy naprawdę do dzisiaj, nikt z gminy nie zauważył, że Walaszczyki nie mają nic wspólnego z np. ulicami częstochowską czy spacerową?!?! Dlaczego mieszkańcy tego sołectwa( na marginesie dość odrębnego od Konopisk) nie posiadają własnego okręgu? Poprzez “dopisanie” tej właśnie wsi do okręgu nr.9 tracimy możliwość wyboru radnego związanego z naszą małą społecznością. Jest nas niecałe 700 mieszkańców, na wybory poszło niecałe 400 osób. Choćby nie wiem jak – zawsze miejscowość Walaszczyki w sile prawie 100 wyborców – wybierze nam radnego. Mieliśmy swoich kandydatów, faworytów, sąsiadów, znajomych. Mieliśmy plany i projekty…. Mamy radnego nawet nie z naszej miejscowości. Pozdrawiam

   12
   0
  • Kruk Krzysztof pisze:

   Pani Moniko od roku 2018 Walaszczyki zostały dołączone do Okręgu 9 i tym sposobem brakło mi 5 głosów do wygranej z Panią Jabłońska.
   Będę uważnie się przyglądał czy coś się ruszyło w naszym Okręgu 9 Osiedlu Górka i naszej ul. Częstochowskiej.

   2
   1
  • Monika pisze:

   Panie Krzysztofie,uważam że inaczej powinno to zostać rozegrane. Walaszczyki to dość mały obszar ludzi ,ale uważam że powinno to byc inaczej ułożone,tak aby tam był inny radny i u nas KONOPISKA jednak inny. Bardzo fajnie byłoby mieć tutaj swojego radnego od nas z Konopisk z ulicy,gdyż uważam że taka osoba najlepiej wiedziałaby czym się zająć ,co robić itd. Uważam że fajnie byłoby gdyby w przyszłości zostały chociaż przemyslane o ile i nawet nie zmienione okręgi wyborcze.

   3
   0
 6. wyborca pisze:

  Maria to lepiej żeby Robert zrobił folwark ze swoim zapleczem? Niby to swoje będzie lepsze? Ci, którzy zafundowali oczyszczalnię i popierali (i pewnie nadal popierają) właściciela Zakładu rybnego i oczyszczalni? Chcesz więcej takich “inwestycji” w rejonie? może w swojej miejscowości….
  Ta ekipa już pokazała co potrafi, tym Panom podziękujemy.

  31
  7
  • Mieszkaniec pisze:

   też tak myślę że ekipa od oczyszczalni wcale nie bedzie lepsza. Tak jaby teraz gmina nie była prywatnym folwarkiem zurka

   16
   2
 7. Mieszkaniec pisze:

  Cieszę się, że tych dwóch kandydatów przeszło do drugiej tury…Jednak życzę im ,więcej pokory i empatii do samych siebie, a to będzie świadczyć o ich klasie…Powodzenia.

  13
  0
  • Zatroskany pisze:

   widać że koleś gra pod siebie.załatwił sobie 1700 głosów, a na swojego szefa Grześka nie agitowal bo chce spełnić punkt z wysłaniem go na Ukrainę.

   4
   3
 8. Mieszkaniec pisze:

  też tak myślę że ekipa od oczyszczalni wcale nie bedzie lepsza. Tak jaby teraz gmina nie była prywatnym folwarkiem zurka

  13
  2
 9. Zibi pisze:

  Jak ktoś jest pierwszy na liście, to z miejsca dostaje 60% głosów osób, które nie wiedzą, na kogo zagłosować. Mam nadzieję, że w drugiej turze wyborcy będą bardziej świadomi.

  7
  22
  • Xyz pisze:

   Proszę nie robić z ludzi idiotów. Każdy dobrze wie, po co idzie i na kogo głosuje.

   14
   2
 10. Jakub pisze:

  Powodzenia Artur! Oby gmina zyskała odpowiedniego włodarza.

  26
  11
 11. Karo pisze:

  Robert powodzenia ,jesteśmy z Tobą 💪.

  14
  33
 12. Beti pisze:

  Cudze chwalicie , swego nie znacie…Powodzenia ROBERT !!!

  9
  30
  • edek pisze:

   właśnie zdążyliśmy to swoje poznać, dbające tylko o siebie i swoje interesy.
   Obrońca oczyszczalni, baner wywieszający u właściciela na zakładzie, po postach (szybko usuwanych przez redaktora) szybko co prawda zdjęty.
   A kto był w Stowarzyszeniu broniącym oczyszczalnię? Chudzik i Kołodziejczyk. Mieszkańcy Hutek, Rększowic mu tego nie zapomnieli i nie zapomną miejmy nadzieję.

   26
   7
 13. Walev pisze:

  Wystarczy że rodzinka każdego ustawionego przez Żurka w gminie poszła rodzinka i już się zebrało dużo głosów. Dlatego nie widzę inaczej Wójt Artur i całkowita zmiana wszystkich chamskich bez kultury ludzi z gminy wywalić i zastąpić nowymi normalnymi ludźmi szanujacymi i liczącymi się ze zdaniem mieszkańców i japrawd dbającymi o dobro mieszkańców .Papa oszuście Żurku i Lisku icala reszta tej bandy.

  26
  2
 14. Rafał pisze:

  p ,Rdaktorze wstawiając zdjęcie w poście , sugeruje pan , wygranego , nie powinny być tam dwa zdjęcia walczących , 🤔🤔🤔🤔 już pan promuje jednego , nie ładnie 😔🫣🫣🫣🫣🫣🫣

  8
  4
 15. Obywatel pisze:

  Do powiatu weszli Socha i Chudzik, jak wygra Kołodziejczyk to ekipa z Aleksandrii będzie rządzić gminą, a jak wygra Brędzel, to skuma się z nimi, albo już jest dogadany, lub wprowadzi swoich do gminy.
  Dla Hutek dobra wiadomość, Anna B. nie została radną gminną, a Edward B, nie dostał się do powiatu, a więc wieś wróci do ludzi, do mieszkańców, tylko należy pilnować Urzędu Gminy żeby nie podrzucili tego co zrobił Socha kończąc swoją kadencję, czyli Oczyszczalnię Ścieków Przemysłowych, Chudzik założył komitet wsparcia tego czegoś, a Kołodziejczyk był członkiem tego komitetu.
  Ludzie radujcie się, będzie nowe po staremu,
  bo kasa i władza przewraca w głowie, każdemu.

  9
  5
  • edek pisze:

   tak, Hutki na pewno będą przez kolejnych 5 lat monitorować na bieżąco to co dzieje się w gminie i UG. A więc nic się nie zmieni w tym zakresie, bo od 2019 roku regularnie mieszkańcy śledzą BIP i stronę urzędu.
   Co do wójta, trzeba chyba wybrać mniejsze zło, tylko które jest mniejsze…..
   bardzo trudny wybór dla wielu mieszkańców

   7
   0
 16. Petent pisze:

  Ale przynajmniej wreszcie skończą się posiadówki i debaty na sekretariacie i WSZYSCY wezmą się do pracy!!!Ha ha ha….

  12
  0
 17. Marek pisze:

  Program wyborczy :Szczęśliwa 15 wymalowana pędzlem:
  Głosujcie na mnie, bo:
  1. ugaszę wszystkie pożary w gminie, za strażaka przebierałem się od łebka
  2. ogromne doświadczenie w gastronomi pomoże mi dostanio obsłużyć klientów na wiejskich zabawach
  3. przedemeyrtalne nauczycielki z komitetu zapewnią ogromny przyrost dzieci, które zapełnią szkoły
  4. fundacje bedą hulały, przepływ pinędzy bedzie ogromny, wszystko bedzie dobrze wyprane i krystalicznie czyste
  5.nastąpi uświadomienie wiejskiego społeczeństwa, które nie jest jeszcze gotowe, aby obsłużyć papieża
  6. każdy mieszkaniec bedzie miał na podwórzu swój wiatrak, na którym bedzie suszył pranie
  7.orkiestra zatańczy jak ja jej zagram (postawie)
  8. zasponsoruje wam wszystko i za nic nie zapłace
  9.konopiska bedą drugą czestochową a rudy przyjdzie z pielgrzymką do konopisk
  10.obecuje też statuetki starosty dla każdego mieszkańca
  11.dni konopisk bedą trwały miesiąc – żebym dobrze zarobił
  12.emerytów pozyskam metodą na wnuczka
  13.moich najwierniejszych druhów wraz z prezesmi z ręksozwic i konopisk po wyborach wyśle razem darami na ukraine.obiecuje!
  14.pracowników urzedu mam już w kieszeni, po wpłaceniu datków na moją funadacje obejma wysokie stanowiska, po wyborach zobaczycie kto to
  15.obiecuje ze maske ciepłego misia z Zakopanego zdejme tuż po wyborach
  KOCHANI (NAIWNI)MIESZKANCY, GŁOSUJTA NA Mnie, a bedzie MI dobrze !

  10
  11
  • Wesoły pisze:

   Pierwszy krok ma już za sobą. Jeszcze nie wygrał a juz działa. Gastronomię w Remizie u Dynera już przejął Brandzęl . Dotychczasową Majową już pogonili wspólnie z Dynerem. Tak to będzie Dyner z tyłu kierować Będzie Gminą . Z deszczu pod rynne spadniemy.

   10
   10
  • Obywatel pisze:

   Racja, a drugi lokal gastronomiczny przygotował Mu już Bałdyga w Hutkach, nie po to za gminne pieniądze wybudował dom dla KGW w którym rządzi jego żona Anna, nie po to z pieniędzy sołeckich za pośrednictwem posłusznej sołtyski, zakupiono wyposażenie weselne na 120 osób, nie poto zrobiono remont podłogi w remizie.
   Teraz uwolniony z obowiązków i niewygodnego dla niego tytułu radnego, może kręcić biznesy w gminie, Hutki, “Miód Malina” to był mały pikuś przy tym co powstanie w remizie huciańskiej prowadzonej przez klawisza.

   8
   9
 18. Wyborca pisze:

  Dosyć sceptycznie patrzyłem na tą całą kampanię w naszej gminie .Bo nie wszystko złoto co się świeci… Ale teraz wybieram Roberta. Uważam , że Starosta Częstochowski- nie powinien być angażowany do walki politycznej między dwoma kandydatami na Wójta. Dla mnie ten filmik przekreślił całkowicie kandydaturę pana Artura. …

  11
  11
 19. Obywatel pisze:

  Jak widzę to zdjęcie to mam dziwne skojarzenie, robi sobie Pan Brędzel (ewentualny wójt) zdjęcie na tle swojego baneru, a z tyłu cmentarz, czyżby podprogowa informacja: Ludzie/wyborcy, patrzcie gdzie przyszłość waszej gminy, was samych.
  Fotograf sprytnie tak ujął Brędzla, że nie widać cmentarza, ale wystarczy przejechać się ulicą Częstochowską i wszystko jasne.
  Do tego ten spot reklamowy z byłym starostą, który teraz został radnym powiatu, czyli ze Smelą, znanym od lat układowcem z Dynerem, Jończykiem i Bałdygą – przypadek ???
  Brędzel już od dawna z nim jest w kontaktach i konszachtach, niby po co taki uczynny strażak i sponsor ?

  7
  8
  • Obserwujacy i zorientowany pisze:

   Sytuacja wygląda następująco.Bredzla juz od jakiegoś czasu promuje Dyner , to już chyba wszyscy wiedzą.Wkrecil go we wszystkie znaczace instytucje w gminie-straz, orkiestra, LOT.Pajeczyna poszła.Bez Dynera Bredzel nic nie znaczy. tylko że Dyner , Jończyk, Szymanek i całe to leśne towarzystwo nic w gminie nie zmieni, bo od lat obsiaduja straż w konopiskach, która służy im głównie do dojenia gminnej kasy i urządzania sobie libacji.i cała nadzieja w tym że Bredzel spuści to towarzystwo i zacznie działać sam dla dobra mieszkańców. tylko czy da radę? nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu taką instytucja, wcześniej bez poparcia Dynera nie wybrano go nawet na radnego .istnieją ogromne problemy do rozwiązania, brak specjalistów w ośrodku zdrowia, upadające szkoły w Laźcu i Hutkach gdzye nauczycieli jest jyz więcej niz uczniów a kłady liczą po 4 dzieci., problemy z budową chodnika w Rekszowicach , problemy z komunikacją GtV, nieuregulowany teren na Pająku. czy Artur da radę? Po pierwszych porażkach pojawi się hejt, ci którzy go tak klepali będą nadal jęczeć o nieodśnieżonych drogach , chodnikach, braku lekarzy , itp itd.fajnie sie hejtuje , ale sztuka to znaleźć rozwiązania na problemy .No powodzenia Arturze !

   4
   2
  • ABC pisze:

   A w czym jest lepszy radny bezradny Robert, który nic nie zrobił do tej pory a teraz jest niby taki skuteczny w działaniu,
   Taki skuteczny i obeznany, że jak sam mówi nie wiedział, że go wpisali do stowarzyszenia broniącego oczyszczalnię (zresztą z Poleszczukiem), nie wiedział że mu baner powiesili na płocie u właściciela oczyszczalni…. no śmiech na sali.
   jako wójt też powie, ze nie wiedział, że coś zrobiono, w coś gminę wmanewrowano….. jakich miał kandydatów na radnych, sami starzy układowicze, kogo weźmie na zastępcę? Może Wielgosza, chłopa który uważa sie za bóg wie co a niewiele sobą reprezentuje.
   Robert za którym stoją Socha i Chudzik. Czym oni się różnią niby od wypominanego Dynera itp.????? Obaj pokazali co potrafią.
   Facet sam nie ma nic do zaoferowania, zero spotkań z wyborcami, podziękowania dla wyborców po kilku godzinach od ogłoszenia wyniku, pewnie czekał aż mu napisze radaktor.

   czy taki człowiek poradzi sobie z ogromnymi problemami do rozwiązania, o których wspomina i słusznie Obserwujacy i zorientowany?
   szczerze wątpię. Skoro do tej pory nie poradzili sobie i jako radny nie robił nic to teraz jako wójt sobie poradzi? a jakie on ma kompetencje w tym zakresie? praca w kiosku go przygotowała do pełnienia takiej funkcji? ma pojęcie o samorządzie? o zarządzaniu? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie

   13
   3
  • Tomek pisze:

   Czy szanujący komentujący wie na czym polega bycie starostą ? Nie widziałem nigdzie w karcie wyborczej głosowania na starostę….

   Starostę wybierają z pośród siebie radni powiatu. Smela ma duże szanse zostać ponownie starostą.

   6
   4
 20. Obserwujacy i zorientowany pisze:

  Dlatego nie ma na kogo głosować, gdyby Artur nie był powiązany ze starymi dziadami to może….ale to nie jest osoba, która bedzie samodzielnie myśleć, dlatego też taka niska frekwencja na wyborach , dopóki stare dziady z układow się nie skończą, w konopiskach nic się nie zmieni , nie oszukujmy się….aaa i super Artur że chcesz w końcu zlikwidować to okropne boisko w centrum , bo masz rację, tam tylko żule siedzą na meczach .miej jaja i to usuń

  8
  2
 21. Adi pisze:

  To typujemy , wygrywa Artur i kto zostaje vice? Odpalony z powiatu Dyner? Wierny żołnierz Haczyk ? czy szefowa sukcesu Chmielewska ?

  5
  5
  • Iwona pisze:

   Chmielewska przewodniczącą rady ,a Szymańska z Blachowni jak przegra wybory,a wszystko na to wskazuje że tak będzie pójdzie na zastępcą bo to jego wierna przyjaciółka ,zobaczycie .

   7
   3
 22. Monia pisze:

  Nie zagłosuję na kandydata , który nie ma żadnego doświadczenia w pracy w samorządzie. !!! Robert zna gminę, jej problemy. Daję mu kredyt zaufania i głosuję na nie go. Dla mnie drugi kandydat jest zupełnie OBCY. Może powinien startować na prezydenta Częstochowy???

  10
  7
 23. Antek pisze:

  Artur BRYNDZEL nie ma już nic do zaoferowania za wyjatkiem poparcia byłego starosty Smeli oraz byłego przewodniczącego Miasta Częsochowa Zbyszka Niesmacznego. Artur to już zaczyna być niesmaczne !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  12
  9
  • Monia pisze:

   Nie piszcie negatywnych komentarzy na p.Artura, bo w drodze desperacji jego sztab wyborczy(klikający minusy na Roberta) każe mu jechać po poparcie do samego Przeora Jasnogórskiego;-)

   10
   2
 24. Sroka pisze:

  Jak ktoś się lubi tylko chwalić, to w myśl przysłowia pycha idzie przed upadkiem.

  9
  1
  • Adi pisze:

   Psy szczekają a karawana jedzie dalej.

   Bo jest czym… a kontrkandydat co moze napisać.
   Sukcesem jest to że bardzo ładnie podnosił rękę w głosowaniach….

   5
   3
  • maluch pisze:

   A jak głosowała radna Chmielewska? To ta osoba co najpierw z ręki jadła od Żurka a teraz jak farbowany lis przy Arturze. Można ? można

   8
   2
 25. WA pisze:

  Gmina OLSZTYN
  linia 34 na całej długości trasy obowiązują bilety miejskie
  Gmina MSTÓW
  linie: 26 i 30 na całej długości trasy obowiązują bilety miejskie

  MPK bilet miesięczny miejski 116zł
  GTV bilet miesięczny 266zł plus ewentualnie dodatk. na MPK

  Co na to nowi radni?

  1
  0
  • Ten pisze:

   Wójt i przewodniczący mieli z usługi transportowej niezły dochód. Dlatego tak dużo było pustych przejazdów, należy sprawdzic czy z każdego kilometra mieli dla siebie kasę. W końcu ich przegoniono. Należy wykonać audyt wydatków jakie poniosła gmina.

   4
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).