Spada bezrobocie w Konopiskach

Aż 50. Mieszkańców z gminy Konopiska zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie znalazło zatrudnienie na przełomie marca i kwietnia. W kwietniu bezrobocie spadło we wszystkich gminach powiatu częstochowskiego.

Najwięcej osób znalazło pracę z gminy Mykanów aż 87 osób, z Kłomnic 57 i Blachowni 56. Najmniej ze Starczy – tylko siedem osób. Liczba bezrobotnych mieszkańców terenów wiejskich powiatu częstochowskiego wynosiła na koniec kwietnia 2016 r. 5 181 osób i w stosunku do marca 2016 r. zmniejszyła się o 531 osób. W kwietniu w PUP Częstochowa zarejestrowało się 1 701 osób bezrobotnych (w marcu – 1 878 osób).

Kwiecień był bardzo dla ofert pracy. W Konopiskach pojawiło się ich aż 30. Jedna osoba zarejestrowała działalność gospodarczą, sześć podjęło się prac interwencyjnych, trzy robót publicznych, 11. odbywa staż i jedna podjęła pracę w ramach refundacji kosztów.

Mimo znacznego spadku bezrobocia, Konopiska nadal są w czołówce powiatu po względem liczby zarejestrowanych bezrobotnych.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

4 odpowiedzi na “Spada bezrobocie w Konopiskach”

 1. Sąsiad pisze:

  Wypisz wymaluj art z Blachowni tylko liczby zmienione Panie redaktorku nie stać Pana na większą kreatywność ?

  0
  0
 2. BLAChOWIANKA pisze:

  kopiuj – wklej ;) oj coś się “były sołtys ” zawiesił :p

  0
  0
 3. Racjonalista pisze:

  Szkoda, że te dane nie są w %. Porównanie gminy, gdzie mieszka 1000 mieszkańców z gminą, gdzie mieszka 10000 i przedstawianie ile osób nie ma pracy per gmina nie ma sensu. Nie licząc Częstochowy to tylko w Poczesnej i Rędzinach było więcej ofert pracy od początku roku.

  0
  0
 4. Basia pisze:

  A jak to się ma do zatrudniania emerytów na etaty gminne, np. rzecznik osobisty wójta. Gmina bogata,bezrobocia też u nas nie ma ?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).