Słoneczna w Aleksandrii jeszcze większa

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Konopiska, rada podjęła uchwałę w sprawie zaliczenia drogi zlokalizowanej na działkach dz. nr ewid. 195/3,196/15,195/15,196/30 (obręb geodezyjny 002 Aleksandria Druga), do dróg gminnych. Chodzi o zaliczenie tych działek do ulicy Słonecznej.

W uzasadnieniu czytamy, że zaliczenie drogi zlokalizowanej na dz. nr ewid. gr. 195/3,196/15,195/15,196/30 , w miejscowości Aleksandria Druga, do kategorii dróg gminnych ma na celu pełne uregulowanie stanu prawnego istniejącej drogi wewnętrznej. Mając na względzie postanowienia art. 7 ust. 2 i 7a ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, Wójt Gminy Konopiska wystąpił do Zarządu Powiatu Częstochowskiego o wydanie stosownej opinii w sprawie zaliczenia tej drogi do kategorii dróg gminnych. Zarząd Powiatu Częstochowskiego Uchwałą Nr 830 z dnia 26 maja 2022 r. wyraził pozytywną opinię w przedmiocie zaliczenia przedmiotowej drogi do kategorii dróg gminnych publicznych. Uwzględniając powyższe, wobec spełnienia procedur przewidzianych obowiązującymi przepisami, podjęcie uchwały jest
w pełni uzasadnione.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).