Słaby marketing powodem braku przekazu informacji?

Dostaliśmy dziś bardzo ciekawy mejl. Skrytykował działania Urzędu Gminy Konopiska, jak i portalu GminaKonopiska.pl. Czy w gminie Konopiska nic się nie dzieje? Czy po prostu słaby marketing powoduje brak przekazu informacji?

Szanowna Redakcjo! (pisownia w oryginale)
Piszę z wielkim niezadowoleniem te słowa. Dziś w naszej szkole świętowano Dzień Rodziny. Dzieci śpiewały, były występy i baloniki. Było to słychać!

Pytam Dlaczego? Dlaczego Ja, mieszkając na ulicy Lipowej, mając parę kroków do szkoły, nic nie wiem? A przecież stanowię z moją córką rodzinę!

Nie wiem w czyich kompetencjach leży reklama, PR, informacji rozpowszechnianie, ale w naszej wsi to nie funkcjonuje. A czasopismo Pasmo to kronika i w mojej opinii niewiele wnosi, jedynie zniesmaczenie, że rzeczy dzieją się za naszymi plecami, a my mieszkańcy dostajemy tylko relacje.

Jestem niepocieszona, że nie byłam na występach. Pan redaktor pisze, że w gminie się nic nie dzieje, otóż dzieje się, zbliża się stulecie szkoły w Konopiskach i o tym u Pana cisza, za to same jadem podszyte o gminie komentarze widzę codziennie! Może warto leczyć swoje bolączki i darować sobie, co rusz, tę uszczypliwości. Bo, ani gmina, ani wasza redakcja nie świeci przykładem!

z poważaniem serdecznie pozdrawiam,
Imię i nazwisko do wiadomości redakcjiKategorie:

24 odpowiedzi na “Słaby marketing powodem braku przekazu informacji?”

 1. Janek pisze:

  Wymieniono dyrektora gimnazjum,ponoc tamten miał nic nie robic, a właściwie teraz mamy już dno na czele z wójtem , rzecznikiem ,preziem i paru innymi. Gostki zainteresowani sa jedynie swoimi cichymi intereskami, załatwianiem dla swoich ciepłej i dobrze płatnej posady w gminie. Wójt Żurek robi przedziwne układanki aby maxymalnie wycisnac z Gminnej kasy ostatni grosz z podatków, bo innej kasy gmina jakoś nie otrzymała. Ten Pan założył sobie cel, aby tą gminę całkowicie zaorać.W tak trudnych czasach dla gmin w kraju gościu inkasuje tylko 190 tysięcy zł. za to , że ponoć nic nie robi pożytecznego dla gminy. Ludzie obudźcie się !!!!

  0
  0
 2. Wiktoria pisze:

  Odpowiedź prosta: Dzień Rodziny to nie była gminna impreza jak np. Dni Konopisk. Była to impreza szkolna organizowana przez Dyrektorów, nauczycieli i uczniów ZS w Konopiskach. Każdy uczeń tej szkoły wie kiedy ta impreza się odbędzie i jej ideą jest to by zaprosić na nią swoją rodzinę. Jeśli Pani córką jest uczennica szkoły w Konopiskach, a Pani nic nie wiedziała na temat tej corocznej imprezy, która ma miejsce w ZS w Konopiskach, to pretensje powinna Pani kierować tylko do swojego dziecka! Dzień Dziecka w kazdej szkole w gminie świętuje się inaczej, w Konopiskach właśnie w ten sposób. Pozdrawiam i polecam administratorom zająć się wazniejszymi sprawami niż anonimowe oczernianie gminy ;)

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Wiktoria, chyba nie nauczyli cię czytać? piszą w artykule administratorzy, że “otrzymaliśmy mail”. To co niby? mieli pominąć milczeniem? uznać za nieważny? zamieść pod dywan, jak to robi z niewygodnymi pytaniami nasza aktualna władza?

   0
   0
 3. Asia pisze:

  Bardzo dobrze stało się , że i rodzice patrząc obiektywnie widzą ,że źle się dzieje nie tylko w gminie ,ale też w szkole będąca chlubą naszej społeczności. Jak może być dobrze z promocją szkoły i jej uczniów ,gdy sam wójt nie potrafi docenić osiągnięć tej placówki.Podczas uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego gospodarz gminy- Pan wójt w swoim wystąpieniu miał prawdopodobnie powiedzieć ,że tak dobre wyniki osiągnięte przez uczniów i nauczcieli dające im bardzo wysoka pozycję w rankingu szkół w Polsce to był wypadek przy pracy.Panie Wójcie to tak się dziękuję szkole i jej uczniom wraz z Gronem Pedagogicznym za wysiłek jaki włożyli na taki wspaniały sukces ? Podejrzewam ,że Pan nie ma pojęcia jaką krzywdę wyrządza się tej społeczności.

  0
  0
  • Czarny Piotruś pisze:

   Uuuu! to chyba wybór tego pana na wójta był wypadkiem przy pracy?

   0
   0
 4. Racjonalista pisze:

  To już wygląda śmiesznie i czepianie się jak łysego włosy. Czy jeśli coś się dzieje w gimanzjum, przedszkolu czy innej tego typu placówce to jest to w obowiązku danej jednostki zakomunikować. Każda tego typu placówka na tablicę ogłoszeń na której takie informacje powinny się znaleść. Ludzie czy na stronie Gminy czy na gminakonopiska.pl powinno się znaleśc takie coś – “dnia tego o takiej godzinie będzie takie przestawienie” – ludzie proszę o zejście z drzew.

  0
  0
  • Czarny Piotruś pisze:

   Wow! Racjonalista się łodezwał! A kto wymienił dobrego dyrektora, od wielu lat z dobrym skutkiem zarządzającym tą placówką? Na “swoją”, a właściwie narzuconą przez suwerena jego krewną? no? znasz odpowiedź (nie)Racjonalisto? No to masz to coś chciał.

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   Czarny Piotruś, Stańczyk czy jak Ci tam – zdaję sobie sprawę, że za jakiś czas ktoś napisze o tym, że pies pani X zrobił kupę na chodzni i to też wina władzy tak jak to się w kilku tematach przez “poinformowanych” przejawiało do tej pory. Jedyne to udaje mi się zuważyć to, że stawianie pytań w tytułach artykułów powoduje tylko to, że na tym “niezależnym” portalu wszystko sprowadza się do krytyki jednej osoby. Nie tak dawno był temat pań z KGW Kopalnia – kilka osób pogratulowało, a reszta to hejt. Było o koncercie noworocznym (według mnie duży sukces) – ale od niektórych dało się słyczeć, że klapa i sortowanie ludzi na lepszych i gorszych. Było o orkiestrze Konopiska, to skończyło się w zupełnie inny sposób. Redaktorek się cieszy bo jego strona poprzez liczbę kliknięć zaraz będzie wyskakiwać w wyszukiwarce na pierwszym miejscu i każdy, kto będzie chciał cokolwiek się dowiedzieć na Nasz temat przeczyta te wysilone żale. Część z nich pewnie ujrzała słuczną odpowiedź niestety niepublikowaną tutaj, niestety jakaś część jest dalej w sferze domysłow mądrych z tego portalu. Pewnie błędy zostały popełnione i na pewno nie były to ostatnie błędy. Poza tym jeśli chodzi już o ten żałosny niby email – ta informacja jest na konopiska.pl w kalendarzu. Boom.

   0
   0
 5. Aga pisze:

  Gdyby niepocieszona mieszkanka ulicy Lipowej trochę bardziej zainteresowała się tym co dzieje się wokół niej to na pewno byłaby obecna na Święcie Rodziny. Może warto czasem zajrzeć na stronę internetową Zespołu Szkół – tam umieszczane są informacje ważne dla życia społeczności szkolnej. Zawiadomienie o Święcie Rodziny również tam znalazło swoje miejsce. Może warto też porozmawiać ze swoim dzieckiem. Gwarantuję, że dzieciaki z podstawówki informację o tym wydarzeniu miały już dawno. Wiele mam zaangażowało się w przygotowanie uroczystości. No ale najłatwiej mieć pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. A może szanowna pani oczekiwała imiennego zaproszenia na uroczystość.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Aga – ta informacja jest na konopiska.pl. Ale próbuje się szukać sensacji i kolejnego tematu do popisania o pniakach i wiatach. O sprawach bez pokrycia. O sztucznych zasługach. Po prostu za cicho było przez ostatni czas i spadła liczba kliknięć na stronie :).

   0
   0
  • Talar pisze:

   racjonalisto kliknij to ty sie w głowę !!

   0
   0
 6. Paulina Skowrońska pisze:

  no bo widzisz panie (nie)Racjonalisto – trafne określenie, pożyczam – jak sobie kto zasłuży tak ma. A na przyszłość proponuję nie spieszyć się tak bardzo lub opanować nerwy, albo…wytrzeźwieć(?). I nie połykać liter. Spokojnie.
  Jak tu już wielu pisało, o jakich sukcesach mamy pisać? Gdzie?
  Jest takie przysłowie (działa w dwie strony): “jak sobie kto pościeli tak ma”.

  0
  0
 7. Kasia pisze:

  Chciałabym aby redaktorzyna i wsiowy wójt zaczęli pracować za kasę ,która biorą co miesiąc z naszych składek podatkowych. Prawdopodobnie nowa strona urzędu gminy kosztowała ok. 30 tys.zlotych( jest to bardzo dużo kasy) i jest mało czytelna ,trudno jest normalnemu człowiekowi cokolwiek znaleźć.Dlugi czas Wójt wysmiewal się z nas z zamieszczonej fotografii na tej stronie. Myślę ,że ta strona powinna służyć wszystkim mieszkańcom naszej gminy , a nie jak dotychczas tylko wsiowemu wójtowi.Pani radna Ola Szczepańska chciała zamieścić informacje o przeprowadzonym z nią wywiadzie z dziennikarzem radiowym ,ale ani wsiowy wójt,tudzież redaktorzyna nie zechcieli z nią skontaktować się.Wsiowy wójt i redaktorzyna pouczaja z kolei jedną z mam uczennicy ZS Konopiska jak ma zdobywać wiedzę o nadchodzących wydarzeniach w jednostkach podległych gminie.Panie wsiowy wójcie i redaktorzyno bierzcie gruba kasę z gminy,a nie potraficie zebrać wszystkich informacji i przekazać w odpowiednim czasie na stronie gminy dla zainteresowanych mieszkańców. Ale cóż się dziwić ,kiedy zaraz po wyborach rzecznikiem gminnym zostaje z nadania wójta krawcowa.Obecnie Konopiska to dziwny świat .

  0
  0
 8. Zosia pisze:

  Dzisiejsza sesja Rady Gminy to istny pokaż siły w wydaniu Prezia w stosunku do radnego powiatu M.Chudzika.Primo to niespotykane chamstwo że strony Prezia skierowane na zacne w zasłużonego obywatela gminy Konopiska jakim jest Pan Mieczysław Chudzik. Sekundo nie wypadało preziowi tak jak on to robi po wsiowemu nie dopuścić do głosu p.Chudzika.Tak wygląda pojmowanie demokracji przez tego wsiowego. To rozdanie kart nic dobrego nie wróży dla Aleksandrii. Hala zaczyna być w obłokach.Ta partia brydża zaczyna być dla Chudzika wielką przegraną.

  0
  0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Za to Ty miałeś mocne wejście, bełkocząc co Ci ślina na język przyniosła. Nie ważne ze nie na temat, byle dużo i głośno.

  0
  0
  • Rudy pisze:

   tak se robi kampanie wyborczą. a że bełkocze? to stan normalny u tego pana, pewnie wczorajszy…

   0
   0
 10. Marek pisze:

  Panie Radny Górniak,to Pan jest zwycięzcą i najlepszym radnym w pełnieniu tej jakże ważnej misji społecznej.Pan redaktorzyna pokazał na co go stać.Za marne grosze zachowuje się jak rasowy pies rottweiler. Tak wygląda poszanowanie i szacunek do seniora naszych radnych że strony osobistego rzecznika wójta Żurka.Wytykane błędy popełniane przez wójta ,Prezia obecny rzecznik chcialby zamieść pod dywan.Nie uda wam się to zrobić panowie. Odbije się wam to czkawką.

  0
  0
 11. Talar pisze:

  Panie Pawle, to nawiedzona przez kler kobieta napisała. W imieniu mieszkańców Rększowic oraz gminy konopiska dziękuje za stworzenie tego portalu i go prowadzenie !!

  0
  0
 12. Kamil pisze:

  Zosia, jedyną “zasługą” M.Ch. jest jątrzenie, skłócanie ludzi, afery, przeklinania i załatwianie zleceń dla siebie. Nic dobrego z tego dla gminy nie wynika, bo nie może. Manipuluje ludźmi, rządzi ale cudzymi rękami. Po co w razie porażki ma być na niego? Ma radnych co robią to co każe, wmawiając że to dla Aleksandrii. Byle być kontra Konopiskom i mieć poczucie że to on tu rządzi.

  0
  0
 13. Chudy pisze:

  Panie Marek, nie obrażaj Pan rotweillerów! ten redaktorzyna szczeka jak głupi kundel! Byle szczekać. Byle było o nim głośno. a że bez sensu? to nie ważne, ważne żeby se poszczekać i za pieniądze podatników robić sobie kampanię wyborczą.

  0
  0
 14. Zenek pisze:

  Ręce opadają czytając co niektóre komentarze czuć jad poprzedników którzy ponieśli druzgocącą klęskę no cóż nowy wójt nie błysną intelektem przewodniczący dał ciała a o tym czcigodnym radnym powiatu to szkoda gadać układy, układziki…..Ludzie chciało by się rzec kto nami rządzi.

  0
  0
 15. Maciek pisze:

  Dobrze że powstała ta strona człowiek będzie wiedział jak w przyszłości głosować aby takich cymbałów do koryta nie dopuszczać. Może jakieś referendum?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).