Skandal w Aleksandrii. Nabity na płot pies czekał 8 godzin na pomoc!

Skandal w Aleksandrii. Przez osiem godzin pies nabity na pręty (wystraszył się petard) wisiał na płocie jednej z posesji w Aleksandrii. Nikt z gminy nie mógł mu pomóc. Straż (pomogła wyciąć kawałek płotu, ale nie miała odpowiedniego sprzętu, by udzielić psu pomocy), Policja, weterynarz, sekretarz, a nawet włodarz gminy. Dopiero po przyjeździe TVN…przyjeżdża Wójt.

Całość dokładnie jest opisana przez Fundację Psia Duszka.

Całość można opisać jednym wyrazem. SKANDAL!
Psiak około godziny 2 nad ranem spłoszony fajerwerkami nabija się na 30 cm pręt wystający z płotu. Mieszkańcy posesji na której rzecz się dzieje próbują zdjąć pieska, jedna osoba zostaje pogryziona, najprawdopodobniej z bólu, bo psiak okazuje się potem być łagodny. My o całej sprawie dowiadujemy się dopiero o 8 rano gdy bezsilne osoby widzące zajście proszą nas o pomoc.

Jedziemy tam od razu! Na miejscu odtwarzamy przebieg zdarzeń i stopniowo włosy stają nam dęba. Ludzie od 2 w nocy dzwonią gdzie się da i nie otrzymują pomocy! Straż pożarna, która ślubowała służyć nie tylko ludziom, ale też zwierzętom odmawia przyjazdu! (Złożymy skargę w tej sprawie) O 4 rano CZK powiadamia policję, ta próbuje dwie godziny dodzwonić się do kogokolwiek w gminie. Wreszcie jedzie patrolem do domu Pani sekretarz budząc ja o 6 rano. Jednak do 8 nie dzieje się nic. Patrol stoi przy psie, który cierpi i tyle.

Dowiadujemy się , że weterynarz, który ma umowę z gminą jest na urlopie, dlaczego nie ma zastępstwa? Nasz weterynarz zgodził się przyjechać mimo, że dziś nie pracuje, jednak zaraz po tym dostajemy informację że już jedzie hycel oraz weterynarz zorganizowany przez gminę. Czekamy pół godziny, nie dzieje się nic. Już żałujemy że odwołaliśmy naszego weta któremu przyjazd zająłby 40 minut. Ponownie prosimy o pomoc straż, aby choć pomogła zdjąć pieska z płotu, ale ta informuje nas, że przyjedzie tylko wtedy gdy weterynarz powie, że konieczne jest wycięcie kawałka płotu. Przed 10tą zjawia się weterynarz oraz wezwany przez nas dziennikarz TVN a zaraz za nim dziewczyny z Biura Obrony Zwierząt APA. Nie zgadzamy się na zdjęcie psa z pręta w tych warunkach. Przyjeżdża OSP, okazuje się że nie mają sprzętu, ale szybciutko coś organizują. Razem z dziewczynami z APA i strażakami wycinamy kawałek płotu i umieszczamy psiaka w prywatnym aucie jednej z dziewczyn z APA. Dziewczyny wiozą pieska do kliniki w Chorzowie.

Nagle zjawia się wójt gminy Konopiska. Czyżby doszła informacja, że jest telewizja bo do rannego psa celem podjęcia jakiejkolwiek decyzji nikt od 6 rano się nie pofatygował. Na pytanie dlaczego nie ma całodobowej opieki jak nakazują przepisy twierdzi, że jak są święta nie da się nic zrobić. Czy to żart?!

Pamiętajcie mieszkańcy gmin na których stronach brak telefonów alarmowych. W święta i poza godzinami urzędowania niech się Wam nic złego nie przytrafia. Reasumując. Piesek wisi przebity na wylot od 2 w nocy do 10 rano. Szlag mnie trafia gdy o tym pomyślę. Jedyne co mogłam to dać mu pić i głaskać mówiąc, że wszystko będzie dobrze. Mamy nadzieję że ten materiał pójdzie w tv i zobaczycie jaki tam się rozegrał dramat. Super że dziewczyny z APA przyjechały bo na pewno dopilnują całości i zajmą się pieskiem jak należy. Udostępniajcie. To nie może zostać zamiecione pod dywan!

Fundacja Psia Duszka

 
fot. Fundacja Psia Duszka

fot. Fundacja Psia Duszka

fot. Fundacja Psia Duszka

fot. Fundacja Psia Duszka

fot. Fundacja Psia Duszka

 Kategorie:

37 odpowiedzi na “Skandal w Aleksandrii. Nabity na płot pies czekał 8 godzin na pomoc!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  maskara !!!!! gdzie były służby gminne? co z tym wójtem???? telewizja się zjawia i od razu przyjeżdża

  1
  0
 2. ZnAWczyni pisze:

  Takie szpikulce sa zabronione wg przepisów prawa budowlanego.Ostre zakończenia są “zarezerwowane” tylko dla zakladow karnych.Także jest tu zlamany przepis:

  Dz. U. Nr 75, poz. 690, z 2003 r. Nr 33, poz. 270 oraz z 2004 r. Nr 109, poz. 1156; § 41 − § 43):

  – ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt;
  – umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.

  2
  0
 3. stróż pisze:

  I znów mogliśmy się przekonać jakiego mamy wójta! Kończ Waść wstydu oszczędź !

  1
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Głupie wybryki nieodpowiedzialnych którzy rzucają petardy w pobliżu zabudowań doprowadzają do takich tragedii zwierząt.

   1
   0
  • jaroslaw.w pisze:

   Przykro patrzec-pies to najlepszy i wierny przyjaciel.(przynajmniej nie obgaduje) Sam mam dwa Bassety i takie cos jest nie do pomyslenia.

   0
   0
  • matfuhercker pisze:

   stróż jestes upośledzony nawet nie wiesz co to znaczy “Kończ Waść wstydu oszczędź!” xD

   0
   0
 4. Grafik2 pisze:

  To, że wszystkie służby dały ciała jest tak oczywiste, że nawet pisać o tym nie będę. Natomiast może zastanówmy się wszyscy, czy kilka minut wątpliwej przyjemności związanej z fajewerkami warte są takiego cierpienia zwierzaka? Przecież huk petard to dla psa jak wybuch bomby, potrafi zatrzymać akcję serca i spowodować śmierć. Nie mówię już o potwornym strachu, jaki większość psów i kotów odczuwa w sylwestrową noc. A przecież wielu z nas ma swojego czworonożnego pupila, którego chciałby ochronić przed takim stresem. Może więc nauczmy się cieszyć z nadejścia Nowego Roku w sposób, który i dla naszych zwierząt będzie przyjazny. To naprawdę nie jest wielkie wyrzeczenie.

  2
  0
 5. ZnAWczyni pisze:

  no to naszym wójcie piszą wszystkie media ogólnopolskie i mówi tv wstyd

  1
  0
 6. Stachu pisze:

  Ludzie co znalezli tego psa powini sami go odciac, nie czekac na sluzby napewno ulzylo by mu. Ale lepiej robic zdjecia filmy trzeba sensacje robic.

  0
  2
  • Kasia pisze:

   Żartujesz sobie?
   Obowiązkiem opieki nad bezdomnymi zwierzętami (a ten się kwalifikował) ma gmina.
   Weterynarz powinien być dostępny 24h na dobę.
   NIE MOŻNA RUSZAĆ SAMEMU TAKIEJ RANY, można zrobić większą krzywdę, do obcięcia tego potrzebny jest specjalny sprzęt hydrauliczny, na własną rękę byle jaką kątówką czy piłą można by zadać psu większe cierpienie i szkodę.
   Ponadto, pręta nie wolno wyjmować w takim miejscu, jedynie w gabinecie, ponieważ może wystąpić silny krwotok i obrażenia wewnętrzne.
   Człowieku to wiedza na poziomie szkoły średniej.

   2
   0
  • Komunista pisze:

   Kasia, po czym wnioskujesz że ten pies był bezdomny? Sprawdziliście jego dowód osobisty? Poza tym gdyby był np moj to sam bym go musiał odciąc bo się nie kwalifikuje? Szanujmy sie. Z resztą wpisu się zgodze. Szkoda cierpienia tego zwierzęcia, niczemu nie winnego. Wiecie może czy bidula żyje?

   0
   1
 7. idol pisze:

  Obowiązkiem wójta w myśl ustawy o zarządzaniu kryzysowym jest całodobowa odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców i porządek w gminie! A my mamy wójta PANA , który potrafi tylko naliczać sobie najwyższe wynagrodzenie w kraju, a reszta w tym bezpieczeństwo na terenie gminy się nie liczy. I tym razem również okazał się nieudacznikiem.
  SZKODA SŁÓW !!!!

  1
  0
 8. Przyjaciel zwierząt pisze:

  a co zrobiła “wielce uczona”, “wielka” pani sekretarz? Była na miejscu i co?!

  0
  1
 9. Cyc pisze:

  Straż powinna zareagować od razu jak tylko odebrali telefon, weterynarz skoro ma umowę na usługi z gminą powinnien zapewnić zastępstwo na czas urlopu, Dlaczego policja dopiero o godzinie 6 pojechała pod dom sekretarz – dlaczego nie zrobiono tego od razu po pierwszych nieudanych próbach – gmina Konopiska to nie Syberia i z jednego końca gminy na drugi można w 15 minut dojechać. Dlaczego pojechano do sekretarz a nie do wójta – telefon to zawodne urządzenie.

  1
  0
 10. spokojny pisze:

  Wójt zapewnił sobie darmową reklamę w kraju we wszystkich mediach. Teraz może występować do Kapituły Statuetki Starosty Częstochowskiego o przyznanie mu takiej STATUETKI za Wybitne Osiągnięcia . Oczywiście niech nie zapomni zamieścić w gazecie opisującej jego osiągnięcia pn. ,, w konopiskach ” swoich dokonań jako gospodarz gminy dbający
  o bezpieczeństwo ludzi i mienia.
  Tak to jest jak wójt chce być TYLKO PANISKIEM i kasować za NIC 200 tys. zł.

  0
  0
 11. stróz pisze:

  Ustawa o zarządzaniu kryzysowym nakłada na wójta obowiązki, z których wójt sie nie wywiązał. Wobec powyzszego powino wszcząc dochodzenie.

  1
  0
  • Wyborca pisze:

   skoro to nie działa u nas to może warto tym się zająć? Panie Górniak jest pan w komisji rewizyjnej co pan na to?

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Na odp radnego trza poczekać. Musi jechać na Małą, później do kiosku, i jak dostanie instrukcje to napisze.

   0
   0
 12. Niewiadow pisze:

  Straż pożarna powinna się wstydzić za ale zachowanie. Powinni od razu zareagować. Drugie policja dlaczego od momentu ich powiadomienia o 4 w nocy do 6 rano nie zrobiono nic. W gminie są telefony ale stacjonarne i tam nikt nie siedzi zatem naturalne jest aby wsiąść i podjęchac tym bardziej jak tutaj napisano Konopiska to nie Syberia szybko można podjechać. Dla mnie celowo trwało to długo.

  0
  0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  Wyborca, w Komisji Rewizyjnej jest trzech radnych, przewodniczącym Komisji jest radny z Aleksandrii. Dlaczego więc czepiasz się aż radnego z Rększowic. Odpowiedź jest tylko jedna,: Chciałeś mnie sprowokować, czekałeś 12 godzin i nic. Więc pod nickiem Komunista napisałeś głupoty aby odwrócić uwagę od właściwego tematu. Instrukcje to ty otrzymujesz aby pisać idiotyzmy na mój temat, bo nie potrafisz napisać nic sensownego aby obronić swojego pryncypała. Mizeria do potęgi n.
  Odpowiedzialnym w tym temacie jest Wójt zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r.
  o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jak Wójt nie zna prawa to niech “ktoś” z pracowników bardziej kumaty przybliży Mu przynajmniej zakres Jego obowiązków. Może wtedy będzie mniej wpadek z pożytkiem dla gminy.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Ooooo… przyszła dyrektywa i oto jest nasz naczelny mądrala. Nic mądrego Pan jak zwykle nie napisał.

   0
   0
 14. janek pisze:

  Zal pana panie Górnik pan jest kumaty a według pana wójt jest kim tylko mieszkancy go wybrali a nie pania Magdę popleczniczkę Sochy

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Komunista vel janek, tak jak przewidywałem, paplesz byle co byle przestawić temat na inny tor.
   Dobranoc.

   0
   0
 15. Brygida pisze:

  Panie Radny już pisałam, że nie warto z nim się wdawać w dyskusję, bo on/ona ma za zadanie opluwać poprzedniego wójta i piać zachwyty na temat aktualnego nieudacznika! Fakty, prawda, życie, to nic nie znaczy! Ma za zadanie kłamać i pluć to kłamie i pluje! Że też takie indywiduum może sobie spojrzeć w lustrze w gębę?!
  Ma Pan rację to jest (nomen omen) psi obowiązek wójta! A w jego zastępstwie jaśnie pani sekretarz! Ale wójt chciał być tylko wójtem, Panem wójtem! przepraszam, a sekretarz zawsze zajmowała się tylko intrygami i własną d… . Ta sitwa się dobrała idealnie, tylko do władzy! a do roboty nikogo! A psina na płocie wisiała! Wypadek, oczywiście, ale że nie dopełniono swoich obowiązków to fakt. Wstyd na całą Polskę!
  Ale…jak znam życie wójcina zgłosi się do statuetki Starosty! Może nie? Taki anty – sławny wójt!?

  0
  0
  • Niewiadow pisze:

   Brygida przeciez sekretarz gminy to jeszcze z czasów Socha jest? Poza tym stawiam pytanie co ms wójt do psa ktory na właściciela?

   0
   0
  • azor pisze:

   Jak chciał byc wójtem, to ma też obowiązki a nie bycie PANEM WÓTEM i kasować biednych ludzi 200 tys.

   0
   0
 16. Rodzice pisze:

  A gdzie w tym czasie byli wlasciciele psa. Przeciez to byla posesja prywatna

  0
  0
  • rejent pisze:

   Za ochronę mieszkańców i przeciwdziałanie nieszczęsliwym skutkom odpowiada WÓJT ! Jak się chce kosic astronomiczną pensję to trzeba zap…..ać, a nie ośmieszać się i głupoty przed kamerą opowiadać!

   0
   0
 17. Rodzice pisze:

  Powtarzam to byla posesja prywatna

  0
  0
 18. Radykal pisze:

  Gmina nie jest prywatnym folwarkiem wójta nieudacznika!

  0
  0
 19. Kazior pisze:

  Pies powinien być pilnowany przez właścicieli wiadomo jak się zachowują w Sylwestra i przed a do tego takie szpice w bramie ……masakra

  0
  0
  • Azor pisze:

   Pies kieruje się instynktem, natomiast PANISKO WÓJT kieruje się pychą zacietrzewieniem i chamstwem! Zero szacunku do zwierząt! Najlepszy przykład dał w wypowiedzi w TVN, że nic nie może zrobić tzn. może świeczkę zapalić….., draństwo !!!! Cóż się dziwić jak na sesji PANISKO WÓJT do pracownika zwraca się jak do psa słowami ,,siad,, Tego się nie zapomina! Buractwo i chamstwo rządzi gminą!!!!!

   0
   0
 20. Dyspozytor pisze:

  Dyspozytor do wywalenia tak jak ta cała banda z OSP która nie chciała pomoc a gmina ładuje w nich pieniądze podatnikow.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).