Gdzie się podziało 10 mln zł pozyskanych z UE?

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking dotacji unijnych za lata 2014-2016 r. (wartość umów lub decyzji o dofinansowanie projektów realizowanych na terenach gmin w Polsce) dotyczącej perspektywy unijnej 2014-2020. Jak na tym tle wypadła gmina Konopiska?

Kilka dni temu, Jerzy Żurek w wywiadzie dla jednej z telewizji osiedlowych mówił, że za jego czasów gmina Konopiska pozyskały ok. 10 mln zł. Nie umiał niestety wymienić, na co zostały pozyskane te pieniądze. Zatem, należy przyjrzeć się faktom.

Konopiska w rankingu GUS znalazła się na 1155 miejscu (na 2238 samorządów) z kwotą przyznanych środków w wysokości 2 168 967,09 zł. Gdy weźmiemy pod uwagę, że kwota 2,1 mln zł została pozyskana za czasów byłego Wójta Jerzego Sochę i była to kwota przeznaczona na kanalizację i halę sportową w Konopiskach, należy zapytać, czy Jerzy Żurek do końca 2016 roku pozyskał jakiekolwiek pieniądze z Unii Europejskiej? Fakty temu przeczą.

Jak podkreślił GUS, dane dotyczą projektów realizowanych na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez gminę czy miasto. Podane liczby odnoszą się do podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych i uwzględniają koszty niekwalifikowalne. Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2014-2020 dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak PO Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa. W zestawieniu nie wzięto pod uwagę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i PO RYBY.

Ranking możecie zobaczyć TUTAJ.

Wójcie, gdzie się podziało 10 mln zł, o których sam mówiłeś w TV Orion? Czemu nas okłamałeś?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

14 odpowiedzi na “Gdzie się podziało 10 mln zł pozyskanych z UE?”

 1. Wyborca pisze:

  żurek w słynnym już wywiadzie dla tv orion mówił o tych funduszach. Tylko nie potrafił powiedzieć na co zostały one wydane.

  0
  0
 2. Wójt Jerzy Żure pisze:

  Wpłaciłem na lokatę

  0
  0
 3. Paweł Nowak pisze:

  A co miał wójt powiedzieć w tej telewizji? Że nic nie załatwił, że nic nie ma z unii?

  0
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   To prawda jeśli chodzi o inwestycje w gminie to się nic nie dzieje tylko są słowa; zrobimy, planujemy,jak pozyskamy i na słowach się kończy smutne to ale prawdziwie.

   0
   0
 4. Brygida pisze:

  A ja czekam na oficjalną odpowiedź wójta Żurka ile pozyskał środków europejskich i na co. Liczę na Pana Redaktora, że o to zapyta i nam tu zamieści odpowiedź urzędu. Od początku przypuszczałam, że to nie są pieniądze pozyskane przez Żurka tylko “spadkowe” po tym” niedobrym poprzedniku”.

  0
  0
 5. Waldek pisze:

  Gąska dolicz 2017.

  0
  0
 6. Banduch pisze:

  QUO VADIS Pawle Gąsiorowski? QUO VADIS? Jeszcze możesz zawrócić.
  Prośba do wszystkich czytelników o modlitwę za Pawła Gąsiorowskiego o pokój i dobro w jego sercu.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Napisz do naszego gminnego SBeka, niech lepiej oprozni do lustra z dwie flaszki za zdrowie swojego przyjaciela i pomagiera:)

   0
   0
 7. Basia pisze:

  Nie godzi się używać jako nicka nazwiska zmarłego niedawno wójta sąsiedniej gminy! Już wam wóda albo nienawiść zeżarła nawet resztki sumienia! I jeszcze modlitwę do tego wykorzystywać! Wstrętne zakłamane pijaczyny.

  0
  0
  • Banduch pisze:

   A może to moje nazwisko.A ja się modlę szczerze za wszystkich którzy tu piszą, o pokój i dobro w ich sercu bo za dużo tu nienawiści a prawie wcale miłości.Pozdrawiam serdecznie.

   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

   0
   0
 8. Księgowa pisze:

  Panie wójcie Żurek, prosimy o opublikowanie (obojętnie na której stronie) ILE i na co pozyskał pan pieniędzy z Unii Europejskiej za swojej kadencji.
  (nie tych co dostał pan w spadku po tym “złym” poprzedniku, tylko pan jako wójt.

  0
  0
 9. Strzelec pisze:

  i tym sposobem Pani Księgowa zawsze trafia w sedno i pyskowanie nawiedzonych sympatyków Żurkowych się kończy. Ale na Pani miejscu nie liczyłbym na odpowiedź.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).