Sesja: Nauczyciele stracą nawet 700 zł miesięcznie!

Dziś odbyła się XXIV sesja Rady Gminy Konopiska. Tak się zastanawiam, dlaczego Wójt Jerzy Żurek nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich licznych błędów, które popełnia pełniąc funkcję włodarza gminy?

Na dzisiejszej sesji “nową twarzą” w obozie Wójta został radca prawny Rafał Hanusiak. Jest to radca, który współpracuje z Burmistrzem Blachowni. Miałem z nim styczność i według mnie jest bardzo mizernym fachowcem. Wójt sięgając po takiego współpracownika chyba nie wyciągnie gminy z dołka, w jakim jest od wielu miesięcy. Obsługa prawna powinna być na znacznie wyższym poziomie, wtedy gmina nie podpisywałaby umów, które mogłyby narazić ją na straty. Z tym radcą raczej nie będzie lepiej, może być gorzej.

Bardzo istotny punkt sesji dotyczył wynagrodzeń nauczycieli. Żurek sam przyznał, że dzięki jego “reorganizacji siatki płac” niektórzy nauczyciele stracą nawet 700 zł miesięcznie na dodatku motywacyjnym. Według Żurka do tej pory gmina do pensji nauczycieli dopłacała 300 000 zł. Teraz ma się to zmienić. Stracą na tym wszyscy nauczyciele w gminie.

Wójt ogłosił również kwotę, jaką w tym roku przeznaczy na fundusz sołecki. Będzie to 257 365,21 zł.

Cały przebieg sesji jest dostępny poniżej.


PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

37 odpowiedzi na “Sesja: Nauczyciele stracą nawet 700 zł miesięcznie!”

 1. Bury pisze:

  piszecie, ,ze gmina dopłacała do pensji 300tysięcy. Ale gmina remontowała i utrzymywała budynki szkół, gmina w całości utrzymuje przedszkola i dopłaca do żłobków. i ciągle tylko słychać “mało”! Już poprzednia władza próbowała coś z tym zrobić i oczywiście sie nie udało, bo nauczyciele i i ch krewni podnosili taki krzyk ze nie było możliwe zrobić cokolwiek. Nikt nie mówi że praca nauczycieli nie jest ważna. Jest. ale nie tylko nauczycieli!Piekarze muszą dla pani nauczycielki upiec pieczywo, sprzedawca je sprzedać, kierowca dostarczyć, pani sprzątaczka posprzątać, księgowe naliczyć im płace3 i odprowadzić składki, itd. to sa tak samo ważne i potrzebne zawody a ludzie pracują często więcej jak 8 godzin dziennie i NIE ZARABIAJĄ tyle co nauczyciele. Ileż to razy można spotkać panie nauczycielki z naszych szkół jak biegają po Galerii Jurajskiej, Auchan czy innych marketach. A ciągle krzyczą że muszą wieczorem prace poprawiać! a inni ludzie nie pracują po godzinach?nie zabierają prace do domu? samochód księgowej ciągle do wieczora stał na parkingu. Strażacy ochotnicy jeżdżą na akcje i nie biorą pieniędzy. Długo można by tak pisać. Poprzedni wójt dał im dużo, ale może i racja że trzeba to uciąć.

  0
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Zgadzam się z Bury, jeśli nauczyciele mają tak źle to niech się przebranżowią. Na rynku potrzeba spawaczy, ślusarzy, zbrojarzy .
  Panie królu pornografii niech Pan powie dlaczego ten radca jest taki mizerny???

  0
  0
 3. Dawidosu pisze:

  To ile nauczyciele zarabia ze maja tak duzo? 2 tys zl? Rodzina Hanusiakow jest znana w Radomsku. Popytaj kolegow

  0
  0
  • mieszkaniec pisze:

   Tyyy ziomek co mnie to interesuje ze sa znani w Radomsku. Chce wiedziec dlaczego wedlug opinii PG ten radca jest mizerny

   0
   0
  • Dawidosu pisze:

   Ty a co mnie obchodzi co ty chcesz. Maja zla opinie i tyle

   0
   0
 4. Kamil pisze:

  a co z poprzednim radcą prawnym? teraz ma już dwóch?

  0
  0
 5. klient pisze:

  Racja..radca prawny w gminie to ważna osoba, dobry radca to skarb.
  Czy aby to ten radca pokonał pana Gąsiorskiego w sądzie w procesie, który wytoczył mu sekretarz Blachowni? Tak się zastanawiam, bo chyba zbieżność nazwisk niemożliwa…
  A co do ich znajomości z Radomska, wystarczy trochę pogooglować i się okaże,że wybronili miasto z niezłych kłopotów i dzięki nim – małżeństwu radców, miasto nie musiało płacić za drzewa, które były wycięte na potrzeby budowy drogi, a komuś się urąbało w głowie, że były wycięte niezgodnie z prawem..jakieś 10 mln zł zostało w budżecie. Poszukajcie, a znajdziecie :)
  Wójt świetnie zrobił zatrudniając właśnie ich, albo jedno z nich.
  Może jednak niejaki pan autor, mieniący sam siebie “dziennikarzem”, po przegranym procesie jakoś automatycznie wyzbył się też obiektywizmu, który powinien cechować DZIENNIKARZ….
  Pozostaje do oceny czytelników :)

  0
  0
  • Dawidosu pisze:

   To ten sam radca ktory w Czestochowie w ostatnich latach nie wygral zadnego procesu zakonczonegi prawomocnym wyrokiem. To ten sam radca przez ktorego wspomniane Radomsko mialo problemy z nik. To ten sam radca od kodeksu rodzinnego na zebraniu soleckim. Wystarczy wejsc w google i poczytac

   0
   0
  • wybr pisze:

   albo duzo wazeliny albo to pisal sam radca hehe i ma ludzi za debili

   0
   0
  • klient pisze:

   Nie, nie radca, a jego klient, który wygrał dzięki niemu sprawę “niemożliwą” do wygrania :) A mnie jakoś się kojarzy, że mało który wyrok zaraz po ogłoszeniu jest prawomocny….jakoś tak zawsze dwa tygodnie czekać trzeba, czasem więcej.

   0
   0
 6. Manuela pisze:

  słuchanie nagrania z sesji rady to męczarnia! Totalny hałas, brzękanie szkła, dzwoniące telefony komórkowe, gwar wszelkich rozmów, mamroczący prowadzący, ten kto zabiera głos to nie wiadomo kto, wójt też coś stęka że trudno zrozumieć.
  Ale najśmieszniejsze jest to że krzyczą wszyscy na człowieka co im wytknął błąd podając jakieś bezsensowne argumenty nie na temat. Radny nie podnosił problemu faktur korygujących! sami se nagrabili a teraz się tłumaczą. Jakiś facet tam coś gada o datach, że radny nie sprawdził, ŻE NIE WSZYSTKIE FAKTURY. to radny ma sprawdzać??czy osoba co odpowiada na prośbę o informację publiczną?
  przez cały rok nikt nie widział, nie sprawdził, podpisali w ciemno, a teraz usiłują wrobić radnego który im wytknął oczywisty błąd! Ale jaja!
  coś wam się chyba pop…….ło…

  0
  0
  • lisica pisze:

   Rada jest rada, kiedy nie trzeba wysilać łepetyny, szybko przegłosować i do domciu. Lekcja odbębniona i czekać na kasę.
   Kogo tam obchodzą błędy w umowach, czy niedopilnowane inwestycje, czy ponad 800 baniek przepchnięte uchwałą na remont budynku niebędącego własnością gminy tylko stowarzyszenia, itd.

   0
   0
 7. piotr pisze:

  Jaki Pan taki kram

  0
  0
 8. Viktor pisze:

  Wójt Żurek powinien natychmiast odejść. Fora że dwora za taki balagan, nierobstwo służb finansowych, ten facio tylko dołuje ta gminę, zaraz będziemy świadkami upadłości gminy. Czy jest jeszcze jakaś gmina w kraju , która zmniejszyła zadłużenie o 7,15 zł. Zenada i pośmiewisko na cały kraj. Wstyd mieszkać w takiej gminie !!!

  0
  0
  • DONOSICIEL pisze:

   no! wielki sukces SIEDEM ZŁOTYCH!!!! a dwieście tysięcy do własnej kieszeni…

   0
   0
  • Ala pisze:

   Dla wójta to normalka, dla siebie 200 tys. zł, gmina poczeka jeszcze dwa lata można ją doić. Nie takiego wójta oczekiwalismy w wyborach. Już niedługo podziekujemy i nigdy więcej takich typów do rządzenia gminą!!!!!

   0
   0
 9. Obywatel pisze:

  Zgadzam się z tym że nie tylko nauczyciele są ważni, wiadomo że inne zawody też są ważne piekarz, kierowca, mechanik, ale czy osoby pracujące w tych zawodach nie uczyły się w szkole!!!!! Kto ich uczył??? oczywiście nauczyciele. A czy np. piekarz ma wyższe wykształcenie?? No nie, nie ma a wszyscy nauczyciele mają. Musieli wszyscy studiować kiedyś ale zarówno teraz studiują chodzą na szkolenia po to aby mogli przekazać jak największą wiedzę dziecią (również waszym) na przyszłość.. Wszyscy są przeciwko nauczycielą no przecież bo to oczywiście darmozjady ale czy te osobą się wcześniej zastanowiły gdyby nie nauczyciele to nie umiały by pisać czy nawet czytać !!! I co dalej? to czemu nasz kochany wójt tyle zarabia???? Czy poprzedni tyle zarabiał? No nie . A czy ten wójt ma na swoim koncie takie zasługi i inwestycje jak poprzedni wójt? No oczywiście nie !!!!!!!!!

  0
  0
  • Talar pisze:

   i co że mają studia ? to żaden argument, teraz każdy je ma tak jak i mature…. a jak ktoś nie ma to z własnej woli bo nikt nikomu nigdy nie bronił sie uczyć. Każdy pracownik powinien chodzić na szkolenia i sie dokształcać no chyba że ktoś jest typowym robolem i tak chce swoje życie zakończyć.
   Nauczyciele to darmozjady !! Każde święta WOLNE, wakacje WOLNE !, bardzo często przed godziną 14:00 w domu. prezenty na zakończenie roku szkolnego, paczki dla swoich dzieci na mikołaja i wiele innych…. o których człowiek o wiele ciężej pracujący w częstochowskiej firmie za najniższą krajową może pomarzyć.

   0
   0
  • Niewiadow pisze:

   Talar dodaj jeszcze koorepetycje po 50-100 zeta za godzine bez paragonu. Nauczyciele maja za dobrze.

   0
   0
 10. Wiedźma pisze:

  Wójtowi pozostał już tylko krótki czas jego rządów. Ci co chcą zlikwidować oświatę w gminie obudzą się na najbliższej sesji z jajami _ dzbukami. Nauczyciele juz kiedyś pokazali, że pod wodzą mieecia są w stanie rozprawić się też z obecnymi decydentami. Wójt świadomie włożył kij w mrowisko, biada Ci chłopie,biada , nie wiesz co czynisz? Ty wojenke znasz od pani AŻ.

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Na sesji w sprawach różnych przedstawiono mój wniosek w sprawie zawarcia umowy na zarządzanie 20 lokalami mieszkalnymi wg moich wyliczeń na kwotę ponad 7 mln zł, który zamieszczam poniżej:

  Stanisław Górniak Konopiska , dnia 18. 07.2016r.
  Radny Gminy Konopiska

  Pan
  Edward Bałdyga
  Przewodniczący Rady Gminy Konopiska

  Wniosek

  Składam wniosek formalny aby Rada Gminy zajęła się sprawą Umowy zawartej przez wójta Gminy w dniu 25.05.2015r z Zespołem Zarządców Nieruchomości Sp. z o.o. w Warszawie która figuruje w Centralnym rejestrze umów gminy Konopiska pod poz 62/2015. Umowa jest zawarta między innymi na administrowanie
  lokalami mieszkalnymi będącymi własnością Gminy o łącznej pow. 942,74m2,
  za kwotę554,55zł /m2 miesięcznie +23%VAT co wg moich wyliczeń stanowi 7 716 475,8zł za okres obowiązywania umowy tj od 01.06. 2015 do 31.05.2016r. Jest to ewidentne działanie na szkodę gminy.
  Na umowie widnieje kontrasygnata skarbnika gminy co oznacza zabezpieczenie takiej kwoty w budżetach 2015 i 2016, co jest niezgodne z prawdą.
  Brak natomiast stwierdzenia iż umowę widział radca prawny, którejkolwiek ze stron, co oznacza możliwość wystąpienia, zgodnie z umową, z roszczeniem przez Zespół Zarządców Nieruchomości wobec gminy na kwotę jak wyżej.
  Stanisław Górniak

  Aby bardziej zaznajomić się z tematem poprosiłem o kopie faktur do w/w umowy. Otrzymałem kopie faktur których suma opiewa na kwotę 8618,08zł. W ślad za powyższym otrzymałem pismo z dnia 29.07.216 z załączoną kopią faktury korygującej za miesiąc maj2016 na kwotę 1963,45. Co ostatecznie daje kwotę końcową 6654,60 zł. W dyskusji na sesji padły zdania że to ja miałem sprawdzić faktury, czy wszystko jest w porządku. Nadmieniam że wraz z kopiami faktur powinienem otrzymać informację o braku ostatniej faktury korygującej, gdyż analizując umowę oraz faktury które otrzymałem nie można wywnioskować że brakuje faktury korygującej ( w umowie brak jasno sprecyzowanej kwestii zwolnienia z VAT-u, jest tylko zapis na końcu paragrafu 4: -zw.w budynkach mieszkalnych, nie wiem czego dotyczy). Z ostatniej faktury na kwotę 2518,00zł też nie można tego rozszyfrować. Na komisji rewizyjnej na przedstawione moje obawy o możliwość wystąpienia firmy w przyszłości z roszczeniem zapisów umowy, Pani Skarbnik przedstawiła pismo Z.Z.N. że umowa została rozliczona w całości.
  Wszystkim którzy na sesji starali się mnie obciążyć winą za powyższe niedociągnięcia przypominam że udostępniana informacja publiczna winna być rzeczowa i kompletna, i jeszcze jedno, Rada Gminy jest organem stanowiącym i kontrolnym. A pracownicy gminy powinni sprawdzać dokumenty przed podpisaniem, na czele z wójtem bo za to biorą pieniądze podatników, niektórzy duże i za duże w stosunku do jakości wykonywanej pracy.

  0
  0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Niewiadow, kwestionujesz fakt poruszania tego tematu na sesji, czy coś nie po twojej myśli?

  0
  0
  • Niewiadow pisze:

   Nie kwestionuje. Jest na ten temat osobny artykuł to pisz Górniak po nim a nie śmieć jak żeś zwykł. Bo widzę, że nie ma lepszego specjalisty od fermentu niż ty. Nauka od misztrza widzę nie idzie w las.

   0
   0
 13. Myśliciel pisze:

  raczej nie po jego myśli! sam pisze gdzie popadnie byle podlizać się wójtowi, ale radnemu w temacie sesji nie wolno pisać PRAWDY, rozmydlanej na tej sesji!
  Ot! taki nasz naród prymitywny. Mentalność Kalego: jak Kalemu ukraść krowy to być grzech! jak Kali ukraść krowy to być dobry uczynek…
  Panie radny dobrze tu napisali: Sama prawda. I nic nie pomoże “zamiatanie pod dywan”. My już wiemy!
  To odwieczny radny z Aleksandrii na sesji wygadywał głupoty, co każdy może wysłuchać.
  Tak trzymać Panie Radny!

  0
  0
 14. Waga pisze:

  Panie Radny Górniak! Z przedstawionych faktów wynika, że za cały ten bałagan winny jest Pana sasiad- wójt Żurek. Takie zarządzanie gmina i jej finansami to katastrofa. Ten człowiek jeśliby miał odrobinę honoru to powinien natychmiast ustąpić z zajmowanego stanowiska. Ale cóż jak się przyspawalo do koryta za 200 tys.zlotych. Takiego fachowca to żaden szanujący szef firmy by godziny nie trzymał tylko na zbity pysk wyrzucił. Do tego jeszcze obiera z pieniędzy nauczycieli aby tylko sobie maxa wypłacać. Ludzie ,jeśli nie zrobi się porządku z tym pseudo zarządcą naszej gminy to marnie skończymy.Dal już znak : splacajac zadłużenie w kwocie 7 zł 15groszy. A co zrobił z ponad 5 milionami złotych otrzymanych z rozliczeń inwestycji z poprzedniej kadencji? I niech mi nikt nie wmawia że to dobry gospodarz!!! WONT z naszej gminy!

  0
  0
 15. znajomy pisze:

  No dobra…
  Ale jak stracą 700 zł miesięcznie?

  0
  0
  • Nauczyciel pisze:

   Wójt z preziem już zabrali nam kasę. Za arogancję,chamstwo i czyszczenie naszych portfeli już niedługo dostaną taką zapłatę na jaką sobie zapracowali.

   0
   0
 16. Z Hutek pisze:

  Jeśli nie rozgonimy tego duetu- Prezia i wójta to po tej kadencji gmina z torbami puszczona będzie. Jak można podawać , że gmina zmniejszyła zadłużenie ,splacajac 7,15 zł. Panie wójcie ,Pan sobie kpi z mieszkańców ! Już niedługo my sobie zakpimy z Pana . Nigdy więcej takich darmozjadów w gminie nie chcemy!!!!!!

  0
  0
 17. Kamil pisze:

  a Niewiadow już tak miał kawę na ławę wyłożone a i tak nie pojął! “ot, prosto durnowaty”.

  0
  0
 18. brat pisze:

  Panie Górniak a gdzie te miliony złotych około SIEDMIU ze jest wydane a to około SIEDEM tysięcy wstyd taka afera miała być, Afera to będzie jak się pan napisze do wojewody na panią Ole jak napsał pan na prezia aby zabrał mu mandat radnego .Chyba ze on sam nakabluje do wojewody lub każdy inny radny

  0
  0
 19. Realista pisze:

  Tylko 831 dni i uwolnimy się od cwaniaczka, pasibrzucha. Wstyd aby takich nieudaczników wybierać .

  0
  0
 20. z Hutek 2 pisze:

  Aż 831 dni tego bałaganu jeszcze. Coraz ciekawiej robi się w tej gminie też uważam, że ten duet strasznie rozrabia. Miejmy nadzieję że gmina się pozbiera. Prawnik szkoda słów oszczędności śmiechu warte.

  0
  0
 21. Manuela pisze:

  Polecam wszystkim artykuł na dzisiejszym 27 sierpnia – onet.pl!
  Wiadomości › Regionalne › Trójmiasto
  Onet

  Piotr Kowalczuk: Polsce potrzeba Kodeksu Oświaty, a nie reformy w stylu PRL PiS

  Obojętnie kto jest z jakiej opcji politycznej. Sprawy dotyczące oświaty i jej finansowania konfliktuję społeczeństwo, coraz więcej kosztów rząd przerzuca na samorządy, a zapowiadana reforma jeszcze bardziej to pogłębi. Samorządowcy od lat mówią o potrzebie likwidacji karty nauczyciela, zmianie ustawy o systemie oświaty i wręcz o finansowaniu oświaty z budżetu. A teraz nagle po latach obowiązkowego douczania się nauczycieli (z budżetu), stopnie awansu zawodowego, mamy wydać następne pieniążki na przekwalifikowanie się nauczycieli. Totalny chaos. Tak jak w artykule: PisEduChaos

  0
  0
 22. Niewiadow pisze:

  Miało być 700zł mniej, a okazało się więcej. Może nie 700zł, ale więcej. Ahh ten “niezależny” portal.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).