Są pieniądze na wymianę starych kotłów!

W gminie Konopiska ma ruszyć program z gigantycznym dofinansowaniem na budowę, rozbudowę czy przebudowę infrastruktury służącej do produkcji energii elektrycznej i/lub cieplnej ze źródeł odnawialnych. Nie czekając na marzenia Wójta, sami możemy starać się o dofinansowanie nawet do 12 500 zł w ramach program dopłat dla mieszkańców zmniejszających niską emisję na dotacje do wymian kotłów, instalacji grzewczych czy ociepleń elewacji. Pilotażowy program uruchomił właśnie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Program jest skierowany do osób fizycznych, właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych na zakup i wymianę np. kolektorów, pomp ciepła, instalacji centralnego ogrzewania i termomodernizację. Nabór rozpocznie się już 11 lipca i potrwa do 22 lipca. Wnioski będzie można składać w katowickiej siedzibie WFOŚiGW lub przesyłać pocztą.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ponieważ program na razie ma charakter pilotażu, pula przewidzianych w nim środków to ok. 2 mln zł. Dofinansowanie może sięgnąć 25 proc. kosztów inwestycji (z dodatkowo określonymi limitami kwotowymi) w przypadku modernizacji źródła ciepła, a 15 proc. w pozostałych przypadkach. Dla modernizacji źródeł ciepła dotacje będą udzielane na kotły na paliwa stałe (węglowe – najbardziej zaawansowane, tzw. 5 klasy), kotły gazowe, olejowe, opalane biomasą (4 lub 5 klasy), wymienniki ciepła (lub opłaty przyłączeniowe do sieci cieplnej), powietrzne pompy ciepła, pompy ciepła gruntowe i pozostałe, a także na kolektory słoneczne.

Pozostałe przypadki obejmują rozwiązania techniczne zwiększające oszczędności energii w domach jednorodzinnych, dla których pozwolenie na budowę wydano przed połową grudnia 2002 r. Chodzi o termomodernizacje (z wymianą drzwi i okien) oraz wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin
Wniosek wraz z załącznikami

Więcej informacji znajdziecie na stronie WFOŚiGW lub klikając TUTAJ.Kategorie:

3 odpowiedzi na “Są pieniądze na wymianę starych kotłów!”

 1. Dawidosu pisze:

  A ten projekt z gminy bedzie??

  0
  0
 2. Krzychu pisze:

  właśnie się zastanawiam nad wymianą ogrzewania na kocioł 5 klasy, który może dostać dotację! genialnie! nie brałbym się za to, ale znajomi mi polecili godna zaufania firme ;) moze akurat czesc remontu mi sfinansuja z urzedu ;p

  0
  0
 3. piotr pisze:

  A co z osobami które kupiły kociołrok wczesniej i mają 4 klasę

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).