Są pieniądze na solary, piece, fotowoltaikę i pompy ciepła!

Gmina myśli o wprowadzeniu programów związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii. Trochę to jeszcze potrwa. Kto chce teraz otrzymać dofinansowanie na piec na pelet, solary słoneczne, fotowoltaikę czy pompę ciepła ze źródeł zewnętrznych, musi się postarać na własną rękę. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wychodząc naprzeciw takim osobom uruchomił program SMOG STOPDofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.

W programie o udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Warunkiem koniecznym uzyskania dotacji w ramach Programu SMOG STOP jest wymiana źródła ciepła w oddanym do użytkowania i ogrzewanym obiekcie, tj. fizyczna likwidacja dotychczasowego źródła ciepła opalanego paliwem stałym pracującego na potrzeby centralnego ogrzewania, zabudowa nowego źródła oraz dostarczenie wraz z wnioskiem:
1. zdjęcia obecnego źródła lub w przypadku jego likwidacji przed dniem 15.05.2017 r. imiennego dokumentu zezłomowania – karty przekazania odpadu (za wyjątkiem likwidacji – rozbiórki pieców kaflowych lub trzonów kuchennych wówczas wymagane są protokoły potwierdzające wykonanie prac).
2. zdjęcia budynku w zakresie w jakim planowana jest do przeprowadzenia jego termoizolacja. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku. Można je będzie składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 w godzinach od 7:30 do 15:30 lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Funduszu).

Zgłosiła się do mnie lokalna firma Energia Oze Sp z o. o. z Konopisk, która chętnie pomoże wszystkim otrzymać dofinansowanie. Możecie się z nimi skontaktować przez mejla biuro@odnawialnaenergia.pl lub telefonicznie +48 785 505 601 lub +48 785 507 601.

Regulamin dofinansowania dostępny jest TUTAJ.Kategorie:

3 odpowiedzi na “Są pieniądze na solary, piece, fotowoltaikę i pompy ciepła!”

 1. adi pisze:

  Brawo gmina.

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  Gmina to nie ma nic do tego. Brawo fundusz z Katowic

  0
  0
 3. Stefan pisze:

  Gdzie ta fotowoltaika w regulaminie bo za cholerę nie mogę znaleźć ?!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).