Rusza nowy transport gminny – zobacz trasy przejazdów!

Urząd Gminy Konopiska opublikował trasy nowych linii transportu gminnego na terenie gminy Konopiska. Busy będą kursować na trzech liniach: Aleksandria – Konopiska – Dźbów – Aleksandria, Dźbów – Konopiska – Korzonek – Dźbów oraz Hutki – Rększowice – Wąsosz – Konopiska. Autobusy mają kursować do dwóch razy na godzinę (w zależności od pory dnia).

Na razie nie znamy terminu uruchomienia nowych linii na terenie gminy Konopiska. Jeżeli trasy nie zmienią się, gmina Konopiska straci bezpośrednie połączenie z Częstochową (Mieszkańcy będą musieli liczyć na PKS i prywatnego przewoźnika).

Patrząc na wybrane trasy, znaczna część Mieszkańców gminy może czuć się pokrzywdzona. Autobusy nie będą dojeżdżać do Aleksandrii II, Walaszczyk, połowy Hutek i Rększowic oraz znacznej części Leśniaków i Kopalni. Może najwyższy czas to zmienić i “puścić” tam gminną komunikację?

Koszt biletu jednorazowego będzie wynosić 2 zł, miesięczny będzie kosztować 55 zł.

Autobusem z Hutek będzie można dojechać do Wąsosza i tam przesiąść się na MPK. Podobnie jak autobusami z Aleksandrii I i Konopisk, które będą dojeżdżać do Dźbowa. Komunikacja gminna ma współgrać z komunikacją MPK. Jeżeli zdarzy się, że ludzie spóźnią się na autobus, będą musieli poczekać na następny. A te z Wąsosza jeżdżą raz na godzinę, a z Dźbowa nawet dwa razy. Dojazd do centrum Częstochowy może zająć maksymalnie do dwóch godzin.

Linia 101 kursować będzie na trasie Aleksandria – Kopalnia – Konopiska – Wygoda – Dźbów. W dni robocze obsługiwać będą ją 23 pary kursów, co oznacza, że autobusy kursować będą w godzinach od 4 do 23, w zależności od pory dnia, co 30 lub 60 minut. Przewidziano również 12 par kursów w soboty oraz 9 w niedziele.

Linia 102 połączy natomiast Dźbów z Wygodą i Konopiskami, a następnie wykona pętlę przez Jamki, Leśniaki i Korzonek, wracając do Dźbowa. Tą linią autobusy w dni robocze kursować będą przeważnie co godzinę, co oznacza wykonanie między godzinami 4 i 23 łącznie 16 kursów. W weekendy liczba kursów wyniesie 11 w soboty i 5 w niedziele.

Obie powyższe linie na terenie Częstochowy zatrzymają się na dwóch przystankach. Pierwszy z nich to Częstochowa Przyjemna, gdzie zapewniona będzie możliwość przesiadki na linię miejską 33. Drugi z przystanków to Częstochowa Dźbów, gdzie komunikacja gminna skomunikowana będzie dodatkowo z liniami 23 i 38.

Trzecia linia o numerze 104 kursować będzie z Hutek, przez Rększowice i Łaziec do Wąsosza z możliwością przesiadki na linię 33. Część kursów dodatkowo dojedzie również przez Wygodę do Konopisk, zapewniając możliwość dostania się do centrum Konopisk, tj. urzędu, przychodni, poczty, biblioteki, aptek, sklepów oraz przesiadki na pozostałe linie gminne. Na tej linii zaoferowanych zostanie łącznie 19 par kursów w godzinach od 5 do 23, w tym 10 z możliwością dojazdu do Konopisk.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

200 odpowiedzi na “Rusza nowy transport gminny – zobacz trasy przejazdów!”

 1. Wyborca pisze:

  co tu ma być lepszego jak PKS do Częstochowy jedzie się 30 minut a teraz po przesiadkach będzie się jechało godzinę tym transportem o ile będzie MPK. Ile to będzie kosztować i czemu nie dogadaliście się z PKS? Skoro transport gminny to powinien być dla wszystkich mieszkańców

  0
  0
  • Mieszkanka Konopisk pisze:

   Racja

   0
   0
  • Zmartwiona mieszkanka pisze:

   Pks lepszy

   0
   0
  • MIASTOWY pisze:

   Dzień dobry wszystkim. Gmina konopiska zadbała o swoich mieszkańców by dojechali do częstochowy – super.Chodż z przesiadkami ale do pracy dojadą .A czy ktoś pomyślał jak sprawa się ma w drugą strone ? Raczej nie . Pierwsze autobusy z częstochowy zaczynają swoje kursy z przystanku Sabinowska szkoła straży pożarnej który jest oddalony od centrum o trzy kilometry. Owszem pierwszy autobus z Piłsudskiego nr 33 odjezdrza o 5 .11 w Dżbowie jest o 5.35.Przesiadamy się do busa 101 i chcemy dojechać do aleksandrii w której pracuje i co PROBLEM bo według rozkładu jazdy bus dojeżdża do do Kopalni. Dalej trzeba będzie zasuwać z buta do Aleksandrii. Panie WÓJCIE NIEZŁĄ WĘDRÓWKĘ PAN mi zgotował.

   0
   0
 2. Paradoks pisze:

  ooo! to znaczy,że ten transport “do Częstochowy” oznacza tylko do Dźbowa?! to teraz Dźbów będzie największym centrum przesiadkowym? ale jaja!

  0
  0
 3. mieszkanka pisze:

  masakra to ma byc lepiej, jak to teraz bedzie funkcjonowac ile wczesniej trzeba wyjechac do miasta zeby zdazyc przeciez mpk zatrzymuje sie na kazdym przystanku.Zenada i to ma byc lepiej.

  0
  0
 4. indes pisze:

  Bardzo dobre rozwiązanie.
  I tak kupujemy wszyscy bilety na MPK po Częstochowie więc in plus. Za 145 zł mam bilet na całą gminę i Częstochowę. Rozumię, że szkolny o połowę tańszy będzie czyli ok. 70 zł za całość?
  Przesiadki jeśli będą skomunikowane a myślę, że będą to ok. Przecież mieszkańcy Cz-wy jadąc do pracy w Cz-wie też się przesiadają z linii na linię.
  Dla mnie liczy się dla mnie punktualność, nie wypadanie kursów, i to że z wózkiem dziecięcym dostanę się do autobusu bo do tych z PKSu jakoś trudno wejść.
  Co PKS przez ostatnie lata wprowadziło za innowacje za wyjątkiem likwidacji kursów?
  Zresztą większość z was przez pryzmat hejtu tu pisze, bo nic konstruktywnego nie wymyślicie.
  Pamiętajcie nie tylko krytyka, ale propozycja lepsza, tutaj może coś wnieść, ale jakoś nie potrafię tego odnaleźć.

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   co w tym dobrego? Tracimy bezpośredni dostęp do centrum Częstochowy i wydłużamy czas przejazdu! Ty debil jesteś czy od wójta?

   0
   0
  • fakt pisze:

   Debil to chyba poziom Pana rozumowania. Jak się nie ma argumentów to się obraża.

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   czyli jesteś od wójta , dobrze

   0
   0
  • Mieszkanka Konopisk pisze:

   Raczej zaden zwykly mieszkaniec by tak nie napisal ???

   0
   0
  • Zmartwiona mieszkanka pisze:

   Po pierwsze prosze uwierzyc ze nie wszyscy mieli wykupione bilety na mpk. Po 2 co za problem sie przesiasc co nie ? A jak ktos juz dojezdza tramwajem to ile razy mozna sie przesiadac? 3/5/6 widac ze to komentarz od osoby co komunikacja miejska nie jezdzi

   0
   0
 5. Adam pisze:

  Paranoja. Czy wojt i ludzie co to wymyslili pomysleli o ludziach ktorzy jadą na 6 rano do pracy. Zdaje sobie sprawe ze niektorzy państwo tak wczesnie noe wstaja ale no ludzie bez przesady. To o ktorej trzeba bedzie wyjechać rano? O 4 rano zeby zdarzyć na 6?

  0
  0
 6. Obiektywnie popatrz pisze:

  Tak, jeszcze nie zobaczyli jak to funkcjonuje ale już wiadomo, że będzie źle. Fachowcy za kostkę masła, którzy wszystko wiedzą lepiej – takim nie dogodzisz!

  Tak, bilet szkolny 68,05 zł (taka informacja jest na stronie urzędu)

  A Pan Gąsiorski jak zwykle opisuje rzeczywistość w sobie tylko znany sposób…..

  “…Jeżeli zdarzy się, że ludzie spóźnią się na autobus, będą musieli poczekać na następny…”

  Ameryki Pan tym stwierdzeniem nie odkrył :) Od zawsze tak to działało!

  Natomiast przesiadki mają być zsynchronizowane :

  “…Czas przewidziany na przesiadkę jest zmienny w ciągu dnia, ale z pewnością nie zdarzy się sytuacja, w której ktoś nie zdąży przesiąść się pomiędzy autobusami. Całość przewozów będzie pozostawać pod nadzorem wykwalifikowanych dyspozytorów firmy GTV BUS, którzy będą mieli również kontakt z dyżurnymi ruchu MPK Częstochowa, dzięki czemu zapewniony będzie obieg informacji umożliwiający wstrzymanie autobusu jednej lub drugiej firmy w taki sposób, aby zaczekał na kurs dowożący pasażerów do punktu przesiadkowego…”

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   A kim ty jesteś, oceniając tu piszących, fachowcem za słoiczek miodziku?

   0
   0
  • Obiektywnie popatrz pisze:

   Jestem NORMALNYM człowiekiem, mieszkańcem gminy, który pozwoli działać a dopiero później będzie oceniał.

   Skazujecie coś na porażkę nawet nie dając szansy na sprawdzenie jak to będzie działało – niestety taka mentalność, starych, wiecznie narzekających ludzi.

   Napisane jest jak BYK, że w początkowej fazie badane będzie funkcjonowanie takiego rozwiązania, że można będzie przesyłać KONSTRUKTYWNE uwagi i wnioski.

   Użalajcie się dalej malkontenci!

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   przeciętny mieszkaniec nie pracuje w urzędzie jak ty

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Do “Obiektywnie popatrz”Twój tok rozumowania można przyrównać do: Najpierw wybuduj dom a później wnoś zastrzeżenia,
   Jak nie będzie spełniał wymogów to poprawiaj lub rozbierz. Napisałeś /aś, że to: mentalność, starych, wiecznie narzekających ludzi. Widzisz to się nazywa doświadczenie, a Ty widocznie jesteś jeszcze młody/a i życzę Ci długich lat życia, wtedy inaczej spojrzysz na to.

   0
   0
  • Uczennica pisze:

   Ten bilet szkolny jest nawet drozdzy niz byl ????

   0
   0
  • Zbulwersowany pisze:

   do wpisu Pana Górniaka z godz.16:22 – to jest właśnie metoda działania wójta! Najpierw wszystkim naobiecywał kanalizację w Aleksandrii, zlecił projekt, a dopiero potem się okazało że rura w drodze wojewódzkiej nioe może iść! Noie sprawdzili, nie uzgodnili a już chciał robić! za to mu dał Smela z Dynerem nagrodę!!!ha,ha

   0
   0
 7. Paweł pisze:

  to jest jakaś paranoja !!! Dzieci jeździły PKS’em do centrum i nie musiały nawet korzystać z MPK tylko sobie dochodziły do szkół – a teraz co ? na piechotę z Dźbowa ? Aleksandria jak zwykle poszkodowana – może czas pomyśleć o busach do Blachowni ? pociąg, autobusy do Częstochowy co 15 min … ehhh … jedyna nadzieja, że po wyborach coś się zmieni

  0
  0
 8. Paweł Nowak pisze:

  Ja mam nadzieję, że to jest zwykły żart i to nie będzie wprowadzone. Żeby dojechać do miasta będzie przesiadka? To ma być 2018 rok??????????/ żurkowi coś się pomyliło jak to wprowadzi może już pakować manatki.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Przedstawiona oferta na sesji brzmiała inaczej, z dojazdem do centrum Częstochowy, bilet po gminie 3 zł, do Częstochowy 4,5zł. Miała być linia Hutki przez Rększowice Łaziec Wąsosz Wygoda do Konopisk, i z powrotem. Nie ma nic na stronie Gminy o koszcie dojazdu do Częstochowy. Ciekawi mnie jako radnego ile teraz dopłacimy do MPK. Radzie przedstawiono ofertę odmienną od tego co widnieje na oficjalnej stronie Gminy. Rada głosowała za przedstawioną ofertą. Czyli Rada swoje. A wójt wg własnego widzimisię.

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   bo żurek robi co chce i nikt mu nic nie zrobi

   0
   0
 9. Hutki pisze:

  Gratulacje dla wójta i rady, która to wymyśliła i podpisała. Mamy do Częstochowy niecałe 20km i będziemy jechać ponad godzinę z przesiadkami. Nad morze dojedziemy bez przesiadek tyle kilometrów z Częstochowy. To jest aż śmieszne, że ludzie zarządzający gminą, którzy powinni działać w interesie mieszkańców tak utrudniają życie i każą jeździć parenaście kilometrów z przesiadkami, co będzie trwało minimum godzinę (pokonanie ok 18km). Sprawa nadaje się do telewizji

  0
  0
  • The pisze:

   Dobrze, że jechałeś już busem i wiesz wszystko ile się jedzie do Częstochowy.
   Jest napisane że te autobusy będą zsynchronizowane.

   Częstochowa to nie jest tylko dworzec PKS !

   0
   0
  • mieszkaniec pisze:

   “Autobusem z Hutek będzie można dojechać do Wąsosza i tam przesiąść się na MPK. Podobnie jak autobusami z Aleksandrii I i Konopisk, które będą dojeżdżać do Dźbowa. Komunikacja gminna ma współgrać z komunikacją MPK. Jeżeli zdarzy się, że ludzie spóźnią się na autobus, będą musieli poczekać na następny. A te z Wąsosza jeżdżą raz na godzinę, a z Dźbowa nawet dwa razy. Dojazd do centrum Częstochowy może zająć maksymalnie do dwóch godzin.” wcale nie będą na 100% dopasowane bo jeżeli bus się spóźni to na Wąsoszu “W miejscu przesiadkowym” trzeba czekać na kolejny. Zimą ekstra pespektywa marznąć na Wąsoszu pół godziny. Naprawdę Pan/Pani nie widzi że przesiadki na odległości Gmina Konopiska- Częstochowa (odległość ok 15km) są nieporozumieniem

   0
   0
  • Mieszkanka Konopisk pisze:

   Tak tyle ze w Dzbowie nie ma szkol srednich wiec niech pan nie porownuje tego do Centrum Czestochowy bo taka prawda ze dojazd bedzie utrudniony. Ale wg pana toku rozumowania po co ulatwiac zycie jak mozna utrudniac prawda??

   0
   0
 10. mieszkaniec pisze:

  “dojazd do miasta maksymalnie zajmie dwie godziny” ludzie?! my mamy do miasta 18km albo i mniej. Gmina, Wójt i Rada się szczycą osiągnięciami gminy, niech pochwalą się przy odbieraniu jakiejś nagrody, że zapewniają mieszkańcom dojazd do pracy, szkoły w obrębie do 20km w maksymalnie 2 godziny z przesiadką. CHORE

  0
  0
  • fakt pisze:

   GDZIE PISZE ZE 2 godziny się pojedzie???

   0
   0
  • mieszkaniec pisze:

   “Autobusem z Hutek będzie można dojechać do Wąsosza i tam przesiąść się na MPK. Podobnie jak autobusami z Aleksandrii I i Konopisk, które będą dojeżdżać do Dźbowa. Komunikacja gminna ma współgrać z komunikacją MPK. Jeżeli zdarzy się, że ludzie spóźnią się na autobus, będą musieli poczekać na następny. A te z Wąsosza jeżdżą raz na godzinę, a z Dźbowa nawet dwa razy. Dojazd do centrum Częstochowy może zająć maksymalnie do dwóch godzin.”

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Wójt wprowadził Radę w błąd. Oferta za którą głosowali radni brzmiała zupełnie inaczej. To jest samowolka władzy wykonawczej.

   0
   0
 11. Student pisze:

  Dać wójtowi następna statuetkę za super transport publiczny ! Kolesie powinni mu to załatwić! Człowiek nie pasujący do ram nowoczesnego zarządzania gminą! Jemu wydaje się że wszystkie rozumy zjadł! Posłuchajcie jego wystąpienia w tv ORION! Redaktor Kułakowski nie pozostawił na nim suchej nitki! Nawet rzeczowo nie potrafił uzasadnić za co otrzymał od kolesi że starostwa statuetkę
  Wielka trauma, że rządzi nami taki niemota!!!!!!

  0
  0
 12. Gospodarz pisze:

  Co wy wymagacie od wójta jak on nawet dla psa nie potrafił pomocy udzielić, jedynie stać go było na zapalenie świeczki! Wierzycie w to że on troszczy się o mieszkańców?????

  0
  0
 13. Kinga pisze:

  Czy wam rozum odjelo przeciez ludzie jezdza do pracy i szkoly maja tam dotrzec po ponad 2 godz jak nie maja bezposredniego dojazdu do miejsca przeciez te linie mpk nie docieraja wszedzie a przesiadanie.jest ryzykowne jezeli sa korki widac ze wymyslal to ktos kto bardzo dawno sie poruszal publiczna komunikacja.

  0
  0
 14. Mieszkaniec pisze:

  Już widzę ilość ludzi wsiadajacych w Dzibowie do MPK czy wszyscy się zmieszczą przecież MPK w Dzibowie już będzie miał pasażerów nie wspomnę o spóźnieniu sie autobusu wtedy totalna klapa.To jest bardzo zle rozwiazanie które moim zdaniem się nie sprawdzi. Brak logicznego myślenia na trasie Konopiska Czestochowa przesiadka szkoda że nie dwie przesiadki długość trasy ok 15km przecież to śmiech gdzie my żyjemy. Gratulacje dla wójta za logiczne myślenie.

  0
  0
  • Pani pisze:

   Mieszkancy Dzbowa tez sie buntuja nie maja zamiaru jezdzic zatloczonymi autobusami przez mieszkancow gminy Konopiska,ktorych zreszta jest sporo.

   0
   0
 15. Majka2 pisze:

  Ciekawe czy ktoś wziął pod uwagę osoby w starszym wieku. Dojezdzajace do lekarzy, dzieci do szkoły i ludzi do pracy i tak pks-y jeżdżące miały opóźnienie a teraz to paranoja! Gratuluje “rozwoju” gminy.

  0
  0
 16. Pytam pisze:

  Panie Redaktor! piszą tu coś ludziska o jakimś wywiadzie, show tego gwiazdora Żurka w światowej telewizji Ł-Orion!
  Puść Pan to! taki bestseller!!

  Wsyzscy – poza Smelą – chcemy wiedzieć za co un dostoł te nagrode od swojego kumpla!!!

  0
  0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  W ofercie na którą głosowali radni były 34 kursy z Częstochowy do Konopisk z ul. Focha lub Orzechowskiego (do uzgodnienia)

  0
  0
 18. jan pisze:

  GĄSIOROWSKI SKĄD WZIOŁES TE DWIE GODZINY CZEKAJCIE NA ROZKŁAD JAZDY I WTEDY MOZNA OCENIC I NAPIAC PRAWDĘ A WY ZASTANÓWCIE SIĘ

  0
  0
  • Mieszkanka Konopisk pisze:

   Panie Janie pisze się wziąłeś I proszę wylaczyc Caps Lock ,bo nie wypada tak krzyczeć.

   0
   0
 19. jan pisze:

  Uczniowie na pewno będą zadowoleni bo taniej i mogą jezdzic po całej Częstochowie.Wydaje się ze to lepsze rozwionzanie niz upadający PKS który jezdzi jak chce i kiedy zobaczycie co będzie po wakacjach i wtedy powiecie wy krzykacze ze wójt dobrze zrobił ale się do tego nie przyznacie i nie przejdzie wam to przez gardło

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Po co uczniowie mają jeździć po całej Cz-ewie ? Nie tylko uczniowie jeżdżą do Częstochowy. Jaka ma być cena jednego biletu np. z Hutek do Częstochowy? Okolice dworca PKP i PKS to największe centrum przesiadkowe w Częstochowie. Tu było miejsce docelowe połączenia z Częstochową zgodnie z ofertą. Jan nie tylko uczniowie ale wszyscy powinni być zadowoleni. Nie chwal tego “rozwionzania”
   bo i tak Wójta nie wybielisz, a po napisaniu daj swojemu dziecku sprawdzić aby wyeliminować byki.

   0
   0
  • Kinga pisze:

   Haha uczniowe beda zadowoleni ze na mrozie beda stac jak spozni sie autobus i wtedy beda wiecej na leki wydawac.

   0
   0
  • Pani pisze:

   Przeciez ten Jan to fejk widac po ortografii ???

   0
   0
  • Uczennica pisze:

   Ja jestem uczennica I nie jestem jakos zadowolona

   0
   0
  • Majka2 pisze:

   Będą zadowoleni, oczywiście. Nie będą zaczynać zajęć od 8 tylko od 10. Zgodnie z rozkładem jazdy, który jest udogodnieniem.

   0
   0
 20. Obiektwywny pisze:

  Nie jest dla mnie jasne podejmowanie decyzji przez Pana Żurka bez konsultacji z Radą Gminy. Gmina Konopiska to nie jest prywatny folwark Pana Żurka Proponuję zwołanie w trybie pilnym Posiedzenia Rady Gminy celem wyjaśnienia zamieszania
  Co do przedstawionego planu komunikacji. Poczekajmy z osądami Zobaczymy jak będzie to wszystko funkcjonować. Choć przyznać muszę że zastanawia mnie sprawa powrotu z Częstochowy do Hutek . Z zaprezentowanej mapki wynika, iż w Częstochowie muszę dostać się na linię 33 którą dojadę do Wąsosza W Wąsoszu przesiadka na linię 104 którą dojadę na miejsce. Szacunkowy czas jazdy został bliżej nie określony. Obecnie linią PKS czas jazdy Częstochowa – Hutki, Hutki-Częstochowa to ok 30 minut Nie wydaje się mi aby według nowej propozycji czas jazdy był zbliżony wręcz przeciwnie znacznie się wydłuży. Przykładowo : Obecnie autobus PKS ma odjazd dworca głównego o godz 16:20 W Hutkach jesteśmy ok godz 17:00 Bez żadnych przesiadek i pierdół .
  Ps. PKS do końca marca nie zmienia rozkładu jazdy także mamy czas na test .

  0
  0
 21. OBI pisze:

  Będzie się w Hutkach jak PKS pojedzie, a nie odwołają kursu.
  O której po 16 jest kolejny kurs do Hutek?
  Poczekajmy naprawdę na rozkłady.
  Moim zdaniem trzeba zmian. PKS jest nieudolny, nie ma żadnych innych pomysłów. Jak odwoływać, ciąć i jeździć gruchotami.
  Ta zmiana nam pokaże, czy będzie lepiej. Dla mnie liczy się większa częstotliwość i kursy w weekendy i to będzie atut.

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   tylko ani czasu ani tej częstotliwości lepszej nie będzie dla mnie to jest jakaś masakra

   0
   0
  • indes pisze:

   Ma Pan rozkład? Że wie Pan że nie będzie lepszej częstotliwości?

   0
   0
  • Wyborca pisze:

   popatrz na te propozycje

   0
   0
  • Pani pisze:

   Ludzie co wy chceci od tego Pks? Ja nie mam mu nic do zarzucenia. Jaka macie pewnosc ze nowa kumunikacja bedzie lepsza?

   0
   0
  • pracownik PKS pisze:

   Prawda jest taka, że PKS nie ma dotacji. Gdyby gminy przeznaczyły pieniądze zamiast na prywaciarza na PKS wtedy byłyby pieniądze i na nowy tabor i na kierowców. PKS boryka się z problemami nie przez złe zarządzanie, tylko przez to, że każdy myśli że PKS ma drukarkę z pieniędzmi..

   0
   0
  • Kasia pisze:

   Pracownik Pks ma pan racje szkoda ze nikt z gminy o tym nie pomslal

   0
   0
 22. Górniak Stanisław pisze:

  Oferta przedłożona Radzie Gminy opiewała na prawie 2 190 tys zł/ rok . nic nie wiemy o porozumieniu z MZDiT w Częstochowie na jakich warunkach, jedyna informacja to taka że nie dojedziemy do Częstochowy na jeden bilet jak informowano w ofercie za 4,5 zł. Ponadto ciekaw jestem o ile spadła kwota oferty z powodu skrócenia kursów do Częstochowy.

  0
  0
  • Zmartwiona mieszkanka pisze:

   Prosze Pana a nie daloby sie tego wycofac ,aby jezdzil znow pks?my nie mamy mu nic do zarzucenia

   0
   0
  • Zbulwersowany pisze:

   Panie Radny! wielki szacun dla Pana za pilnowanie tego cudaka! z tego co tu czytam na stronie urzędu jest Pan członkiem Komisji Rewizyjnej. A wójt oszukał radnych! Komisja Rewizyjna powinna NATYCHMIAST zająć się tą sprawą! Nie wiem jakie ma Pan szanse, jest Pan jeden, ale z tego co tu czytam TYLKO PAN może sobie spojrzeć w lustrze w twarz.

   0
   0
 23. Mieszkanka Konopisk pisze:

  Masakra jak ma to tak wygladac to juz lepiej jezdzic pks. Wcale nie bylo zle ludzie zawsze beda narzekac. Przynajmniej to byla sparawdzona firma ,ktora jezdzila po wielu miejscowosciach, to ze kilka razy nie przyjechal to co ten nowy tez moze nie przyjechac I co bedziecie szukac 3 przewoznika? Pomysl z przesiadkami nietrafiony wymyslil to ktos kto nigdy nie jezdzil komumikacja publiczna. Ludzie w tej gminie powinni miec zdecydowanie wiecej do powiedzenia a nie ze wszystkie decyzje podejmuja radni przez co sa nietrafione. Mieszkancy sa co malo powiedziane niezadowoleni z transportu ,poniewaz zostalismy oszukani ,ze nowy przewoznik bedzie jezdzil so centrum. Nie postepuje sie tak z wyborcami krorzy zaufali panu wojtowi glosujac na niego. Zmiany mialy byc na lepsze a sa na gorsze.

  0
  0
 24. Lukasz pisze:

  Skoro w granicach gminy są 3 linie MPK 69 na nieradzie, 33wasosz oraz 23na końcu leśnej za palyszem. To dlaczego nie wykorzystacie tych busów żeby lepiej wyprowadzić ludzi z gminy przy użyciu infrastruktury, ten obecny koncept to jakiś żart z uwagi chociażby na to ze ten AS który to tworzył nie uwzględnił lini PKS oraz busów prywatnych które już kursują np z Lublińcu do Częstochowy. Teraz to wyglada tak ze jak te rozkłady się uwzględni to co 10 minut wybrańcy z okolic urzędu gminy będą mogli się wydostać do Czestochowy. Pytanie zatem się nasówa jedno co z pozostałymi mieszkańcami gminy ? V

  0
  0
 25. Mieszkanka Rększowic pisze:

  Niesprawiedliwy podział mieszkańców gminy. Dlaczego mieszkańcy mieszkający w Konopiskach czy Aleksandrii dojada do Dźbowa a mieszkańcy z Rększowic tylko do miejscowości Wąsosz?

  0
  0
  • Zmartwiona mieszkanka pisze:

   Niesprawiedliwe sa te przesiadki

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Mieszkańcy się cieszyli że będziemy mieli wójta z Rększowic. I co zrobił z własnej inicjatywy dla Rększowic. Nic, nul, zero. Droga Hutki- Rększowice i droga za remizą załatwiona z powodziówek przez poprzednią ekipę, Chodnik do mostu w Nieradzie- kontynuacja inwestycji poprzedniej ekipy.
   Nawet zablokował na zebraniu wiejskim wniosek o wykonanie projektu na rozbudowę sali gimnastycznej w szkole w Rększowicach gdzie z Radą Solecką uzgodniliśmy aby dołożyć na ten cel ok. 10 ts z funduszu sołeckiego. Wojt tylko potrafi się chwalić, obiecywał przebudowę drogi 908 w Rększowicach. jak się nie interesuje i nie zabiega to efektów brak. Droga ta nie jest objęta dofinansowaniem z RPO Woj. Śl na lata2014-2020 Oś priorytetowa VI “Transport” Działanie 6.1
   “Drogi wojewódzkie”.

   0
   0
 26. Studentka pisze:

  Tu nie ma na co czekać. Jeśli radni uważają że to bez ich zgody to powinni zwołać zebranie i coś z tym zrobić. Wkoncu po coś są w tej radzie. Potrzebne są zmiany ale te są na gorsze. Na pewno nikomu nie wyjdzie na dobre przesiadanie się, tracenie czasu i marzniecie na deszczu, czy przy wietrze na Wąsoszu jak się na mpk nie zdąży, albo będzie opóźniony. Tym bardziej, że na Wąsoszu nie ma nawet miejsca żeby osoby z busa schowaly się przed deszczem czy śniegiem. I jestem też osobą uczącą i wcale nie uważam że uczniowe się cieszą tym że będą musieli wcześniej wstać żeby dojechać, czekać na dwóch przystankach żeby się dostać do szkoły. Tym bardziej że często się jeszcze przegląda jakieś notatki podczas jazdy. A tu ledwo się wsiadzie juz trzeba wysiadac i czekać. Jeśli jak uważa Pan z rady to było zrobione bez ich wiedzy to powinni jak najszybciej cos z tym zrobić, żeby jednak bus jeździł na całej trasie Gmina Konopiska- Częstochowa

  0
  0
  • Zmartwiona mieszkanka pisze:

   A nie lepiej zeby pks jezdzil caly czas przeciez nie bylo tak zle nie wiadomo jak bedzie teraz

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Studentko ma Pani 100% racji jestem za zwołaniem w trybie pilnym sesji Rady Gminy Konopiska jak to napisał Obiektywny, tylko jest jedno ale, może to zrobić Wójt lub 1/4 ustawowego składu rady. Ja taki wniosek złożę tylko niech mi Pani wskaże którzy radni podpiszą się pod tm wnioskiem. Chętnych proszę o kontakt.

   0
   0
  • Kasia pisze:

   Co to da zle wrazenie poczatkowe co do tego przewoznika I tak zostanie kazdy bedzie pamietal ze juz na samym poczatku zostal zrobiony w bambuko

   0
   0
  • kasia pisze:

   Ja sie boje co jeszcze wyniknie dobrze ze pks jeszcze jezdzi

   0
   0
 27. Konopiska pisze:

  To jest chore co tu się porobilo. Ja pracuje na 3 zmiany i nie wyobrażam sobie zeby codziennie się przesiadać…

  0
  0
  • Zmartwiona mieszkanka pisze:

   Czy jest pani/pan za pks aby jezdzil znow zamiast tego dziadostwa z przesiadkami?

   0
   0
  • Konopiska pisze:

   Jestem jak najbardziej za PKS-em. Przynajmniej nie ma przesiadek. A to co sie teraz wyprawia to jakas paranoja…

   0
   0
 28. Obiektywna pisze:

  Najlepiej zeby jezdzil caly czas pks mie wiadomo jak bedzie z ta cala nowa firma zastanowicie sie zanim jeszcze zaczely jezdzic z niej autobusy to juz sa klamstwa I niejasnosci a boje sie ze potem wyniknie wiecej. Slyszalam ze pks ma jezdzic do konca marca I ja I moi znajomi juz wykupilismy na niego bilety poniewaz boimy sie w zaistnialej sytuacji zaufac nowym busom same niejasnosci. Nawet nie wiadomo jak beda te autobusy wygladac czy beda komfortowe w ktorym miejscu bedzie sie kupowalo bilety miesieczne.mieszkancy Konopisk I Aleksandrii sa jak najbardziej za tym aby pks znow jezdzil

  0
  0
  • ... pisze:

   Jeśli tylko PKS będzie jeździł to ja i większość osób które znam też kupujemy bilety PKS.

   0
   0
 29. miłośnik pisze:

  Czy miasto Częstochowa ma zamiar zwiększyć częstotliwość kursowania linii 33 z Przyjemnej/Wąsosza , 23 z przystanku Dźbów i 38 z Dźbowa do przystanku Estakada gdzie można się przesiąść na tramwaj? Na dzień dzisiejszy Wąsosz i Dźbów to słabe węzły przesiadkowe…miało być nowocześnie i europejsko a widać że na razie po polsku…

  0
  0
 30. Chcemy pks pisze:

  Fajne zmiany to my juz wolimy pks znow. Jaki byl taki byl ale sie przynajmniej przesiadac nie trzeba.

  0
  0
 31. Kasia pisze:

  Czy ta nowa firma jest z Gliwic,?

  0
  0
 32. miłośnik pisze:

  Nie można potępiać wszystkiego w czambuł , “nie bo nie” . Jeśli gmina zaproponuje silne linie wewnątrz gminy, tj. częściej niż PKS, do punktów przesiadkowych ale i druga strona wzmocni swoje linie to może coś z tego będzie. Jeśli proponuje sie przesiadkę np.w Wąsoszu na autobus 33 który kursuje raz na godzinę to niezbyt rozsądne.

  0
  0
 33. ... pisze:

  Proponuje wszystkim kontynuować zakup biletów miesięcznych PKS nawet jeśli będą droższe bo juz lepsze to niż przesiadki. Nie pozwólmy na takie traktowanie. To jest paranoja…

  0
  0
 34. pracownik PKS pisze:

  Zdecydowanie proponuję wsparcie PKSu i listy do urzędu z prośbą o wsparcie PKSu zamiast inwestowanie prywatnego przewoźnika! Pan Wójt zamiast już dawno pieniądze, które inwestuję w GTV dać PKSowi to udaje, że przewoźnik jest zły.. brawo wójt!

  0
  0
  • Kasia pisze:

   My bysmy chcieli spowrotem pks tylko jak to zrobic kierowac jakies wnioski do gminy? Czy cos.? Daloby to jakis rezultat? Moze pracownicy nie wiedza w czym jest problem I trzeba im to nakreslic

   0
   0
  • Mieszkanka pisze:

   Przewoznik wcale nie jest zly. Wiadomo zawszs moze sie popsut autobus moga byc komplikacje nie wiadomo jak z nowym.przewoznikiem jakies kursy tez moga wypasc ludzie musicie to zrozumiec nieraz prywatne auto tez wam sie popsuje I co? Czyja to bedzie wina?

   0
   0
 35. wiarus pisze:

  proponuję odkurzyć taczke , którą posiadają na stanie mieszkańcy Aleksandrii i skonczyć ten cyrk z nieudacznikiem!!! Mieszkańcy zasługują na szacunek i powinni takiego nieroba prędko przepedzić z urzędu.

  0
  0
 36. janek pisze:

  P Górniak proszę powiedziec tym ludzią co stali w Rększowicach i czekali na Pks o 6 rano który nie przyjechał i wczoraj nie odjechał o 14 30 do Katowic jezeli nie jezdzicie Pksem to nie zabirajcie głosu. Poczekajcie na przystankach ciekawie jak będzie wam wesoło i człowiek się zastanawia czy pojedzie do pracy czy nie czy wróci z pracy .Gówno mnie obchodzi czy będe miał przesiadkę byle bym zdązył na czas do pracy i szef mnie nie opier .

  0
  0
  • Kasia pisze:

   *ludziom po pierwsze I ma pan gwarancje ze NIGDY nie wypadnie ani jeden kurs nowego przewoznika??to fajnie

   0
   0
 37. Walaszczyki pisze:

  A co z nami? Kiedy do nas dojedzie jakiś bus. Nie obchodzi mnie czy to będzie pks czy prywatny przewoźnik. Płacę podatki i do pracy muszę dojeżdżać autobusem. CO Z NAMI?

  0
  0
 38. Tiks24 pisze:

  Pomysł moim zdaniem sluszny. Zapoczatkuje siec komunikacji gminnej i skordynuje Konopiska z Czestochowa. Rozsadniej jest dojechac w 15 min np z Rekszowice do Dzbowa. Tam maja byc 3 a moze w przyszłości 4 kierunki jazdy. Po co jechac na pks na wolnosci skoro chcę jechac na Bleszno? Z Dzbowa pojade Jagiellonska do trasy MPK. W dokladnym planie jest info ze odjazdy beda zsynchronizowane pomiedzy mpk a Konopiskami wiec zaden autobus nikomu nie ucieknie. Jeszcze bilety czasowe wspólne i bedzie ok.

  0
  0
  • Zły pisze:

   Nie wszyscy mieszkancy jezdza na Bleszno jest pan mniejszoscia a moze nawet jedyny…

   0
   0
  • logan paul pisze:

   Jeśli chciał Cię Pan dostać na Błeszno, to wystarczyło wysiąść przy straży i pojechać bodajże 31 :) a teraz uwaga- będzie Pan musiał się przesiadać 2 razy, najpierw z Dźbowa na straż, a potem ze straży na Błeszno, WIELKA GRATULACJA ZA MYŚLENIE, pewnie klakier wójta

   0
   0
 39. Zbulwersowany pisze:

  ale jaja! Po pierwsze okłamał radnych! organ stanowiący prawo, które on, wójt, ma wykonywać! Wprowadził ludzi w błąd.
  Po drugie – Dźbów to co prawda też Częstochowa, ale jest różnica czy wysiadam w centrum miasta i pod nosem mam tramwaj i autobusy czy muszę marznąć (moknąć, prażyć się) na wygwizdowie w Wąsoszu czy Dźbowie. PKS wypadł z rozkładu? nikt nie przysięgnie,że nowemu przewoźnikowi się to nie zdarzy. Technika też czasem zawodzi.
  Po trzecie – marzec za pasem, a przewoźnik miał brak kierowców i nie wszystkie pozwolenia!
  No i po czwarte – te ceny!
  A kasa wcale nie mała…
  Miało być lepiej a zanosi się na gorzej…
  Co z tą taczką?

  0
  0
 40. Inka pisze:

  Pks narazie jeździ to najważniejsze ale Wojt powinien wycofać się z umowy bo te przesiadki to katastrofa. Pks ogłosił że narazie nie zawiesza kursów i to jest najważniejsze ☺

  0
  0
 41. Hohopitan pisze:

  Jeśli GTV Bus wykaże się profesjonalizmem w realizacji zadania, to wszyscy skorzystacie na tym. Przesiadki nie są złem jeśli są ogarnięte i zaplanowane. Wciągu ostatniego półrocza częstochowski PKS niestety ale skompromitował się do reszty. Po za tym tak naprawdę to nie Wasz wójt postawił Was pod ścianą tylko PKS. Zaproponował mocno okrojoną ofertę z rachunkiem do zapłacenia. Niestety ale PKS nie ma nic do zaoferowania więcej.
  Jeśli będą przesiadki dobrze skomunikowane, podróż wydłuży się o góra 15-20 minut. Jeśli rozwiazanie się nie sprawdzi, zawsze można szukać innego wariantu. Pomimo kosztów dla gminy może warto też bardziej zacieśnić współpracę z MZDiT.
  Ja osobiście jako mieszkaniec miasta niewyobrażam sobie, żeby autobus na państwa czekał na pętli dłużej niż 2 minuty. I sądze, że jeśli przsiadki będą zrobione z głową to się uda. Jeśli nie to i mieszkańcy miasta i Wy będą mocno niezadowoleni. Dać szansę, jeśli się nie uda to prosić o powrót MPK do gminy.

  0
  0
 42. indes pisze:

  POPIERAM.
  NIECH RUSZY, NIECH POKAŻE GTV ZE OGRANIE TEMAT.
  JEST ALTERNATYWA PKS, tylko że oni tych 160 gratów nie wymienią jeżdżąc tylko po Gminie Konopiska.
  Jaką PKS ma wizję ?

  0
  0
  • Mieszkanka pisze:

   Do tej pory ludzie byli zadowoleni z uslug pks w ostatnim czasie poprawila sie jakosc uslug. A wizja jest taka ze on przynajmniej byl I mozna bylo nim dojechac. Z nowym przewoznikiem klamstwa I niejadnosci sa juz na samym poczatku a tak jak ludzie pisza transport jest nie pewny boja sie mu zaufac kupuja bilety na pks

   0
   0
 43. miłośnik pisze:

  Autobusy MPK też mają rozkład jazdy i przewożą większą ilość pasażerów którzy czekają na przystankach, nie będą czekać na busa z gminy Konopiska. To Państwo będziecie czekać na autobus miejski w Dźbowie i albo w lesie na węźle przesiadkowym pełną gębą w Wąsoszu. Znając częstotliwość kursowania linii 23 , 33, i 38 i opóźnienia linii miejskich to czasami mogą być mało przyjemne przesiadki. raczej wątpliwe że będą to przesiadki “drzwi w drzwi”.

  0
  0
  • Mieszkanka pisze:

   Oczywiscie zaden mpk nie bedzie czekal na jakiegos gminnego busika z mieszkancami ktory I tak zapewne bedzie sie spozniac gdyz dojazd bedzie utrudniony. Fajne polaczenie z Czestochowa szkoda ze z jej poczatkiem. Pomysl jak zwykle nietrafiony

   0
   0
 44. Wozak pisze:

  Całe zamieszanie z tymi kursami autobusów po stronie wójta. Wyprowadza ludzi w pole ,bez przystanków przygotowanych na przesiadki. Cwaniak tylko dla siebie robi dobrze a ludzi ma w poniżeniu wielkim. Radnym mówi co innego i robi co chce .Trzeba skończyć z tym.

  0
  0
  • Mieszkanka pisze:

   Dokladnie totalna samowolka ja juz czekam na kolejne wybory z niecierpliwoscia aby moc na kogos innego zaglowosowac

   0
   0
 45. Zainteresowana pisze:

  Pan wójt nie pomyślał o tym że autobusy miejskie są przepełnione . Gdzie niby maja zmieścić się wszyscy mieszkańcy całej gminy ?

  0
  0
  • Mieszkanka pisze:

   No wow jak zwykle nie pomyslane tak to jest jak nie przedluzy sie umowy z pks I na ostatnia chwile szuka na sile transportu

   0
   0
  • Dorota pisze:

   I znów zacznie się odwieczna wojna między Konopiskami, a Dźbowem- tym razem o miejsce w autobusie. To ponoc już kiedys było, hmm?

   0
   0
 46. Zainteresowana pisze:

  Przejazd Aleksandria- Dźbów : 15 km koszt biletu 2 zł
  Przejazd Hutki – Wąsosz : 8 km koszt biletu 2 zł
  Pan Wójt zadbał o swoich wyborców ?

  0
  0
  • !!!! pisze:

   No chyba nie bardzo bo jak ktoś ma miesięczny PKS i dojeżdża do np: Sabinowa do pracy to teraz już na dwa miesięczne będzie musiał zapracować. Gdzie ta dbałość wójta o wyborców pytam ?

   0
   0
 47. zycie pisze:

  Moim zdaniem oferta gminy na już nie jest idealna, ale trzeba dać szansę.
  Ale jeśli PKS Cz-wa padnie tak jak Lubliniec to będziemy mieli tak jak w Herbach ostatni bus z Czwy o 16.50 który weźmie 15 osób. Dlatego warto na spokojnie przyglądać się temu jak to nowe funkcjonuje i ewentualnie modyfikować. Mam nadzieję że autobusy GTV są lepsze od PKS-u.
  Problem PKS jest złożony to jest ponad 100 autobusów które muszą za chwilę wymienić, bo się rozpadną. Tylko że na już albo w przeciągu 2-3 lat i tak tego nie zrobią. Przykre to ale tak będzie moim zdaniem jak z PKS Lubliniec, od lat złe zarządzanie firmą i tyle.

  0
  0
  • Mieszkanka pisze:

   Tak tyle ze jak GTV sie nie sprawdzi apks przestanie jezdzic do Konopisk to co wtedy?

   0
   0
 48. Janka pisze:

  Ja mam tylko jedno pytanie ilu osobowe są te BUSY i jak to ma wyglądać w praktyce. Rano jak dzieciaki jadą do szkół to w małym busie raczej ciężko będzie się pomieścić. Np taki kurs Aleksandria -Kopalnia-Konopiska .

  Czy ktoś wie jak duże są i ile miejsc jest w tych busach?

  0
  0
 49. Zbulwersowany pisze:

  Janka, dobre pytanie! Kto ma jakieś informacje, bo ci z urzędu nam nie odpowiedzą przecież.

  0
  0
 50. Jakub pisze:

  Zrobiony zostal po prostu wiejski mpk szkoda ze tracimy bezposrednie polaczenie z Czestochowa

  0
  0
  • Zły pisze:

   To co jak ja wsiadalem na przystanku na Wygodzie to nagle mam 55 zl placic za 3 przystanki? Jakis zart?? Wole dolozyc dyche I jechac z pks to konca bo to jeszcze nie koniec kosztow jeszcze bilet na mpk!!!-jestem tylko uczniem technikum nie stac mnie na takie koszty

   0
   0
 51. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Te propozycje to jawne żarty! Mieszkamy tak blisko i mamy się przesiadać po kilka razy? Jeszcze pierniczą, że Dźbów to centrum przesiadkowe… Centrum przesiadkowe to może być II Aleja N.M.P. czy Estakada w Częstochowie – gdzie jest kilkanaście linii miejskich plus podmiejskie i można się swobodnie przesiadać. Gmina robi sobie żarty! Niech Radni- bezradni jeżdżą w takich warunkach. Jesteście naszymi przedstawicielami i coś powinniście robić dla mieszkańców, a nie przytakiwać co Wójt powie. Uważam, że na naszym lokalnym rynku powinniśmy stawiać na MPK Częstochowa lub PKS Cz-wa, a nie wpuszczać kolejnego przewoźnika. Dopóki jeździ PKS zamierzam z niego korzystać, bo nie uśmiecha mi się latać po Dźbowie. Kupuję bilet z punktu A do B tak jak do tej pory. Większość mieszkańców jest przyzwyczajona do takich standardów. Sprawa komunikacji jest tak ważna dla naszych mieszkańców, dlatego powinny odbywać się w tej sprawie spotkania z mieszkańcami każdego z sołectw. Każdy miałby prawo się wypowiedzieć w tej sprawie- a tak narażacie nas na stres i dodatkowe koszty(mam na myśli bilet MPK, jeśli ktoś z niego nie korzystał).

  0
  0
 52. ... pisze:

  Kto jest za pks do Czestochowy a kto za Gtv Bus do Dzbowa?

  0
  0
 53. Propozycja pisze:

  Mam propozycje. Prosze na Facebooku zrobic ankiete niech mieszkancy tez maja prawo glosu!!!!!

  0
  0
 54. były pasazer PKS pisze:

  Mieszkańcy Konopisk i wsi ościennych, burmistrz o Was zadba , w sezonie zimowym postawi specjalnie dla Was koksowniki wiec w cale nie zmarzniecie , PKs i tak długo jeździł za pól darmo, na dłuższą metę nikt nie będzie dokładał do interesu… bursiarze jakoś nie pchają się na nierentowne trasy i co najlepsze jeżdżą tylko tam gdzie jest kasa. Prezes ma racje koniec sponsorowania gmin, jeżdze dużo po mieście i widzę ile ludzi jeździ w PKS i sam wiem że niektóre kursy są nie opłacalne.
  Nawet mam skrócony rozkład jazdy z 2000 roku i zobaczylibyście ile wtedy było autobusów i co najważniejsze w niedziele kursowały od rana do wieczora

  0
  0
  • Patrycja pisze:

   Widac ze nie pisal tego mieszkaniec Konopisk Konopiska to GMINA wiec mamy wojta nie burmistrza ?

   0
   0
  • były pasazer PKS pisze:

   Patrycja Partycja przyznaje Ci racje Wójt….może Pan Wójt to czyta i pomyśli o koksownikach dla Was :)

   0
   0
  • Patrycja pisze:

   Mozesz sobie darowac zarty z koksownikami. Nie widzisz problemu tam gdzie naprawde jest . Zeby jezdzac 13 km robiac przesiadki to wsty w 2018 roku!! Zreszta jezeli ktos jezdzi mpk to ktore juz jest zatloczone to niech wyobrazi sobie ze teraz beda do niego wsiadac mieszkancy jeszcze 2 wsi. Bardzo bezpieczna jazda nosem przy szybie gwarantowana

   0
   0
  • Tiks24 pisze:

   Patrycja – wszędzie w Europie sa przesiadki a nie kursy z jednym pasażerem 18 – 20km. Po to jest system komunikacji zbiorowej. W Konopiskach cos się zmienia w tym kierunku i dobrze. Pomyśl, gdyby pks był Twoją firmą? Pozdrawiam

   0
   0
  • Zbulwersowany pisze:

   Nawet pan z Orionu w czasie wywiadu z wojtem powiedzial ze te przesiadki to slaby pomysl jak na 21 wiek.

   0
   0
 55. Anka pisze:

  Okazuje się że to już norma wójt musi wszystko spiepszyc a potem wylewane są pomyje! Jeśli nie umie się rządzić to niech pilnuje wnuków! Wystarczy tego bałaganu i zastanówmy się aby w nadchodzących wyborach podziękować mu za ten bałagan i niemoc! Posłuchajcie wywiadu wojta w tv ORION!

  0
  0
  • Zbulwersowany pisze:

   no właśnie, jakiś ciekawy wywiad w Orion a ja nie mogę tego obejrzeć. Ma ktoś linka?niech tu podrzuci, co ten gwiazdor tam naopowiadał?!

   0
   0
 56. Bez gadu gadu pisze:

  Licząc ze taki strup bus na 9 osób pali 9/100 to koszt za kilometr bez amortyzacji to 0,45pln dajmy 0,9 z olejem filtrem itd za kilometr . Rekszowice Wososz Konopiska 7km trasa. Czyli 11zl w jedna stronę kosztu. pytanie ile bilet będzie kosztował per człowiek i ile takich człowieków w takim busie bedzie. Resztę policzcie sami. Ludzie z gminy jak mnie wkurza to donos ABW murowany nie tego się spodziewałem przeprowadzając się na ta wiochę

  0
  0
  • Pytam pisze:

   tu ktoś zamieścił linki, to są normalne, duże autobusy, no w tym i mały bus też, ale co będzie u nas jeździło? Niewiele korzystam z transportu publicznego, lepszy własny choćby maluszek, ale zawsze…
   Po cholerę nam choinki najpiękniejsze w okolicy (czytaj najdroższe), koncerty gwiazd, imprezy, jak ludzie nie mają czym dojechać do roboty

   0
   0
  • indes pisze:

   Interes masz murowany:-)
   Kup se busa strupa.

   0
   0
  • zycie pisze:

   Aha. Zamiast głupio pisać trzeba było poczytać specyfikację zapytania przetargowego. Jest jasno napisane o autobusach i to nie starszych niż 2000 rok. Więc ty raczej z strupem się nie łapiesz:-)

   0
   0
  • Patrycja pisze:

   Dokladnie po co te koncerty,wydarzenia jak sie nie ma pieniedzy na transport I inwestycje to sie nie powinno balowac

   0
   0
  • wozny pisze:

   Wójt powinien odpowiadac przed radą za samowolę w ustawianiu jazdy do częstochowy. Radni podjeli uchwałę a wójt robi co innego. Zachowuje sie jak by to gmina była jego prywatnym folwarkiem.

   0
   0
 57. ciekawa pisze:

  A w specyfikacji było coś napisane o przesiadkach czy mowa była o Częstochowie Orzechowskiego-Focha do uzgodnienia?

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Oferta przedstawiona Radzie Gminy zawierała dojazd do centrum Częstochowy ul Focha lub Orzechowskiego ( do uzgodnienia)< radni nic nie słyszeli o przesiadkach w Dźbowie i Wąsoszu ani o porozumieniu Z MZDIT.

   0
   0
  • ciekawa pisze:

   Czyli możemy spokojnie spodziewać się że pojadą busiki zamiast autobusów. Przetarg do niczego nie zobowiązuje?
   Mam nadzieję że nie będzie na przystankach kto pierwszy ten lepszy ( ja jadę ty czekasz na następny)!!!

   0
   0
  • Kinia pisze:

   Rownie dobrze moze nic nie przyjechac skoro wszystko jest na slowo honoru

   0
   0
 58. Ale pisze:

  Rozumiem że o godzinie 7 rano 4 pełne autobusy z gminy Konopiska zmieszczą się w autobusie 33 ? Ale jaja ?

  0
  0
 59. Magda pisze:

  Mieszkańcy chcą bezpośredniego połączenia z Częstochową!!!Nie mam nic przeciwko GTV ale niech jeździ do Częstochowy bez przesiadek. A jeżeli nie potrafi tego zagwarantować, to po co nam taki przewoźnik? Zostaje MPK albo PKS. Kto chce by jeździło MPK?

  0
  0
 60. Pasażer pisze:

  Lepiej bez zbędnych problemów jeździć pksem (dopóki jeździ) niż się przesiadać na wariackich papierach

  0
  0
  • Zbyszko pisze:

   Myślisz że teraz za dotknięciem czarodziejskiej różdżki PKS zacznie jeździć o czasie i planowo? Już zapowiedzieli że od 1kwieta wszystko co nierentowne zostanie uciete. Czekam na oficjalny komunikat ale podobno po 1 kwietnia w weekend miałby jechać tylko jeden kurs przez niedzielę. Wtedy by było larmo.

   0
   0
  • Kinia pisze:

   A czego sie pan spodziewal po tym jak umowa z pks nie zostala podpisana? Ja tylko zastanawiam sie jak ci wszyscy mieszkancy wpakuja sie w 1 mpk przeciez to naruszy zasady bhp

   0
   0
 61. Dorota pisze:

  Nie zgadzam się na taką formę kursowania autobusów. Szkoda sobie strzępić języka na to wszystko. To się nadaje do telewizji

  0
  0
 62. Zbyszko pisze:

  Informacje z innych gmin. Olsztyn zrezygnował z PKS i nowa firma będzie dowodzić ludzi tylko do pierwszego przystanku w Częstochowie. To samo Poczesna, Mykanów. Niestety problem nie jest w Wójcie ale w prezydencie Częstochowy. On nie chce wpuścić nowych firm do miasta. Konopiska też tylko do pierwszego przystanku.

  0
  0
  • ciekawa pisze:

   A te informacje są pewne? Czy to kolejna manipulacja i ogłupianie mieszkańców?
   Bo teraz przeciętny “Kowalski” pomyśli jak inni mają tak samo to pewnie nie wina naszego wspaniałego wójta tylko wszyscy inni są winni.
   Ale spore znajomości musiał mieć właściciel Busów które jeżdżą przez konopiska do Częstochowy jego Matyjaszczyk wpuścił.
   Dla mnie to co się tu dzieje to jakaś masakra.

   0
   0
  • Kinia pisze:

   Zbyszko przeciez pks nie bedzie jezdzil na wode. Za cos musi kupowac paliwo jak ma byc dofinansowany skoro gminy nie przedluzaja z nimi umow. Skoro kursy sa nierentowne to po co maja jezdxic z 2/3 osobami wiadomo ze lepsze juz to niz te przesiadki ale wystarzczyloby sie zastanowic nad tym zamiast tylko krytykowac pks

   0
   0
 63. zycie pisze:

  http://gminakonopiska.pl/wiadomosci/stali-przystanku-a-pks-przyjezdzal/
  na tym portalu, albo macie amnezję albo ktoś tu jest chory….
  jestem za czymś nowym

  0
  0
  • Kinia pisze:

   Teraz beda stali na przystnku w Dzbowie gdy nie zmieszcza sie do miejskiego. Z wlasnego przynajmniej mieli blisko zeby wrocic sie do domu

   0
   0
  • prawnik pisze:

   Ale Pani pesymistka.
   Idąc pani pesymistycznym myśleniem za 15 minut będzie kolejny MPK a to nie jest kilka godzin stania….
   Pesymista widzi wszędzie problem:-)

   0
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   15 minut to duzo gdy chce sie zdazyc do pracy.. a moze mam przez to wyjezdzac godzine wczesniej z domu? Prawda taka ze te przesiadki to zly pomysl utracilismy tylko bezposrednie polaczenie z Czestochowa

   0
   0
  • Tiks24 pisze:

   Nareszcie dobre, nowoczesne rozwiązanie. Wspomnicie moje slowa – transport publiczny to nie przejechanie dwóch osob o 10.34 przez 21 kilometrów w pustym pks. To siec połączeń. To mobilnosc i wybór. Ocenicie jak zaczna i po pół roku. Pozdrawiam

   0
   0
  • Kinia pisze:

   Tiks24 czemu probujesz manipulowac ludzmi? Kazdy wyraza swoje zdanie ty piszesz do ogolu probujac narzucic zawsze na sile wszystkim wlasne ,,ludzi zobaczycie wspomnicie moje zdanie….”

   0
   0
 64. prawnik pisze:

  1. nastawienie prezydenta i urzędników z Częstochowy jest takie – gminy dowożą do pierwszych przystanków, dalej jedziecie MPK. Może i dobre, ale czas zweryfikuje. Jedno jest pewne Częstochowa nie chce nikogo wpuszczać na teren miasta poza MPK, powody podaje się m.in. ekologiczne, nie wiem jak jest ale taka jest oficjalna linia.
  Częstochowa będzie budować z funduszy węzły jak np na Lotosie, gdzie docelowo będą przesiadki.
  2. wójt gminy Konopiska zgodnie z przepisami nie może finansować żadnemu przewoźnikowi za kilometry przejechane poza gminą Konopiska.
  3. temat transportu nie jest taki łatwy jak się wydaje, niestety i tam wkrada się polityka, i interesy Częstochowy… Pewnie najchętniej MPK jeździłoby do Aleksandrii, Hutek, Korzonka, Konopisk licząc po ich stawce liczę, że gmina za taką usługę zapłaciłaby ok 3,5-4,0 miliona rocznie. Więc taki komfort bardzo kosztuje i jest raczej nierealny.
  4. Sama krytyka nic nie zmieni, każdy ma swoje widzimisię i myśli, że jest najważniejszy i że akurat jemu się należy. Zawsze będą zadowoleni i niech jeźdżą nowym rozwiązaniem i zawsze będą zawiedzeni, pytanie tylko co zaproponowali oprócz plucia?
  Pozdrawiam wszystkich.

  0
  0
  • Ale pisze:

   Do – Prawnik .
   W takim razie dlaczego 2 linie będą dojeżdżać do Dźbowa? To jest poza gmina Konopiska .

   0
   0
  • prawnik pisze:

   Ponieważ Cz-wa się godzi na ten wariant. Docelowo po wybudowaniu pętli i infrastruktury na Lotosie tam mają być przesiadki.

   0
   0
  • prawnik pisze:

   Częstochowa stawia warunek to wy do nas jedziecie, nie my do Was, trochę to głupie bo wozimy im uczniów, pracowników, etc…. ale takie są realia.

   0
   0
  • komunikacja pisze:

   Guzik prawda. Nie znasz sytuacji to się nie wypowiadaj. Nie będzie na Dzbowie centrum przesiadek. MPK chętnie pojedzie tylko niech gmina zapłaci, nikt za darmo nie będzie jeździć.

   0
   0
  • prawnik pisze:

   NIe na Dźbowie a na Lotosie.
   No pewnie za 4 miliony każdy pojedzie.
   I w tym interes jest Czestochowy jak chcecie bezpośrednio to tylko MPK, Pks i tak padnie…… taka logika.

   0
   0
  • Kinia pisze:

   ,,pks I tak padnie” I kto tu jest pesymista panie prawnik? Jakos wiekszosc ludzi wierzy ze nie

   0
   0
  • prawnik pisze:

   Wiesz kto to jest pesymista? Dobrze poinformowany optymista. Serce boi, ale realia PKSu są takie polecam lekturę http://m.se.pl/wiadomosci/opinie/adrian-zandberg-komentuje-plecy_1041804.html

   Dziwi mnie dlaczego Pan Redaktor teraz nawiązał taką ciepłą relację z Pks? Dlaczego wcześniej nie odwiedzał Pana Prezesa jak autobusy nie kursował?

   Po ostatnie za komunikację na terenie Gminy odpowiedzialny jest wójt powtarzam po terenie gminy, zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce. Kursy do Cz-wy to tak naprawdę gestia Powiatu,

   0
   0
  • Kinia pisze:

   Mnie jest przykro jak to czytam pamietam jak kiedys funkcjonowal pks I zawsze mozna bylo na nim polegac. Wezcie pod uwage ze jak na przedstawiony tam stan to teraz tez nie jest makabrycznie bo zdarza sie ze I mpk I maly busik czasem nie dojedzie . Ale swoja droga my mieszkancy chcielibysmy zeby sytuacja pks sie poprawila I prosperowal tak jak kiedys gdyby tylko dalo sie jakos pomoc

   0
   0
  • Paradoks pisze:

   prawnik piszesz jak klasyczny szowinista”: ” wójt gminy Konopiska zgodnie z przepisami nie może finansować żadnemu przewoźnikowi za kilometry przejechane poza gminą Konopiska.”
   Tak samo ma Prezydent Częstochowy, też nie może zgodnie z przepisamo finansować transportu poza gminą Częstochowa! Ty jak ten Kali: jak Kali ukraść to być dobrze, jak Kalemu ukraść to być grzech. Zastanów się co piszesz

   0
   0
 65. miłośnik pisze:

  A co w temacie spójnej komunikacji w powiecie częstochowskim ma do powiedzenia starostwo powiatowe ustawowo zobligowane do organizacji przewozów w powiecie czyli we wszystkich okolicznych gminach? Jeśli PKS “ma paść” bo np.komuś na tym zależy by “padł”, to upadnie, a transport publiczny przejmą prywaciarze a cały majątek zostanie rozprzedany a pewnie częściowo rozgrabiony. Jakiś czas temu był plan przejęcia PKS przez starostwo powiatowe lub związek powiatowo- międzygminny niestety wycofano się bo rzekomo było więcej minusów niż plusów. Prywatyzacja poprzez przejęcie przez europejskiego giganta firmę Mobilis również nie doszedł do skutku.

  0
  0
  • Kinia pisze:

   Prawda jest taka ze ludzi mowili o rzekomym upadku pks juz zanim zaczal on miec jakiekolwiek problemy

   0
   0
  • Kinia pisze:

   I wielka szkoda ze pks nie zostalby przejety lepsze to niz rzekomy upadek

   0
   0
 66. Jagodzianka pisze:

  Mozecie mnie skrytykowac za to ze wyrazilam swoje zdanie ale nie podoba mi sie pomysl przesiadek w Wonsoszu gdyz nawet nie wiem gdzie to jest chce wsiasc w wygodny autobus I PRZEJECHAC Z PUNKTU A Do PUNKTU B bez jakiegos cudowania niepotrzebnego jestem prosta osoba ze wsi I nie lubie takiego czegos. Pozdrawiam

  0
  0
  • Dorota pisze:

   Całkowicie się zgadzam. Jadąc do pracy na którąkolwiek zmianę chcę wsiąść i dojechać na czas, a nie latać z zegarkiem i martwić się czy zdążę się przesiąść. Proponuję by sam mądry Wójt korzystał z takiego rozwiązania. Ale co ich obchodzą inni ludzie. Teraz będą się śmiać, że biegamy na obrzeżach Częstochowy. Wójt będzie się szczycił w tej pięknej gazecie “Pasma” o swoim osiągnięciu : no co chcieli transport to im załatwiłem. Jeszcze go nominują do jakiejś nagrody… Może dostanie statuetkę “Zasłużony dla transportu gminnego”. Taka prawda,ale tym rozwiązaniem, to kładzie Pan komunikację publiczną w naszej Gminie drogi Wójcie” .

   0
   0
 67. Lydia pisze:

  Pks lepszy!

  0
  0
 68. Anna pisze:

  Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie dofinansowanie PKS. Mieszkańcy Dźbowa nie są za tym, aby takie cos powstało. Liczmy się z tym,że autobusy bedą przepełnione, będzie tłoczno. A może niech Wójt pomyśli o jakims MPK, który dojeżdża do centrum Konopisk

  0
  0
  • Milosniczka Konopisk pisze:

   Polac jej

   0
   0
  • Aleksandria pisze:

   A my to co na rowerach mamy jezdzic??!!

   0
   0
  • Anna pisze:

   Nie :) Wojt powinien zorganizowac transport bez zbędnych przesiadek.

   0
   0
  • Aleksandria pisze:

   Pani Anno nowe busy nie będą dojeżdzaly do Aleksandrii ll tak jak pks. Problemem zasadniczym jest to że będziemy musieli dochodzic do przystanku gdzie zabierze nas GTV Bus

   0
   0
  • Avu pisze:

   W zeszłym roku zapalił się autobus hybrydowy przez wadliwą instalację zamontowaną przez producenta. Tutaj mamy do czynienia ze zwykłym dieslem czyli nie ma porównania pomiędzy jednym, a drugim wydarzeniem; nie, nie jest to kolejna taka sytuacja jak w przypadku hybrydy.

   0
   0
 69. Zszokowany pisze:

  Co tu sie w ogole wyprawia? Jak nie psy na plocie to strzelaniny jakies to jeszcze jakies plantacje marihuany a na koniec smieszne przesiadki chyba pomysle nad przeprowadzka

  0
  0
 70. Karol pisze:

  Zarówno mieszkańcy Aleksandrii oraz Kopalni są bardzo niezadowoleni z tych propozycji !!! Może to dotrze do urzędników gminnych. Z tego co słyszę pasażerowie będą nadal korzystać z usług PKS, który zawiezie bezpośrednio do Częstochowy.

  0
  0
  • via pisze:

   aleksandria niech jezdzi tym czym mietek im kaze albo niech dochodza na nogach..

   0
   0
 71. Pasażer pisze:

  To nie przejdzie, tak nie może być!

  0
  0
 72. Asdfg pisze:

  I co dalej z tym gtv bus? Zostały 2 dni a nie ma żadnego rozkladu jazdy a pks przedłużył ulgi na terenie gminy do konca marca. Czyżby transport gminny skończył sie szybciej niż zaczoł?

  0
  0
 73. mieszkanka pisze:

  napewno jutro Gtv nie ruszy bo papiery sa w urzedzie gminy

  0
  0
  • Gosia pisze:

   Hahah po co to przedstawienie? Trzeba było przedluzyc umowe z pks to.bardziej pewny transport niz tez bus

   0
   0
 74. Pasażer pisze:

  Czy będzie w końcu jakieś spotkanie Rady Gminy z Wójtem, żeby te autobusy jeździły do centrum Częstochowy- ul . Focha lub Orzechowskiego? Czy ktoś coś wie? W Gminie się dziwią, że dopytujemy, ale jak nie pytać? Z tego wszystkiego tylko same plotki się rodzą…

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Jutro jest sesja nadzwyczajna, nie podano porządku obrad. Miało być spotkanie z radnymi. w jakiej sprawie to tajemnica.

   0
   0
 75. Zażenowana pisze:

  Co mają zrobić osoby pracujące oraz uczące się? Podobno a raczej na pewno od poniedziałku czyli 26 marca 2018 roku nie będą jeździły już PKS jak mamy dojechać do pracy tudzież szkoły? Pan Żurek to jedna wielka pomyłka jeżeli chodzi o stanowisko wójta naszej gminy.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).