Równi i równiejsi

W dniu 29 grudnia  odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Konopiska w 2015 roku.

Uchwalono na niej między innymi (słaby) budżet na 2016 rok, oraz podniesiono opłaty za gospodarowanie odpadami (średnio o 25% od osoby).

Po zakończeniu obrad Przewodniczący Rady Gminy Konopiska zaprosił najwyższą władzę, sołtysów oraz część radnych na biesiadę w pobliskim lokalu.

KOMENTARZ REDAKCJI

Zastanawiamy się co bardziej chcieli świętować wyróżnieni zaproszeniem – czy dotkliwą podwyżkę opłat za wywóz śmieci, a może wniosek o podwyżki diet radnych ?

Czemu nie wszyscy radni dostąpili zaszczytu zaproszenia ?

Czy prawdą jest, że za imprezę dla wybranych zapłaciła Gmina Konopiska ?Kategorie:

15 odpowiedzi na “Równi i równiejsi”

 1. r pisze:

  Kto za imprezę zapłacił? Jeżeli gmina, to masz rację, według włodarzy mogą być równi i równiejsi. Natomiast, jeżeli Przewodniczący, to jest jego prywatna sprawa.

  pzdr
  PG

  0
  0
 2. Kasia pisze:

  Mleko się rozlało!!! Kto to słyszał i widział aby miejscowa władza tak na lewo i prawo pieniądze z naszych podatków wydawała. Dziwne rzeczy się dzieją ,na poczęstunek z napojami …. Wybiera się tylko zasłużonych tzw.klakierow władzy. Szacun dla Pana Górniaka, Pana Janika i Pani Oli Szczepańskiej , są to Ci radni , co nie glosoawli za podwyżkami. W nagrodę Boss Prezio nie zaprosił ich na opijanie sukcesu. Dla nas są to ludzie ,którym należy się podziękowanie i szacunek ,za postawę godną radnego . Takich ludzi nam potrzeba a nie lizusów.Jak tak dalej pojdzie to podatkami nas zaleją i w niwecz pójdzie wszystko!!!!!

  0
  0
 3. czarodziejka1953 pisze:

  Chciałoby się powiedzieć: “no i masz to coś chciał”! ale faktycznie to zastanawiające – z jakich środków zapłacono za taką imprezkę? bo może składkowa? Ktoś z “pominiętych” radnych (chciałoby się napisać:olanych) powinien zadać pytanie, to się chyba nazywa interpelacja? z jakich środków zapłacono za imprezę i jeśli z gminnych to gdzie to księgowa poleciła zaksięgować?! a my mieszkańcy będziemy niecierpliwie oczekiwać na odpowiedź Króla Midasa albo Królowej Szarady, no albo samego jaśnie Przewodnika, tfu, przewodniczącego. Czekamy.

  0
  0
 4. Zenek pisze:

  Nie było żadnej składki. Może Prezio wykrztusi słowo do ludu w tej sprawie ?????

  0
  0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  panie Zenku. Nie Zapomnę zapytać w tej sprawie na sesji.

  0
  0
 6. ramze.61 pisze:

  Panie Górniak – zapytać, ale odpowiedź nie Panu dadzą na piśmie, bo skręcą! Najlepiej kopie faktur i ksero księgowań. I trzeba ich punktować bo to z podatków ludu. No prezesunio Bałdyga jest księgowy to nauczony jak zakręcić.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   To jest moja interpelacja w tej sprawie złożona za potwierdzeniem :Radny Gminy Konopiska Konopiska, dnia 10.02.2016r
   Stanisław Górniak

   Pan
   Jerzy Żurek
   Wójt Gminy Konopiska

   Interpelacja

   Na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, proszę o kserokopię faktury za imprezę dla radnych i sołtysów
   która odbyła się w restauracji Pod Lipami w dniu 29.12.2015r. Proszę również z jakich środków była zapłacona ?

   Stanisław Górniak

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Otrzymałem odpowiedź na interpelację że za imprezę w Restauracji Pod Lipami zapłacono z środków Rady Gminy. Pan Przewodniczący Bałdyga przyznał na sesji że to jego wina, że nie zostali zaproszeni wszyscy radni, za co przeprosił. Dziwi fakt że dotknęło to tylko radnych którzy nie zagłosowali za podwyżką opłat za śmieci.

   0
   0
 7. Jasiu pisze:

  Szanowana czrodziejko , proszę nie nazywać trójki radnych ,jako “olani” przez Prezio.Jeżeli kogoś możemy tak poniżyć ,to napewno Prezia w niedalekiej przyszłości , za jego cyniczne zachowanie do wymienionych radnych. Te osoby mają u nas wysoki poziom zaufania publicznego , co się ma nijak do Prezia. Tylko osobom o niskiej wrażliwości społecznej w głowie kłębią się takie niecne zachowania.Ktoś przyrównał naszą gminę do republiki buraczanej . Czy miał rację ocencie Państwo sami .

  0
  0
 8. czarodziejka1953 pisze:

  Jasiu, chyba niczego nie zrozumiałeś z mojego postu! Smutne,ale się zdarza. Dla trzech Panów Radnych, których prezio “olewa” nie zapraszając ich na bibkę, wielki szacun.

  0
  0
 9. Antek pisze:

  Słowa słowami a jedno jest pewne,Prezio nie zaprosił trzech radnych na spotkanie kończące rok 2015. Kończ waś wstydu nie masz !!!!!

  0
  0
 10. Adam pisze:

  Wkrótce za parę dni sesja rady ,ciekawe z czym teraz wyskoczy Prezio GS-u.Czy znów będą aktualne ogrody u grubego Zbynia ?Panowie ,,miodula,,was nie ogrzeje!!!

  0
  0
 11. Agata pisze:

  Minął rok działalności wójta i rady .Po starej władzy otrzymali przygotowany budżet gminy wraz potrzebną kasą na jego realizację.Obecny wójt o zgrozo zajął się głównie niszczeniem ludzi ,którzy z oddaniem pracowali na rzecz gminy.Poprzez niskie pobudki ,pokazał nam jak potrafi dziękować pracownikom odchodzącym na emeryturę.To poszło w świat jak po chamsku potraktował skarbniczkę Anne Misiak, Ewę Kolaczyk,Zdislawe Jarosz. Tak postępuje się tylko w republice buraczanej z zasłużonymi pracownikami .Jaką miarką mierzysz taką będziesz miał zwrócone ! Takich ludzi zgłasza się do statuetki starosty częstochowskiego. Zgłoszenie mógł tylko zrobić Prezes Rady Gminy i to zrobił.Wstyd na cały powiat. Panie wójcie ,co z pana inicjatywy otrzymała gmina??? Pogardę dla ludzi oddanych gminie !!!!!!!!

  0
  0
 12. Anna Misiak pisze:

  Dziękuję Agata. To fakt niezaprzeczalny. Już pomijam odwołanie w czasie choroby, brak jakiegokolwiek kontaktu ze strony zakładu pracy (pracownicy pewnie się bali), to rzeczywiście sposób odejścia mojego na emeryturę byłoby nie do pomyślenia za czasów Pana Wójta Sochy. Co zresztą udowodnił jak tylko dowiedział się, że poza oficjalnymi pismami sekretarz gminy i prawniczym w nich bełkocie), organizując dla mnie i Zdzisławy Jarosz podziękowania. Ze strony nowych władz nie usłyszałam nawet dziękuję. Zabroniono mi podziękować na stronie gminy podziękowań dla wielu ludzi i organizacji z którymi przez ponad 12 lat współpracowałam z sukcesem dla dobra gminy i Jej Mieszkańców.
  Ot, po prostu brak klasy. Albo, jak tu co niektórzy piszą – buraki. “Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe” panie Żurek. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).