Rekordowe zadłużenie gminy Konopiska. Będą kredyty na 6,7 mln zł!

Wójt Jerzy Żurek będzie jednym z rekordzistów, jeżeli chodzi o zadłużenie gminy Konopiska w jeden rok. W przyszłym roku Żurek planuje deficyt budżetowy w wysokości 7 082 628,31 zł. Tylko raz w historii gminy Konopiska, w 2010 roku, podczas ogromnego boomu inwestycyjnego gmina miała wyższy deficyt. Teraz, przy minimalnej pracy, Żurek chce zadłużyć gminę na wiele milionów złotych.

Budżet na 2018 rok ma zamknąć się w kwocie 40 252 380,87 zł, natomiast wydatki w kwocie 47 335 009,18 zł.

Deficyt budżetu w wysokości 7 082 628,31 zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z zaciągniętych pożyczek i kredytów na rynku krajowym w wysokości 6 710 251,23 zł oraz wolnych środków.

Jeżeli radni pozwolą mu na to, gmina może wpaść w ogromne tarapaty finansowe.

Propozycję uchwały znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

22 odpowiedzi na “Rekordowe zadłużenie gminy Konopiska. Będą kredyty na 6,7 mln zł!”

 1. Wyborca pisze:

  No i klops naszego kochanego żurka

  0
  0
 2. Antyglobalista pisze:

  W tarapaty gmina weszła gdy władze żądzące popszednio zaciongneły milionowe kredyty i zadłurzyły gmine na 16 baniek. Redaktorzyna to nie ekonomista tylko odwołany sołtys Cisia i ma pojencie o budrzecie

  0
  0
  • Sokół pisze:

   Brawo dobra odpowiedź

   0
   0
  • Rak pisze:

   Wójt na początku swojej kadencji zgarnął ponad 5 mln złotych z rozliczeń z inwestycji przeprowadzonych przez poprzednika! Mógł to przeznaczyc na obniżenie zadłużenia! Te środki przeznaczył na pensję dla siebie i pracownikow, imprezy rozrywkowe! Żaden to dobry gospodarz, który kasę puszcza na hulanki! Pozostało mu ok. 2 mln zł z lokat i chce zadłużyć na ponad 7 mln zł i gminę w roku wyborczym aby konkurencja nie miała środków na dalszy rozwój gminy jeżeli wygraja wybory! Chytry plan wójta który niszczy naszą gminę! Mieszkańców traktuje jak pionki na szachownicy! Z taki wójtem trzeba się szybko rozstać póki jest nie za późno!

   0
   0
  • Polonista pisze:

   Antyglobalista, przestań się tutaj produkować bo przynosisz wstyd nie tylko szkole ale całej gminie.
   Sześć błędów w dwóch zdaniach?” żądzące popszednio zaciongneły, zadłurzyły, pojencie o budrzecie”.

   0
   0
  • Antyglobalista pisze:

   Chodziłem do szkoły jak wujtem był pan Socha. Widać nie dbał wogule o poziom nauczania w szkole.

   0
   0
 3. Debil ze stacji pisze:

  a co obchodzi czlowieka niebedacego mieszkancem naszej gminy jakie jest zadluzenie jesli chodzi o Pana Zurka to napewno nie szasta pieniedzmi gminy i nie ma takich balang jak za tamtej wladzy nie klamcie nie rzucajcie walszywych obelg bo to nie przystoi i jest nie prawda w tygodni opluwacie Wojta a w niedziele idziecie ze zlozonymi rekami do komuni to sa katolicy

  0
  0
 4. Mieszkaniec Gminy Konopiska pisze:

  Debil ze stacji zgadzam się z tobom w 100%

  0
  0
 5. Paweł Nowak pisze:

  jak duże będzie zadłużenie po tych kredytach? przekroczymy 50 proc. i RIO każe nam wdrożyć program naprawczy?

  0
  0
 6. pyrkos pisze:

  Wójt wykonczy nas i se odejdzie z kasą

  0
  0
 7. Cyrkiel_J pisze:

  Przecież to widać jak czarne na białym że pisze jedna i ta sama osoba pod różnymi nickami i celowo robi te same błędy z języka polskiego być może myśląc że nie zostanie rozpoznana! Ha!ha!

  0
  0
 8. Priorytet pisze:

  Uuuu! poprzedni wójt brał kredyty na drogi w Aleksandrii i na halę! Ale brał pożyczki na dołożenie do pieniędzy unijnych i innych i inwestował, inwestował, inwestował!
  Ten wójt nie robi nic z własnej inicjatywy, dokończył co mu zostawili, i tak jak było do przewidzenia na tzw.”odchodnym” zostawi następcy ogromne zadłużenie żeby ten nic nie mógł już zrobić tylko musiał spłacać jego długi. Perfidny człowieczek. Mały nie tylko wzrostem, mały moralnie.
  Jedyna nadzieja że instytucje nadzoru nie pozwolą (nie wiem czy mogą?) . Co na to skarbnik tej gminy? Ale pewnie nam nie odpowie. Wierna wójtowi za stanowisko. Fałszywa lizuska sekretarz też nie raczy odpisać jak będzie wyglądać zadłużenie gminy po tej pożyczce. Biedna ta nasza gmina, za cztery lata wykończyli wszystko! Budżet, opinię o gminie , sytuację finansową, inwestycje. Ano jaki wójt taka gmina! Teraz Olsztyn zbiera laury.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Poprzedni wójt brał pożyczki żeby sfinansować swoją pensje 150 000 zł i imprezy które organizował dla siebie i swoich zaproszonych wybranych gości. Taki był biedny, tak mało zarabiał ze musiał za nasze żreć i chlać.

   0
   0
 9. sprostowanie pisze:

  PAN prowadzil sondaz czy sonde przedwyborcza
  Prosze najpierw poszukac w slowniku

  0
  0
 10. Jas pisze:

  Nasz wojt nie jest dobrym gospodarzem i tyle wina mieszkańców ze takiego wybrali niedługo czas to zmienic

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).