Ranking Rzeczpospolitej: Gmina Konopiska kiedyś jedna z najlepszych w Polsce, dziś na 93. miejscu…

Przed erą Wójta Jerzego Żurka, gmina Konopiska należała do absolutnej czołówki najlepszych gmin w Polsce według rankingu samorządów “Rzeczpospolitej”. Odkąd wójtem został Żurek, gmina Konopiska systematycznie spada w tym rankingu. W 2017 roku była 18., rok później 22., w 2019 roku 43., a rok temu 75. W tegorocznym rankingu gmina Konopiska jest na 93. miejscu. To najgorszy wynik od dekady.

Gmina Konopiska “leci” cały czas na reputacji zbudowanej przez poprzedniego wójta.

Od 17 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Według informacji organizatorów rankingu, zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. Kapituła bierze pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców, do tego nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

Mimo corocznego spadku, gmina Konopiska nadal jest na jednym z najlepszych miejsc w całym powiecie częstochowskim. Żurkowi nie udało się wszystkiego “zepsuć”.

klasyfikacja samorządów powiatu częstochowskiego:

gminy wiejskie (1533 gminy):
50. Poczesna – 52,05 pkt.
93. Konopiska – 43,96 pkt.
94. Mykanów – 43,80 pkt.
169. Przyrów – 37,80 pkt.
298. Kamienica Polska – 34,35 pkt.
348. Olsztyn – 33,27 pkt.
351. Rędziny – 33,19 pkt.
448. Dąbrowa Zielona – 31,82 pkt.
473. Lelów – 31,61 pkt.
512. Starcza – 31,18 pkt.
551. Mstów – 30,80 pkt.
588. Kłomnice – 30,33 pkt.
783. Kruszyna – 28,33 pkt.
1092. Janów – 25,31 pkt.

gminy wiejsko-miejskie (878 gmin):
452. Koniecpol – 40,42 pkt.
765. Blachownia – 33,50 pkt.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Kategorie:

2 odpowiedzi na “Ranking Rzeczpospolitej: Gmina Konopiska kiedyś jedna z najlepszych w Polsce, dziś na 93. miejscu…”

 1. Nikoś Dyzma pisze:

  Drodzy wyborcy, nie jesteście naiwnymi dziećmi. W wyborach biorą udział dorośli, możecie mieć pretensje tylko do siebie, że daliście się ogłupić. Teraz trzeba pić to piwo które sami sobie nawarzyliście.Trzeba myśleć przy wyborach. Piękne gadanie nie zastąpi rozsądku
  i kreatywności.

  29
  0
 2. zdziwiony pisze:

  Jakie kryteria tej urawniłowki?

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).