Ranking Rzeczpospolitej: Gigantyczny spadek gminy Konopiska!

Tak źle nie było jeszcze nigdy. W corocznym rankingu Rzeczpospolitej, gmina Konopiska spadła ze 103. pozycji na 879. miejsce. To najgorszy wynik w historii. W 2017 roku gmina była 18., rok później 22., w 2019 roku 43., w 2020 roku 75, a w 2021 roku 93., rok temu 103.

Od 19 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Według informacji organizatorów rankingu, zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. Kapituła bierze pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców, do tego nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

gminy miejsko-wiejskie (898. gmin):
244. Olsztyn – 42,36 pkt.
471. Koniecpol – 38,02 pkt.
836. Blachownia – 30,38 pkt.

gminy wiejskie (1513. gmin):
22. Lelów – 54,23 pkt.
176. Kamienica Polska – 46,70 pkt.
195. Dąbrowa Zielona – 46,19 pkt.
279. Rędziny – 44,26 pkt.
310. Przyrów – 43,61 pkt.
372. Janów – 42,47 pkt.
507. Starcza – 40,76 pkt.
771. Mykanów – 37,73 pkt.
773. Kłomnice – 37,72 pkt.
802. Poczesna – 37,33 pkt.
879. Konopiska – 36,59 pkt.
971. Kruszyna – 35,55 pkt.
1240. Mstów – 32,50 pkt

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

8 odpowiedzi na “Ranking Rzeczpospolitej: Gigantyczny spadek gminy Konopiska!”

 1. Monia pisze:

  W cale się nie dziwię bo w 2015 roku kiedy odchodził poprzedni wójt deficyt gminy wynosił 2 757 798,24 zł , a obecnie wynosi aż 11.815.172,95 zł !Ciekawe jaki będzie deficyt na 2024 rok, a dowiemy się już wkrótce. PS .definicja -deficyt budżetowy rozumieć należy jako ujemne saldo w budżecie i jest to sytuacja, w której wydatki instytucji są wyższe od jej dochodów w konkretnym roku budżetowym….

  13
  0
  • Maria pisze:

   a jaki krzyk niektórzy podnosili!z Mietkiem na czele! skarbnik udowadniała, że to niedużo i że bezpiecznie, a i tak wydziwiali. A teraz jakoś siedzą cicho?

   5
   0
 2. Jędrek pisze:

  Wójcie trzeba być niesamowitym ignorantem aby dopuścić finanse gminy do takiej sytuacji. Jeśli wójt wyznaje zasadę: “Dojną gminę racz dać nam Panie” to mamy właśnie dobitny przykład jak wójt i przewodniczący doją naszą gminę. Poprzedni wójt udowodnił i pokazał jak nasza gmina rozwijała się, była przykładem gminy która w rankingu Rzeczypospolitej zajmowała wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce. Nigdy nie spadła poniżej złotej setki. A teraz pozycja gminy znajduje się w grupie najsłabszych gmin. Jest to zasługa wójta i przewodniczącego, którzy pieniądze z budżetu wydają na swoje wynagrodzenia i zbytki oraz promocje tych panów. Trzeba stanowczo odsunąć tych niszczycieli gminy i poszukać młodych ludzi , którym będzie się chciało budować silną Gmine. Zbliżają się wybory do gminy, zagłosujmy na ludzi młodych, którym zależy na naszej Gminie.

  13
  0
 3. Obywatel pisze:

  Oby to się spełniło, a póki co patrzcie kto się kumpluje z tymi dwoma i ich piętnujcie w swoich wsiach, bo to jest ich zaplecze wyborcze, ci druhowie z OSP, którzy omamieni sprzętem, dodatkami, lejącym się litrami bimbrem od Edzia i jego kolesiów, te imprezy w KGW, aby baby otumanić na darmowych pseudo potańcówkach.
  Jak będą chcieli błyszczeć przed wyborcami, jak to oni wsparli wieś, gminę, popatrzcie na Hutki, gdzie mieszka przewodniczący, ile to załatwił dla swojej wsi (Hutki są nasze, jak mówi jego żona), oświetlenie na leśnej drodze z Rększowic do Hutek, Dom Sołecki, impreza integracyjna dla swoich w KGW, wszystko w tym roku, tuż przed wyborami.
  Jak myślicie po co to wszystko ?
  Aby dalej być w radzie gminy, kręcić lody (może z nowym, tak promowanym kandydatem na wójta), sterować czym się da.

  8
  0
  • Janek pisze:

   Wojt i przewodniczacy w celu zubożenia mieszkańców podnoszą podatki na 2024 rok od nieruchomości aż o 10 procent. Widać na co idą nasze pieniądze. Muszą mieć na zachcianki, hulaszcze życie, budowę zbędnych domów sołeckich i propagandę poparcia wojta i przewodniczącego.

   7
   0
 4. Z Hutek pisze:

  A Wójt się cały czas jaka jaki to dobry gospodarz nie zadłużający gminy….Edward go wyprowadzi

  4
  0
 5. Obserwator pisze:

  no i po raz kolejny trzeba Wam przypomnieć cytat:,,miałeś chamie złoty róg…,, ostał ci się jeno sznur….,, Jak sobie wybieracie tak macie.

  4
  0
 6. Maria pisze:

  do tych dwóch dołożyć by trzeba jeszcze skarbnik! chociaż ona pewnie zadowolona bo mało roboty! Zawsze lepiej spiskować i odgadywać ludzi z wieczną sekretarz. Obie też dbają tylko o swoje interesy.

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).