Jak nie radzić sobie ze zwierzętami!

Wójt Jerzy Żurek ogłosił konsultacje w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Mam taką propozycję dla Wójta. Może lepiej nauczyć się postępowania w sytuacjach kryzysowych związanych właśnie ze zwierzętami? Ostatnie przykłady z Aleksandrii czy Hutek pokazują, że przy zagrożeniu życia psa lub też przy przetrzymywaniu psów w katastrofalnych warunkach, wszelkie instrumenty gminy nie działają.

Później sprawą interesują się media, a Wójt w telewizji musi się tłumaczyć ze swoich poczynań.

Poniżej prezentuje ogłoszenie w sprawie wspomnianego programu.

OGŁOSZENIE
Działając na podstawie art. 11a ust. 7 pkt 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U. 2017, poz. 1840), w związku z opracowaniem projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Konopiska”
Wójt Gminy Konopiska zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje społeczne oraz podmioty, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, działającym na obszarze gminy do wyrażenia opinii w zakresie projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Konopiska”.

Termin przeprowadzenia konsultacji:
Konsultacje trwają do dnia 22 lutego 2018r. Niewydanie opinii w tym terminie uznaje się za
akceptację programu.

Forma konsultacji:
Pisemne wyrażenie opinii wg załączonego formularza należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Konopiska, pocztą elektroniczną na adres: kancelaria@konopiska.pl lub drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Konopiska, ul. Lipowa 5, 42-274 Konopiska.

Szczegółowych informacji na temat projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Konopiska” można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Konopiska przy ul. Lipowej 5 (pokój nr 1 parter) w godzinach pracy Urzędu oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Konopiska.

Niniejsze obwieszczenie podano do publicznej wiadomości w dniu 1 lutego 2018 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

9 odpowiedzi na “Jak nie radzić sobie ze zwierzętami!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  bo u nas nie ma żadnych procedur a jak są to nie są realizowane

  0
  0
 2. Cyc pisze:

  Paweł Nowak przejdź się po domach i zobaczysz, że w co drugim domu trzeba by było odebrać psa właścicielowi – za krótki łańcuch, za mała nieocieplona buda, resztki z obiadu jako pokarm. To nie tyczy się tylko psów ale wszystkiego co chodzi po podwórkach. Wiadomo, że jak ktoś ma ciężką sytuację życiową to zwierzę jest na ostatnim miejscu.

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   to trzeba z tym walczyć, to patologia

   0
   0
  • Obiektywna pisze:

   Dokladnie ludzie sie boja bo obce psy sie walesaja po ulicach niektore sa chore I cierpia nie maja domow

   0
   0
 3. Adam pisze:

  A ja sie chcialbym tu zapytac o te nieszczesne pksy? Czy to prawda ze od 1 marca w ogóle nie maja kursowac do naszej gminy? Czy redaktor moze sie o tym cokolwiel dowiedzieć. Dziekuje

  0
  0
  • Obiektywna pisze:

   Pks to lepsze rozwiazanie niz te nowe nusy do Dzbowa oby jezdzily jak najdluzej!!!

   0
   0
 4. Cyc pisze:

  Adam Młochów jeden. Artykuł jest o zwierzętach. Jak masz pytanie do marnego redaktora to wyślij mu maila. Jest w Kontakt.

  0
  0
 5. Paradoks pisze:

  wiem,że nie na temat,ale Ewa Pyrkosz! widzi pani sama powyżej że ludzie do Redaktora piszą!czasem nie w tym miejscu co trzeba,ale…a gdzie mają interweniować czy pisać?przecież na stronie urzędu nie ma zakładki Forum. Oni nas tylko informują. A tu jest możliwość i Redaktor jest skuteczny jak widać.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).