Radni zgodzili się na kolejny kredyt. Żurek weźmie 3,7 mln zł na spłatę deficytu!

W kwietniu 2018 roku radni zezwolili Wójtowi na zaciągnięcie dwóch kredytów na łącznie 2,4 mln zł. Procedury już się zakończyły, w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na kredyt. Kilka dni temu, radni dali Wójtowi zielone światło na zaciągnięcie ponad 3,7 mln zł kredytu na spłatę tegorocznego deficytu budżetowego. Łączne tegoroczne kredyty wyniosą przekroczą 6,1 mln zł.

Biorąc pod uwagę, że zadłużenie gminy na koniec 2017 roku wyniosło 11 918 664,66 zł, łączne zadłużenie jakie pozostawi Żurek “na odchodne” może przekroczyć 18 mln zł.

Poniżej uchwała w sprawie zaciągnięcia 3,7 mln zł kredytu na spłatę deficytu budżetowego.

PAWEŁ GĄSIORSKI
 Kategorie:

6 odpowiedzi na “Radni zgodzili się na kolejny kredyt. Żurek weźmie 3,7 mln zł na spłatę deficytu!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  żurek dał swojego następce na niezłą mine

  5
  2
 2. Jodła pisze:

  I tak się będą pchali na łeb i szyje do koryta.Mieć 10 tyś co miesiąc a nie miec. zastanawiam sie czy nie startowac w wyborach na Wójta

  5
  3
 3. Ajax pisze:

  Wójt doprowadza za zgodą radnych do maksymalnego zadłużenia gminy! Przez 3 lata nic nie robił a teraz na koniec chce zgnoic finanse gminy, biorąc 7 milionów kredytu , nie mając żadnych pieniędzy unijnych ! KATASTROFA!!!!!!

  5
  4
  • Robert pisze:

   Kto ma pożyczyć 16 taczek!!! Pilne!!! Ratujmy resztki finansów gminnych.

   5
   3
 4. Wyborca pisze:

  A radni to co tam robią. Gdyby wprowadzili przepis o odpowiedzialności tak jak w spółkach to by zgody na marnowanie kasy gminnej nie dawali. Gdzie rozum?

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).