Radni zbuntowali się. Jerzy Żurek “na razie” będzie zarabiać “tylko” 10 180 zł miesięcznie

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Konopiska, radni mieli ustalić nowe, gigantyczne wynagrodzenie Wójta Jerzego Żurka. Mieli, ale pod wpływem opinii publicznej, radni zbuntowali się. Punkt dotyczący sesji został wyrzucony z porządku obrad. Radnym nie spodobało się, że wójt miałby zarabiać maksymalną stawkę wynagrodzenia.

Żurek na pewno nie odpuści i na najbliższych sesjach powróci do radnych z nową propozycją wysokości swojej wypłaty.

Rada powinna postąpić jak radni gminy Janów, którzy utrzymali dotychczasowe wynagrodzenie Wójta Edwarda Moskalika na poziomie 8620 zł miesięcznie. Przypominam, że Żurek chciał zarabiać 19 470 zł miesięcznie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

14 odpowiedzi na “Radni zbuntowali się. Jerzy Żurek “na razie” będzie zarabiać “tylko” 10 180 zł miesięcznie”

 1. Janusz pisze:

  Wylać ten ŻuR z naszej gminy i zowu będziemy żyć szczęśliwie w naszej gminie . Gdzie te wspaniałe dni Konopisk .

  13
  1
 2. Stańczyk pisze:

  Brawo Radni!
  To w końcu w waszych rękach jest los gminy Konopiska. Na takie wysokie wynagrodzenie wójta i w dalszej kolejności urzędników my podatnicy musimy za to zapłacić . Teraz brakuje już pieniędzy na inwestycje, cały czas wójt twierdzi , że nie ma kasy, a po jego podwyżkach to trzeba zapomnieć o nowych rzeczach bo pensje plus pochodne zabiorą prawie całą kasę. Wójta miejsce to emerytura i korzystanie z jej wysokości, gminę ma zostawić dla młodych mających perspektywę lepszego jutra , co wójtowi zarzuca się cały czas , że nie ma żadnej strategii rozwoju naszej gminy. Panie Wójcie przestań Pan już niszczyć naszą Gminę poprzez jej zubożanie. Młodzi niech wezmą los gminy w swoje ręce.

  19
  2
  • Obywatel pisze:

   Tak brawo, zwłaszcza po szkoleniu w Gołębiewskim w Wiśle.
   Trzeba było słuchać sesji, to wójt się wystraszył i wycofał propozycję.

   3
   1
 3. Maria pisze:

  Dlaczego brak transmisji z ostatniej sesji? Czyżby było coś do ukrycia (wycięcia)?

  18
  0
 4. Jarek pisze:

  A może Radni czekają na uchwałę podwyższającą im diety…?

  15
  3
 5. Konopiska pisze:

  Wysokość wynagrodzenia wójta reguluje rozporządzenie wydane przez obecny rząd:
  poniżej znajduje się artykuł wraz z załącznikiem pdf gdzie na stronie 5 podana jest kwota jaką maja otrzymywać wójtowie i prezydenci miast

  https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/nowe-rozporzadzenie-ws-wynagradzania-pracownikow-samorzadowych-juz-w

  3
  7
 6. Nikoś Dyzma pisze:

  Konopiska, na tej stronie jak byk pisze że są to kwoty maksymalnego poziomu wynagrodzenia. Jakie wynagrodzenie powinien otrzymywać wójt decydują radni za konkretne osiągnięcia a tych ze świecą szukać w naszej Gminie. Ciekawe za co wójt tak się ceni że wyznaczył sobie maksymalną kwotę wynagrodzenia i dodatku funkcyjnego.
  Panie redaktorze co to za bunt radnych? To bardziej wygląda na umowę wójt – radni.

  13
  0
  • robo pisze:

   no jak za co????? za to że tak pięknie “sprzedaje” mieszkańców, że się liczy tylko kasa i układy. cała ta obsada zresztą z radnymi nie powinna dostać złamanego grosza! większość z nich to są ludzie, którzy biorą pieniądze za nic i ciągle im mało więc jeszcze w szemrane układy wchodzą o czym świadczy ich obecność np. w Ruchu obrony EKOLOGICZNEJ oczyszczalni! Oni mają pojęcie o ekologii???!!!!! nawet pism ze zrozumieniem nie potrafią najwyraźniej czytać skoro nie dociera do nich to co kilkukrotnie pisali prawnicy reprezentujący mieszkańców Hutek. Bezpośrednio do nich! podając fakty, a potem jeden z drugim udaje że on nie wie jak to jest z tymi wyrokami, co inwestor ma a czego nie ma, czy to faktycznie miód cud i malina jak mówi inwestor…., Żenada cale to towarzystwo! mieszkają w Aleksandrii i innych miejscowościach a wcinają się do życia innych! Jako mieszkaniec Konopisk jestem zdegustowany! Wszystkich ich powinni odwołać w trybie natychmiastowym!

   4
   0
 7. Konopiska pisze:

  Faktycznie jest to kwota maksymalna, lecz minimalna nie może być mniejsza niż 80% maksymalnej kwoty.

  4
  2
 8. Robokoops pisze:

  Niestety ustawowe minimum. Ale 13 936,00 zł , a nie 19 470 zł zaproponowane przez Ed Bał’a. Polecam link https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/8283750,podwyzki-dla-prezydentow-burmistrzow-i-wojtow.html

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).