Radni uchwalili budżet. Wójt stracił poparcie Aleksandrii!

Dzisiejsze sesja budżetowa przejdzie z pewnością do historii. Nie dlatego, że radni uchwalili budżet, w którym pozwolą Wójtowi na zadłużenie gminy na kwotę 7 082 628,31 zł tylko w 2018 roku, ale dlatego, że wszyscy radni z Aleksandrii nie poparli budżetu Wójta Jerzego Żurka.

Tylko 10. radnych było za przyszłorocznym budżetem. Dwóch radnych zagłosowało przeciw i troje radnych (wszyscy z Aleksandrii) wstrzymali się od głosu. Oznacza to, że już oficjalnie Żurek stracił poparcie radnych i całej Aleksandrii i na pewno nie wygra przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Pozostaje tylko zadać pytanie. Kto zostanie nowym Wójtem?

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

30 odpowiedzi na “Radni uchwalili budżet. Wójt stracił poparcie Aleksandrii!”

 1. Marek pisze:

  Ty Gasior startuj,wiesz juz o tej gmnie wszystko,bedziesz potem pisal sam na siebie ; )

  0
  0
 2. Edek pisze:

  Tęga mina spaślaka z broszką pokazuje , że maszyna się rozłazi.

  0
  0
 3. Wyborca pisze:

  no to początek końca

  0
  0
  • Ttka pisze:

   Kukiełki z choinki nie pomogą jak się przez całą kadencję leniuchowalo. A teraz maciciel chce na maxa gminę zadłużyć i smrody pozostawić następcom! Tak poznaje się tego gościa kim jest naprawdę!

   0
   0
 4. Komunista pisze:

  Na pewno ludzie nie wybiorą żadnego donosiciela i tchórza. Będzie nowe i wygra Pani Ewa!!! Chudy do boju,!

  0
  0
 5. janek pisze:

  Radni w osobach KOŁODZIEJCZYKA I GORNIAKA mnie to nie dziwi bo to koledzy tego pana z ul Małej ale zeby głosowac przeciwko swoim mieszkancą Konopisk i Rekszowic tego nie potrawie zrozumiec tym bardziej ze radmi z Konopisk w osobach Walentka Kruka iSzczerbaka poparli ten budżet nawet pani Szczepanska redaktorku masz nadzieje ze jak wygra ten zMałej to cie zatudni bo nie masz pracy i mozliwie ze tak piszesz chocasz nie poadzam o brak obiektywizmu HA HA HA

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Janek, nie mąć ludziom w głowach, nie czytałeś projektu budżetu i piszesz bzdury byle źle pisać o mnie. Co takiego jest w tym budżecie ważnego dla Rększowic? 4 malutkie inwestycje na kwotę 51 730,50 zl. Z tego dwie z funduszu soleckiego, bez dofinansowania z budżetu, trzecia modernizacja sali gimnastycznej za 25 tys zł do której zobligowany jest Urząd Gminy protokołem przeglądu.Już pomijając ten fakt. To ten budżet jest nie tylko przeciwko mieszkańcom Rększowic ale całej gminy. Już wyjaśniam wpisano do budżetu inwestycje które przeczą zdrowemu rozsądkowi, np.”Modernizacja drogi gminnej ul. Mała w Kopalni oraz łącznika do ul sadowej” za 150 tys zł. Na ul Małej niedawno była robiona nowa nakładka. Radny Skoczylas proponował aby zamiast tej inwestycji zrobić oświetlenie na ul Przejazdowej, gdyż jest to bardzo ruchliwa ulica która prawie nie posiada poboczy. Tą drogą dojeżdżają ludzie rowerami do pracy. jest tam bardzo niebezpiecznie. Następna nie przemyślana inwestycja,” budowa świetlicy w Konopiskach na potrzeby Urzędu Gminy za 150tys zł. Ma to być drewniany budynek w pobliżu przedszkola, dla potrzeb Koła Emerytów i Rencistów. Na moje pytanie: czy było robione rozeznanie na temat posiadanych zasobów lokalowych w Gminie,Mamy przecież podpisane dwie umowy użyczenia budynków na potrzeby Gminy. Wójt kluczył, wokół tematu dlaczego podpisaliśmy umowy użyczenia nie odpowiadając na pytanie. W związku z brakiem odpowiedzi poprosiłem o odpowiedź na piśmie. W trakcie dyskusji na pytanie dlaczego w pobliżu przedszkola, Wójt oznajmił że w razie potrzeby budynek ten można przenieść. Tak złapać jak worek ziemniaków i postawić w inne miejsce. Gdyby nawet to montaż i demontaż to są koszty oraz pozostanie płyta fundamentowa i przyłącza mediów, to też są koszty. Jako radny Gminy Konopiska z miejscowości Rększowice, nie mam nic sobie do zarzucenia że głosowałem przeciwko temu budżetowi, który zakłada zaciągnięcie kredytów i pożyczek na kwotę 6 710 251, 23zł i podnosi wysokość zadłużenia do kwoty17 542 114, 13 zł.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Panie Gorniak, napisze tylko tyle. Gdyby wójt Socha nie zostawił gminy z 16 milionami długów, to teraz spokojnie wszystko można byłoby zrobić. Wymienił Pan 2 inwestycje z budżetu które się Panu nie podobają, na kwote do ok 200 000 (były wójt Socha zarabial tylko 50 000 mniej) a kredyt i inwestycje maja być za ponad 6 milionów. Śmierdzi to na kilometr. Jeśli radny Kołodziejczyk zagłosował również przeciw temu budżetowi to jako mieszkaniec Konopisk jestem zły bo to świadczy że nie mysli on o potrzebach mieszkancow tylko wykonuje zadania zlecone przez poprzedniego wójta, a jego jedyny cel to wybory tamtego Pana, który w niesławie opuszczał urząd na stanowisko wójta.

   0
   0
 6. janek pisze:

  Ciekawi mnie postawa radnych Aleksandri ze nie chcą sali sportowej w swojej miejscowosci i nie chcą dobra dzieci chodzących do tej szkoły wola byc z boku iwstrzymywac sie od głosu bo nie na reke im ze wójt buduje sale tak jak obiecał i zgodnie z umowa która była zawarta na zebraniu wiejskim dla nich liczy sie Mietek a nie dobro swoich mieszkanców wójt powinien zwołac zebranie wiejskie i poinformowac o poczynaniach tych radnych bo MIETEK I TEN Z MAŁEJ SA WAZNIJSI NIZ MIESZKANCY BRAWO RADNI Z ALEKSANDRI. BRAWO WÓJT TAK TRZYMAC MIESZKANCY I DZIECI Z ALEKSANDRI TEGO NIE ZAPOMNA A RADNI WSTYD WASZ LUDZIE WYBRALI CHYBA OSTATNI RAZ A UKŁADANIE SIE Z SOCHA NIE MA SENSU

  0
  0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  TWAgent vel janek vel Komunista itd. Piszesz głupoty bo gdyby nawet Wójt nie miał obecnie żadnego zadłużenia to przy tym sposobie gospodarowania i tak zaciągnąłby kredyt.Piszesz”kredyt i inwestycje maja być za ponad 6 milionów” a nie piszesz ile z tego z środków z Unii a to tylko1 877 778, 87zł. to niecałe 32 %. Tak gospodarować to żadna sztuka. Wymieniłem dwie inwestycje nie przemyślane i na kwotę 300ys zł,podałem też przyczynę. Znów ględzisz o 16 mln długu jak nakręcona kataryna. Gdyby
  były Wójt Socha realizował inwestycje z proporcjonalnym udziałem środków własnych co robi obecny wójt to przy pozyskaniu 104mln zł udział własny gminy wynosił by ok. 71 mln zł, to już dawno był by zarząd komisaryczny w gminie.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Wójt Socha to sobie wy…..ał pensje 150 000. Nie sztuką jest pozyskać 100 mln i wziać na to ile kredytu? 50 baniek? Szkoda że żadna zagraniczna firma się u nas nie otworzyła, że pracownicy gm i ny nie dostali podwyżek, zero inwestycji, a jakie bezrobocie w porównaniu z dniem.dzisiejszym!!. Pan pieprzy że z Sochą nie ma nic wspólnego, a widać że jest Pan jego marionetką w radzie. Co najlepsze, Pan wiceprzewodniczący też tylko wstyd mu pisać takie glupoty tutaj to pana wydelegowali. Szkoda mi Pana!!!!

   0
   0
 8. Brygida pisze:

  Chwała radnym z Aleksandrii! Nareszcie zaczęli myśleć. Mam na myśli radnych oczywiście. Wójt od swojej kampanii obiecuje budowę, rozbudowę hali w Aleksandrii, ale przetarg na to zadanie ogłosił w grudniu!!
  Co Panie wójcie stało na przeszkodzie? Lenistwo?
  A może sprytna ale wstrętna kalkulacja? ogłoszę przetarg, zapytania, odwołania, procedury i co najwyżej przed wyborami rozpocznie się inwestycja. A z jej zakończeniem, sfinansowaniem, kredytami, zostanie dla następcy!!!
  I tym razem radni z Aleksandrii nie dali sobie zamydlić oczu.
  Park przy Strażackiej?
  Pamiętam jak jeszcze poprzednia Pani skarbnik cieszyła się na sesji, że udało się pozyskać ten teren i zgodę u Marszałka, i już wtedy było wiadomo że z przeznaczeniem na park.
  Co wójt robił przez te trzy lata,że nie ruszył tematu? Dopiero teraz, jak wybory za chwilę to się chce podlizać?
  Komunista czy janek, czy jak tam się chcesz nazywać, co wpis to inaczej, Pan Górniak wymienił tylko inwestycje za 200 tysięcy. A po co asfaltowa droga DO POLA!!! za 700 tysięcy i to tylko z naszych podatków? Nie chciało się nic pozyskać?
  A jakie środki spoza budżetu wójt pozyskał dla oświaty?!
  Za poprzednika było pisanie,pisanie i składanie wniosków i wnioseczków dla szkół i przedszkolaków. Mniejsze, większe, na pomoce, na języki, na dodatkowe zajęcia, na świetlice! A Pan wójt Żurek co zrobił w tym temacie poza “byciem wójtem”?
  Jak zawsze przekręcasz fakty i wypisujesz głupoty!
  Wójt Socha zostawił dług z inwestycji, bo trzeba było dołożyć do projektów unijnych do tych pond 104 MILIONÓW! I wiadomo był, że w ciągu roku około 7 milionów wróci po rozliczeniach! Czyli nie 16 a 9! Sam Żurek napisał w swojej propagandowej gazecie, że zadłużenie gminy było i jest bezpieczne!
  Jak się już chcesz durnoto czepiać to się czepiaj z sensem! Może podpisuj się Bezmózgowiec?

  0
  0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Nikt mnie nie musi delegować, jestem radnym i mam obowiązek informować co się dzieje w gminie, oraz patrzeć władzy na ręce. Kolejny raz już to przypominam, ale cóż zrobić jak tak Ci kazali pisać a Ty tak mało się cenisz. W przeciwieństwie do Ciebie ja głupot nie wymyślam. Na wszystko o czym tu piszę mam dokumenty. Boisz się pisać tych herezji pod własnym nazwiskiem bo by cię palcem wytykali. I nie pisz,- Szkoda mi Pana, bo mnie się nie dzieje żadna krzywda i niczego się nie obawiam. Ja niczego tutaj nie pieprzę, i nie jestem niczyją marionetką, nigdy nie zaprzeczałem że mam z Panem Sochą coś wspólnego. , Był Wójtem za poprzedniej kadencji, Zawsze kiedy Go spotkam grzecznie się przywitam, bo tego wymaga kultura, ma duże doświadczenie myślę że warto korzystać z dobrych rad ludzi doświadczonych. Tylko zarozumialcy myślą że pozjadali wszystkie rozumy, zdanie innych się nie liczy. Piszesz że nie sztuką jest pozyskać 100mln. Mądralo napisz dlaczego obecny wójt nie pozyskuje przynajmniej podobnych proporcji pieniędzy z Unii.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Ty podajesz mu ręke na spotkaniach, gdy ze skrybą i tchórzem z planety gazet wymyślacie co zrobić żeby 150 000 zł wróciło w kieszeń poprzednika. Jesteś jak Beata Szydło tylko na gminna skale, ale pamiętaj, kaczor pozbył się jej gdy była zbędna. Mnie się chce żygać tobą, tymi dwoma klaunami i tym jak w Konopiskach walczy się o koryto. Mam nadzieje że nikogo z nich nie wybiorą. Ewa i Jacek to zgrana para.

   0
   0
 10. Górniak Stanisław pisze:

  Uważaj abyś się nie udławił rzygając.

  0
  0
 11. Kazior pisze:

  Panie Górniak jest pan w wieku emerytalnym poco pan zajmuje miejsce młodym kreatywnym z pomysłami jeśli jest pan lokalnym patriota to daj pan się wykazać młodszym

  0
  0
  • Struś Pędziwiatr pisze:

   taaa, jednego młodego radnego już żeśta wybrali. I co zrobił dla Konopisk? poza zatrudmieniem rodzinki?

   0
   0
  • Alicja pisze:

   Brawo dla Pana Radnego Górniaka! Jedyny radny, który potrafi rzetelnie wypełniać mandat radnego! Niech uczą się młodzi na czym polega aktywność radnego , który otrzymał mandat społeczny na reprezentowanie mieszkańców w radzie gminy, organie ustawodawczym! Wymieniony młody radny to z obawy , że rodzinka straci posadę w gminie i w podległych szkołach siedzi cicho i robi to co mu wójt nakazuje! Takich ludzi powinno się eliminować w przyszłych wyborach do rady gminy!

   0
   0
 12. Ania pisze:

  Drogi Stanisławie ja jako mieszkanka Rększowic mogę wypowiedziec sie tylko o Tobie i Jurku. Skarzycie sie z żoną jaki to wojt zły i wszystko Ci bojkotuje ale nikt nie mial takiej sytuacji jak Ty ze za ściana miał najwazniejszą osobę w gminie a jedyne czym możesz sie pochwalic przez cztery lata to woz strażacki.Oskarzasz wszystkich dookoła,masz pretensje do innych radnych , mieszkancom obiecujesz nowa sale gimnastyczna za plecami wojta i najlepsze co dzis napisales- martwisz sie losem Aleksandrii ktora co rok ma najwiecej z tego tortu i myslisz moze ze Aleksandria przejmuje sie jakimis Rekszowicami . Wystarczyło sasiada na alkohol zaprosic i razem cos obmyslic zeby ugrac dla nas jak najwiecej,a nie tkwic w platonicznej miłosci z bylym wojtem dla ktorego niedługo nie bedziesz juz potrzebny bo radnym w Rekszowicach juz nie bedziesz.

  0
  0
 13. Tomasz pisze:

  Brawo ale za co to brawo Alicja za bycie taka opozycja jak kod i nowoczesna dziekuje.

  0
  0
 14. Mieszkaniec z Rekszowic pisze:

  Pan Górniak to facet w każdym calu realnie myślący i poprawnie a wręcz idealnie zachowujący się jako radny, mieszkaniec Rekszowic i gminy Konopiska. Sąsiad jego, który ziemi nie sięga i pycha go unosi, zachowuje się gorzej jak szlachcic na zagrodzie, swoją butą i chamstwem osiąga punkt zenitu. Najlepiej by było aby na kolana padali przed nim i wielbili jaśnie Wielmożnego Pana Wójta!
  Radny że swojej inicjatywy na zebraniu wiejskim upomniał się również o budowę hali przy szkole w Rekszowicach! Wójt nie ma chęci i pomysłu na rozwój Rekszowic i całej gminy! Realizuje tylko nieskończone zadania i to nie wszystkie po wójcie Socha! Panuje tylko na jednym- nad wygórowaną własną pensją i rozdawnictwem z kasy gminnej na nic nie warte pomysły, generujące tylko pieniądze podatników! Przez 3 lata narobił tyle błędów co pozostali przez poprzednie kadencję! Widac, że na siłę szuka poparcia u mieszkańców! Takiego słabego wójta nigdy jeszcze nie było i mamy nadzieję że nie będzie już nigdy!

  0
  0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  Piszcie, piszcie, ja będę robił swoje. Wójt jest gospodarzem Gminy i powinien sprawiedliwie dzielić budżet. Pani Aniu ja niczego nie obiecywałem,był to tylko jeden z wniosków jakie złożyłem do budżetu, o wykonanie projektu rozbudowy sali gimnastycznej, bo taki jest mój obowiązek. Złożyłem go dlatego że podczas rozmowy z Panią Dyrektor dowiedziałem się że w protokole pokontrolnym ma zapis o remoncie sali gimnastycznej oraz propozycję rozbudowy jej.Nie jest to działanie za plecami Wójta, wnioski mogą składać radni, komisje rady gminy, kluby radnych, organizacje społeczne działające na terenie gminy, rady sołeckie oraz mieszkańcy gminy, nie jest wymagane konsultowanie wniosku z Wójtem. Projekt jest potrzebny aby można było starać się o dotacje. Zarzuca mi Pani że martwię się o Aleksandrię, ja tylko opisałem fragment dyskusji dotyczący inwestycji którą zakwestionował radny Skoczylas z uwagi na niedawno robioną nową nawierzchnię na ul. Małej. To są pieniądze podatników należy je rozsądnie wydawać. Pani Aniu nikt do stanowiska nie jest przyspawany, radnym się bywa.
  człowiekiem się jest. Przy okazji życzę wszystkim mieszkańcom zdrowych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

  0
  0
  • Brygida pisze:

   i to jest najbardziej rozsądna odpowiedź odpowiedzialnego człowieka, spokojna i rzeczowa. Nie tylko dla Pani Ani, ale i dla Alicji, sprostowania, komunisty, janka, nie mówiąc o chamskim Kazior, i paru innych nicków.
   Rola radnego gminy jest właśnie taka: słuchać głosów i potrzeb mieszkańców (np.potrzebna hala w Rększowicach), zgłaszać wniosek do budżetu, pilnować jego wykonania i…rozliczać wójta i jego urząd z wykonania lub nie wykonania, wytykać mu błędy. Bo wybrano go nie dlatego żeby sobie był panem wójtem tylko by działał dla ludzi!
   A on tylko “piastuje urząd” i na koniec kadencji kupił najdroższą w okolicy choinkę za 17 tysięcy, zapłaci krocie za energię na jej oświetlenie, pewnie wynajmie pomieszczenia na jej przechowanie. I niech głupek nie wypisuje,że poprzedni wójt nie zapewnił magazynu czy innych tego typu bzdur. Wszystko miał niby zrobić wójt Socha żeby ten mógł tylko “BYĆ WÓJTEM”? A zanim zaczniesz szczekać nienawiścią i ubliżać ludziom “po katolicku” to pomyśl. Jak masz czym myśleć.
   A co do Pana radnego Górniaka, to szkoda, że jet taki tylko jeden.

   0
   0
 16. janek pisze:

  P Górniak bardzo sie panu dziwie ze jest pan przeciw swietlicy dla emerytów i rencistów którzy nie maja swojej siedziby na pewno koledzy emeryci tego nnie zapomna panu i Kołodziejczykowi radosnych Swiąt Bozego Narodzenia

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Janek. z tego co wiem to Koło Emerytów i Rencistów ma lokal po sąsiedzku lokalu KGW Kopalnia oraz na piętrze w obok biblioteki w Konopiskach. Jeśli coś się zmieniło to proszę sprostować. Gdzie wypowiadałem się przeciwko świetlicy Dla Koła EiR. Jak myślisz dlaczego pytałem Wójta czy było robione rozeznanie zasobów lokalowych. To że zagłosowałem przeciwko budżetowi to był mój sprzeciw przeciwko niegospodarności władzy, bo to są pieniądze podatników, nasze pieniądze.

   0
   0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  W uzupełnieniu dodam że na poddaszu byłego budynku gminy nad lokalem KEiR jest świetlica Otwarta Dłoń. Myślę że świetlice służą do spotkań mieszkańców w różnym wieku.

  0
  0
  • Zdzichu pisze:

   Mamy dla emerytów miejsce w świetlicy na kopalni, aby Bogusia miała bliżej i nie musiała tak daleko nosić akordeonu. Posiadamy także lokal – biuro emerytów w starym budynku gminy w centrum konopisk. Na poddaszu tego budynku wójt Socha zrobił świetlicę środowiskowa, z której my też korzystamy! W nowej hali sportowej mamy okazję ćwiczyć na sali lustrzanej i innych obiektach w hali sportowej! Też mamy wstęp do budynku na Pająku przy stadionie! Nawet straż pożarna w Konopiskach użycza nam dużej sali kiedy tylko chcemy! Wójt nie musi robić nam laski budując ,,szopę z desek ,, w centrum konopisk obok gminy! Lepiej niech ta kasę przeznaczy na zapewnienie komunikacji autobusowej dla nas starszych mieszkańców tej gminy, z czego będziemy bardzo , bardzo zadowoleni!

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).